Автор Тема: Книги от Стефан Маринов, биография  (Прочетена 112705 пъти)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Книги от Стефан Маринов, биография
« -: Април 09, 2010, 01:06:20 am »
Здравейте!

Прикачвам книги на Стефан Маринов: The Thorny Way of Truth (9 тома) и Divine Electromagnetism.


http://beinsa.info/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=2&Itemid=14 - обширна статия за Стефан Маринов
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 01:30:29 pm от altium »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Книги от Стефан Маринов, биография
« Отговор #1 -: Юни 29, 2011, 04:45:19 pm »
Здравейте,

Днес добавих още 2 тома на Thorny Way of Truth:
http://lib.mazeto.net:8080/Stefan_Marinov/TWT8/
http://lib.mazeto.net:8080/Stefan_Marinov/TWT9/

Оказа се, че книгите му може да се намерят в archive.org, откъдето можете да изтеглите pdf или djvu версии и на останалите части.
Също там намерих и Classical Physics III.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Книги от Стефан Маринов, биография
« Отговор #2 -: Февруари 12, 2012, 02:16:00 am »
Здравейте,
интересна книга, посвещава се на Стефан Маринов (11 стр) и магнитният потенциал.
« Последна редакция: Февруари 12, 2012, 02:23:29 am от mi68 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Книги от Стефан Маринов, биография
« Отговор #3 -: Февруари 12, 2012, 01:10:10 pm »
Изключителна книга. Скаларното магнитно поле всъщност е оргонно, магнитите само го концентрират - то катализира и хим. процеси при оптимизатора К1. Не е случаен и фактът, че при лаково покритие резултатите от цитираните опити с метални рамки са по-добри,отколкото при гол меден проводник /става оргонно натрупваща двойка - диод/. Предисловието от Стефан Маринов е истинско откровение... Буди съжаление фактът, че е представен като австрийски физик - нека това лежи върху съвестта на тия маймуни, дето го изгониха от България.   

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Книги от Стефан Маринов, биография
« Отговор #4 -: Февруари 18, 2012, 07:56:16 am »
Интересна книга трябва да се изкълве с кориците. Има снимки на Стефан Маринов. Представен е от Австрия и България.
« Последна редакция: Февруари 18, 2012, 02:54:31 pm от mi68 »

Енганэпэ

  • Гост
Re: Книги от Стефан Маринов, биография
« Отговор #5 -: Октомври 10, 2012, 12:37:38 pm »
Здравейте скъпи приятели! Извинявам се за българския ми език! Благодаря Ви, публикували сте книгата на Стефан Маринов "Божествен електромагнетизъм", бях я търсил. Тя съществува на български език?

Altium: Писай по русскому.
Етая книга конечно существует на болгарский и если имеем информация для скачивания, будем предоставлять.

« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 01:32:43 pm от altium »

Енганэпэ

  • Гост
Re: Книги от Стефан Маринов, биография
« Отговор #6 -: Октомври 11, 2012, 12:24:04 am »
Спасибо! Буду по-русски. Жду с нетерпением появления этой книги на болгарском!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Книги от Стефан Маринов, биография
« Отговор #7 -: Декември 19, 2012, 11:06:12 pm »
На 11страница има снимка на мотор на Маринов.
« Последна редакция: Декември 19, 2012, 11:29:57 pm от mi68 »

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Книги от Стефан Маринов, биография
« Отговор #8 -: Декември 20, 2012, 01:49:39 am »
mi68,
много добра публикация! Благодаря ти!
Оказва се, че със свободен ум, много малко математика и прости експерименти може да се прави физика.
А нас ни учеха, че ако не знаем висша математика, то въобще да забравим за физиката.  :'(
Цитат
Вобще-то, эти эксперименты могли бы быть проведены во времена Ампера и Фарадея, правда тогда не было двухлучевых осциллографов и сильных магнитов.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Книги от Стефан Маринов, биография
« Отговор #9 -: Декември 21, 2012, 09:42:39 pm »
Здравей колега,
Това е така защото още Айнщаин доказва, че при изкривяване на пространството има енергия. Тези криволинейни векторни полета се описват с:
градиент, дивергенция, ротация, тензор, моменти от висшата математика. При някои опростявания, формулите стават практични на ниво техник.
В последният документ се набляга на униполярната индукция. При В=конст. /постоянен магнит/ формулата е лесна, ротацията се замества с ъглова скорост, честота. Униполярната индукция /лоренцова индукция/ е централна (радиална) индукция, подобно на гравитационното и електростатично поле. Силата може да е центробежна или центростремителна. Появява се магнитен потенциал /радиална енергия/, не характерен за соленоидни магнитни  полета. За да имаме вихрово магнитно или вихрово електрично поле трябва да имаме променливи полета, съответно магнитно и електрично. Централни полета да предизвикват елиптични или кръгови въртения, явно е общ патент на природата, независещ от вида поле.
Един изкуствен спътник /общо спътник/ не ползва гориво /свободна енергия/ и се върти за сметка на гравитацията. Този феномен трябва да се приложи към електрическа верига, за да имаме безплатен ток.
« Последна редакция: Декември 22, 2012, 07:16:25 am от Maistora52 »

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Книги от Стефан Маринов, биография
« Отговор #10 -: Декември 21, 2012, 11:53:39 pm »
mi68, явно добре си чел дебелите книжки на Папазов и Фархи.  ;)
Много ми е интересно твоето становище по темата, която пуснах вчера http://mazeto.net/index.php/topic,8173.msg48149.html#msg48149.
Аз ще се опитам през празниците да направя някакви експерименти.

P.S. втория файл, който си качил - index[3].htm не е читав. Линковете са насочени към локалната машина. Може ли да пуснеш web адреса на страницата.
« Последна редакция: Декември 22, 2012, 07:17:25 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Книги от Стефан Маринов, биография
« Отговор #11 -: Декември 22, 2012, 12:34:21 am »
Здравей колега,
В момента съм като болен, вчера проведох доста опити но безрезултатни, без малко да пробие един хубав мултицет от екстра тока на самоиндукцията, разминах се с изгорял бушон, заменен с алуминиево фолио. Другият проблема е в компютъра. Сега забелязвам, че съм пропуснал страници 114-133 на книгата за Стефан Маринов, не успяха да се качат, дава грешка, точно там има за генератора на Маринов-Богомолов. Ще ползвам друг компютър там няма проблеми.
Винаги съм бил привърженик на теоретичната подготовка, с цел да не се правят безрезултатни опити. Имам само първи том на Фархи, но имам учебници по електродинамика, физика и  медицински теслови апарати. Дадоха ми богата електронна библиотека, книгите са от там, не съм прегледал цялата.
« Последна редакция: Януари 07, 2013, 10:36:59 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Книги от Стефан Маринов, биография
« Отговор #12 -: Януари 06, 2013, 06:42:59 pm »
Здравейте,
Попаднах на интервю с Генадий Николаев "Скалярное магнитно поле" в Ютуб и В бокс. На 5 минута споменава името на професор Маринов. Показва мотори на "сибирския коля".
Приятно гледане.

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Книги от Стефан Маринов, биография
« Отговор #13 -: Януари 06, 2013, 07:10:29 pm »
Забравил си линка https://www.youtube.com/watch?v=R1TfINyd9e4
Николаев разказва и показва в това видео много интересни неща. Заслужава си да се гледа.
Те с Маринов дълго време са водили кореспонденция и са обменяли опит.

@praktik

  • Гост
Re: Книги от Стефан Маринов, биография
« Отговор #14 -: Януари 06, 2013, 07:48:21 pm »
Може ли да разясните , ако и вие разбирате от тази нетрадиционна  електродинамика , каква е разликата от скаларното магнитно поле и обикновенното магнитно поле ? има ли връзка с магнитният монопол , неоткрит и до днес ? има един експеримент който може би доказва магнитен монопол , но не съм сигурен.
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 08:02:48 pm от @praktik »