Автор Тема: Магнитен двигател на Muammer Yildiz  (Прочетена 64332 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #30 -: Януари 02, 2014, 11:24:25 am »
Според мен Муамер Й. вече е продал патента (или лиценза) и вече си пие коктейлите на Малдивите.
Като гледам снимки и клипове, май вече всичко е показано, и то толкова нагледно, че и ученици от техникумите ще могат да си го направят... Всичките му двигатели работят.
Тези тестове в Айндховен, Холандия, отдавна са приключили и естествено никой нищо няма да съобщи. Тези двигатели НЯМА ДА СЕ ПРОИЗВЕЖДАТ скоро от никой! - такава е желязната "логика" на Статуквото.
Който иска да репликира, трябва да има богата и перфектна инструментална база, много въображение и най-важното - да може да брои до 100! - поне до 100 - защото има и модификации, които имат по-малко на брой магнити.
 8) 8) 8)

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #31 -: Януари 02, 2014, 12:08:51 pm »
За какво Ви е Muammer Yildiz ,като имате Иван и неговата тема "МАГНИТНА ТУРБИНА" :o ?!

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #32 -: Януари 31, 2014, 12:32:25 pm »
Реших пак да прегледам информацията за двигателя на Yildiz. Толкова години ходи по разни изложби (+ още няколко души), че е безсмислено да прави фалшификат на магнитен двигател и да го представя.
Разгледах основно тези клипове: http://www.youtube.com/watch?v=mHW6b1aFPfU след 6:50 и http://www.youtube.com/watch?v=GdBWA77wfHU
Забелязах следните неща:
1. Показва винаги един и същ  единствен двигател . Би трябвало да може да си позволи да направи и други прототипи?
2. Има едни жици, които на някои видеота стърчат на други не. Някъде излизат от едни дупки на други от други дупки. Даже си мисля, че има и разлика при свързването им.
3. Не разглобява изцяло двигателя. Долната част на двигателя не я показва никога.
4. Защо пуска двигателя с чук? Можеше да направи някакъв лост за пуск/стоп.
Аз си мисля следното: 90% от този двигател, който демонстрира е 'заблуда' !!!! Маскировка на истинския двигател :)

Обосновавам се:
 Когато го разглоби, системата се състои от 7 трапецовидни държачи за магнити. Два са с най-обикновени правоъгълни  магнитчета (7 броя) подредени като буквата V на пластмасова подложка. Два държача на линейно разположени магнити на пластмасова подложка. И три трапецовидни предполагам от алуминий държача с 6 места за кръгли магнити. Като гледам как залепят и отлепят една капачка стигам до извода, че са много слаби магнити (спрямо неодимовите). На картинките съм нарисувал до къде стигат трапеците като се сложат в статора -
до цилиндъра с дупките (а под него и ротора ) и магнитите на трапеците остава много разстояние, което не може да се преодолее от тези магнитчета, че да направят и мощност да въртят перката.
Така, че тези неща не вършат работа. Остава частта на двигателя, която е отдолу. Там има механизъм, който при удара с чука измества на малко разстояние нещо, което променя полето и ротора се завърта. Иначе ротора свободно се върти, като много добре магнитно балансирана система.
Въпроса е кое променя полето? По всяка вероятност е рейка с магнити на нея, която се премества при удара на разстояние съизмеримо с едно от кръглите магнитчета влизащи в многото дупки. А може да се измества и целия ротор.
Друг въпрос: кои от дупките са запълнени с магнити? Има една подсказваща картинка. И пише че са към 1200 магнита. Ще трябва да ги преброя :)
В патента нещата са завоалирани естествено. Там е с някакви видове принципи, които се защитават. И не е задължително да работят.
« Последна редакция: Февруари 01, 2014, 07:39:54 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #33 -: Февруари 01, 2014, 09:03:30 am »
Извинявам се объркал съм имената на снимките. Там където пише ротор трябва да е статор.
Забелязва се, че другите двигатели на които има снимки нямат нищо общо с представения двигател. Те са с малък диаметър. Диаметъра е горе долу колкото оная част на статора с дупките. Още едно доказателство, че този двигател е с маскировка.
Относно многото дупки имам следното обяснение:
1. много са заради маскировката.
2. по-скоро са много заради токовете на Фуко, които ще се генерират от въртящите  се магнити на ротора и масивния цилиндър на статора. При масивен статор ще се получи спирачен ефект.
3. може да са поставени във всички дупки магнити, но по-скоро не във всички дупки има магнити според мен
Броя на дупките са около 270. Доста още трябва магнити до 1200???
По начина на работа:
Единия начин да има рейка с магнити в долната част на двигателя, които да променят магнитното поле на статора или директно на ротора за да се получи за да има деформация на полето и от там да има въртящ момент на ротора. Рейката се задвижва от механизма, който е поставен върху една от симетричните големи дупки на страничните стени на статора. Замислям се за следното: ако е с рейка долу тогава мощността ще се генерира само в сектора, който е отдолу, а останалите примерно около 3/4 от окръжността на статора ще остане неизползвана за генерация на мощност.
Затова си мисля, че може да има още един цилиндър с магнити между статора и онези пластмасови водещи за трапецовидните държачи на  магнитните. На него да има магнити в цялата окръжност около статора. А този модифициращ магнитното поле цилиндър се премества от удара с чука до работната позиция. Иначе стои в неутрална позиция.
Явно пуска е по-лесен. Развива стоперния винт и удря  отвертката с чука да измести на около 2-3см някаква ос вътре в кръглия управляващ механизъм. После застопорява с винта. Обратно при спирането нарочно придържа отвертката докато завие стоперния винт. Значи има обратно усилие към отвертката и ако пусне отвертката може и да тръгне пак ?
Относно движението на пусковия механизъм има няколко вариянта. Първия е по посока на оста на ротора, но тогава би трябвало удара с отверката е по-вероятно да е по посока на оста, а той не е. Този вариянт е малко вероятен. Има вариант движението да е перпендикулярно на остта. И трети вариант е да има движение по част от дъга от окръжност. Тоест има ос която се завърта на някакъв градус. И дваата последни варианта са равносилни според мен.
Вариант на обяснение на работата: http://vitanar.narod.ru/VGateMotor/VGateMotor.htm
 Още една схема на патента:
« Последна редакция: Февруари 02, 2014, 05:17:10 pm от valex »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #34 -: Февруари 04, 2014, 08:16:49 pm »
Тук има линкове към всичките видео записи : http://lagukane.com/mp3/muammer_yildiz_magnet_motor_patent_for_fr.html

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #35 -: Февруари 14, 2014, 03:54:34 pm »
Обяснението на Yildiz как тръгва двигателя: https://www.youtube.com/watch?v=KnDe79N5_5s

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #36 -: Февруари 18, 2014, 04:58:00 pm »
Пускам обработен на бавни обороти филм на магнитните линии при въртенето на вариант на двигателя му, който според мен е без пусковата част. Виждат се двата статора и между тях ротора, който променя магнитното поле.  Всичко е симетрично при движението на ротора и от там няма момент за движение. Тъмните чести на фолиото е силно магнитно поле, а светлите е слабо (там където се срещат северен и южен полюс според мен). Според това си мисля, че магнитите му не са само  на отблъскване???
Прилагам и снимка на цялото  магнитно поле. Забелязва се (както и при въртенето), че ротора е разделен на три части на 120 градуса.
« Последна редакция: Февруари 19, 2014, 05:18:26 pm от valex »

Неактивен sabaka808

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
  • Пол: Мъж
  • Живей за мига работи за кеф!
  • Скайп: sabaka 808
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #37 -: Април 07, 2014, 03:15:03 pm »
valex ! Напълно си прав! А какво е предназначението на вътрешния статор? Тук е използвано следното свойство на магнитите :
  Определение: Когато два магнита се привличат с еднаква сила съществува точка на неутралитет върху магнитен материал и тя е на половината разстояние между двата. Неутралитета е пълен в смисъл радиален и аксиален. Упражнение- експеримент: вземаме нечетен брой магнити (например-7) поставяме гетинаксови шайби (с еднаква дебелина) между всеки и ги слепваме един зад друг. Точката на неутралитет е на 4-въртия, който е по средата. По този начин се предотвратява крайното противодействие на екранен ротор с изместен център.
...
По този начин можем да тестваме магнитите дали са с еднакви свойства ? Ако единия магнит е по-слаб от другия точката на неутралитет се измества към по-слабия . Държа да подчертая, че : СТАНДАРТНИТЕ МАГНИТИ (неодимови), които купуваме не са всички с еднакви свойства, и силата на привличане е в това число. Аз ги тествам на станок с електронно кантарче , но точността му е малка - до 5 грама. Успех на всички.
« Последна редакция: Април 07, 2014, 04:55:12 pm от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #38 -: Април 08, 2014, 07:32:52 am »
След като си купих 'детектор на магнитно поле' разбрах, че светлите места са местата с хоризонтални магнитни линии, а тъмните са с вертикални магнитни линии (тези които са перпендикулярно на плоскостта на пластината).

Неактивен sabaka808

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
  • Пол: Мъж
  • Живей за мига работи за кеф!
  • Скайп: sabaka 808
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #39 -: Април 08, 2014, 09:41:57 am »
ПРИНЦИПА на Muammer Yildiz е друг! Там се използва КОНУСОВИДНА СПИРАЛА около ротора изработена от железен четиригран.
Статора се състои от магнитни коридори както при А-синхронния двигател. Съществува точка на равновесие на ротора при всеки коридор. А тя е когато началото и края на спиралата застанат едновременно до коридора. Това равновесие се нарушава с прилагане на определена сила . ЗАБЕЛЕЖЕТЕ! Всеки коридор отдава сила на въртене извън точката на равновесие . Съвкупността от силите на въртене на коридорите които не са в равновесие трябва да преодолява силата на равновесие във всеки един коридор т.е БРОЯ НА КОРИДОРИТЕ УВЕЛИЧАВА МОЩНОСТТА . На снимките в тази тема са показани двигатели с различен брой коридори . Според моите замервания трябва да  са над 8-броя.Показан е и ротора. Всички магнити трябва да са:едноименно насочени към ротора, разстоянието (спрямо началото и края на спиралата) да варира от 5mm. до 25-30mm.  при неодимови магнити 25/7 с сила на привличане 107N.
Вземайте в предвид и съпротивлението на лагерите то се увеличава с натоварване на системата. Извинете ме за правописа!
« Последна редакция: Август 26, 2014, 12:26:41 pm от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #40 -: Април 08, 2014, 11:40:21 am »
sabaka808
Да не си ме разбрал погрешно? Не казвам, че има хоризонтални и вертикални магнити. Полето, което се поражда от магнитите и магнитните взеимодействия са 'хоризонтални' и 'вертикални' относно пластината за визуализация. Хоризонтални (светли) петна се получават примерно в средата между двата полюса на един магнит или в междината между два магнита, които се привличат. Като направя ще пусна снимки върху пластина на магнитни полета. Според мен може да се извлече някаква информация за конструкцията от тези видеа на движение на магнитните му полета.
А относно принципа на двигателя: според мен е взеимодействие на 3-те полета на двата статора и средния ротор. Вътрешния статор мисля от снимката, че е с 10 трапецовидни магнита разположени по дължината на оста на двигателя. Ротора е наистина с спираловидни магнити. Но са три спирали на 120 градуса начало една от друга. Може би самите спирали са с 3-4 реда магнити, както има на някои снимки на ротор. А и в патента има такава версия на ротор. Във външния статор е целия 'номер'. Мисля, че магнитите му са под наклон, който е обратен на наклона на спиралите на ротора.  Взеимодействайки наклонените спирални и наклонени статорни магнити се получава (може би :) ) 'места' в роторното пространство, които имат по-голям итензитет на магнитното поле, което се 'увлича' от вътрешния статор и понеже статора е твърдо 'захванат' за корпуса се завърта ротора. Пускането и спирането става с 'извеждане' от равновесие на част от магнитите на външния статор. А когато са в 'равновесие' се вижда, че ротора се върти с много добър 'баланс' на магнитните сили и няма никъде равновесна точка за да засича въртенето. А е и възможно и изцяло да се завърта леко целия външен статор.
Според мен добра теория. Остава да има нещо вярно в нея :):):)
« Последна редакция: Април 08, 2014, 11:59:13 am от valex »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #41 -: Април 08, 2014, 01:24:27 pm »
Сабака, тази конструкция ли визираш като говориш за четириграни и коридори?
http://mazeto.net/index.php?action=dlattach;topic=4432.0;attach=33859;image
« Последна редакция: Август 26, 2014, 12:26:22 pm от Maistora52 »

Неактивен sabaka808

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
  • Пол: Мъж
  • Живей за мига работи за кеф!
  • Скайп: sabaka 808
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #42 -: Април 08, 2014, 04:12:07 pm »
Да Майсторе ! Но не бях забелязал , че има магнити в тях.
« Последна редакция: Декември 04, 2014, 03:35:14 pm от Maistora52 »

Неактивен sabaka808

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
  • Пол: Мъж
  • Живей за мига работи за кеф!
  • Скайп: sabaka 808
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #43 -: Април 08, 2014, 04:48:00 pm »
valex! Сега те разбрах вече. Не казвам че се изразяваш неправилно, мисля за мои неща и бавно загрявам тук. Просто стана една каша в главата ми. Аз мисля, че магнити в ротора не са нужни. Има вариант магнитната спирала да е външна на статора, а ротора да е с коридори с лек наклон т.е диаметъра в единия край да е с 5mm. по-малък. Както при А-синхронните двигатели. При АД-тата има коридори и в статора, но там завихрянето се получава от магнитно поле създадено от електродвижещо напрежение .
Това се старая да имитирам в моя статор, но с постоянни магнити. И за това започвам да ги нареждам във външна  спирала.
« Последна редакция: Април 09, 2014, 09:39:55 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #44 -: Април 08, 2014, 05:01:48 pm »
Аз едно знам: че с взаимодействие само на два "слоя" магнити нищо няма да стане. Изпробвали са хиляди варианти и нищо. Трябва да има сложни съчетания :)
« Последна редакция: Април 09, 2014, 09:40:30 am от Maistora52 »