Автор Тема: Магнитен двигател на Muammer Yildiz  (Прочетена 64341 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #15 -: Април 11, 2013, 01:53:24 pm »
Добре де - статика! - спира след определено време. След колко време спира? Защо тръгва изобщо? И върти перката яко. Говоря за ония клипове в ЮТуб, не за този на изложбата, която показва Фейд.
Мисля и се двоумя, не за друго, ами защото още от начало имах някои съмнения, но тая перка, тия професори наоколо, тия мини-колички с които се разнасяше по улицата и площада... Акумулаторите не може да ги скрие ей така. Че се виждат едни кабели на самия апарат (двигателя с перката) - виждат се - тяхната роля каква е?
Какви са резултатите от 5-дневия и 30-дневния тест - има ли публикувани сведения?
Мисля си и друго - разбрало се е, че работи, ОБАЧЕ - ония "в сянката" са го "натиснали" - платили са му нещо, да си трае и КРАЙ на шоуто.
Кои са верните отговори? - не изобщо!
В този двигател аз виждах развита концепцията "ротор-статор" с още един ротор (който би трябвало да е нагласен да се върти в обратна на първия ротор посока) - и те двата са ос във ос.
Проблемите ги виждах само в разположението на магнитите, които са на патента - едноименни полюси един срещу друг - което с времето ще ги изтощи...
Фейд, ти лично къде и кога присъства, или отнякъде подразбра?
Питам всичко това, защото мисля, че системата "ротор-статор" все пак може да тръгне. Това беше и първата ми направена конструкция (тип Перендев) - която при мен НЕ ТРЪГНА,  но с времето стигнах до извода, че за да тръгне, просто трябва перфектен инструментариум за механичните дейности при изпълнение на конструктивните детайли - оси, валове, гнезда за магнитите, градуси, наклони и други.
« Последна редакция: Април 11, 2013, 02:08:37 pm от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #16 -: Април 11, 2013, 02:26:39 pm »
.............................................Проблемите ги виждах само в разположението на магнитите, които са на патента - едноименни полюси един срещу друг - което с времето ще ги изтощи............................

Майсторе 52, а как трябва да са разположени магнитите от ротора и статора, за да не се изтощават бързо?
Като при електродвигателите ли, задният магнит бута ротора, предният го привлича?

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #17 -: Април 11, 2013, 02:39:29 pm »
За да не се изтощават магнитите трябва да са разположени като на моя "Бутален Бекспейс - модел 137" - това обаче ще се разисква в съответната тема. На двучасовия клип от Фейд се вижда само, как един човек - "с гащи без ръб" (Моамер Йълдъз) се врътка около два неработещи двигателя, и ЗАЩО ЛИ СЕДИ САМО - ЗА РЕЗИЛ! Това струва много - ама много пари - да седиш и да се срамиш пред хората в Женева... Никое достойнство и чест на тая земя не се купува с пари - купува се с МНОГО ПАРИ!!
Иначе същият тоз - пусна за две минути големия мотор да се види, че нещо се върти, и го спря. От 1ч и 8 мин до 1 час и 10 мин. на големия клип - че те са четири там. А пък конфуза с малкия двигател - дето му побутваше перката, пък тя а напред - а назад и финиш - това става в последните няколко минути на дългия (двучасов) клип.
Има нещо много съмнително в тази постановка.
Аз НИКОГА НЕ БИХ ЗАСТАНАЛ ТАКА ПРЕД ХОРАТА - ЗА СРАМ И РЕЗИЛ НА ЦЕЛИЯТ МИ РОД! НИКОГА!! ЗА НИКАКВИ ПАРИ!! Затова няма да плащам за патенти, и няма да се разправям с "гадовете" - а като приключа с работите си - пускам всичко тук и навсякъде където мога... И си оставам беден - НО ЖИВ! И ДОСТОЕН! - а пък хората, ако искат, ще ме споменуват с добро. Другото е вятър работа!
« Последна редакция: Април 12, 2013, 07:28:04 am от Maistora52 »

Неактивен fade

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #18 -: Април 11, 2013, 04:50:48 pm »
Майсторе присъствал съм виртуално! ;)
Имам отворен Таб в браузъра с този live broadcasting и хвърлям сегиз тогиз по едно око, гледам и коментарите на хората отстрани.
Обяснението за вчерашното спиране е, че са е разхлабил магнит, след това още два...
Сега обяснението е: "Чакаме да изсъхне силикона от ремонта от предната нощ! "
Майсторе, ако си обявил на света, че имаш работеща машина и си решил да се изправиш пред академиците и искаш тяхното одобрение, не разчиташ на такива смешни оправдания и... силикон!
Поне аз така мисля като инженер.
А твърденията как някой е натиснал нещо си или е платил пари ... мисля да ги оставя без коментар засега!
Просто може би Илдъз е стигнал до "Point no return back" и всъщност не знае кога да спре!
Виждал съм такива хора в живота си и знам, че те вярват до последно в това което твърдят и нищо не може да ги убеди в противното въпреки че всички факти сочат срещу тяхното твърдение.
Дано не съм прав, защото останаха още три дена в които той да докаже че машината му работи!   8)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #19 -: Април 12, 2013, 03:05:26 am »
Тук мисля, че Майсторът е прав! Изобретателят не може да не знае дали това работи, кога работи и кога не и как работи. Ако е знаел, че устройството ще спре, не би се изложил по този начин, освен срещу мнооого пари! Звучи правдоподобно и оправданието му- разместване, силикон.....Видно е, че конструкцията е сложна, а КПД може да е 101% изкарани по много сложен начин и милиметрите да са фатални. Е аз не съм инженер, но споделям мнение, та може и да не съм прав, но така мисля.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #20 -: Април 12, 2013, 07:47:24 am »
Извиненията със силикона и разхлабени магнити въобще не може да е причина. Това са приказки за непосветените... На изложбата нищо няма да тръгне... Такава е идеята - Голямото очакване да се превърне в разочарование за надеющите се... На тях трябва да им се внуши, че такива двигатели не могат да работят, за да спрат с експериментите... и, ха-ха-ха - "ония" да си запазят статуквото!
Най-подробно съм разучил вече всички разработки на Йълдъз... че те не са една и две, а повече от две дузини... и поне половината от тях ТРЯБВА ДА РАБОТЯТ!
Вие, колеги, не може да не се съгласите, че ако една идея не работи, няма да правите реплика след реплика на едно и също неработещо устройство. Просто е абсурдно такова усилие... и влагане на толкова много средства в нещо неработещо!
(тук след малко ще пусна отново линка на неговите разработки, и даже ще кача и снимките оттам, че утре "ония" ще ги изтрият - бъдете сигурни)... Имайте предвид, Гугъл следи форума ни (автоматично и непрестанно), и утре може да ни принуди да изтрием тези фотоси, затова, който е заинтересован - да си ги изтегли незабавно на собствения компютър.
линка: http://www.youtube.com/watch?v=jLVLvSZ2_BA
И това ще бъде поредният потулен случай на работещ двигател за Свободна Енергия.
Извод - Муамер Йълдъз е предпочел да остане жив и да се посрами дори, но да вземе парите.
Всички останали варианти са неправдоподобни.
« Последна редакция: Април 12, 2013, 08:34:31 am от Maistora52 »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #21 -: Април 12, 2013, 12:48:24 pm »
В цялата тази история има нещо странно. Как до вчера се въртеше пред професори и т.н. а днес на изложбата взе, че спря. Съгласен съм с Майстора. На някой му трябва да покаже на целия свят, че "такова животно" не може да има и че магнитният двигател е невъзможен.

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #22 -: Юли 03, 2013, 01:47:26 am »
Е тва намерих ровейки в нета
https://docs.google.com/file/d/0B2GRHIhjQGBlRDNFUGRWdFpwZlE/edit?pli=1
Може пък да ви е полезно.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #23 -: Юли 03, 2013, 07:39:55 pm »
Здравейте ,
На работа споделям с колега прочетеното от сайта ,вчера ме помоли да му дам малко неодимови магнити ,хард диск и други чаркалъци , днес ми сподели че залепил магнитите по диск с север на вън ,пуснал мотор да върти диска и се развила скорост около 1000 оборота ,прибавил магнит с посока север и започнал да дава всякакви ъгли и разстояния около въртящия се диск,казва че в един момент се развила скорост по-голяма от 2000 оборота ,след което магнитите се разхвърчали .... Принципно ,пича е точен и аз му вярвам ,но утре ще се видим и ще повторим експеримента ,след което ще пиша какви са резултатите и дали въобще е истина :)
Прави ми впечатление че е ползвал схемата на турчина ,с магнити на отблъскване ...
« Последна редакция: Юли 03, 2013, 07:42:12 pm от Vector »

Strashimir

  • Гост
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #24 -: Юли 03, 2013, 08:40:56 pm »
Здравейте ,
На работа споделям с колега прочетеното от сайта ,вчера ме помоли да му дам малко неодимови магнити ,хард диск и други чаркалъци , днес ми сподели че залепил магнитите по диск с север на вън ,пуснал мотор да върти диска и се развила скорост около 1000 оборота ,прибавил магнит с посока север и започнал да дава всякакви ъгли и разстояния около въртящия се диск,казва че в един момент се развила скорост по-голяма от 2000 оборота ,след което магнитите се разхвърчали .... Принципно ,пича е точен и аз му вярвам ,но утре ще се видим и ще повторим експеримента ,след което ще пиша какви са резултатите и дали въобще е истина :)
Прави ми впечатление че е ползвал схемата на турчина ,с магнити на отблъскване ...

И видео, и видео....

Да не забравиш да снимаш постановката и резултатите. Ако може и с аудио коментар.... :-)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #25 -: Юли 03, 2013, 09:04:51 pm »
Vector
Ако може да измери напрежението и тока при различните режими на работа. Иначе повишаването на оборотите нищо не означава. Има смисъл само ако ако се запазва мощността към двигателя.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #26 -: Юли 04, 2013, 07:05:53 pm »
Здравейте, днес залепихме 2 пъти повече магнити от опита в който се е постигнало двойно повече обороти ,експеримента не даде резултат !! Купихме транспортир ,и залепихме същия брой магнити,утре ще се тества ..

elektros

  • Гост
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #27 -: Юли 05, 2013, 09:04:02 am »
И сега чакате да изсъхне силикона? ;D Шегичка!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #28 -: Януари 01, 2014, 09:39:32 pm »
Запалихте ми фитила, и се разрових за пустите магнити :)
Потърсете в нета инфо за Muammer Yildiz. Щом е стигнал до Inventors Expo в Швейцария... може и да има нещо наистина интересно в тия барабани, дето ги е изложил:
http://www.youtube.com/watch?v=CDpKqdcDDrQ

Ето и видео от някакво по-ранно представяне на неговия мотор:
http://www.youtube.com/watch?v=uKCEceWs-Gc
Виждат се разни детайли.

Още малко тема за размисъл:
http://www.youtube.com/watch?v=QwdIIOeU9s8
http://www.youtube.com/watch?v=GdBWA77wfHU

И най-интересното е това до което се докопах след доста търсене - прикачам го щот не мога да се ориентирам къде е записано реално - не мога да извадя линк. А именно - самия патент, с обяснения (за съжаление на немски) и с ЧЕРТЕЖИ! Чертежи, схеми, графики...

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Магнитен двигател на Muammer Yildiz
« Отговор #29 -: Януари 02, 2014, 08:07:45 am »
juliang
Във форума има достатъчно инфо. Включително и патента. Потърси.