Автор Тема: Качер-а на Радослав /Тесла Wireless/  (Прочетена 51147 пъти)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Качер-а на Радослав /Тесла Wireless/
« Отговор #15 -: Февруари 19, 2011, 10:42:39 am »
Знам как работи "обратния трансформаторен преобразувател", flyback. Мерси все пак. Даже имам учебник  със формули и времедиаграми. ;)
А Мелниченко ми се струва малко менте работа с неговите "методи" за отчитане на мощност със 'светене на крушки"..../но знае ли човек със сигурност/

П.С. Еее супер стана, след като преработих от двутактната в противотактна схемата! До сега, понеже ползвам само единия полупериод магнитопровода е оставал наситен... и от там е падала ефективността. Пуш-пул е по-ефективна за променливо високо напрежение /или ако се изправят и двата полупериода/ понеже ползва и двата участъка от хистерезиса на магнитопровода.
« Последна редакция: Февруари 19, 2011, 01:01:32 pm от Radoslav »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Качер-а на Радослав /Тесла Wireless/
« Отговор #16 -: Февруари 20, 2011, 06:02:43 pm »
Искровият теслов трансформатор е многохубав но многото хубаво не е нахубаво. От историята е извесно, че първите радиопредаватели са искрови следват многомашинни и после лампови. Постигането на ефектите с високо напрежение е възможно да се постигнат и с ниско напрежение като качеството се замени с количество- високото напрежение с ампераж. Тук трябва да се разбере следния принцип едноименните магнитни полюси се отблъскват но имат еднакъв спин и едноименни спинове се усилват и самоускоряват. Тесловият трансформатор сам за себе си е забавление важното е приложенията.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Качер-а на Радослав /Тесла Wireless/
« Отговор #17 -: Февруари 21, 2011, 12:03:47 am »
vdomov, едно голямо МЕРСИ! ;)
mi68, единствено искрището осигурява необходимата стръммност на фронта, и на мен ми се ще да не е така но ...... TPU-то ще го мъча с дискретни елементи ;)
В докумнента  "POWER PHENOMENON OF VACUUM-2" се говори за едножичното предаване на енергия и за вилката на Авраменко. /концепцията която описа и vdomov/

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Качер-а на Радослав /Тесла Wireless/
« Отговор #18 -: Февруари 21, 2011, 07:20:38 pm »
Преди около две години съм правил опита за без проводниково предаване на енергия и работи но не съм побликувал снимки и резултати. Вместо вилки на Авраменко ползвах обратни трасформатори. Резултатът е, че товара не влияе на входната мощност. Имаме усилване на мощността но положителна обратна връзка нямаше и направата на генератор не се постигна. Оттогава доста неща се осмислиха и теоретично. Последните ми виждания е да се направи пулсираща или въртяща се стояща вълна по аналогия с пулсиращо (монофазно) или въртящо се магнитно поле.
Искрището не може да се замени защото то генерира, превръща потенциалната енергия на въздуха в кинетична. От тук има и технологични проблеми:
обгаряне, загряване на електродите, твърдо електромагнитно излъчване, за това трябва по грамотен път за усвояване на свободната енергия включително и механични движения (въртене).

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Качер-а на Радослав /Тесла Wireless/
« Отговор #19 -: Февруари 22, 2011, 09:15:03 pm »
Голям проблем са коничните намотки, които се мъча да навия, отказвам се от картона...
Vdomov, oпределянето на дължината на вълната и кратността и на дължината на проводника на вторичната не може да се приложи с голяма точност, то е ориентировъчно да може да се сметат капацитетите за резонанса. Ще го сметна по броя навивки приблизително, и без това с искрище не може да се постигне стабилна генерация.
Според мен най-тънкия момент е съотношението на първичната и вторичната. /Срещал съм твърдения, че трябва масата им да е еднаква./ Първичната ще е от лента медна ламарина.

mi68@ Когато няма риба и ракът е риба. :)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Качер-а на Радослав /Тесла Wireless/
« Отговор #20 -: Февруари 26, 2011, 11:11:32 pm »
Тесла трансформатора с искрище работи и със бифилярна първична, за разлика от транзисторния. При което  цвета на дъгата на искрището придобива синкаво-зелен цвят.

Ред.: Всъщност не е бифилярна!

« Последна редакция: Февруари 26, 2011, 11:19:11 pm от Radoslav »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Качер-а на Радослав /Тесла Wireless/
« Отговор #21 -: Март 12, 2011, 01:38:26 am »
Tesla трафчето пропя. :)
http://www.youtube.com/watch?v=AXU9uhUq86s
Веригата на първичната намотка се комутира от прост клас D усилвател с TL494.
Поиграх си и с ТХО, и неговата дъга пее, но и самия трансформатор /особенно като не може да запали дъгата/ :D

Източник на основната схема
« Последна редакция: Март 18, 2011, 11:10:35 pm от Radoslav »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Качер-а на Радослав /Тесла Wireless/
« Отговор #22 -: Юни 13, 2012, 11:40:43 pm »
На теория трябваше да се получи нещо като в устройствата на Джон Бедини. Т.е. прекарване на обратния импулс през товара. Но явно диодите се оказват прекалено бавни. Пробвах със Шотки и с обикновенни диоди, имаше само мъждукане на лампата. Мисля да повторя експриента със различно заземяване за отделните вериги.

ПС. Като цяло смятам да повторя и целия експримент със безжичното предаване, но с отделно заземяване на приемната и предавателната бобини.

Все още не мога да си обясня на какво може да се дължи това, че приетата енергия е с по-голяма мощност от излъчената....
Амплитудно модулиране на йоносферните потенциали?
Модулиране на електромагнитния спектър от слънцето и/или активността на земното ядро?
Огранизиране и синхронизиране на ту появяващите се, ту изчезващи частици /на границата на материята/, уравновесяващи всичко във вселената - Кварки?.
А може и да е комплексно от всичко до тук изброено, включетелно и често споменаваните от вас ОД и т.н. енергии.......
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 12:21:36 am от Радeв »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Качер-а на Радослав /Тесла Wireless/
« Отговор #23 -: Юни 14, 2012, 01:19:57 am »
Здравей колега Радев,
Сложи кондензатор и нелинеен елемент при лампата, може и искрище. Може да ползваш вилка на Авраменко, бягаш от ефекта бавни диоди, може 1N4007 добре работят.
П.П. Пробвай резононсна спирална бифилярка без диоди, може да я свържеш като без индуктивна спирална бифилярка със заземление. Трябва две намотки с две лампи, може и три и нагоре, за да си на делавера.
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 01:31:26 am от mi68 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Качер-а на Радослав /Тесла Wireless/
« Отговор #24 -: Юни 14, 2012, 10:41:15 am »
Идеята ми е през товара да минава само и единствено обратния импулс. Правия е за възбъждане на енергията.
Ще пробвам диод от крушка, но ще купя/намеря истинска диодна лампа. Мисля че съм виждал по ТХО от ламповите телевизори точно такава лампа... /

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Качер-а на Радослав /Тесла Wireless/
« Отговор #25 -: Юни 14, 2012, 10:18:54 pm »
Обратния импулс винаги противодейства на правия. Той е и следствие на правия но докато няма товар през който да премине той съществува единствено, като поляризация и електрически потенциал на изводите на вторичната намотка. Енергията на вторичната на един трансформатор винаги е обратен индуциран импулс от първичната но протичайки през вторичната създава поле реагиращо с полето и тока в първичната и натоварващо я. Същото е и при импулсните захранвания при, които нямаме вторична намотка но се използва енергията на автоиндукцията, която е същата - тоест е обратния импулс(ОЕДС). При проектирането на потенциален генератор на СЕ трябва да разбираме перфектно функционирането на този принцип и да отидем по-далече. Както е направил Капанадзе :)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Качер-а на Радослав /Тесла Wireless/
« Отговор #26 -: Юни 16, 2012, 08:05:41 am »
Здравей колега Радев,
За да намалиш ефекта на противодействието трябва кондензатор, който се зарежда през диод. В режим на пауза, нелинейният елемент пробива, кондензатора се разрежда през товара. Може да докараш някъкви резултати но ако така беше лесно да имаме генератор. Имам цяла теоретична тема за генератора на Капанадзе. Най-вероятно да си от групата на неразбиращите, какво пиша. Колегата teofilios правилно е схванал проблема.
 На кратко засягам проблема какво е честота и дължина на вълната?
Дължина на вълната е един оборот на въртящото се неутрино. Дължината на вълната е променлива величина и зависи от средата, в която са движи неутриното. В електротехниката лесно, чрез закъснителни линии може да се измени фазата. След един период или едно завъртане (оборот) на неутриното, имаме същата фаза както в предаващата бобина. Двата тока са съпосочни, получава се усилване.
Задавам следния въпрос: В твойта схема как е решен този въпрос? Това е единия път.
Другият път е въртящото неутрино да са спре в безиндуктивна бифилярка. Енергията на въртенето се превръща в поляризация (потенциал). Имане отблъскване подобно на едноименни заряди т.е увеличение на общия заряд.  Аз съм привърженик на втория метод за развитие с бифилярката, виждам предимства:
-по-лесно се постига резонанса
-ползва са външното завъртане на неутриното от Слънцето. Това е.   
« Последна редакция: Юни 16, 2012, 03:09:40 pm от mi68 »