Автор Тема: Тайните на студеното електричество от Петер Линдеман  (Прочетена 9408 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Петер Линдеман е един от малкото които разбират принципа на работа на Тесла-технологията, и той според мен е най-близо до тайната на свободната енергия. Бих го сравнил само с Джери Василатос. Не мога да кажа същото за някой руски учени и техните теории за принципа на работа, базиращ се на ортодоксалните електромагнитни теории.

Многото програми за изчисления на кръговете по стандартан начин не дават никакъв резултат. То ако ставаше с тях, досега нямаше да е само един Капанадзе. Истината е на друго място. Така и не срещнах в патентите на Тесла "Резонанс", "Резонираща верига - ДА", но не и първото.

Бас хващам, че дори и да се настроят кръговете в резонанс - нищо няма да излезе. При обичайните трептящи кръгове, дори с нулево активно съпротивление и съответно огромен качествен фактор, не е възможно да се получат такива стойности на трансформация на напрежението, ееее....какъв е извода?

Препоръчвам да се прочете файла който съм прикачил долу, той насочва в правилната посока! - но не е всичко.

Прикачен е и файлът на английски език: free_energy_secrets.pdf
« Последна редакция: Декември 12, 2010, 10:50:31 am от mzk »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Тесла нарекъл своя трансформатор - "Усилващ предавател", не съм срещал някъде да го е кръстил "Резонансен трансформатор".

Еее....., щом е предавател, то какви са му компонентите на един предавател?

Имайки предвид горното, ще задам няколко въпроса:
- Резонансен ли е първичния кръг на Тесла-трансформатора?
- Ако е резонансен, то кои от елементите ще определят резонансната му честота?
- Следва ли захранващия източник на един трептящ кръг да променя неговата честота в зависимост от силата на напрежението?

При ТПУ - Ст. Марк, електронната теория на автора лично мен не ме убеди от къде идва тази енергия в горница. Според него инерцията на електроните ускорени от стръмността на електромагнитния импулс, деисвал точно като куршум които излитал от дулото на оръжие, като в последствие се движел по инерция - от там била идвала горницата, от инерцията на електроните. Бла-бла.........и дума не каза за етера /осн. причина/, и дори споменава, че Тесла не го бил повторил никой, имайки предвид, че по него време Капанадзе още не е бил на хоризонта. Куршума се движи по инерция защото преди това е употребена огромна взривна енергия за да го задвижи, която енергия, ако е по-малка то и инерцията ще е по-малка...............
Така или иначе Ст. Марк е постигнал безспорен успех с неговото устройство, базиращо се на една електронна теория от времето на ел. лампи, с процесите на подгряването на катода, в която теория и дума не става за истинската причина - етера. Мое лично мнение е, че теорията на Ст. Марк за работата на устройсвото му не е вярна. Но както и да е, не това е същественото, а това, че ТПУ много си прилича с Тесла, но в него няма изчисление на резонансни електромагнитни вериги! Някой да е забелязал трептящи кръгове там?

Въпросът е как става така, че идва тази енергия от етера. Всеки може да генерира етер от въздуха с мощен импулс, но трудността е в това не как де се генерира, а как да се събира, иначе отива на хаос в пространството.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
EDM electronics правилни въпроси задаваш. Резононаса може да се регулира от напрежението и това не трябва да смущава никой ,както и обратно включване на товар променя резонансната честота. Отговорът го дава Тесла създава вихрови ефирни обекти-сферична вълна , която се сгъстява от ефирното налягане и после се разширява подобно на цигарени кръгчета-така работят инпулсните методи. При цетробежните методи се ползва нелинейната зависимост на резонансната честота от напрежението, на практика се прави много прост параметричен генератор.
« Последна редакция: Март 21, 2010, 02:02:16 pm от mi68 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
mi68, това, че промяната на напрежението при първичния кръг на Тесла-трафа ще доведе до промяна на честотата мен лично ме смущава. При кой резонансен генератор с промяна на захранващото напрежение ще му се променя и честотата - /съществено/? - не съм имал такъв случай в практиката. Следва въпроса, който зададох по-горе, кои са резонансните елементи? Резонансен ли е първичния кръг? Ако е резонансен би следвало енергията да се прехвърля от кондензатора в бобината и обратно - така ли е всъщност?  Ако окъсим бобината, ще престане ли да работи тоя "резонансен кръг" и без единия си елемент или ще продължи /генерациите/?
« Последна редакция: Януари 02, 2015, 12:07:37 pm от atos »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Скоро се запознах с опит на Фиделсон от 1862г. , който определя честотата на искрите в искрището. Извод от опита - броят на искрите отговаря на резонансната честота определена с формула на Томпсън-при условие на малко омично съпротивление. Да се върнем пак към опита с цигарените кръгчета. За получаване на цигарени кръгчета ни трябва да имаме накъсване на струята, но не обратно смукване(променлив ток). Въпросът е разработен да имаме непериодично разреждане на кондензатора трябва да имаме два пъти по-голямо омично съпротивление от вълновото. Това е трудно изпълнимо и неефективно, Тесла слага нелинеен елемент магнит на искрището-това може да се постигне с диод който работи в честотния диапазон 100кХц до 1мХц и да издържа голям импулсен ток и да е високоволтов. Това само може да се реализира с една руска идея на диод описан във форума. При увеличаване на активното съпротивление се влошава качественият фактор,намалява се честотата, така се регулира честотата в малки граници от напрежението, по-големи граници се получава при голям импулсен ток. Тук не се търси резонанс ,а накъсване ,резонанс се търси във вторичната за макс напрежение-имаме само активно съпротивление свободни вибрации.
« Последна редакция: Януари 02, 2015, 12:09:25 pm от atos »