Автор Тема: Tesla Power Antena / radiant energy receiver  (Прочетена 230428 пъти)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #30 -: Август 07, 2009, 08:20:58 pm »
Топката е 17 долара от китайския сайт dealextreme.com . Тия дни ще се опитам да направя някакъв малък траф на Тесла. Това по принцип в домашни усовия ще излезне към 5-6 лв, знам ли и аз (един транзистор с обратна връзка и кабел трябват внай- простия случай).

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #31 -: Август 07, 2009, 09:58:26 pm »
aviv
Мойта топка я купих от магазин за електроника и високоговорители в Плевен, може и в Конрад във Варна да има - погледни, вероятно и доставят. Цената беше преди три месеца тридесет и няколко лева. Мисля да тествам модулация на радианта от нея чрез звук и антена на Лаковски :)

mzk
Хубава постановка, успехи желая и занапред! Пробвай да затвориш кондензатора подобно на оргонен акумулатор, перфектната Теслова приемна плоча за радианта е фолио изолирано с плексиглас от двете страни. Като се сложи още един метален лист и един плексиглас - цялата работа като сандвич, става плосък кондензатор и натрупващо оргона/радианта в изолираните метални листове устройство. Комбинацията на електрически и радиантни елементи в една конструкция е ключът към свободната енергия  - това е несъмнено и се вижда от работещите генератори

Поздрави

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #32 -: Август 09, 2009, 12:24:47 am »
Здравейте пак!

Пробвах схемата в следното изпълнение

(антена-алуминиево-фолио)----кабел----грец.

Със сигнален генератор, за който не съм съвсем сигурен че работи направих следната комутация:
1. Единият транзистор клати земята на греца
2. Втори транзистор клати земята на товарна лампа.

Двата транзистора работят така: 1/2 от времето единият, 1/2- дргугият- в различни времена са отпушени.
Работите не отиват на добро. Има още неща, които да се пробват. Моите трансистори са НПН, а може би е редно да се клати антената с pnp транзистор, макар че това ако е радиантна енергия не знам дали такъв транзистор въобще върши работа или потокът минава както си иска.

Второ- пробвах все пак ръчно да изпразвам кондензатора в лампата, но ефект отново няма. Единствено напрежението на кондензатора пада рязко и се виждат искри при допир.

Оставам с впечатлението, че tesla radiant energy reveiver-а е неподходящ и недомислен още от времето на създателя му, а подходящо за приемник е да се използва теслов т-р, настроен на резонансна честота с предавателя. Това ми е тъмна индия, освен това принципите там са по- различни. Свръхефективността идва от резонанса с йоносферата (?).

Мисля, че времето трябва да се инвестира в малко по- реални експерименти- улавяне на самоиндукцията (повишаващ обратен преобразувател); различни трансформатори, дефазирания, параметрични резонанси, МЕГ, както и някои мотори.

Това е в общи линии, приятна вечер на всички.

ПС: не съм правил промени по насоките на caduceus.

mi68

  • Гост
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #33 -: Август 10, 2009, 05:17:41 pm »
Имам чуството,че се прави забавление но отрицателния опит учи.От физиката ми е извесно,че частици които пренасят северен или южен магнитен полюс няма,работи се с неотрино.Ако искаш магнитно поле раздвижи спинови частици примерно електрони.Светят неонови лампи и зареждаме кондензатори,но ключовият въпрос остава как да преминем от отворена верига в затворена(електроните искат затворена верига,кръговрат)пример вятърна мелница,воденично колело.1:използване на водороден атом(браунов газ) по темата има натрупан опит.2:пулсиращ режим(вибрация)пример колянно-мотовилков механизъм,Грец,вилка на Авраменко,двуфазна и мнагофазна с-ма.3:най-перспективно е въртенето по спирала имаме две сили центростремителна и центробежна.Центобежната нараства толкова,бори и гравитацията пример водата не изтича от кофата при завъртане с ръка.В центъра се сгъстява неотриното и се стреми да се разшири и при високи обороти тялото се разпрашава(защото съпосочни спинове на неотриното се отблъскват).На малки разтояния концетрацията на неотрино(оргон) е постоянна и ни трябва теслов траф да вибрира  да промени концентрацията и да имаме ток.
« Последна редакция: Август 10, 2009, 05:49:38 pm от mi68 »

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #34 -: Август 10, 2009, 09:24:12 pm »
Имам чуството,че се прави забавление но отрицателния опит учи.От физиката ми е извесно,че частици които пренасят северен или южен магнитен полюс няма,работи се с неотрино.Ако искаш магнитно поле раздвижи спинови частици примерно електрони.Светят неонови лампи и зареждаме кондензатори,но ключовият въпрос остава как да преминем от отворена верига в затворена(електроните искат затворена верига,кръговрат)пример вятърна мелница,воденично колело.1:използване на водороден атом(браунов газ) по темата има натрупан опит.2:пулсиращ режим(вибрация)пример колянно-мотовилков механизъм,Грец,вилка на Авраменко,двуфазна и мнагофазна с-ма.3:най-перспективно е въртенето по спирала имаме две сили центростремителна и центробежна.Центобежната нараства толкова,бори и гравитацията пример водата не изтича от кофата при завъртане с ръка.В центъра се сгъстява неотриното и се стреми да се разшири и при високи обороти тялото се разпрашава(защото съпосочни спинове на неотриното се отблъскват).На малки разтояния концетрацията на неотрино(оргон) е постоянна и ни трябва теслов траф да вибрира  да промени концентрацията и да имаме ток.
Концетрация на неутрино можем да получим също при съсредоточяване на мн. високи температури. Защо: слънчевите изригвания изригват по продължение на локални магнитни полета, които са толкова силни, че ускоряват или забавят въртенето в някой от слоевете на а слънцето - следва много неутрино (при много висока температура). Как да постигнем стотици хиляди градуси на земята? Плазма - при много високи токове. Другия вариант е "светлините" на Фарнсуорт ("официалния баща" на телевизора). Интересното около него обаче не е дали е първoоткривателя на тв, а това че първи е изнамерил как да съсредоточава много големи температури (виж. Термоядреният реактор. Д-р Фило Фарнсуорт от "Изгубените открития"). Реплика

Имаме съгласие, че неутриното прави магнитите полета както и че ел. тока увлича неутриното? Тогава плазмата и тесла трафа (защо?) концентрират неутриното в огромни количества. Въпроса е как да го използваме?
Първия вариант е "ядрения синтез" който всъщност успял да постигне Фарнсуорт. Проблема - това е цял ядрен реактор ;D
Използвайки метода на Мъри, но там използваме много малко неутрино единствената успешна реплика изисква радиоактивни материали, дори самия Мъри имал проблеми с не радиоктивния Шведски камък. Другия проблем е големия (и висок) диапазон от честоти за настройка. Как се справяш ти с тези проблеми, mi68 може ли схема на твоята установка и идеята и? А каква ти идеята за концетрация на неутрино?
Трябва да има и друг вариант със съпоствянето на различни неутрино (магнитни) полета (МЕГ-а на геца). Mай е "най-лесния" (силно в кавички), но и крайния ефект изглежда не е много голям ???
Други идеи?
« Последна редакция: Август 10, 2009, 09:55:19 pm от vlindos »

mi68

  • Гост
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #35 -: Август 11, 2009, 08:22:29 pm »
Обобщавам натрупаният опит за да продължим напред.Разглеждам веригата електронно неотрино-мюонно неотрино-електрон.Около електрон не ми е ясно при какви условия имаме електронно неотрино.Правя следното разглеждане метала е електрон;полупроводник е мюонно неотрино;диелектрик е електронно неотрино и от изложената аналогия да направим транзистор но ми се вижда невъзможно.Неотриното има маса и спин 1/2;електрона има заряд,маса и спин 1/2.Неотриното няма заряд и не може да се складира явно се трупа при гравитация и стигаме до най-важното въртенето.Въртенето изменя спина и концентрацията на неотрино от тук и масата на тялото,ако тялото е диелектрик(пласмаса) то ще се зареди(наелектризира).От тук следват предимствата и недостатъците цетробежната сила е не ленейна(квадратична)спрямо скороста и е на 90градуса,косинус от 90градуса е 0 и не върши полезна работа,а само мени посоката като Лоренцова сила.Интуицията ни нашепва,че това е правилния път за стабилни и повтаряеми опити,всичко друго зависи от невидими фактори и е нестабилно.Направих опити при двойно спирална намотка и резултата е,че ф-ла на Томпсън за резонанса не важи,което е неочаквано и ме стаписа но трябва да се приеме факта,че невъзможни неща няма и законите са да се нарушават.
« Последна редакция: Август 11, 2009, 08:24:29 pm от mi68 »

Reformator

  • Гост
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #36 -: Август 12, 2009, 07:12:18 pm »
Ето какво ми каза човек, който в между другото работи в/у летяща чиния ;)

"You can collec all the atmoshperic electrcity you want. The Cavity between the Earth's CONDUCTIVE SURFACE and the ionosphere (Tesla proved the Earth was a conductive-body) is several hundred billions of Volts. If you drive a pipe 6-feet into the Earth, and use that as the neg. terminal, and have a baloon at a height, tethered-stationary, you may extract something like 50-Volts/meter if you hang a wire down from the baloon, and ust that as your Positive (+). May be more, I have to look up that article in SCIENCE AND INVENTION, and POWER FROM THE SKY, an article I go on extracting free-power this way. Next time, use a decent surge-protector, make sure all appliances are turned OFF."

 :P

aviv

  • Гост
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #37 -: Август 12, 2009, 09:24:25 pm »
В превод како значи.

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #38 -: Август 12, 2009, 11:54:01 pm »
В превод како значи.
накратко говори за електричество от атмосферата с това, че с балон който прилича на пирамида вързан за земята можело по 50 в на метър да се извадят.... твърде пресилено.

Reformator

  • Гост
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #39 -: Август 13, 2009, 12:50:22 am »
В превод како значи.
Буквален превод:

"Можеш да извлечеш колкото атмосферно електричество искаш. Кухината между Земната ПРОВОДИМА ПОВЪРХНОСТ и йоносферата (Тесла доказва, че Зелята е проводимо тяло) е наситена с няколкостотин милиона Волта. Ако имаш двуметрова тръба (6 фута), забита в повърхността, която да е негативно заредена и балон във въздуха, стационарно висящ и захванат с проводник, свързан с тръбата, може да извлечеш 50 волта/метър, стига той (проводникът) да е положително (+) зареден. Може би повече. Трябва да проверя още веднъж статията в списание SCIENCE AND INVENTION..."

If you drive a pipe 6-feet into the Earth, and use that as the neg. terminal, and have a baloon at a height, tethered-stationary, you may extract something like 50-Volts/meter if you hang a wire down from the baloon, and ust that as your Positive (+). May be more, I have to look up that article in SCIENCE AND INVENTION, and POWER FROM THE SKY, an article I go on extracting free-power this way.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #40 -: Август 13, 2009, 12:54:55 am »
Струва ми се, че Тесла е успял да направи "вечен двигател" чрез резонанса на огромните си кули с атмосферата. Той е използвал заряда, който е натрупан на планетата Земя. Струва ми се, че електромобилът на Тесла е бил задвижван чрез безпроводно предаван ток.

gotiniq7 от форума е правил опит- балон на 30 метра във въздуха, висящ кабел, една жица, лампа и земя. Експериментът е положителен.

Според мен свободна енергия по начина, по който я търсим точно в тези изобретения на Тесла не отговаря на изискванията на нашите устройства за свободна енергия. Не можем да построим кули и да бълваме каквото си искаме- нали всички неонови лампи ще светят постоянно  ::)

Не познаваме добре и ефектите. Ако не се лъжа, лампата на Райф използва точно надлъжни вълни за да трепе микробите. Тесловия т-р също.

Reformator

  • Гост
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #41 -: Август 13, 2009, 01:49:50 am »
Хенри Морей е създал същото устройство, но с намотка на Тесла и е черпал 6-7 киловата денонощно енергия от йоносферата:



(От лекцията на Дейо)
http://www.youtube.com/watch?v=IbHLOQcOXXc&feature=related

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #42 -: Август 13, 2009, 10:03:50 am »
Хенри Морей е създал същото устройство, но с намотка на Тесла и е черпал 6-7 киловата денонощно енергия от йоносферата:
Грешка ... процесите при Мъри са други: http://mazeto.net/index.php?topic=1598.msg11198#msg11198
Тесла траф-а е бил за съсредоточаване на неутриното (или каквато е там частица) от космоса: http://mazeto.net/index.php?topic=433.msg11286#msg11286
« Последна редакция: Август 13, 2009, 10:14:56 am от vlindos »

Hacko

  • Гост
Re: Tesla Power Antena / radiant energy receiver
« Отговор #43 -: Декември 25, 2010, 10:16:23 am »
Колеги съфорумци, да ви попитам. Относно радиантна енергия, нея спира ли е примерно стъкло? Защото съм сложил една алуминиева плочка на терасата , но е зад стъкло. И се чудя дали ще се "зареди" :).

staria_jak

  • Гост
Re: Tesla Power Antena / radiant energy receiver
« Отговор #44 -: Януари 06, 2011, 08:31:34 pm »
 Идеята е хубава, имаше един дето правеше ветрогенератори дело летят като балони. Ако може да комбинирате нещата, ще е добре.
  Като учех в университета. един от доцентите ми, ми беше дал за задача, да открия горе долу принцип на машина, която вемсто кабели да ползва насочен лъч светлина (лазер). И имаше готови такива приложения, та не ми се налагаше да си блъскам главата.  Ако някой е решил да си доставя ток от височините защо не помисли за такова нещо. Балона да е голям да се намери здрав но леко конец, а за захранващ кабел лазерен лъч, който да зарежда наземна машина.
« Последна редакция: Януари 06, 2011, 08:38:18 pm от staria_jak »