Автор Тема: Tesla Power Antena / radiant energy receiver  (Прочетена 230579 пъти)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Tesla Power Antena / radiant energy receiver
« Отговор #45 -: Февруари 06, 2011, 03:07:50 am »
На покрива съм метнал един текстолит за антена, и съм "окабелил" до стаята. :)
Преди малко направих една система за комутация с реле. Добре се справя и работи до над 100-тина херца. Утре ще си играя с честоти на комутация да вдим дали ще дойде някакъв заряд от таз антена. Дано да уцеля хармоник на йоносферата.
Иначе главата ми роди една идея с режекторен филтър и компаратор да следи амплитудана на йоносферата и да бутва мойта антена с кратък импулс . Така ако влязат в реозонанс според мен ще имаме ток от въздуха.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Tesla Power Antena / radiant energy receiver
« Отговор #46 -: Февруари 08, 2011, 11:36:43 am »
Нищо не стана... кръгла нула.
Поне послушах детекторно радио на колонките PC-то. :P
Познат на мой познат вдига тръби на 20-30 метра, казва че падали 2V и някой друг милиампер.
Аз имам мерак да пусна хвърчило /от алуминиево фолио/ на тел.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Tesla Power Antena / radiant energy receiver
« Отговор #47 -: Февруари 08, 2011, 12:05:30 pm »
Здравей Радко!

Аз правих опит с алуминиево фолио между две стъкла, с идеята да спазвам максимално точно патента. Пробвах да управлявам "разряда" от антената чрез транзистор и тактов генератор. Нищо не се получи.

Пробвах и най-елементарното - да меря потенциала и да превключвам механично (допирайки проводника от антената към кондензатора), но отново нищо не се получи.

Единствените ми успешни опити с Tesla radiant energy receiver бяха при използването на конкретен (силен) източник на енергия (плазмено кълбо), където антената си беше антена и доста добре зареждаше различни типове кондензатори (сред които и електролит 220 uF 400V, до 130 волта за 10-15 секунди).

Тук искам да споделя, че кълбото се счупи. Опитах да повторя експеримента само с трансформаторчето и излизащия от него кабел (представлява блокинг генератор с ПОВ), но учудващо резултатът беше нулев.

Тогава беше и времето, когато си спомних за един от патентите на Доналд Смит, при който той използва епруветка, напълнена с газ, върху която е нанизан кондензатор. Определено създаването на "плазма" (йонизиран газ) има някакво специфично електромагнитно излъчване, което доста добре може да се събира чрез Tesla radiant energy receiver.

Искам да пробвам да създавам тези кълба самостоятелно, може би чрез пълнене с хелий, но не съм запознат с технологията. Ще се радвам, ако някой хвърли светлина по въпроса.

ПС: прочетох в wikipedia какви газове се използват за плазмените лампи. В този сайт: http://bogard.110mb.com/Plasmaglobecolors.htm има богата информация и снимков материал. Ще разпитам за продажба на аргон и хелий, цени, начин на употреба. Възможно е да се напълни стъклена лабораторна епруветка, която да се запуши с помощта на горелка.
« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 12:48:57 pm от mzk »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Tesla Power Antena / radiant energy receiver
« Отговор #48 -: Февруари 08, 2011, 01:17:54 pm »
Според мене  този патент на Тесла ( моето най - дълбоко уважение към него) намирисва. Или той го е пуснал нарочно само за да запази периметър. Може да се свали някаква енергия по този начин, но това ще е или енергията от някоя ретранслаторна станция за мобифони или енергията на някоя близка радиостанция. Аз също правих опити с плазмено кълбо - диаметър около 15 - 18 cm, при което е възможно да се възбудят луминисцентни лампи и да се свали енергия, даже и ако се използва, намотка без кондензатор (паралелен резонансен кръг). Don Smith има нещо казано по въпроса, даже на една от фотографиите може да се види плазменото кълбо, но не може да се вярва на всичко, което той казва в книгата си.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Tesla Power Antena / radiant energy receiver
« Отговор #49 -: Февруари 08, 2011, 01:55:33 pm »
По времето на Тесла не е имало радовълни в ефира, просто никой не е излъчвал. Тогава е можело да зареди някоя и друга метална плочка (ми то и вятъра да я обрули, ще я наелектризира), до някво мижаво напрежение, особено при тия ниски височини 20-30-100 м.

Днес, когато ефира е пренаситен от уаерлеси, телевизии, радиа, джиесеми, миесеми и т.н. - ми естествено, че приемаме тяхното излъчване. Може ли някой да разграничи дали приема радиовълни или слънчева енергия?

Имаше един "Убавец" дето правеше демонстрацийки с бобинки, натоварени със светодиоди и писал "Фрии енерджи". Само дето има радио предавател в стаята........... 
« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 01:57:31 pm от EDM electronics »

vitan

  • Гост
Re: Tesla Power Antena / radiant energy receiver
« Отговор #50 -: Февруари 08, 2011, 01:59:38 pm »
Vetap, Защо да е периметър? Просто ти трябва енергиен лъч, от тесла-траф или друго и настройка на параметрите на системата… Естествено за Капанадзе това не е вариант.

Аз съм пренасял малки енергийки, ползвайки малка плочка (печатна платка) за "транслирането".

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Tesla Power Antena / radiant energy receiver
« Отговор #51 -: Февруари 08, 2011, 10:50:06 pm »
Със какво мога да изрежа всичко над 20Hz да кажем, но да запазя фазата на сигнала?
Мислех с активен филтър, но ще му трябва някаква корекция за изоставането.
 Идеята ми е да "хвана" честотата на йоносферата, и при максимума на синосуидата компаратор да разреши уан шот мултивибратор, който да пусне едно импулсче. Ще има нужда и от АРУ, но като за начало мога да настройвам делителя на компаратора на ръка с тример.
Тесла пише че устройството работи с хармоник до 500Hz.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Tesla Power Antena / radiant energy receiver
« Отговор #52 -: Февруари 09, 2011, 12:24:16 am »
Radko, за активни филтри съм използвал една доста готина програма: http://focus.ti.com/docs/toolsw/folders/print/filterpro.html
ФилтърПро

За съжаление, когато изчислиш стойностите на филтъра, е трудно да ги "нагодиш" към елементите, с които разполагаш. В програмата има модели конкретно за филтри, коригиращи фазата (или поне дава фазовото отклонение).

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Tesla Power Antena / radiant energy receiver
« Отговор #53 -: Февруари 09, 2011, 09:39:21 am »
Тесла говори за събиране на космическа енергия.Той казва, че Слънцето основно е източник не само на видима, но и на невидима радиация ( в широкия смисъл на тази дума). Което е така, но друг е въпроса какво количество енергия може да се събере с една метална полирана пластина, на Земята, както е указано в патента. Практически нищо. За това Тесла е спрял до тук с тази енергия. А може би не....(Електрическата кола? Ако е истина) От друга страна той показва рентгенова лампа, която бомбардира въпросната пластина с рентгенови лъчи. Да, това е нещо друго. Капанадзе? Дон Смит?.... може би.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Tesla Power Antena / radiant energy receiver
« Отговор #54 -: Февруари 09, 2011, 02:39:39 pm »
mzk, благодаря за програмката.
Vetap, май си прав.....
Имам мерак да пусна хвърчило/балон на капрон и тел, ей така за забавление. ;)
Ще се опитам да направя системата за безжично предаване с конични намотки.
Но ТПУ си остава с най-големи перспективи за мен.
Провидението на Тесла в Будапеща, което го вдъхновява за многофазната система всъщност е било нещо като ТПУ. След като открил че импулсните токове пораждат аномалии казва че многофазната променливотокова система е най-не естественото нещо в природата. => импулсната многофазна е естественото??? /т.е. ТПУ - според мен/

Hacko

  • Гост
Re: Tesla Power Antena / radiant energy receiver
« Отговор #55 -: Май 28, 2011, 02:02:24 pm »
Здравейте, имам един въпрос.
Днес като гледах един от епизодите на НД, а именно through.the.wormhole.s01e04.what.happened.before.the.beginning след 7-мата минута показват това което съм прикачил за по бърз преглед от вас. Казват , че има постоянен шум във вселената. Някой знае ли на каква честота е този шум? И дали няма връзка с радиантната енергия? Етера? Или Етера е само тук в нашият въздух? Според мен той е навсякъде, защото летящите чинии иначе само тук щяха да си летят.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Tesla Power Antena / radiant energy receiver
« Отговор #56 -: Май 28, 2011, 02:22:39 pm »
Реликтовото излъчване е електромагнитно лъчение, идващо от всички посоки на небесната сфера, със спектър на абсолютно черно тяло с температура ~2.725 К. Това лъчение ни дава информация за състоянието на младата Вселена, а самото му съществуване се счита за доказателство на теорията за Големия взрив.
За пръв път е предсказано от космолога Георги (Джордж) Гамов през 1948 г., по-късно, през 1964 г., Дороцкевич и Новиков доказват, че то трябва да има спектър на абсолютно черно тяло с максимум на излъчването в микровълновия диапазон на електромагнитния спектър. В крайна сметка е открито през 1965 г. от Арно Пензиас и Робърт Уилсън, за което всеки от тях получава 1/4 от Нобеловата награда по физика през 1978 [1].

« Последна редакция: Май 28, 2011, 03:46:53 pm от teofilius »

Hacko

  • Гост
Re: Tesla Power Antena / radiant energy receiver
« Отговор #57 -: Февруари 06, 2012, 07:29:20 pm »
Малко да зачекна темата. Днес четох , че Х. Морей казва "it is ions , not electrons" относно за радиантната енергия. Което е логично. Нали атмосферата е пълна с йони. И си мисля, че патента на Тесла е редактиран преди да се пусне публично. Един вид дезинформация. Имате ли информация за някой скоро да е правил опити с "прихващане" на йони? И като цяло постижимо ли е с елементи от повечето магазини?

п.с. Имам файла с цитата. Не помня от къде сам го теглил, може и да е от тук. Ако някой иска ще го прикача.

kaneto

  • Гост
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #58 -: Февруари 12, 2012, 10:36:18 pm »
Пресмятанията са добри,но да не забравяме от какво е загинал Бенджамин Франклин.
Все пак безопасността е най-важното...
От въпросния патент на Тесла наистина има полза,но освен това е и потенциален гръмоотвод затова бъдете реалисти и се придържайте към относително ниските места за да не стане вашето устройство гръмоотвод както споменах.
Бенджамин Франклин е починал на 84 от белодробно заболяване. Той да не е бил луд да държи хвърчилото, докато чака мълния?! Просто го е издигнал и вързал за забит в земята метален прът.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Tesla Power Antena / radiant energy receiver
« Отговор #59 -: Юни 14, 2012, 09:39:19 pm »
Енергията е доста по-близо до нас отколкото е йоносферата :) 10-12 км , просто принципа на снемане още ни се губи.



US учени създадоха уред, пленяващ енергията на светкавиците
Специалисти от американския холдинг Alternative Energy информираха, че са открили начин за използване на електрическата енергия на мълниите. От Alternative Energy засегапазят в тайна новия метод.
Според Дон Джилеспи, един от ръководителите на проекта, вече е създаден и изпитан малък прототип на уреда, с който ще се добива електричество от светкавиците. През 2007 г. ще бъде изградена електроцентрала, която ще "пленява" мълнии, ще натрупва тяхната енергия и ще снабдява потребителите с електричество на цена половин цент за киловатчас.
По всяка вероятност местонахождението й ще е във Флорида или в Централна Африка - райони, където има много мълнии.
Малцина знаят, че всяка секунда на планетата ни
вилнеят около 2000 гръмотевични бури
Огромното количество енергия в тях обаче се губи. А само една средно голяма буря е достатъчна, за да бъдат захранени Съединените щати с електричество в продължение на 20 минути или пък Русия - за 2 часа. "Не е задължително да стоим със скръстени ръце в очакване на светкавиците - обяснява Джилеспи. - Съществуват начини за добиване на атмосферно електричество от облаците." Специалистите се затрудняват с коментара на тази новина.
Идеи за използване на мълниите и досега не липсват. Някои учени предлагат те
"да се ловят" с помощта на кондензатори
или пък чрез блокове, състоящи се от свръхпроводници. Други проектират светкавиците да загряват резервоари с натрий или волфрам и впоследствие от натрупаната топлина да се получава пара. Трети предвиждат мълниите да разлагат водата на водород и кислород, които да се използват като енергийни източници. Но това са много сложни схеми, с тях бихме добивали скъпоструваща електроенергия.
Изглежда, че в Alternative Energy Holdings са изобретили нещо далеч по-просто, гарантиращо евтино електричество. Това обаче ще разберем след време.

"новината" е от 2006та, защо ли няма развитие
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 09:43:21 pm от gotiniq7 »