Автор Тема: Tesla Power Antena / radiant energy receiver  (Прочетена 230562 пъти)

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #15 -: Юни 25, 2008, 06:58:01 pm »
здравейте отново,значи ето до къде стигнах аз...1 малък хелиев балон,от тези дето се продават по пазарите,увит със алуминиево фолио вдигнат на около 30 метра,без никакви трансформатори и кондензатори...крушка 12 волта/5 вата свети слабо постоянно.ще търся кондензатор с малка утечка,но нямам идея за капацитет

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #16 -: Юни 25, 2008, 08:02:15 pm »
здравейте отново,значи ето до къде стигнах аз...1 малък хелиев балон,от тези дето се продават по пазарите,увит със алуминиево фолио вдигнат на около 30 метра,без никакви трансформатори и кондензатори...крушка 12 волта/5 вата свети слабо постоянно.ще търся кондензатор с малка утечка,но нямам идея за капацитет

Незнам за вас - ама на мен ми се струват много добри тези резултати. Мери ли ватаж пак или не си ? Защо не вдигна балона по-високо (не може да носи кабела?).


Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #17 -: Юни 25, 2008, 10:10:30 pm »
И от мен поздрави - но пробвай да мериш големината на тока както и напрежението при различни височини.Примерно от кота 1,80 (твоята височина) полека вдигаш нагоре и наблюдаваш показанията на уреда както и да има изчакване примерно през 10 м...

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #18 -: Юни 25, 2008, 11:08:40 pm »
нямам уред тук,но ще купя скоро.в царево съм,и мисля да остана за сезона може и повече.имам 1 приятел който живее тук от доста време и ще съдейства.трябва да заредя 1 бутилка хелии за да имам в наличност ;).ползвам капронен конец,имам цяла макара 1 км дълга,едно време вдигахме хвърчила ;)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #19 -: Юни 26, 2008, 10:05:22 pm »
Мога само да се радвам че си постигнал успех макар и да си още в началото на тези изследвания и експерименти! Ще ти дам малко информация която може да ти е полезна . Както знаеш земната повърхност е с отрицателен електрически заряд а йоносферата и атмосферата с положителен. Потенциалната разлика над земната повърхност на всеки един метър нараства средно с 100 волта. Това значи че на 30 м височина между балона и земята имаш 3000 волта напрежение. Земята и йоносферата са мощен огромен кондензатор ... В случая с балона повърхността му е много малка и така имаш незначителен капацитет който ще се увеличи ако балона е с по голяма повърхност. Следващото важно нещо е че имаш електронен поток(ток) който е от посока земята към посока йоносферата(небето). Балона ти се явява като отрицателно зареден и намиращ се в положително заредена среда с потенциял 3000 волта. Това е гранично напрежение при което едва започва йонизацията... Металната повърхност на балона постоянно отделя електрони свързващи се с положителните йони в атмосферата на съответната височина. Ако желаеш да увеличиш протичащия ток и получаваната енергия запазвайки същата височина , добре е да покриеш или залепиш върху балона тънки метални(медни ) нишки(може от кабел) и то повече. Електрическите заряди предпочитат изпъкналите и остри повърхности и от там лесно излитат в пространството.  Можеш да направиш замервания преди и след като поставиш или прилепиш проводникови нишки по повърхността на балона.
  Ще увеличиш ефективността на приемника ти на електроенергия от атмосферата като свържеш последователно през веригата паралелно свързани кондензатор около 10-50Нанофарада с бобина(траф) от вторичната снемаш енергията към товар. от едната страна между бобината и кондензатора поставяш искрище(автомобилна свещ) . На изхода на трафа грец преди товара.  Високоволтови кондензатори по 4,7 нано на 3 Кв , 5кв има в магазините за електроника.

Направи това и после ще видим за други подобрения

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #20 -: Юли 16, 2008, 11:17:47 am »
Други добри резултати: http://www.youtube.com/watch?v=HcZEDxoZpP8

« Последна редакция: Юли 16, 2008, 11:39:52 am от vlindos »

Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #21 -: Юли 17, 2008, 09:48:43 am »
Потенциалната разлика над земната повърхност на всеки един метър нараства средно с 100 волта.

Може да ми е елементарен въпросът, но как се постигат тия 100 V на 1 м?
Каква площ трябва да има електродът в атмосферата?
Защото ако забиеш един електрод в земята и вдигнеш друг на един метър, уредът ще отчете някакви миливолти най-много.

Друг въпрос.
Какво правим, когато антената я тресне светкавица, за да не замине консуматора? Защита някаква има ли?

Grail

  • Гост
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #22 -: Юли 17, 2008, 06:32:01 pm »
На един метър потенциалната разлика си е 100 волта, но уредът ти има прекалено голяма консумация и прекалено малка контактна повърхностност на сондата че да премине достатъчен ток за да ги отчетеш. Тоест трябват ти по голяма площ на антената.
А за да предпазиш консуматора от мълния слагаш искрище с подходящо разстояние.  :)  ;)

ogilc

  • Гост
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #23 -: Ноември 10, 2008, 02:24:40 am »
ЭКСПЕРИМЕНТЫ ПО БЕСПРОВОДНОЙ ПЕРЕДАЧЕ ЭНЕРГИИ: ПОДТВЕРЖДЕНИЕ РЕВОЛЮЦИОННЫХ ИДЕЙ Н.ТЕСЛА
http://www.scorcher.ru/art/theory/cosinov/tesla.htm


Хубаво е да пишете за какво се отнася линка, който сте пуснали!
« Последна редакция: Декември 02, 2008, 11:16:12 pm от altium »

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #24 -: Декември 02, 2008, 10:41:30 pm »
Някой пробвал ли е с предаването на електроенергия по един проводник и има ли по-подробни схеми.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #25 -: Декември 09, 2008, 09:51:25 am »
Днес както си се рових в нета, открих една схема Free energy collector circuit. Ако някой има желание, нека я пробва, хората са я оценили със 8 от 10 точки. Ето го и линка http://www.next.gr/inside-circuits/Free-energy-collector-circuit-l5853.html
« Последна редакция: Декември 09, 2008, 09:53:51 am от miromad »

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #26 -: Декември 09, 2008, 07:24:08 pm »
Хубаво че си се поровил насам натам,има обаче една съществена разлика м/у това и патента. Това си е детектор на радиовълни,а патента на Тесла е за енергия от йоносферата.Благодаря все пак за вниманието

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Tesla radiant energy receiver
« Отговор #27 -: Август 06, 2009, 02:50:21 pm »
http://peswiki.com/index.php/OS:Radiant_Energy_Antenna_System

Tesla radiant energy receiver или на роден език- приемник за радиантна енергия.

По принцип приложението му е да се използва на открито, но аз съветвам всеки, който има време и желание да го пробва с източник на радиантна енергия.

Такъв източник може да бъде теслов трансформатор например, или най- простото е да си купите играчка плазмено кълбо.

Най- лесната схема, с която можете да експериментирате е алуминиево фолио, закачено към грец и кондензатор. За начало използвайте само малки керамични кондензатори- препоръчително ниско напрежение до 50-60 волта.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #28 -: Август 07, 2009, 06:24:23 pm »
Експериментирах с Tesla radiant energy receiver. Установката ми представлява следното нещо-

1. Плазмено кълбо играчка (работи на принципа на тесловия т-р).
2. Алуминиево фолио, увито около кутийка за CD.
3. Жица, която е закачена на единия край на грец с 4 диода.
4. Няколко метра жица, разхвърляна по земята, единият й край е свободен, другият е на греца (земя).
5. На + и - на греца съм сложил кондензатор - 220 нанофарада, 630 волта (пробвах с електролитен- 220 микрофарада, 400 волта и се зарежда, но значително по- бавно).

Ето и линк към кратко филмче: http://lib.mazeto.net:8080/drugi/plasma_ball/MVI_5324.avi

На снимките от този адрес: http://lib.mazeto.net:8080/drugi/plasma_ball/ ще видите тест с газоразрядник (свети при приближаване и докосване до бобината).
Ще видите снимки с неонови лампи. На първата снимка неоновите лампи са наредени, между тях има връзка чрез 1 кабел, закачен на произволни места (може и на стъклото на лампите, но аз съм закачил на подгревателите от долните страни и на кръглото желязо на пръчковидната лампа.
На втората снимка лампите са свързани към маса (пояснявам- масата е кабел разхвърлян по земята, единият му край е свободен, другият е закачен за крушките). На практика няма никаква електрическа връзка.

Във видеото говоря, че се зарежда и кондензатор на съвсем различна верига, която не е включена към първата. Това ми е изглаждащия кондензатор на автотрансформатора, след греца там. Просто го констатирам, нека не ви обърква. Ако се чувствате объркани от него, просто го игнорирайте, следете жълтия мултицет и жълтия кондензатор.
Той се зарежда бързо на напрежения до 270-300 волта (може и повече, ако антената е по- близо до източника на радиантна енергия).

ПС: пробвах зареждане на кондензатора без грец (без никакви диоди) - няма ефект.
С 1 диод, независимо в коя посока е свързан- отново няма ефект, макар че имаше някои фалшиви сигнали за зареждане на кондензатора. Фалшивите сигнали се появиха при свързан по посока на антената диод (  ---|>  ).

Изводи: Tesla radiant energy receiver работи, кондензатор с малък капацитет в близост до теслов т-р или друг източник на радиантна енергия се зарежда бързо.

Не може да се използва директно с товари. Пробвах с крушки- не става. Пробвах товара да е в ключов режим- пак не става.

Трябва да се направи управление, което в единия момент да зарежда кондензаора от антената, в следващия да прекъсва тази верига и да включва верига с товар (динамично сменящи се 2 вериги, едната зарежда кондензатора, другата го разрежда през товар).

Интересни схеми за Tesla radiant energy receiver има в горния ми пост.

Поздрави

ПС: искрите на големия кондензатор (зареждах го до 120-130 волта) са си истински, не малки искрички като от жълтия кондензатор. От жълтия по грешка окъсих като докоснах с кутрето, токът си е ток там, макар че е зареден на 270 волта и 220 нанофарада му е капацитета ми разтруса сериозно ръката.

ПС: в прикачения файл ми се струва, че е добра схема за приемник, но не съм я експериментирал. -> 1: Antenna node; 2: Capacitor (3 to 10 microfarads); 3: Battery; 4: 800 Volt SCR (e: pin; b: pin; c: pin); 5: Ground; A: NE2 Neon lamp.
« Последна редакция: Март 06, 2011, 12:57:52 pm от mzk »

aviv

  • Гост
Re: Tesla Power Antena
« Отговор #29 -: Август 07, 2009, 07:46:11 pm »
Радвам се тези резултати. Това дава посока на мислене и опити.
От къде мога да си купя такава топка?
« Последна редакция: Август 07, 2009, 07:59:53 pm от aviv »