Автор Тема: Теория и експерименти на mi68  (Прочетена 159349 пъти)

mi68

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #45 -: Ноември 21, 2009, 09:18:37 am »
Плътността на енергията на електрично поле е w=0,5.e.E^2 а на магнитното поле e w=0,5.м.H^2 вижда се нелинейната(квадратична) зависимост. От тази зависимост може локално да се наруши з-н за запазване на енергията,а в цяло за вселената важи. Най-важното е да се разгледат интерференцията(дифракцията). Интерференцията е взаимно усилване и отслабване между две точки от вълновата среда(ефира). Интерференцията е много добре разгледана за механични вълни(във вода,звук,връв-шнур). Интерференцията в електрическа верига не е разгледана. Най-важното е времевата синхронизация(фаза) трептенията трябва да са СИНФАЗНИ.Явлението важи и за постоянни величини(униполярно динамо). Всеки може да направи простият опит с три тръбни магнита от стар модел високоговорители, ако няма може да намагнити три еднакви парчета тръби. Като се свържат серийно и се увеличи обема се констатира,че разматнитването е 9 пъти ,а не 3 пъти както се очаква. Имаме 3пъти усилване при 4 тръби имаме 4 пъти усилване. Според мен три е оптимално. Тъй като подържането на синфазни трептения е тегава задача трябва други решения. Решението е стояща вълна. Стояща вълна е частен случей на явлението интерференция-в този случей се наслагват две вълнообразни движения с еднакви амплитуди,честоти и направления на трептения, но с противоположни посоки на разпространения(синфазни)-получената вълна е като наденица разтоянието между надениците е възел,а наденицата е връх. От механичната аналогия имаме превръщане на потенциалната енергия в кинетична това го наричам еднородно или информационно поле. Тази аналогия да я разгледаме в бифилярната намотка там се получава стояща вълна.Но има и нюанс тъй като имаме затихване,омично съпротивление,амплитудата на връщащата вълна е по-ниска и възлите не са нули. При аналогията с наденичките нямаме възел а просто стеснение. Третият интерфериращ източник е външен трептящата систена. Четвърти интерфериращ източник (като варянт) е високо постоянно напрежение. Като пети елемет е постояннен магнит това са по-далечни перспективи. Някой еленентарни практически затруднения. За получаване на стояща вълна трябва да имаме трептения. За да имаме трептения трябва висока индуктивност(голям качествен фактор). Това се постига  чрез ферит или стомана при подходящи честоти. За сега опита се проваляше точно по тези причини липса на затихващи трептения. Експериментирам с бифилярката да интерферира с електромагнитно поле ,а ние електрично или магнитно. Това са мой измишльотини но ползвам бобини с малка индуктивност и малък качествен фактор-това условие трябва да се изпълни,а после експериментално да се види дали е стабилна интерференцията. После да се търсят всички геометрични решения а след това ще напиша формули за съкратено решение.  
Цетрални сили са тези на отворените (потенциални)полета-електростотично и гравитационно. Ако заредидим сфера в зависимост от поляритета електричните линий ще влизат или излизат от сферата това са централни сили.Закон на Нютон  и Кулон са изведени за сфери и за плоско поле се преработват. В нито един учебник не съм видял преработка на З-Н на Нютон само във физика на Саздо Иванов от 1960 пише за по сложна форма но не дава ф-ла. Закон на Кулон е изведен за плоско поле,за плосък кондензатор и стойността е 8,85.10^-12pF.
Магнитното поле е вихрово(затворено) и не е централно имаме екватор и полюси.
При криволинейно движение имаме цетробежна и центростремителна сила т.е.радиално движение. В нехомогеннно(радиално) поле имаме цетростремително или центробежно движение взависимост от условията. Ако се направи цетростремително движение то енергията идва от по-високата концентрация на енергия от ефира-инплозия, при обратният случей енергията е за сметка на изкуствено създадената по-висока концетрация-експлозия.
Принципа на единство и борбана противоположностите ми изглежда принцип на стояща вълна т.е. интерференция и черпене на енергия от ефира-енергията КИ.
Във физиката се разглежда електронно неотрино,мюон неотрино,тау неотрино. Последните разработки тау неотриното отпада. Имаме леко неотрино-електронно неотрино,тежко неотрино-мюон неотрино. Неотриното е спътник на електрона,имаме тежки спътници(луни) и леки(комети). Цаката е в луните. Елементарни частици но нещата не са така елементарни.Под елементарни частици трябва да се разбира основополагащи,а не елементарни закони.
« Последна редакция: Ноември 21, 2009, 12:06:50 pm от mi68 »

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #46 -: Ноември 21, 2009, 03:09:07 pm »
Благодаря!

Казваш следващата задача ти е експерименти с по-ниски честоти за интерференция с ЕМ. Защо електромагнитно поле ще има различен интерфериращ фактор (честота и приемател) от тези на електрично или магнитно? Не вибрират ли 3те на една честота? Дори да пуснеш излъчвател до бифилярката той може да има нужда от много висока честота, с какво ще ти помогне ниската - какви резултати очакваш от този експеримент? Говорим за центростремителни сили по отношение на какво се центростремителни - по отношение движение на електроните или обратно (официалното възприетото движение на тока)? Защо гоним имплозия, а не експлозия (твърде нехомогнно поле ???) ? С какво ще ти помогнат централните сили - нали са постоянни каква работа могат да извършват тогава те? Това което разбирам е квадратичното усилване на тока по посока на земята ли ? Тогава не търсим ли магнитното поле на земята, а не графиацията или  електростратично поле. Неутрино мисля не реагира на гравитация дори на черните дупки (не можах да намеря конкретно доказателство из интернет).

mi68

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #47 -: Ноември 21, 2009, 05:30:30 pm »
Когато говоря за неотрино трябва да се разбира тежко неотрино,което е 137 пъти по леко от електрона,а 137  е константа на тънката(тъмна) материя. Лекото неотрино е 137 на квадрат по леко от електрона. Тъй като спина е едакъв с този на електрона то управлението става чрез електрически или магнитен дипол т.е. чрез електромагнитна вълна. За това нямаме връзка от постоянен магнит в постоянен ток. Природата за това е в непрекъснато въртене за да има разлика в ъгловите скорости. При униполярното динамо имаме също въртене. За избягване на въртенето ползвам променлив ток,на който отговаря ъглова честота w=2pi.F.Числото пи е неточно защото не се знае колко неотрино ще участва за това се работи с някакви допуски и пристъпваме към интегрирания и сумирания. За това нещата са леко неопределени на низко ниво. Това е работа с машинен език но напрактика са се наложили друк тип програмиране-езици на по-високо ниво. За това давам обяснения ала Тесла асоциативни-компилиращи. Тоя тип мислене бая ме затродни,но като се влезе в тази материя излиза,че е просто.
I=Q/t Токът е равен на заряда върху времето,което скорост. Като кажа скорост на заряда читателя се затруднява,защото не е вникнал в математическият смисъл на скорост-времева характеристика. Ако кажа ток всеки разбира. Това ме навежда на мисълта,че съзнанието е най-инертното нещо на света-каквото знае баба това си бае. Мисленето трябва да е по-широко и да няма заспали мозъци. Опита на ЮНГ за интерференция на светлината е от 17 век,но той е с два източника. Защо не се леко подобри с три източника и явно ще имаме повече енергия-свободна енергия. Опита е постигнат със СВЧ радио вълни и работи. Задача съм си поставил да се направи по-практично устройство,както се казва удобно за логаритмуване.  Това е у-ние на стояща вълна
A=2Aо.cos(2pi . x/L).sinwt      L e  дължина на вълната;w e ъглова честота;Ао е амплитуда на вълната;х е геометрично разтояние.
От Ф-лата се вижда една особеност:частиците от двете страни на един възел трептят в противофаза. Амплитудата и честотата е два пъти по-висока спрямо възбудената вълна
« Последна редакция: Ноември 23, 2009, 12:11:04 am от mi68 »

mi68

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #48 -: Ноември 25, 2009, 06:25:46 pm »
Caduceus ми изпрати материал,който ме наведе на размишления. Става въпрос за въпроса за единство и борба на противоположностите. Ако се разгледа периодичната система на Менделеев то 0 група(инертните газове) са 0 на синусоидата то различни периоди са с равен брой елементи но противоположни(по двойки). Най-добре е двойката сребро и мед-като варянт посребрен проводник и мед. Аз използвам калайдисан меден проводник но трябва да пробвам единият проводник да е калайдисан ,а другият меден. Добра комбинация е алуминий и мед но бобинажни алуминиели проводници няма. Като най-достъпна комбинация остава калайдисан проводник(аранжирна жица)и меден проводник от кабел(UTP).

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #49 -: Ноември 25, 2009, 06:46:59 pm »
Caduceus ми изпрати материал,който ме наведе на размишления. Става въпрос за въпроса за единство и борба на противоположностите. Ако се разгледа периодичната система на Менделеев то 0 група(инертните газове) са 0 на синусоидата то различни периоди са с равен брой елементи но противоположни(по двойки). Най-добре е двойката сребро и мед-като варянт посребрен проводник и мед. Аз използвам калайдисан меден проводник но трябва да пробвам единият проводник да е калайдисан ,а другият меден. Добра комбинация е алуминий и мед но бобинажни алуминиели проводници няма. Като най-достъпна комбинация остава калайдисан проводник(аранжирна жица)и меден проводник от кабел(UTP).
Ей тук ме обърка. Хубаво тръгна към интертните газове... Каква е идеята на мед и сребро. Среброто е емитера ли ? Не ли по-добре да е интертен газ?

mi68

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #50 -: Ноември 26, 2009, 08:28:20 pm »
Идеята на мед и сребро е противоположни метали за  мюонното неотриното(оргон) и да имат електропроводимост за електроните. Целта е мюонното неотрино да прехвърли магнетизъм(спин) към електроните. Мюонното неотрино(не знам/ще направя проверка) но електронното неотрино и електроните са с полуцял спин. Ако приемем еднаква посока на въртене, при смяна на поляризацията(север-юг) се сменя посоката на въртене.Тази поляризация се постига с различният състав на проводниците съответно и да имат изолация-неотриното се движи и в изолация. Магнитният(въртящият)момент се изменя, а това поражда ток. На практика  има две постъпателно-въртеливи движения, които ни интересуват, условно ток-неотринен и  най-вече електронен(в материалният свят сме). Задачата е проста но решението не го намирам.
« Последна редакция: Ноември 26, 2009, 09:21:59 pm от mi68 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #51 -: Ноември 26, 2009, 11:23:43 pm »
mi68
Пробвай да разбереш защо е работило по-долу даденото устройство на контактьора Хауърд Менгер - има връзка с това над което се чудиш... Поляризацията на отделните елементи е различна, конструкцията включва части с постоянна и части с променлива първична такава. Използва се ел.ток за статиране на етерния/оргонния вихър и верижна реакция на натрупване. Цитирам:
Using a 24 inch plywood base I drilled a hole half way thru the
center.  In the hole I securely placed a carbon rod of a broken flashlight
cell. Next I obtained a large nail of like diameter and wound the nail with 50
turns of very fine copper wire.  I slid the finished coil off the nail the
unwound ends of wire were about 8-10 inches long.  I soldered 2 extra
connections one from the top and one from the bottom: 2 of the ends were
connected to a small penlight battery.  I stapled some of the wires to the
wood base to hold the assembly in position.  Next I took the brass cap off a
larger flashlight battery cell and glued it to the exact center of a 10 inch
aluminum disc which was then placed in a balanced position on top of the
carbon rod.  The four ends of the wire pointed at the edge of the disc
directly opposite to each other to form a cross approximately 1/8 of an inch
from the disc edges.  All was set up in the imaginary shape of a pyramid.  I
made 2 connections at the bottom of the apparatus which apparently completed
the circuit.  The disc immediately was enveloped in a bluish spinning light
then it rose from the platform went thru my 12 foot ceiling and back down
again destroying that model.  Did the electrons which came from the small
battery start a reaction in the atmosphere which took over once the system was
primed. Later the experiment was duplicated to the extent that the disc glowed
but never did it move.

Източник:
http://artofhacking.com/IET/UFO/live/aoh_ufotech.htm

ПП
Менгер е направил по-късно действащ малък модел на летяща чиния, който е прибран от ФБР, привикали са го на кафе и т.н. после се сещате  :)
Може би постът не е за тая тема, но понеже се обсъжда първичен заряд на елементи и позицията им един спрямо друг, мисля че е необходим. Ако админите решат - да го преместят някъде по на забутано  ;D
Поздрави
 

ppankov

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #52 -: Ноември 26, 2009, 11:43:08 pm »
Драги caduceus,
да не си помислиш само, че те преследвам от тема в тема, тук във форума :)
Искам само да отбележа, че карбоновата пръчка ползвана от господин Менгер е със
кристална структура близка до структурата на диамантите, каквито между другото
са всички видове изкопаеми въглища.
Може би е успял да постигне отрицателна индуктувност със карбоновата пръчка и намотките, постановката просто да е отхвръкнала и да се е ударила в тавана :)

mi68

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #53 -: Ноември 27, 2009, 12:17:58 am »
 Благодаря на caduceus за предоставеният материал. Ако се разгледа втори и трети период на менделеевата таблица се виждат два симетрични противоположни периода по 7елемента средните елементи са въглерод и силиции. Четвърти и пети период са периодите  по 17 елементи. Шести период е с 31 елемента,а седми не е пълен това са тежките елементи които са радиоактивни но по пътя на логиката 118 елемент е инертен газ. Следващите периоди са от порядъка на 62 елемента.
Мед и сребро(жълто и бяло) са от периоди на 17 елемента и симетрията е отлична и електропроводимостта е най-голяма.
Комбинацията на сребро и злато, но златото е в период от 31 елементи и не ми е ясно какво се променя.
Алуминият е до въглерода според мен може да го замени с малък процент грешка. Желязото е от противоположен период и на мен много ми запичат свещите(не се отвиват) в алуминиевата глава на жигулата.Водородът е от противоположен период  и въглеводородите са много стабилни конфигураций. Като цяло избора на материала се оказва голям проблем. За сега имам възможност за калайдисан проводник и мед да въртя бифилярната намотка и още технологично време за изработка на бобините. Няма да размотавам готовите ми бобини с еднакви проводници.
« Последна редакция: Ноември 27, 2009, 07:20:11 am от mi68 »

varvarin

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #54 -: Ноември 27, 2009, 01:13:23 am »
Здравей mi68
Бобинажни алуминиеви проводници има! Можеш да си развиеш от траф на руските лампови цветни телевизори марка Електрон 738 по новите модели. Трафовете имат надпис ТС-270 или ТСА-270 Ако пише ТСА значи е с алуминиеви проводници. Тези трафове са бич за хората металисти :) Запояват се с паладий ако се не лъжа

Поздрави!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #55 -: Ноември 27, 2009, 09:02:29 am »
Колеги,
Идеята на материала за Менгер, който пуснах, е да поразмислите върху тази смесена електротехническо-радионична система и за влиянието на различните материали съответно с различен първичен оргонен/одичен заряд.

Ако се върнем пак към Василатос и Райхенбах, там си има съвсем ясно дадена од-поляризацията на доста елементи:

"Освен това пациентите съобщили, че усещат Силна од-хладина от сяра, бром, графит, арсен, телурий, йод, селений, фосфор, кислород и манган. Силна од-топлина се получавала от злато, платина, калий, живак, калай, кадмий, иридий, желязо, кислород, родий, литий, цинк, осмий, олово, никел, натрий, антимон, кобалт, сребро, титан, мед и паладий"
Източник:
http://www.chitanka.info/mylib/index.php?action=text&textId=14649&chunkId=12#textstart

Върху какво искам да акцентирам в случая с Менгер:
Постоянно од заредени елементи са
1. Графитна пръчка - студена од, +
2. Медна намотка - топла од, -
3. Алуминиев диск - студена од, +
4. Електричество от батерия - отрицателен полюс е със студена од, + ; положителен полюс е със топла од, -

Променливо од зареден елемент е бобината. При ток по нея в единия и край става од +, а в другия од -. Електричеството не преминава през дупки /няма контакт/, од преминава /прави "мост"/. Сега разбирате ли ролята на междините: алум. диск-пирамидална форма от тел? И защо се появява сиянието...
Приятно размишление  :) И позачитайте повече Василатос, там и за Тесла технологията  е дадено едно към едно как работи - включително увеличаването на мощността при прехода електрически импулс - оргон - електричество
Източник - нашата си библиотека... 
http://mazeto.net/index.php?option=com_content&view=article&id=98:2009-03-21-20-57-54&catid=10:2009-01-18-20-40-32&Itemid=24

Поздрави
 

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #56 -: Ноември 27, 2009, 03:03:21 pm »
На мен ми се струва, че понятията започват да се смесват.
Оргон по дефиниция е "някаква" енергия от недефинируем източник.
Одта на Райхенбах, ако и да е оргон, едва ли има нещо общо с неутриното. За източник (или усилвател?) на Од се сочи пълната луна, която отразява слънчевите лъчи - нещо много не присъщо на неутрино. По-скоро особен вид фотони ми се струва. Също така никъде не съм виждал да се сочи да може използва за полезна кинетична работа. Райхенбах да я ползва за физиологично въздействие.

Поздрави,
Споделям мнение не търся да го наложа.

mi68

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #57 -: Ноември 30, 2009, 05:16:24 pm »
Ако сте чели материалите на Ринат в статията магнетизъм, той е работил с качери(блокинг-генератори) и е констатирал при пълнолуние до 50% увеличение на искрата, съответно и сезонно и денонощнно влияние. От мой експерименти с теслови т-ри констатирах около 20% увеличение на разтоянието на искрата при пълнолуние. При сутрешно и вечерно пускане разликата е около 10%  но има видима разлика. Това е важно за резонанса, защото има невидими фактори за развалянето му-като денонощно въртене на земята. Затова се насочих към въртящите се методи, които дават постоянни и стабилни резултати.
Сега се сетих,че може да се използва и неизолирана жица от алуминий и меден проводник, като макарата е от изолатор, а бобината е едноредова. Двата проводника имат  различно омично съпротивление, а това поражда разлика в амплитудата, от тук имаме две вълни :
-стояща
-бягаща
бягащата вълна ще пренесе енергия в товара, а в това се целя.Сега си търся подходящи материали.
« Последна редакция: Ноември 30, 2009, 06:38:06 pm от altium »

mi68

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #58 -: Декември 01, 2009, 10:20:51 pm »
Темата я разширехме за избора на материал защото към групата на лаптоните принадлежи електрона и неотриното. Докато за електрическият ток и електромагнетизма имаме теория на Максуел. Тук пак се получава абсурдно-комична ситоация като уравненията на Максуел са за ПЛОСКА вълна,така съм го разбрал, а радиопредавателите излъчват сферична(цилиндрича). За движението на електронното неотрино в проводници,диелектрици и магнити се основаваме само на опита. В един учебник за 10клас пише, че неотриното се среща наравно с фотона(електромагмитна вълна). При първата ядрена реакция на Ферми преобразува азота в кислород и получава водородни ядра+неотрино. Направи ми впечетление,че при електрон се получава антинеотрино,а при позитрон неотрино, тук пак действа принципа на противоположностите. За да получим ток ни трябва антинеотрино. Тук е ключът как неотриното да се превърне в антинеотрино - да се смени посоката на въртене без да имаме индуктивност.
-чрез заряд-инпулс(високо напрежение) електроелектрична индукция
-чрез въртене
-сандвич метал-диелектрик-метал-(диелектрик) транзистор(тиристор)
По първият метод имам реални постижения това са първоетапни теслови технологий,то последните два няма реално работещи устройства. Благодаря за дискусията по избора на материал това дава нова енергия за продължаване на работата.
« Последна редакция: Декември 01, 2009, 10:27:28 pm от mi68 »

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #59 -: Декември 02, 2009, 02:15:54 am »
mi68 надявам се че си на ти с руския.Прочети тези материали:
http://alexfrolov.narod.ru/rushtsc2007.html
http://alexfrolov.narod.ru/rustmc.html това е доста близо до твоите размишления.
http://alexfrolov.narod.ru/rus-t-cap.html

Надявам се да съм бил поне малко полезен.
Успех!