Автор Тема: Скаларни вълни и скаларен резонанс - теория  (Прочетена 92450 пъти)

vitan

  • Гост
Re: Скаларни вълни и скаларен резонанс - теория
« Отговор #15 -: Октомври 24, 2010, 10:24:08 pm »
Всичко ясно си го пише в текста на проф. К. Мейл, просто трябва вярно да се преведе :) И преди това да се прочете какви енергийни „вихри” са елементарните частици и защо…

Основни идеи в написаното: Официалната наука и енергетика над 511 kV има необясними загуби, а при Тесла постановките това не се случва. Обяснението е дълго и свързано с доста писане и четене да стане ясно за много хора. С по-малко писане - за по-малко хора. На всички никога няма да е ясно….

Не ми се пише. Каквото съм написал, веднага е било замазвано с какви ли не теории и теорийки. В общия случай някой иска да каже на всички, че е чел/чувал някакви понятия и може да готви тюрлюгювеч. Не ми се влагат 2-3 часа труд и ми е досадно. Иначе материята си е почти безкрайно интересна. Поне за мен :)
« Последна редакция: Октомври 24, 2010, 10:31:51 pm от vitan »

emilvtc

  • Гост
Re: Скаларни вълни и скаларен резонанс - теория
« Отговор #16 -: Май 06, 2011, 08:08:58 am »
Нямям задълбочени познания в материята която се обсъжда, но все си мисля, че нещата около нас не са сложни и на всичко трябва да търсим простичко обяснение. Обикновено то е и верното обяснение.

Ще се опитам накратко да обобщя всичко което съм чел, разбрал (и не доразбрал) по темата и моля за вашите коментари.
(ако поста ми не е по темата моля модератора да го премести на подходящо место)

Можем да разгледаме земята (повърхността и) и йоносферата като електродите на кондензатор - йоносферата  "положително" заредена, а земята - "отрицателно" заредена. (фиг. 1 и фиг.2)

До колкото схванах слънцето (с радиацията и изригванията си) има "грижата" непрекъснато да дозарежда този кондензатор.
В този ред на мисли можем да разглеждаме този кондензатор като батерия, (източник на енергия), която непрекъснато се дозарежда от слънцето. (фиг.2 и фиг.3)

Ако на един трептящ кръг чиято бобина има магнитна връзка с друга "вторична"намотка РАЗДЕЛИМ плочите на кондензатора - както е показано на фигури 4 и 5 - то конфигурацията на схемата не се променя. Единственото което се променя е капацитета на кондензатора.

Ако свържем въпросния трептящ кръг към земята както е показано на фиг.6 , то еквивалентната заместваща схема е показана на фиг.7.


Въпроса ми е възможно и правилно ли е опростяването което съм направил?


Та ако в разсъжденията ми има нещо вярно - продължавайки напред следва:
1. Имаме последователен трептящ кръг захранен с източник на постоянно напрежение образуван от йоносферата и земята.
2. идеята е как да черпим енергия от източника.

Както е известно ако един трептящ кръг е в резонанс - то за да не затихва резонанса трябва да "вкарваме" толкова енергия, колкото са загубите в него.
Тази енергия се черпи от захранващия източник.

До момента имаме захранващия източник, трептящия кръг, вторичната намотка на трансформатора, към която е включен товара (който внася загубите в кръга).  Остава някак си да възбудим трептения в кръга, и да ги поддържаме - така че да можем да черпим енергия от източника.

Ако разгледаме един електронен LC генератор изпълнен с транзистор - можем да наоравим аналогия и виждаме, че нещата не са невъзможни.

Разбира се в случая говорим за високи напрежения (разлика в потенциалите на земята и йоносферата) и понеже капацитета в "еквивалентния" ни трептящ кръг е много малък (разстоянието между плочите му е огромно (т.е. дистанцията между йоносферата и плочата в горния край на бобината), а и площта на едната му плоча е малка (тази в горния край на бобината) ) - то резонансната му честота би била много висока.

За да направим трештящ кръг с много висока резонансна честота ни трянва кондензатор с малук капацитет (вече го имаме) и бобина с малка индуктивност. До колкото схванах - идеята на бифилярната намотка е да се получи малка индуктивност.

Моля за вашите коментари и критики. 

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Скаларни вълни и скаларен резонанс - теория
« Отговор #17 -: Ноември 01, 2011, 06:24:02 am »
"Импулси, еднопосочни импулси, са единствениат начин по който тези (огромни) потенциали могат да бъдат отворени."
продължава:
"Тесла достига до виждането, че диелектрическите полета са съставени от Етерни потоци. Тогава, теоретично казано, е възможно да се извлече неизчерпаема енергия като се "гребне" във натурално существуващато диелектрическо поле. Практическият проблем е, че няма натурално съществуващ материал, който може да окаже достатъчно съпротивление на течащият Етер за да може да се извлече някакъв (енергиен) момент от него."
и по нататък:
"Тесла вждаше напрежението като Етерни потожи под различно състояние на стрес/налягане. Нарастване на налягането може да образува огромни Етерни потоци, където наблюдаваното напрежение следователно би било много високо и ярко (бяла светлина)."

Ако преставлява интерес за вас google "Free energy secrets",  файлът е pdf:
The Free Energy Secrets of Cold Electricity - Peter A. Lindemann от .vems.hu

или направо свалете файла:

http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=the%20rosetta%20stone%20tesla&source=web&cd=2&ved=0CDcQFjAB&url=http%3A%2F%2Fshop.vems.hu%2Ffalura.hu%2Fpub%2F005%2Fdecoding_Gray_patent_Free_Energy_Secrets_of_Cold_Electricity.pdf&ei=0G-vTpebMpTJsQKHr7S_AQ&usg=AFQjCNHySAlAEr0ow2UZwS2E2OzleC0v2g

материала е на Английски и преводите са от втората глава. Заслужава си четенето и препрочитането, многократно!

Поздрави и късмет,

« Последна редакция: Ноември 01, 2011, 11:03:21 am от altium »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Скаларни вълни и скаларен резонанс - теория
« Отговор #18 -: Ноември 24, 2011, 08:33:40 pm »
Препоръчам ви лекциата на Ерик Долард: http://www.youtube.com/watch?v=Vni9yPueiIU&feature=related ( аудио и видео )
може би единствениат съвременник, който успешно и систематично е успял да възпроизведе основни ехперименти на Тесла.
Както и тази лекция. Много e състоятелна http://www.youtube.com/watch?v=r0tHgCbk1I8&feature=related ( аудио ),
трябват няколко прослушвания за да може човек да си представя нещата за който се говори.
Също така филмчетата от BorderLand Sciences ( Гранични  Науки ), които са единственият ехпериментален визуален систематично-документиран материал за тези опити:
http://www.youtube.com/watch?v=Y4m82cvThd8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ErzSk0kzsS4&feature=related

Също ви препоръчвам да прочетете Charles Proteus Steinmetz: "Elementary lectures on electric discharges waves and impulses and other transients" ( свободно достъпна през google ), Ерик Долард неколкократно го споменава в неговте лекции. Глава 2, "The Electric Field", драстично важна за добиване на фундаметална концепция за познанието което е било изследвано от първите електрически ехпериментатори, част от което е изтласкано от инжинерната наука, поради фундаментално неразбиране на физическите процеси допринасящо за невъзможност за повтаряемост а от там за невъзможност за използването им. Така това познание за природата е потънало във прах.

Позволявам си да цитирам/преведа част от нея (Ерик Долард прави този цитат неколкократно в лекциите си ):
"За съжаление, в голяма степен, при работата с диелектрическите полета е разпространена първобитната концепция за съществуването на електростатичен заряд, и това разбиране нулира аналогията между двата компонента на електрическото поле, магнитния и диелектричния, и прави разбирането на диелектричното поле ненужно усложнена.
Безсмислено е да се гледа на капацитетния насочен флуид като флуид които зарежда проводника с количество електричество, повече отколкото да се мисли за индуктивното напрежение като заредител на проводника с количество магнетизъм."

При превода си използвам "насочен флуид" - current (буквално преведено) вместо "ток", понеже "ток" има много вкоренено понятие в съзнанието на хората занимаващи се с електрически науки и само може да ущети разбирането и осъзнаването на тези фундаментални концепции.
Горещо препоръчвам, на интересуващите се от разбирането на тези фундаментални зависимости, да четат всичко във оригинал: Tesla, Maxwell, Faraday, Steinmetz, William Thomson (Lord Kelvin), Oliver Heaviside, Reginald A. Fessenden.
Техните концепции са оригинални, тъй като те се сблъскват за първи път с нуждата за обясняването на определени ефекти/проблеми и тълкуването им не е обременено от вече създадени теоретични постулати. Това което следва от след тях във стандартната наука е, обикновенно, изкривено, до степен да обясни това което "може" да се обясни ( вклини във това което вече е "разбрано" ) и пренебрегва, това което не може.
« Последна редакция: Ноември 25, 2011, 07:46:22 am от epwpixieq-1 »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Скаларни вълни и скаларен резонанс - теория
« Отговор #19 -: Декември 17, 2011, 09:43:20 pm »
На малко от практичната страна на медала. Наскоро четох няколко патента на Тесла - 787412, 645576,  649621, 685953, 685955  - всичките общо тълкуват материята за предаване на електрическа енергия през натурален медиум ( без кабел ).
787412 обобщава постановката за предаване/извличане на енергия от стоящи вълни (standing waves) в земните недра образувани от повърхностно гнериращо устройство. Интересен въпрос е могат ли натурално генерираните разряди на масивна енергия, популярно наречени светкавици, да се разглеждат като такива генериращи устройства ...
Това което ми направи впечатление, като изключим гениалната идея, е имплеметацията на приемното устройство дадено в патентите: 685953, 685955, което всъщност е вид антена която извлича енеригя от стоящи вълни.
В генералност, това устройство има две заземени (приемни) плочи/проводници на определено разтояние, приблизително около 1/4 от дължината на интересуващата ни вълната, която ще се приема,  и две синхронизиращи/намиращи/търсещи резонанса ( механични ) устройства. Тесла е нямал възможност да манипулира с транзистори.

Възприемайки тази информация, пред погледа ми изплува установката на Капанадзе.
Две заземявания - едното може да се оприличи на плоча, а другото е тръба и два транзистора определящи честотата. Има много спекулации как те са свързани и в крайна сметка не съм чул за повторяема аналогична разработка, което показва, че за сега се няма понятие.
Някак си тези факти съвпаднаха в съзнанието ми и реших да ги споделя. Възможно разбира се това да е само в моето въображение, и нещата да не са свързани, но виждам как при стоящи вълни под повърхността на Земята, устройстово, което може да се синхронизира с честотата на някои от тях, може да извлича енергия просто като потопи плочите/приемниците в Земята.

Надявам се след време да имам възможност да проверя тази си теория.

Поздрави.
« Последна редакция: Април 29, 2015, 12:42:03 am от atos »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Скаларни вълни и скаларен резонанс - теория
« Отговор #20 -: Август 18, 2018, 08:43:48 pm »
Здравейте,
Имаме два пътя за получаване на СЕ.
Първият начин е в  диелектрик да се пусне традиционна напречна електромагнитна вълна и с р-n светодиод да се получи енергия. В този начин липсва усилване, съвременна фотоклетка има КПД12% или усилването е 0,12. Ако се въведе самовъзбуждане, енергията се подаде на светодиод с кпд под единица, то процеса ще спре защото липсва усилване. Фотоклетката работи от вънщен източник, слънчева светлина.

Втори начин да се ползват скаларни вълни, тук имаме усилване и чрез самовъзбуждане може от усилвателен режим да се премине в генераторен и да има СЕ.
Електромагнитната индукция между две бобини зависи от cos алфа между бобините. При 90 градуса cos алфа е нула. На този принцип работи вариометъра.
Ако се вземе палачинкова бобина и се постави на 90 градуса (надлъжно) бобина в нея индуктира ток, заради надлъжните скаларни вълни. Ефектът е налбюдаваем само в палачинкови бобини тип Тесла. Ще пробвам палачинка навита от мостов проводник, предимство, лесно се навива
Математически усилването е безкрайност защото константа върху нула е безкрайност, но физически усилването е крайна величина. Остава да направя количествени измервания да определя коефициента на усилване, по предварителни измервания е над 1 000 по мощност, защото палачинковата бобина работи в токов резонанс и напрактика не усеща товора. Надлъжната бобина може да се замени с два тороидални трансформатора, или по-добре с Ш образен трансформатор, най-добре с черупков за отлични резултати. Трябват два черупкови трансформатора от двете страни на палачинката, всичките части ги имам остава измерването.   
« Последна редакция: Август 18, 2018, 09:00:04 pm от mi68 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Скаларни вълни и скаларен резонанс - теория
« Отговор #21 -: Август 19, 2018, 02:02:42 am »
Надлъжната бобина може да се замени с два тороидални трансформатора, или по-добре с Ш образен трансформатор, най-добре с черупков за отлични резултати. Трябват два черупкови трансформатора от двете страни на палачинката, всичките части ги имам остава измерването.

Не смяташ ли, че сам Тесла би го направил, ако беше по-ефективно? Нали точно Тесла-трансформаторът представлява надлъжна бобина, забодена в палачинкова...а не траф?

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Скаларни вълни и скаларен резонанс - теория
« Отговор #22 -: Септември 01, 2018, 08:25:56 am »
Здравей atos,
Най-вероятно Тесла да го е направил, но няма информация. Тесловият трансформатор работи в импулсен режим със затихващи трептения тук става на въпрос за непрекъснат синусоидален режим.

Мъдростта тръгва от кръстовището.
Всяка векторна величина има направление (посока) и ако перпендикулярно се сложи друга сила става движение по окръжност в екваториална област.
Ако се сложи преграда спира движението.

Тук може да се направи следната аналогия.
Имаме движение на въздух (вятър) и ъгъл където се получава завет. При движение на вятъра напред назад (възвратно-постъпателно), то зад ъгъла се изменя налягането, заради атмосферното налягане. Така работи пулверизатора.

В електротехниката магнитния поток се движи в основната бобина, с цел усилване и голяма ефективност се ползва резонанса, а в напречната се сваля енергия заради ефирното налягане и гравитацията. Нарежението е слабо но не нулево, като се дигне честотата и ампеража, нещата стават приятни.
 
 Идеята да се ползва инерцията и гравитацията за странична електродвижеща сила не е нова. Знае се, че когато бобината изпадне в механичен и електрически резонанс електрическата мощност е най-голяма.
Мощността е нищожна заради малката маса на електроните, за това идеята е забатачена, но с дигане на скоростта респективно ъгловата скорост нещата стигат до взрив. При грамотно управляване на процеса се получава заветния генератор на СЕ.
Няма енергийна криза, има криза на невежеството!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Скаларни вълни и скаларен резонанс - теория
« Отговор #23 -: Септември 09, 2018, 07:48:02 am »
Здравейте,
Показвам снимки на опитната постановка.
Резултатът е добър, Оказа се нисък качествен фактор на палачинковата бобина навита с кафяв и бял проводник. Ще пробва с трети трансформатор и други бобини за постигане на качествен фактор да кажем 100. Разбира се ще пробвам три Ш-образни трансформатора на 50 Хц.