Автор Тема: Tesla switch  (Прочетена 63083 пъти)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Tesla switch
« -: Юни 03, 2008, 02:27:46 am »
Това http://www.youtube.com/watch?v=gCuaTaAAa8M е нещо, с което си играх днес и го направих с четири релета и четири кондензатора. Някой студент си спомням че го е направил. Аз го направих и наистина работи. Има още да го изследвам как става, но факт е, че при две лампи с еднакви параметри, едната от които е последователно на входа, то втората свети доста по интензивно от първата, което доказва, че през нея циркулира повече енергия, отколкото през входната...

Схема: http://drspark.com/2cycle.jpg
« Последна редакция: Март 17, 2009, 10:36:32 pm от altium »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Tesla switch - Teofilius експеримент
« Отговор #1 -: Юни 03, 2008, 05:29:19 pm »
Здравей Алтиум! Схемата която съм ползвал е втората, както си забелязал. Ще се постарая да я направя с мултивибратор или с 555 да управлявам релетата. Интересното ще е да я направя във варианта за самозареждане на батерии или акумулатори... Мисля си върху следната идея, кондензаторите да бъдат заменени с бобини, но в случая вероятно ще трябва да имам управление с транзистори а не релета...

sheki

  • Гост
Re: Tesla switch - Teofilius експеримент
« Отговор #2 -: Юни 03, 2008, 07:58:06 pm »
абе и аз почнах да я събирам тази схема и ми остана само релето .. щото исках да е едно с 4 секции .. ама не мога да намеря такова и явно ще слагам 4 броя или 2 двойки . ако знае някой някаде онлайн да се прдават да свирка :)
с едно реле схемата мисля по - малко ще консумира :).

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Tesla switch - Teofilius експеримент
« Отговор #3 -: Юни 03, 2008, 08:57:38 pm »
така е

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Tesla switch - Teofilius експеримент
« Отговор #4 -: Юни 04, 2008, 11:43:50 pm »
Добре казано  ;D  В крайна сметка според обратния цикъл на Карно са създадени хладилници,климатици и т.н. В момента климатиците ползват 1 кW ел.енергия и
 отдават минимум 4 кW топлинна в дадено помещение и то евтините модели.Обаче никой не е обявил климатиците за perpetuum mobile.
 
"Няма енергийна криза, има криза от невежество"
B.Fuller

Тони

  • Гост
Re: Tesla switch - Teofilius експеримент
« Отговор #5 -: Юни 05, 2008, 09:02:06 am »
Закон за запазване на енергията. За коя енергия - която познаваме. Ами тази, която не познаваме? Или някои хора си мислят, че познават всичко. Да отговорят тогава на толкова елементарни въпроси:
 -защо атмосферата не се разстила или пък азота като тежък газ не ни задуши.
Има още доста, но не ми се пишат.
Работя в момента с бифилярка и за сега надеждата е голяма.
« Последна редакция: Юни 05, 2008, 05:07:32 pm от altium »

Grail

  • Гост
Re: Tesla switch - Teofilius експеримент
« Отговор #6 -: Юни 06, 2008, 10:59:18 am »
:D Браво Teofilius . Сега остава да премериш тока и напрежението при което схемата ти работи и да дадеш някакви резултати.

@RUS
 :) Мисля че не си гледал енергия от вакума. Ето темата и мисля че е задължително да се гледа!
http://forum.mazeto.net/index.php?topic=410.0
Разбира се че няма perpetuum mobile  :) , не може да излезе повече енергия от колкото влиза, тоест във всички случаи има и друга енергия. При климатиците е топлината в околната среда, при Steven Mark`s Toroidal Power Unit земното магнитно поле. Тоест няма енергия от нищото  :) но има свободна безплатна енергия която само чака да е яхнеш.  ;)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Tesla switch - Teofilius експеримент
« Отговор #7 -: Юни 06, 2008, 02:28:04 pm »
Гледал съм енергия на Вакуума но не всичко тъй като неразбирам английски. За текстовете н нета ползвам превеждащи програми които са на ниво но за говор - уви. Съгласен съм със закона за запазване на енергиято но също и че има енергия на вакуума която можем да ползваме. За сега работя върху Бедини , по нататък може да работя върху тесла суича ...

Тони

  • Гост
Re: Tesla switch - Teofilius експеримент
« Отговор #8 -: Юни 07, 2008, 08:41:41 am »
 Енергията се трансформира от един вид в друг. Ние познаваме дадени видове енергия, които
използваме но доста видове енергия нито познаваме нито знаем как да изпозваме. Радиалната
лачиста енергия се разпространява двупосочно в пространството, за да я изпозваме трябва да се направи устройство образно казано, което да натрупва единият вид примерно отрица-
телната енергия. Ако се направи подобно устройство за положителна енергия ефекта ще е огромен при свързване на двете устройства. Проблема при радиалната енергия е подобен както в бифлярката, индуктивност няма защото токовете са срещуположни и взаимно се унищожава индукцията. При отрицателното съпротивление се генерира енергия превишаваща вложената. Невъзможно перпетумобиле а закона за запазване на енергията. Да валиден е, защото отрицателното съпротивление създава среда за натрупване на отрицателна радиална енергия. Добър пример е клетката на Джо, която се оказа един акумолатор, среда за натрупване на радиална енергия и важна роля там играе водният дипол. Много добър отрицателен резистор. Отделянето на мехурчетата се оказа, че не са водород и кислород а енергия /водата не намалява/. На пръв поглед устройството изглежда
просто но не е така. Нпрежението е 12В и ток 1А а между 3-та и 1-ва тръба се получава
потенциал 68В променливо със затихваща амплитуда. Другото което забелязах, създава се
кръгово-въртящо се електростатично поле, което пулсира с много ниска честота /на моменти водата мръдва вертикално 4-5мм/. Мисля, че това е антигравитационно сила.
Също интересен факт е, при запушена клетка налягането в нея се повишава ряско и ако се отделя водород и кислород, би трябвало по сметки да е от порядъка на 50-60 литра в минута а водата не намалява. За съжаление, се налага да замина и ще я монтирам след месец. Оказа се също, че и размерите които показват в нета не са верни. Има прост алгоритъм с помоща на който се достига до нужните размери. Но такива тръби по стандарт
нама никъде. Успех на всички!

Grail

  • Гост
Re: Tesla switch - Teofilius експеримент
« Отговор #9 -: Юни 08, 2008, 07:09:05 pm »
Тони ти си гении  :D :)
Знаеш ли от колко време се опитвам да заредя една такава. Сега съм е захвърлил в избата но ще е изровя и пак почвам внимателно да чета. Тони ти озари деня. С нетърпение очакваме в скоро време положителни резултати. ::)

mi68

  • Гост
Re: Tesla switch - Teofilius експеримент
« Отговор #10 -: Юни 20, 2008, 10:05:34 pm »
1з-н на Кирхоф при резонанс(паралелен;токов) не важи
2з-н на термодинамиката топлина от студено към топло може да се предаде ИНДИРЕКНО т.е. чрез ел. ток и реотан но дирекно не може винтилен ефект(диод).
Във 4 измерни с-ми з-н за запазване на енергията не важи т.е. чупиме време.
1чрез клапанен механизъм;2 чрез противоположност(резонанс).
« Последна редакция: Юни 20, 2008, 10:15:51 pm от mi68 »

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Tesla switch - Teofilius експеримент
« Отговор #11 -: Август 21, 2008, 10:31:52 am »
Здр, искам да питам автора с какви заряди е пробвал схемата горе. Тоест пробвал ли е с по-големи кондензатори?

Интересува ме дали може да се направи switcher за кондензатор от сорта на 470uf/400V, който да оперира на по-висока честотата (да кажем 50hz).

Поздрави!

sheki

  • Гост
Re: Tesla switch - Teofilius експеримент
« Отговор #12 -: Септември 15, 2008, 11:37:11 pm »
Това http://www.youtube.com/watch?v=gCuaTaAAa8M е нещо, с което си играх днес и го направих с четири релета и четири кондензатора. Някой студент си спомням че го е направил. Аз го направих и наистина работи. Има още да го изследвам как става, но факт е, че при две лампи с еднакви параметри, едната от които е последователно на входа, то втората свети доста по интензивно от първата, което доказва, че през нея циркулира повече енергия, отколкото през входната...

Схема: http://drspark.com/2cycle.jpg


И аз направих тая схема и верно работи. Само ,че използвах 1 реле с 4 секци(купих го от tpetrov.com), за управление направих един мултивибратор с два маломощни транзистора и един BD139 за управление на релето, честотата не съм я замервал но релето яко трака на видеото може да се чуе. Бобините са от филтриращ дросел на компютърно захранване. Крушките са по 21 вата всяка, кондензаторите по 4700 микрофарада. Все още не съм правил замервания аналоговите уреди са ми дефицитни малко.
видеоклип

« Последна редакция: Септември 15, 2008, 11:42:31 pm от sheki »

sheki

  • Гост
Re: Tesla switch - Teofilius експеримент
« Отговор #13 -: Септември 16, 2008, 09:02:07 pm »
Поздравления, sheki!
Коя схема точно си използвал?
Коя е по-силно светещата лампа, тази в изхода ли?
Можеш ли да опиташ да самозахраниш схемата, като за товар ползваш трансформатор?

Лошото на батериите е, че не могат да работят едновременно в режим зареждане и разреждане. Затова някои ползват големи електролитни кондензатори паралелно на батериите (ако може без батерии и само с кондензатори е най-добре, но зависи от консумацията на схемата и в повечето случаи капацитетът им трябва да е десетки хиляди микрофаради).

схемата е като тази, по - силно светещата лампа е тази на изхода (на схемата L2), за самозахранването не знам какъв трябва да е трансформатора с какви намотки ..
« Последна редакция: Септември 16, 2008, 09:04:15 pm от sheki »

sheki

  • Гост
Re: Tesla switch - Teofilius експеримент
« Отговор #14 -: Септември 18, 2008, 10:20:31 pm »
абе няма да е точно така , трансформатора трябва да има някакво предаващо съотношение , а релето не позволяра голям избор на честота, за напрежението трябва да се съобразявам с кондензаторите.