Автор Тема: Ток от нивата на земята  (Прочетена 44963 пъти)

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Ток от земята. Стъбълфилд, Тесла, Капанадзе...
« Отговор #15 -: Май 25, 2012, 05:37:28 pm »
И ти си прав донякъде :) Тока варира в някакви граници със сигурност, но принципа е важен. Ето един пример: обикновен траф, с магнитна индукция. Имаме силно странично магнитно поле което ще ни е фри източника. Значи трябва ламелите да не затварят трафа, а да включват и външното поле в схемата, за да се сумират във вторичната. Тока от първичната + някаква част от външното поле, надявам се че стана ясно. Аналогията с тесла трафа е същата, само дето полето е електрично. Ето какво става, силните импулси в първичната създават поле с определен интензитет, което трябва да е в земята, и полученото във вторичната е резултат на сбора или разликата между 2те полета. Въпрос на тестове е, но това е пътя. И както излиза намотките трябва да са три, като 2рата е тази в която се сумират високото напрежение + увлечения ток, и трябва да е добре изолирана против утечки, ето и смисъла на горния край на тесла трафа. Третата намотка е  товарната, мястото и се определя по най-добрите показатели, броя на навивките - според желаното напрежение.  Цялата работа е да се модулира земния ток в подходящ вид.
« Последна редакция: Май 25, 2012, 09:01:32 pm от gotiniq7 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Ток от нивата на земята
« Отговор #16 -: Май 28, 2012, 07:05:03 pm »
Защо да е заровена в земята бобината?
Като цяло ми се струва много тъпо бобината да е морка .... Както е описано в патента на Стъбълфилд. Моите уважения, но все пак този човек е бил динен фермер от 19-ти век....
Мисля си за шиш на който има Тесла траф. Т.е. да се получи освен електрическо, и електромагнитно заземяване на трансформатора. Първичната да е бифилярна, като едната намотка да е желязна. Трябва да се експериментират различни варианти.
Друго за което си мисля е:
Ако тези електромагнитни вълни са проектирани равнинно по повърността на земята и се забие един шиш в максимума и един в минимума, при съединяване на единия свободен край на намотките, то м/у другите два трябва да имаме енерги.
Тесла твърди че 70-90% от енергията на слънцето е електромагнитна. Земното ядро е от желяво. Т.е. явно планетата ни е като тенджера на индукционен котлон. Освен че е гигантски кондензатор се оказва и електромагнит.... :)
« Последна редакция: Май 28, 2012, 07:14:06 pm от Радeв »

Ctah

  • Гост
Re: Ток от нивата на земята
« Отговор #17 -: Май 29, 2012, 01:22:41 pm »
@Радeв!

  Не е сигурно!
Земята не е нито кондензатор (в смисъла, който го разбираме), нито
електромагнит, нито тенджера, Земята си е един вид потенциал,
спрямо другите обекти във Вселената...!
Това е дълга и голяма тема, постоянно разширяваща се
и не доказана научно, в която лично Аз вярвам!

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Ток от нивата на земята
« Отговор #18 -: Май 29, 2012, 03:06:53 pm »
Ctah, прав си не е. Просто правя опити да си я обясня с нещата които познавам. :)
Снощи с гн. Готиния7 си говорихме. Разбрах че имам пропуски при провеждането на някой експерименти около Тесла.
1. Използвах обща земя при експериментирането на Тесла Уайърлес.
2. Използвах транзисторна схема, тип Качер.

Тесла установява че при приемната станция се получава повече мощност от колкото е изпратена. Явно става увличане на допълнителни заряди или модулиране на допълнителни потенциали в/у носещите. А защо не и комплексно и двете. /И трите ли дядо Попе? -И трите, и трите!  ;D/
Смятам да повторя експериментите, този път по-качествено и на открито. С отделно заземяване. А също ми се върти и да пробвам със сърцевина забита в земята, но нямам толкова дълга феритна пръчка, най-вероятно ще пробвам с арматура ....

Според Тесла електромеханичните ключове са твърде бавни и не стават за импулсните му устройства. Казвал е също че освен искрището и вакуумните лампи вършели работа за комутация. Аз доста съм си играл с мосфети. но според мен нищо не може да замени взривния дъгов разряд, при която ти писват ушите.... :)
« Последна редакция: Май 29, 2012, 03:10:07 pm от Радeв »

Ctah

  • Гост
Re: Ток от нивата на земята
« Отговор #19 -: Май 30, 2012, 10:03:01 am »
 Наистина се пропускат някои Важни неща!
Ако се направи Тесла-траф в резонанс, това е супер,
тогава, според мен - няма нужда от заземление!
Заземлението е първобитен начин за получаване на достатъчно електричество,
което да се ползва за помедняване, посребряване и т.н. (в миналото)
Все едно да вкараш две сонди в резониращ кондензатор, каквато се явява Земята!
Лесно може да се докаже с обикновен експеримент...нпр. твоят "качер"...

 А пък за мосфетите пак не си прав!
Тесла не е разполагал с такива, щото не е било възможно при ниски напрежения да
комутира тези токове!

Затова се е ориентирал към високи напрежения, които по-лесно "прескачат"
еднополярно или не, влизат в резонанс!

 Д.Смит например го копира правилно, но не и Динатрон от Лаб-а...

    Успех!!!

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Ток от земята
« Отговор #20 -: Май 30, 2012, 02:37:22 pm »
Още една следа водеща към моите заключения. Имаме водоем , и искаме да помпим вода. Разполагаме с 3 помпи, една със стара технология работи слабо(Стъбълфийлд) за това и я потопяваме във водоема(закопаваме в земята) иначе не работи. Втората е по-добра(Тесла) вече може да е отвън, но вторичната трябва да е допряна до земята, с яко земно разбира се. И нещата работят. третата е най-модерна(Грузинеца) "дърпа" най-яко и вече може да тегли от маркуч с някаква дължина (кабелите за земното) Мисля че аналогията е на място. Водния басейн е земята със статичния заряд разбира се. А статичният заряд се натрупва във вторичните намотки и на трите устройства като увеличава тока. И вече с третата намотка се сваля енергията, като на едно място грузинеца я сваляше директно с разряд, в турция мисля беше.
« Последна редакция: Май 30, 2012, 04:07:08 pm от gotiniq7 »

Ctah

  • Гост
Re: Ток от нивата на земята
« Отговор #21 -: Май 31, 2012, 08:45:14 am »
     gotiniq7,
Не е трета намотка, според мен (пробвал съм)
Даже няма и вторична, а една автотрансформаторна, със няколко извода за манипулация,
на базата на тр. приемници и предаватели!
Изглежда много просто, а всъщност е гениално!

   Тука, обаче коментара отива в друга тема,
и може да се премести, но пък всички пътища водят към Рая...

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Ток от нивата на земята
« Отговор #22 -: Май 31, 2012, 09:35:20 am »
Принципа е важен, че енергията се тегли от земята. Що да не става и автотрансформатор - ще стане и с него, но да не се забравя че работим със електростатика. Даже си мисля дали да не се направи постановка заредена статично и от там да се експериментира как най-добре ще станат нещата.

Неактивен sabaka808

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
  • Пол: Мъж
  • Живей за мига работи за кеф!
  • Скайп: sabaka 808
Re: Ток от нивата на земята
« Отговор #23 -: Декември 22, 2013, 09:17:59 am »
Страхотна енергия братлетаааа. Купих си прасенце малко 15-18кг. Пуснах го в въртяща клетка с диаметър 2метра.Правих я преди за кучето. Ами то  не спира да се движи 2-е 3-ти от денонощието. Мисля да натоваря колелото с генераторчета за осветление от велосипед. За сега яде по малко от килограм ечемичен фураж и пие 700 гр. вода. Мисля че ще има и отпадък за био-газ ХАХА.
« Последна редакция: Декември 22, 2013, 09:20:17 am от sabaka808 »