Автор Тема: ФИЛМ: Zeitgeist (Духът на времето) - истината за световната конспирация  (Прочетена 49635 пъти)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Много приятен и важен филм за всеки, който смята, че съществува конспирация, за всеки който смята, че нещата в световен мащаб не са съвсем подредени и някой не иска да бъдат подредени.

Сайт на филма: http://zeitgeistmovie.com/ - може да се гледа директно на английски.
Досега са излезли 2 серии на филма.

Резюме: Прави се анализ на различните религии като средство за манипулация на масите, сходствата между тях. Анализ на най-големите терористични атентанти със солидни доказателства относно сценария и разработването им от тайните служби. Разкриват се истини за американската парична система с доказателства за контрола върху нея, методите за заробване и т.н.

Препоръчвам го на всички.

Качвам торент файловете и субтитрите на двете части на филма:

« Последна редакция: Май 11, 2010, 12:27:54 am от altium »

administrator

  • Гост
Re: [Задължително] ФИЛМ: Zeitgeist (Духът на времето)
« Отговор #1 -: Май 24, 2008, 11:42:32 pm »
Много приятен и важен филм за всеки, който смята, че съществува конспирация, за всеки който смята, че нещата в световен мащаб не са съвсем подредени и някой не иска да бъдат подредени.

Сайт на филма: http://zeitgeistmovie.com/ <- може да се гледа директно на английски.

Можете да изтеглите филма и от торент тракери като например zamunda.net.
Можете да изтеглите директно торент файлa и файла със субтитрите, прикачени в следващия пост по-долу.

Резюме: Прави се анализ на различните религии, сходствата между тях. Анализ на най- големите терористични атентанти със солидни доказателства относно сценария и разработването им от тайните служби. Разкриват се пропуски на американската парична система с доказателства за контролът върху нея и т.н.

Препоръчвам го на всички.
Mисля, че концентрирането на съзнанието, особено на много хора, върху негативни явления и техните последици може само и единствено да налива още и още вода в мелницата на тези, които ги предизвикват.

За справка - виж филмът "Тайната"

Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: [Задължително] ФИЛМ: Zeitgeist (Духът на времето)
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2008, 09:01:47 am »
Много се прехласвате по филм, който чрез смесването на истина с лъжа ви води към новият световен ред и душите ви към погибел.  :(
Повече за филма тук.

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: [Задължително] ФИЛМ: Zeitgeist (Духът на времето)
« Отговор #3 -: Октомври 24, 2008, 06:45:57 pm »
johnny_fx, аргументирай се, за да видим кое точно е лъжа и кое истина. За мен религията винаги си е била и ще остане средство за манипулиране на масите. Погледни какво става с ислямския фундаментализъм. Трябва да жертваш живота си, в името на "някого си" и да утрепеш повече неверници, които после ще ти служат в рая. Странно е. С каква цел се прави всичко това? А кръстоносците и "светата" инквизиция какво са? Нещо много хуманно ли?

Филма е доста интересен обаче за да стане по-интересен авторите са подкарали наред нещата. В основата на първа част, отричат религията на (по-голямата част от) зрителите - християнството.
Колкото до кръстоносците и въобще Новия Завет, имам един приятел който казва, че е живо богохулство, а е най-набожния човек когото познавам. Има разлика между православието (което се води за непроменено от цивилизацията до днес) и окултизма на всякакви други варианти на християнството (включая католицизма).
Както се споменава във блога който е показва johnny_fx, действително има много повече източници за същестуването на личност Христос отколкото се говори в филма.
От друга страна трудно някой може да отрече, че религията се използва за манипулация.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: [Задължително] ФИЛМ: Zeitgeist (Духът на времето)
« Отговор #4 -: Октомври 24, 2008, 08:50:11 pm »
Гледах този филм преди половин година и това, което виждам е че е смес от лъжа и факти. Авторите на филма също са пристрастни врагове на християнството. Може да изтъкват много реални факти за това как християнската религия е използвана в миналото и днес, но истината е че разкриването на религиозната манипулация не означава че няма Бог и че Исус Христос не е Този, Който се е представил във Библията и Новия Завет, който е съществена част от нея.  Аз лично съм бил често свидетел на религиозни-псевдохристиянски манипулации в християнските църкви, които често посещавам и със сигурност съм отвратен от това което правят много от хората наричащи се свещенници, но това не е причина да изпълвам душата си с огорчение и на основата на нараняване да се обезсърчавам и да отстъпвам от това да имам вяра и взаимоотношение с Бог в лицето на Исус Христос. По скоро, всичко това е  предизвикателство за мен за да съм искрен във вярата си и да отхвърлям всяко изопачение на което съм свидетел - в противен случай е безсмислено да се наричам християнин. 
   Исторически факт е че "християнската Църква" се резделя на православие и католицизъм през 1054г. (голямата схизма) като основната и най-съществена разлика между двете е че католицизма приема схващането че Божият наместник(заместник) на земята е папата и той е непогрешим , докато православието е по-праведно в това отношение държейки твърдението на Библията, че Единствено Исус Христос е посредника между Бог и хората и Бог в лицето на Святия Дух  е всеприсъстващ навсякъде където има вяра. Проблема и при двете разклонения са многото манипулации използвани от свещенството с цел облагодетелстване, власт и манипулация на масите,като и при двете движения има много искрени християни чиито единствен интерес  е бил Истината , святия Богоугоден живот и реалната връзка и взаимоотношение с Бог. И при православието и при католицизма още преди да се обособят като две различни течения има дълбоко отстъпване от християнските принципи, модели и закони на Библията, като едно от основните е създаването на изображения при православните и склуптори при католиците и преклонението, и принасянето на молитви към тях. Изображения  и склуптори представящи Бог и Неговите ученици между хората (апостолите и др. посветени християни). Първите две от десетте Божии заповеди записани от Мойсей в Библията напълно отричат и считат като огромен грях  правенето на изобразени подобия свързани със Божеството  и преклонението пред тях.  Без да се впускам в повече подробности ще кажа още че протестванството на което и аз съм представител възниква 16 век. чрез така наречената реформация на Църквата и християнството като цяло, започната от един бивш католически свещенник- Мартин Лутер, който решава и прогласява пред целия останал свят че Библията има единствен непогрешим авторитет а не папата . Разобличава тогавашната католическа-религиозна система и повечето от хората тогава се вслушват в думите му и прозират истината която ги освобождава и разкрепостява от измамите на католицизма и религиозните манипулации. Мартин Лутер спечелва мнозинството за духовната Истина чрез самата Истина и затова става невъзможно да бъде инквизиран от католическата власт при все че често  е имало опити тайно да бъде убит. Книгите които написва и разпостранява Мартин Лутер основавайки се на Библията не само изобличават религиозните заблуди и схващания по онова време но и полагат основата на Ренесанса през следващите три века когато се раждат най-прочутите музикални произведения, художествени произведения и научни открития. Именно благодарение на протестанската реформация света се освобождава от мрачното религиозно средновековие и стига до свободата, която имаме днес въпреки и всички други проблеми на обществото ни. От десети век мрачното средновековие е процъвтявало почти 600 години и още толкова се е развивало преди това. Без христинсата реформация на Мартин Лутер - днес щяхме още да живеем във мрачното католическо средновековие. Когато през четвърти век се прекратява преследването и избиването на християни от водачите на римската империя , тогава и започва западането на християнството по отношение на Истината дадена чрез Исус Христос. През четвърти век Римската империя вече се разксъва от вътрешни и външни врагове, и тогава императора и управниците около него виждат възможност именно чрез християнството да сплотят разпадащата се империя като го превърнат в официална религия а езическите склуптори на които се кланят се заменят със християнски представители и символи , каквито всъщност няма в Библията и Новия Завет ако решим да сме християни според Библейските критерии. Военната структура на Римската империя се разпада за кратко време след това но преминава в една по-хищна система: Религиозно-Католическа империя, която държи на своите земи и територии а те вече са душите, мислите и убежденията на хората.
   Подобно но в по-малка степен е положението и при православието , така че ако католиците имат своите кръстоносни походи то православието със властта си над царете в нашите земи , са извършвали преследване  и убиване на нехристияни и на десетки хиляди богомили, които всъщност са едни предвестници на протестантското християнство много преди реформацията в западна европа осъществена от Мартин Лутер.
   Ще завърша с това че в Библията няма нито едно научно изопачение(от рода на това че Земята е плоска или че Слънцето обикаля около нея) но напротив. Говори се за планетите и  звездите като Бог ги нарича небесни сфери. Говори се също за неща свързани със свободната енергия и антигравитацията. Ще спомена конкретни думи и изрази от книгата на пророк Езекил:"Вихрови колела", "Движещ вихър", "Колело в колело" . Има много добро описание на космически кораб. На други места се споменава за събития за бъдещето говорейки : " Наум 2:4 Колесниците буйстват по улиците,блъскат се една с друга по площадите;изгледът им е като факли,летят като светкавица."  Сами си правете изводите.
    Мисля си че само глупак може да твръди че такива текстове са манипулация на текстовете на Библията от страна на възползващото се "свещенство." В Библията също се говори за война в небесата и не между ангели ако и такива да има и такива, а война спрямо същества от кръв и плът. (Ако някой се интересува ще му дам конкретни текстове). Говорим за събития случили се преди хиляди години.
   Свръменните окултни движения от типа на ню-ейдж , разни братства и други, като наследници на древното окултно езичество пък от своя страна изопачават Библията така че да служи на техните цели.  Всеки може да изопачава Библейската истина както му изнася и да има някакви временни дивиденти пред някаква част от обществото в този свят но не и пред Бог.
  За мен лично е съществено да приемам Истината такава каквато е без да я изопачавам , дори и това да означава че Истината ще изобличи неща в живота ми. Дори и да означава да преразгледам и променя свои виждания, навици  и предпочитания , които на мен ми изнасят  и допадат. За мен лично е факт че на тази основа съм получил и то не чрез хора нито чрез Интернет , достъп до научна информация свързана със свободната енергия, антигравитацията , устройството на материята, пространството и др. за която някои могат само да мечтаят. Е въпрос на средства и не много време е да имам работещо устройство на свободна енергия и няма да го скатая като някаква патентна или каквато и да е супер тайна технология а ще го споделя свободно защото даром получавам и даром и аз ще давам и знам че колкото повече споделям от още много повече на мен ми се поверява познание и възможности. 
   В тази или която и да е тема няма да споря или отговарям на никой във връзка с религиозна тема , ако някой така желае. Защото първо не е полезно  и второ - убеден съм че във този форум сме обединени от общата  цел да постигнем, и представим на страната и обществото ни действаща и ефективна технология на свободна енергия, а това е нещо наистина благородно и стойностно за живота ни пред унижаващата алтернатива да водим религиозни спорове.
  Лично аз досега не знам друг форум в  страната ни освен Този, в който ние участващите  не спорим , не се обиждаме  и критикуваме взаимно а напротив помагаме си и  се насърчаваме според възможностите и както ни дава сърце. Вярвам че и занапред ще е така, а това е и със сигурност един от ключовете към успеха. Защото когато един от нас успее - всички ще са успели.
« Последна редакция: Октомври 24, 2008, 09:45:09 pm от teofilius »

smsi-h

  • Гост
Re: [Задължително] ФИЛМ: Zeitgeist (Духът на времето)
« Отговор #5 -: Октомври 24, 2008, 11:57:47 pm »
Ако не възразявате, и аз да се намеся.
Zeitgeist тази година има продължение. Все още няма български субтитри, но в един момент и това ще се реши. Zeitgeist, показва истината за обществото ни и затова среща такива големи противници, които, съгласно принципа "истината винаги боли, защото показва болката и язвата", по-скоро ще си сложат въже на шията, но няма да изменят на убежденията си.

Ако ще говорим за филми ви препоръчвам и следния съвсем нов филм /20 минутен/, който може открит на следните адреси: http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=1097800 и на http://www.razym.com/news/new_191.html ,като за вторият линк не се изисква регистрация /теглете фала с по-голям размер, тъй като качеството е превъзходно/. Няма да коментирам съдържанието, нека бъде изненада за всички ви. Само ще кажа, че е казано малко и за Свободната енергия, но съществените неща са свързани най-вече с НЛО. Като насока на търсенията ви, ще ви питам, откъде НЛО-тата взимат енергията, за да преодолеят огромните разстояния в Космоса? Ще видите невероятни снимки и кадри, включително заключителните снимки от "Експеримента Филаделфия" през октомври 1943 година, когато е направен вторият главен и заключителен експеримент през 1943 година. Материалите, си личи, че са от личния архив на "човек в сянка", тъй като са показвани за първи път пред света и са изключително редки и важни.

Приятно гледане на "Заговорът "Орион". Чакат ви много изненади по пътя на откриването на истината за обществото, в което живеем и за Свободната енергия, разбира се.

Допълнение:
Филмът може да се гледа тук: http://ie.youtube.com/watch?v=hJfc63rCnWE (английски)
Сайта на филма е: http://www.theorionconspiracy.com/
« Последна редакция: Октомври 25, 2008, 12:03:44 pm от mzk »

nikurs

  • Гост
Re: [Задължително] ФИЛМ: Zeitgeist (Духът на времето)
« Отговор #6 -: Октомври 25, 2008, 05:50:05 am »
Добро утро за неспящите,
имам една голяма забележка.
Става въпрос не само за тази тема.
Не давайте сайтове от които неможеш
да свалиш нищо без регистрация,
а когато започнеш да се регистрираш започват хиляди увъртания и т.н.
Еми просто свалете филма и го сложете при нас.
Толкова ли е сложно.
Лек ден.

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: [Задължително] ФИЛМ: Zeitgeist (Духът на времето)
« Отговор #7 -: Октомври 26, 2008, 10:28:24 pm »
С малко повече упоритост може да се гледа въпреки безкрайните reset-и на сървъра ;D
« Последна редакция: Декември 18, 2008, 10:04:47 am от master admin »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: [Задължително] ФИЛМ: Zeitgeist (Духът на времето)
« Отговор #8 -: Октомври 27, 2008, 01:03:16 am »
Гледах го в ютуба и е страхотен филм. Иначе правих разни регистрации в руските сайтове които го предлагат с превод но не успях да го сваля иначе има доста привлекателни и добри заглавия. Сайта на автора също е много интересен...

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: [Задължително] ФИЛМ: Zeitgeist (Духът на времето)
« Отговор #9 -: Ноември 09, 2008, 04:00:42 pm »
http://rutube.ru/tracks/867377.html?v=cd4362c699e53a34606c48089f680a95   Тук има някои страхотни филми свързани с Никола Тесла , свободната енергия и др.

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Re: ФИЛМ: Zeitgeist (Духът на времето)
« Отговор #10 -: Декември 05, 2008, 09:37:43 pm »
Ето я и 2 част
Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2
« Последна редакция: Декември 05, 2008, 09:39:54 pm от lz1ico »