Автор Тема: Парадоксальные механизмы. Колесо Дьявола - А все таки оно вертится.  (Прочетена 14719 пъти)

Неактивен sbk1

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 198
    • sgcar.hit.bg
Илюстриранo методическо ръководство по проектирането и изграждането на гравитационно "Колесо Дьявола". Работната течност е вода, съдържа бутални поплавъци.

Смята се, че има най-голям шанс да сработи спрямо всички останали гравитационни машини, за които се знае, че не работят и дори има музей http://peswiki.com/index.php/Directory:Gravity_Motors на неработещи перепетуум мобиле устройства, повечето от които са чисто механично-гравитационни.

Первеев Георгий Павлович
Россия, г. Ханты-Мансийск, 2006 г.

Колесо Дьявола … А все таки оно вертится.
http://ut27972.narod.ru/Book_2/01_Book_2_part_1.htm
http://ut27972.narod.ru/Book_2/00_Book_2_head.htm



Предствлява колело с поплавъци и скачени съдове. Вдясно водата е изместена повече от центъра на въртене спрямо лявата страна. Червените линии са стационарни направляващи, които прибират или изхвърлят поплавъците.
« Последна редакция: Ноември 17, 2010, 10:08:23 pm от altium »

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Парадоксальные механизмы. Колесо Дьявола.
« Отговор #1 -: Февруари 20, 2010, 08:14:17 pm »
Интересно какво ще е съпротивлението на водата когато изтича принудително през малки отвори,както и силата на триене при уплътняване на буталцата(поплавъците) към цилиндъра... Иначе системата е хитроумно измислена...

kaneto

  • Гост
Re: Парадоксальные механизмы. Колесо Дьявола.
« Отговор #2 -: Юли 06, 2010, 11:16:44 pm »
Отворите могат и да не са много малки. А поплавъците не е нужно да са уплътнени, дори напротив. Те се явяват не бутала, а дисплейсъри (справка - едноцилиндровите двигатели на Стърлинг). Но за мен основния проблем на тази схема е херметизирането на подвижната връзка между поплавъците и направляващата.

move_heat

  • Гост
Здравейте.

Много чудаци искат да измислят нещо с което да решат енергийния проблем на човечеството и с това да останат в историята. Измислянето на перпетуум-мобиле обаче, не решава тази задача. То не става, просто защото не може да стане. По-научно казано - тези идеи противоречат не само на 2 закон на термодинамиката, но и на закона за запазване на енергията. Енергията може да се преобразува от една форма в друга, но не може да възникне от нищото и да я раздаваш безплатно.

И така, защо считам, че това колело няма да се завърти?
Един инженер когато прави сметки, трябва да включи в тях всички сили, а не само тези - които му харесват. За съжаление или за смях, всички автори на перпетуум мобиле, или си правят че не са се сетили за тях, или наистина не им стига интелектуалния капацитет за да ги включат в сметките.

При това "дяволско колело" се говори за цилиндри, обеми с вода, поплавъци, радиуси на въртене. В сайта посочен от sbk1, Первеев дава подробна информация за колелото. Там има и връзки към файл на Ексел с изчисления. Както и очаквах, Таблицата с изчисления съдържа въртящи моменти създавани от масата на водата, както и въртящи моменти създавани от масата на поплавъците.

В този механизъм обаче, има и други сили, които създават въртящ момент. На "Рис2. Практическая схема...", нека се замислим, какво става с поплавък П02? Направляващата го притиска надолу със сила F2, за да промени неговият радиус на въртене. Съгласно приложената схема, отнасяща се точно за тази позиция на колелото, тази сила може да се разглежда като векторна сума от силите Fr и Fa2. Първата изтласква водата, а втората сила е насочена перпендикулярно на стената на цилиндъра и тази сила създава спирачен момент. Подобна е ситуацията и при поплавък П12. Там също се създава спирачен въртящ момент.

Ето малко изчисления, направени с данни от xls таблицата: "Фаза 1, (-45 градусов)":

Общо въртящ момент от масата на поплавъците: 0.0893
Общо въртящ момент от масата на течните обеми: 0.7743
   Изчисления в таблицата сумарен въртящ момент е грешен, защото поплавъците действат в посока обратна на приетата за положителна и съответно техният момент трябва да се изважда а не добавя!
Общо въртящ момент от масите и гравитацията: = 0.7743-0.0893 = 0.685

Изчисляване на спирачните моменти:
alfa =22.5 o.
r2 = 0.89
r12=0.9
Mdrag=-0.89*sin(22.5)-0.9*sin(22.5)=-0.685

КРАЙНА СМЕТКА

0.685 - 0.685 = 0
 :P



   
   
 

smsi-h

  • Гост
Много е интересно как бихте изкоментирали долното видео.


<a href="http://pics.smotri.com/player.swf?file=v2015930892f&amp;bufferTime=3&amp;autoStart=false&amp;str_lang=rus&amp;xmlsource=http%3A%2F%2Fpics.smotri.com%2Fcskins%2Fblue%2Fskin_color.xml&amp;xmldatasource=http%3A%2F%2Fpics.smotri.com%2Fskin_ng.xml" target="_blank" class="new_win">http://pics.smotri.com/player.swf?file=v2015930892f&amp;bufferTime=3&amp;autoStart=false&amp;str_lang=rus&amp;xmlsource=http%3A%2F%2Fpics.smotri.com%2Fcskins%2Fblue%2Fskin_color.xml&amp;xmldatasource=http%3A%2F%2Fpics.smotri.com%2Fskin_ng.xml</a>

velstar

  • Гост
:) Учудвам се че това е нещо ново за Вас. Това устройство е патентовано от Виктор Шаубергер и има цял филм посветен на него. Немските инженери, дори и днес правят много опити с този метод. Потърсете филмите на Виктор Шаубергер в www.kolibka.com

Цитат

   
Цитат
Много чудаци искат да измислят нещо с което да решат енергийния проблем на човечеството и с това да останат в историята. Измислянето на перпетуум-мобиле обаче, не решава тази задача. То не става, просто защото не може да стане. По-научно казано - тези идеи противоречат не само на 2 закон на термодинамиката, но и на закона за запазване на енергията. Енергията може да се преобразува от една форма в друга, но не може да възникне от нищото и да я раздаваш безплатно.

move_heat за една част от цитата съм съгласен, с другата не! Много пъти съм имал случай, да убеждавам някой че не тълкуват правилно втория закон на термодинамиката и че може да се черпи свободно енергия от флуктуацията на квантовия вакум.
 Закона на термодинамиката гласи: (преразказвам) "
Енергията която излиза от една затворена термодинамична система, не може да превишава енергията която сме вкарали в нея."
Забележете - "една затворена термодинамична система". Малко хора обръщат внимание на думата "затворена". Когато имаме затворена система, каквато е например: акумулатор, проводници и електромотор, коефициента на полезно действие КПД не може да превишава 100% на изхода. Но какво става когато системата е отворена? Например генератор, въртян от вятър или река. Ние не вкарваме никаква енергия от нас, за която да сме платили, тя идва от околната среда безплатно! Тук трябва да отбележа, още един факт който ми прави впечатление: Много хора или не знаят, не са чували за КОП (коефициент на производителност) или възприемат КОП и КПД за едно и също нещо. КПД е коефициент, който изчислява всичката енергия, която влиза в една система под какъвто и  да е вид. Взимайки всичката входяща енергия, разделена на изходящата винаги ще получим КПД<1, заради загубите. КОП е коефициент, които изчислява енергията която ние вкарваме в системата, за която сме платили ( ток, бензин и т.н.) разделена на изходящата енергия. Тук обаче, при една затворена система КОП ще е = или < 100%, но при отворена система, както климатика да кажем, ние вкарваме 1кW електрическа енергия, отделно имаме процес който вкарва още 4кW топлина от околното пространство и като вземем загубите, да кажем 500W, на изхода ще имаме 4.5kW енергия, при 1кW входяща за която плащаме. Останалата енергия, която идва от околното пространство е свободна енергия, която ние взимаме безплатно. При тази система имаме КОП = 450% и КПД = 90%. Всички генератори на свободна енергия са отворени системи и работят с КОП>1, като извличат допълнителна енергия от околното пространство, без да нарушават закона на термодинамиката, който е валиден само при затворени термодинамични системи. За да се запознаете подробно с енергията от квантовия вакуум и начините на извличане и преобразуване с КОП>1, силно препоръчвам да гледате филма на Том Берден:  Energy from the Vacuum. 01. Introduction, който може да изтеклите от www.kolibka.com с български субтитри, в раздел ЕНЕРГИЯ.   Надявам се да съм ви бил полезен.  :)
« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 04:41:54 pm от velstar »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
На мен пък не ми се вярва първото видео със скачения съд да работи. Атмосферното налягане действа еднакво на двата отвора и би трябвало нивото да се изравни, а не дясната част да изхвръкне нагоре от нищото. Ще го изпробвам това тия дни.

Преди няколко години направих магнитното махало. Ползвах неодимови магнити и лагерна втулка за ниско триене. След бая настройки, ценровки и т.н.- никакъв ефект, а на клипа добре си работеше, като стенен часовник. Достигнах до извода, че в дъното на кутията има манипулация със скрити електромагнити.

В този клип ми се струва, че долния дървен държач има скрита микропомпа. След наливането на течността, тя се придвижва по маркуча със закъснение. Все пак ще опитам с шише и маркуч, какво ще се получи.

kaneto

  • Гост
Целият клип ми изглежда доста фалшив. Не казвам, че вечните гравитационни двигатели са невъзможни, а само, че клипа е нагласен. "Самоналиващата се чашка" изобщо няма да я коментирам- напълно съм съгласен с колегата EDM electronics. "Катерещият се" двоен конус- ако се вгледате, ще видите, че рампата се разширява и конусът всъщност бавно се снижава, а не се изкачва. И четирите вида гравитационни колела се въртят твърде равномерно, което не отговаря на предполагаемия принцип на действие. Колелото на Удуард (това между ролките) би следвало веднъж задвижено постоянно, макар и бавно да увеличава скоростта си. Същото се отнася и за останалите три, но само до определена скорост, над която центробежните сили променят движението на тежестите. Също така при последните три гравитационни колела би трябвало скоростта да се изменя на тласъци, когато тежестите се удрят при достигане на крайните си положения. В клипа нещо подобно имаше само при двигателя с топчетата, при това при внимателно вглеждане се вижда, че тези тласъци не са когато се очаква. Най- очевидно е при последния двигател (този с "чукчетата")- когато тежестта пада и рамото се удря в ограничителя цялата система вибрира, но скоростта й изобщо не се променя.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Да-а, 100% фигня! Това с двойния конус е особено тъпо - достатъчно е човек да следи горната граница между търкал`ото и фона, за да види че всъщност слиза надолу.

Повечето от тези моделчета са известни от преди повече от 300 години, когато Френската АН обявява Perpetuum Mobile за невъзможно и престава да разглежда подобни проекти. Та повечето от тях още от тогава се знае, че не работят. Тук дори не става въпрос за отворени системи, за които споменава колегата velstar, а става въпрос за директен опит да се измами прородата с някакъв моментен дисбаланс (да се вземе кредит от енергия, който след това да се направим на ударени и да забравим да го върнем :) )

Иначе и моят стърлинг се върти вечно и много по-ефектно, само дето трябва ле-е-кичко да го подгрееш отдолу. Става дори през 18мм-вия MDF плот на бюрото, като се сложи отдолу едно рутерче, дето отделя няколко вата топлинка...