Автор Тема: Tesla Turbine  (Прочетена 264103 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Tesla Turbine
« Отговор #225 -: Октомври 19, 2018, 05:57:45 pm »

Хълк пак ще каже че издребнявам, но ...не радиус, а диаметър от 18 инча (или 45 см)
Хумористично подхождате :), това си е направо груба грешка от моя страна, явно мисля едно а пиша друго.
Абсолютно сте прав, радиуса е 22.5 см а диаметъра е 45 см.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Tesla Turbine
« Отговор #226 -: Октомври 19, 2018, 06:00:57 pm »
Гледайте сега, отпред като се прибави една тесла и всичко се променя!?
https://www.krasota-zdrave.com/tesla-saver-eco/?keyword=tesla%20saver%20eco&adpos=1t1&ad=301872243568&matchtype=p&device={device&gclid=CjwKCAjwgabeBRBuEiwACD4R5kSJyV8Mg9tB85tWsAbC7Xx3IYigwGOb-hDZCv6CFT6fBgHvI6dBWhoCk9QQAvD_BwE
Това че сайта се нарича красота и здраве, няма значение!

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Tesla Turbine
« Отговор #227 -: Октомври 19, 2018, 07:08:08 pm »
Юлияне не разбра ли, че за този човек всеки бълвоч написан на английски и нарочен да е от Тесла вече е неоспорима истина.
А ти погледна ли за органичния Ренкин цикъл
Радико, чел съм много бълвочи, на английски, руски пък и български, включително и на страниците на този форум. Съгласен съм, както вече многократно съм споменавал че 99 ( та даже и 99.9 ) % на нета са глупости писани за Тесла, затова винаги съм препоръчвал всеки да си чете оригинала и сам да си прави заключение. Ако Тесла беше публикувал на Руски, Сръбски, Хърватски или Черногорски ( ако може да ги разграничим последните три езика ) щях да чета документите му на тези езици. Езика няма нищо общо със същността на написаното, той е просто медиум за пренос на информация. За съжаление на участниците които не владеят този език, Тесла е публикувал изключително и само на Английски.
Сега ако искате да изразите че Тесла лично е писал бълвочи, това е съвсем друга идея. Никой не може да ви е оспори, в крайна сметка вие си изказвате вашето мнение базирано на вашите разбирания и култура. Но да хвърляте на боклука идеите на човек които явно си нямате на представа какво е дал на съвременната цивилизация, показва най-малко непознаване как исторически са се развили съвременните физически и нижинерни науки, да не говорим че още показва липса на лично образование.
Не искам да ме разбирате погрешно, нямам нищо срещу вас или хора изразяващи различни идеи, но ме потресва факта че хора претендиращи че разбират и имат познание имат такъв ограничен обзор за физическите науки. За да завърша на по весел тон, не мислете че сте само вие, според мен, показвате такова непознаване на развитието на физичните науки, ще дам пример с един познат, с докторска титла (Ph.D.)  по физика, с концентрация на супер проводимост, от силно реномиран, от лигата на най-старите (Ivy League), Американски университет. Попитах веднъж господина, след 12 години учене, дисертации, изследвания и прочие какво знае за работата на Тесла като физик, инженер и изобретател. Отговора му беше буквално "1Т = 10 000 Г", в превод една Тесла е равна на 10 000 Гауса. В допълнение каза че е "чувал" че Тесла е работил в областта на електродинамиката. И това е даваното университетско познание, понеже явно моя познат не се интересува сам да търси познание, за човека който е допринесъл толкова много за индустриалното развитие на съвременната цивилизация. И, в допълнение, това е "образование" което си купувате за 40 000 долара на година.
Тогава му казах че информация могат да му дадат в университета, няма значение каква е, но мислене не.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Tesla Turbine
« Отговор #228 -: Октомври 19, 2018, 07:18:07 pm »
Гледайте сега, отпред като се прибави една тесла и всичко се променя!?
https://www.krasota-zdrave.com/tesla-saver-eco/?keyword=tesla%20saver%20eco&adpos=1t1&ad=301872243568&matchtype=p&device={device&gclid=CjwKCAjwgabeBRBuEiwACD4R5kSJyV8Mg9tB85tWsAbC7Xx3IYigwGOb-hDZCv6CFT6fBgHvI6dBWhoCk9QQAvD_BwE
Това че сайта се нарича красота и здраве, няма значение!
Не виждам, какъво е отношението на тази глупост към темата. Нали се опитваме да предоставяме полезна а не "бълвочна" информация, както Радико поетично балаговоли да се изрази.
« Последна редакция: Октомври 19, 2018, 07:33:17 pm от epwpixieq-1 »

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Tesla Turbine
« Отговор #229 -: Октомври 19, 2018, 08:03:34 pm »
epwpixieq-1,
16 страници, от които вероятно повече от половината са твое писане, и въпреки всичко това не разбирам какво искаш да докажеш
Дали, че Тесла е велик изобретател, да той е такъв и няма нужда да го представяш, той достатъчно е направил за себе си
или пък че турбината на Тесла е най добрата, не е най-добрата със сигурност, дори и великите изобретатели са имали не добри изобретения, въпреки че може да са си мислели че именно това е най доброто сътворено от тях, и това трябва да го приемеш а не сляпо да го защитаваш. Ако днес беше жив Тесла вероятно и той не би се застъпил за собствената си турбина, светът се развива и напредва, някои неща нямат късмет да просъществуват дълго време, едно от тях е турбината на Тесла. Само за пример ще ти кажа за едно друго изобретение, което преживя само едно десетилетие, вероятно вече никой не се сеща, че някога е имало видео касетофон.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Tesla Turbine
« Отговор #230 -: Октомври 20, 2018, 12:33:22 am »

epwpixieq-1,
16 страници, от които вероятно повече от половината са твое писане, и въпреки всичко това не разбирам какво искаш да докажеш
Защо си мислите че искам да докажа нещо. Доказването на нещо не става чрез думи а с експерименти. Тук водим, или поне се опитваме да водим дискусия. Просто на мен ми е интересно затова и коментирам по нея, на който не му е интересно, и мисли че е загуба на време, има безброй много други теми върху които може да съсредоточи вниманието си.

Дали, че Тесла е велик изобретател, да той е такъв и няма нужда да го представяш, той достатъчно е направил за себе си
или пък че турбината на Тесла е най добрата, не е най-добрата със сигурност, дори и великите изобретатели са имали не добри изобретения, въпреки че може да са си мислели че именно това е най доброто сътворено от тях, и това трябва да го приемеш а не сляпо да го защитаваш.
Мисля си че, изобщо не мисля че го защитавам, особено "сляпо", както се изразите, просто говоря това което е истината за него, така както е написана и той е казал, иначе той е толкова оплют и името му се използва за какви ли не глупости, че е направо срамно. Човека е правил много неща, и ако се задълбаете в работите му, ще разберете много повече неща за него и едно от тях е, че не е говорил без преди това да е направил експеримент и да е наблюдавал природна зависимост.
С това си ваше изказване, вие наблягате че Тесла се е самозаблуждавал, дали това е възможно, в един кратък период от време, може би, в продължение на десетилетие, докато е работил усилено над турбината си, крайно невероятно. А какво ще кажете за другите инженери и професори, цитирани в документа, и те ли са се самозаблуждавали.
Ами за опитите които е правил и установките, в крайна сметка когато се замерва ротационна сила с торсионна пружина ( стр. 37 ) от документа, трябва да си много невеж инженер за да се самозаблуждаваш.

 
Ако днес беше жив Тесла вероятно и той не би се застъпил за собствената си турбина,
И как така решихте, какво би или не би направил Тесла ако е бил жив днес, още повече като се има в предвид че явно не сте запознат подробно относно неговата работа. Запознайте се с това какво е правил човека, какво е писал, какво е казвал, как е мислил ( понеже и това може да се разбере докато се четат лекциите му и човек се задълбае достатъчно в изобретенията му ) и тогава си помислете дали ще се изкажете отново по такъв убеден начин, за това какво бил казал ако, виждате ли, е бил жив.
 
светът се развива и напредва, някои неща нямат късмет да просъществуват дълго време, едно от тях е турбината на Тесла.
Тук като чели малко минаваме на поетично отклонение отколкото на аргументирано. Така е света се развива, но само защото има достатъчно фосилни горива, и досега не сме усетили прахосническия начин по които ги консумираме, не се притеснявайте, скоро ще го усетим, въпреки че това е съвсем друга тема. И все пак, това ваше отклонение ме наведе на един въпрос, щом като светът се развива и напредва, толкова много, какъв процент от ел. енергията се получава на база на използване на топлинен източник. Ако ги погледнем така нещата, явно нещо не сме се развили толкова много. Махнете карбонатните горива, или ги ограничете 10 пъти, и тогава ще видим колко сме напреднали като свят. 

Само за пример ще ти кажа за едно друго изобретение, което преживя само едно десетилетие, вероятно вече никой не се сеща, че някога е имало видео касетофон.
Докъде стигнахме в темата, да оприличаваме една идея за динамиката на флуид, което представлява физически зависимости, в определена среда, с консумативна технология. Не мисля че това е правилно както и да го погледнете.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Tesla Turbine
« Отговор #231 -: Октомври 20, 2018, 08:11:14 am »
Сега остава да ни покажеш, как точно и кога, практически Тесла е постигнал предполагаемите 95% ефективност. Репликаторите не са успели нали? 
Само моля те, не ме изпращай в някой музей!
Непрекъснатото внушаване 'оригинали, оригинали' ми звучи музейно! Да не би лично да разгръщаш страниците, на които е писал Тесла?

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Tesla Turbine
« Отговор #232 -: Октомври 21, 2018, 09:05:57 am »
За тези които се интересуват по темата, разбират, и имат поне основно техническо ниво на английски:
https://www.youtube.com/watch?v=6BOMi_7A5Z8&list=PLQV645KNbxnHq2JpkjI7lroofmJnPGn ( с интересна информация относно експериментите на Др. Райс с ТТ, през 1972 г. )
https://www.youtube.com/watch?v=6BOMi_7A5Z8&list=PLQV645KNbxnHq2JpkjI7lroofmJnPGnT2  ( показване на генериране на ел. енергия от ниско топлинен източник, следващото видео е на същата тематика но с повече обяснения )
https://www.youtube.com/watch?v=THm4SeIb07A&list=PLQV645KNbxnHq2JpkjI7lroofmJnPGnT2&index=18
https://www.youtube.com/watch?v=Cy2IJneoiqQ&index=5&list=PLQV645KNbxnHq2JpkjI7lroofmJnPGnT2
Ако човека може да затвори цикъла, както коментира че ще направи в последващите филмови материали, това веднага дава възможност за мини ел. генератори, задвижвани от ТТ, които извличат енергия от нискотемпературни геотермални и атмосферни източници, нещо което Тесла е концептуализирал преди 110 години.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Tesla Turbine
« Отговор #233 -: Ноември 01, 2018, 06:05:39 pm »
Предполагам концентрацията на водните молекули,и тяхното взаимодействие с метала, свойствата на този флуид при високи скорости и капилярният ефект между дисковете, и евентуално електрическия потенциал на водните молекули в парата. Отчасти съм споменал за това тук: http://mazeto.net/index.php/topic,369.msg96288.html#msg96288

Разбира се ако това не ви удовлетворява, спокойно може да прочетете информацията давана от Тесла и сам да си направите заключение, понеже въпрос директно към него, уви ще остане без отговор.

За тези които неямат желание или възжможност да четат Тесла, процеса за задвижване на ТТ, на това видео, показва точно как влагата и температурата  са важни фактори за правилната работа на турбината.
https://www.youtube.com/watch?v=l5cKPCrvX5M
За тези които не разбират езика, между 02:00 минута и 05:00, подаването е само на сгъстен въздух без завишена влажност и натрупване на температура на флуида. Вижда се как турбината, която изобщо не мръдва, не може да завърти генератора, които е под товар. След 05:00 се вижда как натрупването на температура и влажност, създадена от вакумирането на голямата цистерна от компресора, където температурата на водата е 40 С, започва да движи турбината, тоест разликата от това да се завърта турбината или не, идва само от повишената влажност и завишаването на температурата. Виждаме отново как един добре проведен експеримент е еквивалентен на 1000 недообмислени теории и предположения.


Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Tesla Turbine
« Отговор #234 -: Декември 10, 2018, 05:22:06 am »
Интересно развитие при колегата от Украйна.  Успял е да подкара безклапанния едностранен пропускател ( valvular conduit ) на Тесла и да го приложи в горивна установка:
https://www.youtube.com/watch?v=WcdG3wYTq_o
https://www.youtube.com/watch?v=mcltYGiIfOY
и за тези на които им е интересна идеята ето от къде тръгва:
https://www.youtube.com/watch?v=hx8XgFdmk7M

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Tesla Turbine
« Отговор #235 -: Декември 10, 2018, 11:30:59 am »
Браво на колегата, така се прави! Не с голи приказки и разтягане на локуми  :)
Ако свърже частично изходящите газове с входа /подобно на ЕГР клапан, но + ежекция на околен въздух от струята/ ще има допълнителен бонус в механичното усилие на вала. Не само заради подобрен термодинамичен цикъл, а и заради още нещо, което излиза от центъра на турбината заедно с газовете и на Тесла му е било ясно като бял ден - а на тукашните "специалисти" не е  ;D
Поздрави!

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Tesla Turbine
« Отговор #236 -: Декември 27, 2018, 03:48:47 am »
Попаднах на интересна информация която има отношение към дискусията връзка с предишни коментари:
Предполагам концентрацията на водните молекули,и тяхното взаимодействие с метала, свойствата на този флуид при високи скорости и капилярният ефект между дисковете, и евентуално електрическия потенциал на водните молекули в парата. Отчасти съм споменал за това тук: http://mazeto.net/index.php/topic,369.msg96288.html#msg96288
на повод въпроса зададен от Радико:
И кое точно е това качество на водната пара което я прави толкова незаменима.

Някои може би са чували за EZ-water и нейните "електрични" свойства, обяснявани от Професор Полак от Вашингтонския Университет в Сиатъл ( https://www.pollacklab.org/)

https://www.youtube.com/watch?v=hqHWueBp23c

Оказва се, интересно е че не се бях замислял до толкова за да направя целенасочено проучване, че парата има позитивна концентрация на водни йони. Тоест тя е повече наситена с протони, по-киселинна, от водата от която се изпарява. Това дава представа за допълнителни сили които действат при динамиката компресираните спирали от пара между дисковете на турбината. Разбира подобно съждение е сравнително лесно да се провери даже и в домашни условия, така че взех две лакмусови хартиики и проведох един груб експеримент, в които ясно се видя как лакмусовата хартийка от парата показва повече протона наситеност ( по-висока киселинност ), отколкото лакмусовата хартийка от същата вода, само преди да е станала на пара.


В допълнение, се сетих за една особеност по отношение на така наречените двеизмерни  "компресирани спирали", на парата между дисковете. В природата никъде не може да видим такива компресирани ( на база на инерционната сила ) спирали както аз ги представях в досегашните си коментари. Спиралите в природата са винаги в три измерения ( при липса на ограничения разбира се ) и се проявяват като вортекс ( еквивалентно на водовъртеж, но не само във вода а във всяка една флуидна среда ). Тоест, за да сме по-точни в реалната динамика на процеса, компресията на спиралите не е само в посока на центробежната сила, а и в посока перпендикулярна на нея, успоредна на ротационната ос. Тоест компресия има, при така представените двеизмерни спирали, които се опитват да се разширят в третото измерение, както при пружина, като тази компресионна сила се явява ортогонална на два съседни диска.
 
Така виждаме, както Тесла безапелационно е забелязал в неговите експерименти, че в динамиката на турбината се се явяват допълнителни сили, които се проявяват само когато опитите се извършват с пара и метални дискове като работна повърхност на ротора.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Tesla Turbine
« Отговор #237 -: Декември 27, 2018, 03:45:34 pm »
Най-доброто време за направата на тесловата турбина е есента. Всякакви отклонения от този времеви отРЯЗък, водят до непредвидими последици за които не мога да гарантирам. За оргонно съжаление току що стеклите СЕ астрономически показатели не предвещават скорошно настъпване на правилния наклон на земната ос спрямо слънцето. А, и ако нямате захранване от голям дрон, но без литиеви батерии, пропуснете още няколко наклона, - правете си другите проекти, така или иначе ще стигнете до нея.
ОК. Явно ще трябва да я направя аз. Слагам го в плана за есента, дотогава има няколко други проекта. Така или иначе щях да стигна до нея, защото ми трябва захранване за нов модел голям дрон, а литиевите батерии не ме устройват напълно.

ndm, за човек, не споделил нито един свой проект или теория в този форум (дотолкова, че никой не може да се хване да те иронизира, понеже няма за какво), имаш доста изтънчено чувство за хумор :D
Нека това обаче да не е повод за заяждания!/А/

« Последна редакция: Декември 27, 2018, 04:02:37 pm от atos »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Tesla Turbine
« Отговор #238 -: Декември 27, 2018, 06:54:51 pm »
Хич не е изтънчено, човекът си е един прост трол. Не му е мястото тук, защото коментарите му пречат, а не помагат за споделяне на реални неща от работещи хора.
Кой по дяволите ще иска да говори с такива провокативни елементи? Точно затова форумът е на това дередже, поради поносимостта към подобни инфекции - т.е. изкуствено поддържаната  му ниска имунна система. Защо - поне за мен не е ясно.

А Тесла турбината работи с водна пара и поради други причини. Това съм го изследвал достатъчно добре при ДВГ с експериментални оргонни катализаторни устройства. Справка - клетка на Джо /водно-оргонен кондензатор/. 

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Tesla Turbine
« Отговор #239 -: Януари 15, 2019, 05:52:46 am »
Задвижване на моторен прототип с ТТ:
https://www.youtube.com/watch?v=MTeXWSFqAUA

Разбира се, директно предаване към ходовата част с ТТ не е ефективно, но след това човека се е постарал, и то на ниво професилнално оборудване, да направи прототип задвижван от ТТ въртейки ел. генераторче, което всъщност е оптималния вариант за задвижване:

https://www.youtube.com/watch?v=xTrbtdKseak