Автор Тема: Tesla Turbine  (Прочетена 264050 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Tesla Turbine
« Отговор #120 -: Март 09, 2018, 08:31:43 pm »
epwpixieq-1
На теория няма разлика между теория и практика, но на практика те нямат нищо общо, ти май си прекрасно доказателство за истинността на тази фраза. Или може би съвсем умишлено се правиш на техничски напълно неграмотен.
Та за това повтарям отново въпросите си но за да не се разсейваш от неща без значение а да мислиш върху важното съм модифицирал още малко картинката. Махнал съм диния ПАСИВЕН ЕЛЕМЕНТ от схемата и съм го заменил с байпас права тръба. Сега питам:
 Коя е онази сила която ще накара флуида да циркулира с голяма скорост по този контур, защото не се ли получи циркулацията няма смисъл после да врязвме инжектора.
Ако пак не вденш какво ти говоря утре ще сложа байпаси и на крана и на възвратния вентил. Белким накрая вденеш.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Tesla Turbine
« Отговор #121 -: Март 09, 2018, 08:44:38 pm »
Пропуснах картинкат ето я

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Tesla Turbine
« Отговор #122 -: Март 09, 2018, 09:52:37 pm »
sorrry, тук съм открил тема за моята практическа работа,   
http://mazeto.net/index.php/topic,9847.0.html   В отговор #5 има видео и кратко обяснение на процеса.
Ако имаш да споделиш някакъв практически опит, предлагам да го направиш там. Тук се коментират други неща.
P.S. Предварително ще помоля atos да почисти темата. Има излишни неща. Това беше причината да спра да споделям.
   Нямам намерение да преча с излишните ми разсъждения и коментари, въпреки че всичко което предлагах е въз основа на патента описан още на първа страница на темата в отговор 7
Интересен факт относно ТТ (Тесла Турбина) е че Тесла я използва като първичен двигател в неговите разработки за високо ефективен ДВГ (да го съкратим ТДВГ – Тесла ДВГ) както и за двигател, свързани на една ос с РТТ (Ревърсната ТТ, турбината използвана като помпа) използвана при дисков летателен апарат.

При ТДВГ основния проблем който е трябвало да бъде решен е бил направата на клапан който да позволява впръскването на горивото с висока честота. Решението е просто, елегантно и високо ефективно по подобие на всичко върху което Тесла се концентрира. Наречен Тесла клапан (ТК), това е устройство без движещи се части позволяващо движение на флуид само в една посока на база на елегантна геометрична конструкция възпрепятстваща движението на експлозивно компресирана вълна в обратната посока:
https://teslauniverse.com/nikola-tesla/patents/us-patent-1329559-valvular-conduit
Тесла коментира че прилагайки това решение той е постигал скорост на мини експлозиите на гориво, последователността на които се е чувала като постоянен музикален тон.




Самият Тесла е разработил флуидния клапан за своята турбина за да я ползва като двигател. Наистина не виждам кое не е по темата,НО ВСИЧКО Е ТОЧНО!
   

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Tesla Turbine
« Отговор #123 -: Март 10, 2018, 12:21:04 am »
Та за това повтарям отново въпросите си но за да не се разсейваш от неща без значение а да мислиш върху важното съм модифицирал още малко картинката. Махнал съм диния ПАСИВЕН ЕЛЕМЕНТ от схемата и съм го заменил с байпас права тръба. Сега питам:
 Коя е онази сила която ще накара флуида да циркулира с голяма скорост по този контур, защото не се ли получи циркулацията няма смисъл после да врязвме инжектора.

Това което сте представили на схемата, заменяйки паро-водния инжектор с права тръба, разбира се няма да работи. Въпроса е всъщност, че паро-водния инжектор има точно определен геометричен дизайн с конични стеснения и камери и с два изхода към нормално атмосферно налягане (единия всъщност към воден резервоар), коренно различен от вашата тръба, което създава определената динамика и по-високото налягане необходими при процеса на инжектиране.

Мисля че съм предоставил достатъчно материал за колегите които се интересуват да се запознаят ( ако вече не са запознати с процеса ). Но започвам да се замислям, ако този, според мен не толкова сложен флуиден процес, има трудности да бъде разбран ( извинявам се на колегите които го разбират ), то какъв е шанса да се разбере несравнимо по-комплексната термодинамика на парата в ТТ, още повече че не всичко там е ясно, но това е съвсем друг въпрос.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Tesla Turbine
« Отговор #124 -: Март 10, 2018, 11:10:02 am »
Цитат
Но започвам да се замислям, ако този, според мен не толкова сложен флуиден процес, има трудности да бъде разбран ( извинявам се на колегите които го разбират ), то какъв е шанса да се разбере несравнимо по-комплексната термодинамика на парата в ТТ,
epwpixieq-1
Не би било зле "стига да си способен на това" да приложиш това изказване и към себе си защото явно изобщо не си даваш сметка какво точно твърдиш.
Цитат
Въпроса е всъщност, че паро-водния инжектор има точно определен геометричен дизайн с конични стеснения и камери и с два изхода към нормално атмосферно налягане (единия всъщност към воден резервоар), коренно различен от вашата тръба, което създава определената динамика и по-високото налягане необходими при процеса на инжектиране.
Това твърдение е рвносилно на твърдението, че инжектора е АКТИВЕН ЕЛЕМЕНТ на изхода на който излиза флиуд с повече енергия от колкото носи флуида навлизащ в инжектора. Защото по високо налягане значи повече енергия. Ами при това положение аз не виждам причина да се подгрява котела. Инжектора ще го пълни със флуид с по голямо налягане слдователно и с повече енергия от тази навлязла на входа на инжектора. Енергията в повече ще задвижва някакъв двигател а останалата част ще се връща обратно на входа на инжктора и така до безкрай. Бравооо току що изобретихме флуидният ротовертер. Давай да отваряме нова тема с това име:
 Флуиден ротовертер.
 Потресаващо.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Tesla Turbine
« Отговор #125 -: Март 10, 2018, 11:35:31 am »
sorrry, случайно да забелязваш някой да обръща внимание на идеята ти?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Tesla Turbine
« Отговор #126 -: Март 10, 2018, 11:52:54 am »
Ми то и в неговата идея е скрит същия принцип щъркела си бръкнал с клюна отзад и змията циркулира вътре.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Tesla Turbine
« Отговор #127 -: Март 10, 2018, 03:35:32 pm »
По-високото налягане не винаги означава по-голяма енергия. Например за да се компресира 1 кг вода се изисква много по-малко енергия от колкото да се компресира 1 кг пара. Затова пара с по-ниско налягане може да нагнети вода до по-високо налягане.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Tesla Turbine
« Отговор #128 -: Март 10, 2018, 03:49:25 pm »
dmitarp Стига се халосвай и ти братче, за теб поне съм сигурен, че много добре разбираш какво точно казвам. А водата може да се компресира до много високо налягане с нищожна енргия защото е практически несвиваема и има нужда само от изометричен натиск. не така обаче стоят нещата когато става дума за пренсяне на водата от една точка до друга.
Да не забравя да отбележа, че наистина е имало момент, даже май доста дълго време когатао за добавяне на вода в котела на локомотивите се е използвал инжектор
За съжаление на epwpixieq-1 обаче нещата са се случвали по много по различен начин от този показан на кртинката. Това е някаква смехория тука.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Tesla Turbine
« Отговор #129 -: Март 10, 2018, 07:17:30 pm »
http://helpiks.org/1-126365.html
........................
Насадок, после пуска от компрессора, работает автономно, прокачивая воздух. Использовался на вер­фи г. Николаев для очистки днища кораблей, в качестве вентилятора конди­ционеров. Расширение использования насадка сдерживается не столько его недостатками (большая шумность, неисследовательность характеристик и другие), сколько отсутствием внятного объяснения принципа действия и главного вопроса: откуда энергия? Традиционные, даже очень знающие, спе­циалисты не видят источника избыточной энергии и поэтому не верят в рабо­тоспособность насадка.
......................
 :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Tesla Turbine
« Отговор #130 -: Март 10, 2018, 08:47:58 pm »
Цитат
Расширение использования насадка сдерживается не столько его недостатками (большая шумность, неисследовательность характеристик и другие), сколько отсутствием внятного объяснения принципа действия и главного вопроса: откуда энергия? Традиционные, даже очень знающие, спе­циалисты не видят источника избыточной энергии и поэтому не верят в рабо­тоспособность насадка.
На теб кой от двата посочени в синьо проблема ти пречи да се отървеш от енергото.
Много ти е шумно или и ти самият не вярваш в работоспособността му. Или просто те кефи да си плащаш на енергото.
Ооо да забравих тук мантрата за активиране на процеса е друга различна е от тази на Капанадзе а пък този тип не я споделя с никой и устройството работи само в неговите ръце. Глей къв съм недосетлив значи.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Tesla Turbine
« Отговор #131 -: Март 10, 2018, 08:50:11 pm »
Това твърдение е рвносилно на твърдението, че инжектора е АКТИВЕН ЕЛЕМЕНТ на изхода на който излиза флиуд с повече енергия от колкото носи флуида навлизащ в инжектора. Защото по високо налягане значи повече енергия.

Радико, това ви изказване показва как неправило отъждествявате понятията.  Налягането е само част от енергията на флуидите във системата (и така в инжектора), а не цялата енергия.

И в същност както dmitarp правилно отбеляза, при инжектора, става въпрос за два различни вида флуид пара и вода, с различни термодинамични характеристики. Но това някак си като чели ви отбягва от полезрението. Тук не говорим само за налягане а също и за температура, скорост, като в допълнение се взема под внимание поща на натиска (в инжектора при водата, и от там се вижда приложението на принципа на Паскал), но ако вие отъждествявате енергията само като налягане, то тогава скоростта и температурата нямат изобщо никакво значение.

Водата за да се нагнети 0 до 50 атмосфери са необходими 5 kJ енергия ( източник публикацията от предишния ми коментар, в крайна сметка водата е некомпресиращ се флуид). При паро-водния инжектор 1 литър пара  (на тегло) увлича (около) 13 литра вода. Нагряването на литър вода изисква около 4.2 kJ/kg за Келвин,  или за загряването до 90 (от 20) цезия на водата се изразходват  приблизително 294 kJ . А 1 литър (на тегло) пара има еквивалента на (приблизително) 2200 kJ.  Направете  пресмятанията и ще видите че, това е роцес в които се консумира сравнително доста енергия (както забеляза dmitarp) когато крана е отворен, и въобще не става и дума "да излиза повече енергия отколкото да влиза". Но мисля, че вече поясних къде е проблема за да се прави тази асоциация.
 
Ако основните зависимости на термодинамичните процеси се осъзнаят, тогава според мен динамиката на процеса е очевидна.

Не е проблем човек да греши, няма безгрешни хора, но да настоява за грешката си, на база на утвърдени разбирания, без дори да се опита да прочете и да се опита да разбере същността процеса, според мен, е по-големия проблем.

Прикачвам две страници от материала, които беше необходимо да прочетете, за да стане ясно какъв е принципа на работа на паро-водния инжектор.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Tesla Turbine
« Отговор #132 -: Март 10, 2018, 09:56:42 pm »
Пиша за последно в тази тема, че ми писна вече.
Няма работеща такава система като в клипа който си дал и никога не е имало. Каквито и пасивни елементи да слагаш не можеш да очакваш бурно движение на флуид между две точки с равно налягане. Извинявай ама това е все дно да свържеш двата извода на една ламбичка към плюса на акумулатора и да очакваш да светне Е НЯМА КАК ДА СТАНЕ.
При използването на инжектор в локомотивите котела е бил разделен на две части същински котел "горещ" и резервоар "не толкова горещ" скачени по между си с две тръби горна и долна и освен това резервоара е бил на по високо ниво от котела. На скачващите тръби е имало кранове. Когато са затворени резервоара е самостоятелен съд и може да се отвори към атмосфера спокойно. При това положение се подава пара под високо налягане от котела към инжектора който засмуква вода от големия резервоар в задната част на локомотива и я вкарва в нашия резервоар който както споменах е отворен към атмосфера и в него няма налягане. Тоест на изхода на инжектора няма налягане което да му пречи да работи. Когато се напълни резервоара се спира подаването на пара към инжектора. Възвратният клапан показан на клипа и рисунката затваря и предотвратява връщането на вода назад. Затваря се крана от резервоара към атмосфера. Отваря се крана на горната скачваща тръба. Налягането в котела и резервора се изравнява. Отваря се "колкото е необходимо" крана на долната скачваща тръба и понеже резрвоара е по високо разположен водата започва да изтича в котела. Благодарение на цялата тази галимация локомотива има възможност да работи със прегрята пара която е доста по високоенргийна без риск котела да се пръсне, защото при това положение котела вече една серпентина от тръби. После някой се сетил, че цялото това сложно устройство може да се замени от една просичка бутална помпа позната на моряците много преди измислянето на парния локомотив. Казва се ливер и се използва и сега включително и за противопожарни кофпомпи. Ако ливера се задвижва от парно бутало с площ 10 пъти по голяма от буталото на ливера то налягането с което ще изпомпва водата ще е 10 пъти по голямо от това на парата. В момента се произвждат такива помпи работещи на сгъстен въздух.
толкова от мен по темата на този олигофренски клип.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Tesla Turbine
« Отговор #133 -: Март 21, 2018, 04:13:18 am »
За тези които се интересуват, ето как се оперира паро-водния инжектор (различни видове) и как нагнетява вода в бойлера:
https://www.youtube.com/watch?v=tZ1oNthJxqg (този тип е от преди 120 години и го има показан в книгата за инжектори pdf формат, приложена в един от по-горните ми коментари )
https://www.youtube.com/watch?v=1tdjVGu0oOs
https://www.youtube.com/watch?v=6QicBUmSZy0
https://www.youtube.com/watch?v=4oOIRSi8W3o
https://www.youtube.com/watch?v=_JM10QeELrM&t=293s

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Tesla Turbine
« Отговор #134 -: Март 23, 2018, 02:36:35 am »
Накрая намерих човек които показва затворена система (по начина по който я обрисувах в един от по-горните коментари) за ел. генерация с ТТ (3-тата минута) използвайки паро-воден инжектор (7-мата) за вкарване вода в бойлера под налягане (100-150 PSI или 6.9 – 10.35 атмосфери), в допълнение той също така използва и хидравличен Вейн мотор задвижващ отделен генератор.

Човека не е свързан с ел. доставчик и допълнително, интересно е, че използва генераторите и за домашната си работилница (показана на видеото), черпеща енергия от батерийната банка.  11-тата минута показва  "Вейн генератора" при директна употреба на генерираната ел. енергия. Остатъчната пара след генераторите използва за отопляване на работилницата и къщата, не мисля че затваря този цикъл през лятото (поне няма такава индикация) което ще е неефективно, но това е вече въпрос на оптимизация:

https://www.youtube.com/watch?v=bTjikSKJUH0