Автор Тема: Един вариант на Tesla Switch  (Прочетена 23285 пъти)

Grail

  • Гост
Един вариант на Tesla Switch
« -: Март 11, 2008, 01:05:01 am »
Преди време попаднах на една схема, приличаща на Tesla Switch от форума на http://www.overunity.com/ наречена още Dielectric EMF Recycler. Изпълнена от човек под псевдоним DrSpark.
Ето и страницата http://drspark.com/idea003.php
Това е конкретната тема: http://www.overunity.com/index.php?topic=133.15
Дори човек във форума wizkycho твърди че е постигнал КПД почти 3-пъти.

Цитат
Hi all !
I have no much time now but I feel obligated to inform ya
that I have obtained Free Energy results with EMF recycler

for now 3.3W input 9.6W output. Folks, It is allmost 3 times !!!!

input is DC filtered with 4700uF
output is DC filtered with 1000uF
48Hz
there is no much place for false measurements.

please ask questions and will push this thing further.
I'll post more when I find some time.

Igor Knitel

Нека разгледаме последният експеримент на drspark с релето.

И ако приемем че яркостта на електрическата крушка определя мощността преминала през нея то нека видим следващата картинка.

Ето какво си казах аз.
-Как е възможно? Това не може да бъде.-
Но не след дълго реших че схемата е прекалено елементарна за да нея пробвам.
Тук ви представям моят експеримент.
Повторил съм схемата от по горната картинка. Използвал съм кондензатори по 4700µF, 12волта акумулатор, 12волта 21вата автомобилни крушки и тороидиален траф от компютърно захранване.


Ето и схемата в действие.

Честота та е по ниска от 25херца. Подбрана е опитно като максимална за релето което съм използвал. За бобина съм пробвал трафче от адаптер както и феритни черупки с макаричка. Единствено с тороидиал се получи този ефект, при другите варианти двете лампи светят с еднаква яркост.
Ето и видео. -не знам защо е на бързи обороти, всичко съм правил с леб-камера-
http://www.zazz.bg/play:62373ad5
За сега съм замерил само консумацията без управлението която е 500ma. Напрежение на акумулатора 12.35волта. За друго немога да дам информация, защото не разполагам с аналогов уред и немога да замеря пулсациите. Нямам и осцилоскоп. :'(

Както и най-важното! Че в момента съм в сесия и залягам над учебниците и нямам време да си осигуря нужданата измервателна апаратура за да ви представя повече информация  ::). За сега съм замразил експериментите пак след месец пак ще човъркаме. 8) Схемата не е сложна, но като цяло не мисля че съществува тука някаква безплатна енергия. След сесията ще се опитам да докажа това, както и да направя и някоя от другите схеми с транзисторите за които се твърди че се само захранват.
« Последна редакция: Април 22, 2008, 10:30:58 pm от altium »

Grail

  • Гост
Re: Един вариант на Tesla Switch
« Отговор #1 -: Март 11, 2008, 09:21:04 am »
Да ползвал съм тази с четирите релета, при моят случаи е едно с четири контакта. Намотките са с по 11 навивки. Фабрични са, не съм го навивал на ново. Мощността не мога да я определя с измерване на цифров уред. През L2 скоростно се зареждат едната двоица и разрежа другата двоица кондензатори. Яркостта поне според мене не изглежда да е повече от 5вата, наложена с крушка 12волта 5вата автомобилна. :'( Подозирам че в намотките също се случван нещо. Защото с варианта с Ш образното трафче яркостта на L1 и L2 бе еднаква.
Втората схема също ще е пробвам но след 3 дни.
А относно искренето и аз четох същото. Че без тях не се получавало. Затова и се спрях на тази схема.
Какво в същност е Dielectric EMF Recycler. Думата EMF как се тълкува -electric and magnetic fields- или -Earth magnetic field-

sheki

  • Гост
Re: Един вариант на Tesla Switch
« Отговор #2 -: Март 17, 2008, 01:25:19 am »
това реле което си използвал за 12в ли е .. оня ден бях в един магазин и имаха точно такива само за 24 и 220в :) .. лош късмет, на всичкото отгоре продавачката ме убеждаваше , че 24волтовите работят и на 12 :) хехе. Като гледам трафчето си ползвал филтриращия тороид на захранването.. ? кои намотки евентуално .. ако можеш ги снимай по добре.

Grail

  • Гост
Re: Един вариант на Tesla Switch
« Отговор #3 -: Март 19, 2008, 01:03:39 am »
Релето е на 12волта. За намотките съм писал по-горе в темата (2x11 на първичната и 24 вторична) .
Пробвах и втората схема с релето и не получих някакви обнадеждаващи резултати. Оставям генератора да работи и като изключа захранването към кондензаторите напрежението им спада вместо да се покачва. Също от вторичната намотка мощността е 5 пъти по-Малка от тази на захранването. Интересното е че дори и без този товара на вторичната консумацията на входа на схемата не се променя 500ma±40 (забележете че и при теста с лампите отново бях измерил същия ток). Пробвах да е дам и на късо (вторичната намотка) и консумацията пак се запази без видими изменения но искренето в контактите намаля. ??? ???

ПС
Това мога да представя като информация за сега. Повече измервания ще направя по нататък.

Grail

  • Гост
Re: Един вариант на Tesla Switch
« Отговор #4 -: Март 19, 2008, 10:45:42 pm »
Мога да предоставя схемата безплатно на човек които ще е изследва и ще представи резултати във форума. Трябват ми адрес пощенски код и име да изпратя колет. Всичко за каузата.  :) Препоръчително е да имате осцилоскоп, за да може да се замерите пулсациите, някои да каже какво наистина се случва  :). Предоставям тази възможност защото нямам необходимото време, и много бих искал вече да видим едно работещо устройство за безплатна енергия. 
« Последна редакция: Март 19, 2008, 11:14:45 pm от Grail »

mi68

  • Гост
Re: Един вариант на Tesla Switch
« Отговор #5 -: Април 24, 2008, 10:08:07 pm »
Според мен инаме явлението трансгенерация и получаване на стояща вълна и намиране на интерференачен максимум.Събират се амплитудите,а мощноста е на квадрат т.е.16 пъти.Локално се нарушава з-н за запазване на енергията но глобално важи.Явлението се
наблюдава от 3 нагоре.Става даже с 3 кръгови магнита от високоговорител.
« Последна редакция: Май 06, 2008, 07:14:03 pm от mi68 »

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Един вариант на Tesla Switch
« Отговор #6 -: Декември 10, 2008, 11:27:50 am »
Искам да споделя с всички една схема за запазжане на енергията.
http://ru.youtube.com/watch?v=ovAVLPWp2Jk&feature=email

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Един вариант на Tesla Switch
« Отговор #7 -: Декември 10, 2008, 11:58:39 am »

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Един вариант на Tesla Switch
« Отговор #8 -: Декември 10, 2008, 12:09:55 pm »
На мястото на ключа по-добре да се сложи искрище!

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Един вариант на Tesla Switch
« Отговор #9 -: Декември 10, 2008, 04:09:57 pm »
   Здравей Емм!
  Би ли споделил каква е схемата и работата на това което си показал на видеото?

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Един вариант на Tesla Switch
« Отговор #10 -: Декември 10, 2008, 06:23:53 pm »
Схемата е следната в единият полупериод се зарежда кондензатора а в другият се разрежда.

Използвайте въображението си направете нещо по различно.При капацитивен товар С1 електромера не измерва правилно.Тука не става въпрос за крадене на ел енергия а за нейното максимално използване.А сега си преставете две противотактни стъпала които възпроизвеждат променлив ток с малко по друга синусоида.
След този успех ще се вдигне честотата и резултата е поразителен..Схемата може да се закуси на пулно с много малък товар без да се повреди (зависи от тиристора)
1  Стойностите на с1 зависят от честотата и товара.
Схемата на 220в работи на 25хц

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Един вариант на Tesla Switch
« Отговор #11 -: Декември 20, 2008, 01:01:32 am »
Здравейте оптимисти..Това е една схема по която работя от доста време.Това е положително стъпало което работи със 25хц.В зависимост от товара трябва да се променя стойноста на кондензатора.Пиковата мощност на (C1) e много голяма и точно нея трябва да използваме.Разработил съм дву стъпална схема за (+) и (-) полу период.НО проблемът които имам е че във момента на затихване на полупериодите тиристорът трябва да се запуши  преди (0) за да не се получи пълно изпразване на (С1) защото когато доиде неговият полупериод за зареждане ако капацитета е голям се получава товарен пик в мрежата (консумация).
Схемата става доста сложна защото тиристотът трябва да се запуши когато е под право напрежение и да остане поне 10в в (С1).
Цялото това обяснение се отнася за високи стойности на С1 ,ако те са до 4мф не се отнася.
Затова смених тактиката и вдигнах честотата до колкото позволява семата.
Мислете по разчупено и използвайте въображението си....УСПЕХ

От Администратора: emm прочети как се работи с изображения
За справка - запознай се с програмата www.getpaint.net
« Последна редакция: Декември 20, 2008, 05:08:54 pm от altium »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Един вариант на Tesla Switch
« Отговор #12 -: Декември 20, 2008, 10:09:25 am »
Здрасти emm,
Не знам доколко си запознат, но в съвременните импулсни захранвания се използуват схеми за корекция фактора на мощността(Power Factor Correction). Идеята е да се ползува по-голямата част от синусоидата, а не само около максимума, което предизвиква големи пикови токове и отежнява работата на захранващата мрежа. Твоята схема е с подобно действие, макар че кондензатора ще се зареди за половината полупериод и диодът ще се запуши. Резистора R3 спокойно можеш да го махнеш, защото токът се ограничава от лампата. За 60вт е около 300ма.
Моето мнение е, че не виждам какво печелиш в случая. Кондензатора не може да има повече енергия, отколкото е взел от мрежата. Обаче може да се получи грешка при отчитане на консумацията от електромера, подобно на темата "Импулсен радиатор".  Това може да има смисъл при захранване на товари, изискващи голям импулсен ток, който мрежта не може да осигури, като кондензаторът е просто силов буфер за товара.

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Един вариант на Tesla Switch
« Отговор #13 -: Декември 20, 2008, 03:59:47 pm »
Здравей getca.Явно не си пробвал схемата и не си разбрал какво точно се изисква от нея.
Ако махнеш R3 при включване на схемата се получава (пик) за който описваш в товарната лампа.
Схемата е опростена до минимум ,така че не може да се разчита на правилна работа.
R3 е напълно достатъчно като стойност за да се зареди С1 естествено зависи от стойноста.
Това е тестова схема която трябва да се развива още.

ОПИТ 1 :
1. Взимате един не електролитен кондензатор за повече от 200в.
2. през товарна лампа го зареждате с променливо напрежение. Следете резултзта!

ОПИТ 2 :
1. Взимате един не електролитен кондензатор за повече от 200в.
2. зареждате го през товарна лампа и диод.   Следете резилтата!
 
Който ме е разбрал правилно да коментира.
Аз не използвам готови схемни решения а развивам своите наблюдения. Трябва да се мисли по задълбочено в нещата и от схемите които виждате някъде ,да взимате от тях най доброто за вашата бъдеща разработка. ;)

MarioBros

  • Гост
Re: Един вариант на Tesla Switch
« Отговор #14 -: Декември 20, 2008, 04:29:47 pm »
Здравей getca.Явно не си пробвал схемата и не си разбрал какво точно се изисква от нея.
Ако махнеш R3 при включване на схемата се получава (пик) за който описваш в товарната лампа.
Схемата е опростена до минимум ,така че не може да се разчита на правилна работа.
R3 е напълно достатъчно като стойност за да се зареди С1 естествено зависи от стойноста.
Това е тестова схема която трябва да се развива още.

ОПИТ 1 :
1. Взимате един не електролитен кондензатор за повече от 200в.
2. през товарна лампа го зареждате с променливо напрежение. Следете резултзта!

ОПИТ 2 :
1. Взимате един не електролитен кондензатор за повече от 200в.
2. зареждате го през товарна лампа и диод.   Следете резилтата!
 
Който ме е разбрал правилно да коментира.
Аз не използвам готови схемни решения а развивам своите наблюдения. Трябва да се мисли по задълбочено в нещата и от схемите които виждате някъде ,да взимате от тях най доброто за вашата бъдеща разработка. ;)

Е как да те разбера, какво печелиш.
Зареждаш кондензатора, при самото зареждане той е като активен товар. Разреждаш го през лампата и пак го зареждаш пак като активен товар.
Консумацията на активен товар се отчита от електромера.
Някой ден ще направя опити с един UPS и енергоспестяващи лампи има нещо което ме съмнява в тях. Дали/или е въпроса.
Ще засека при напълно зареден  UPS времето на празен ход и след това пак при напълно зареден времето с товар от няколко енергоспестяващи.
Може да се получат интересни резултати, интересувам се не какво се отчита от електромера  а каква е реалната консумация.
Може да се окаже че консумират повече ток или че не консумират почти нищо и да работят на някакъв (EMF recycler).