Автор Тема: Магнитен мотор на Ертай Шинтеков  (Прочетена 33192 пъти)

Неактивен sbk1

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 198
    • sgcar.hit.bg
Магнитен мотор на Ертай Шинтеков
« -: Февруари 17, 2010, 03:51:20 pm »
Много години гледам и осмислям  всички магнитни мотори, но нещото, което разработвах доскоро се оказа, че вече  е направено и то пак от руснаци:

http://www.youtube.com/user/magnit311 - профилът му в youtube

http://ntpo.com/invention/invention2/39.shtml - сайт с изобретението

http://ntpo.com/invention/invention1/13.shtml - сайт с изобретението

http://zv.innovaterussia.ru/project/5201 - сайт с проекта

http://oil-press.com.ua/inovations/48-akmd-1.html - сайт с анимация на подобен проект от компанията Биоэнергомаш:

Цитат
Компания "Биоэнергомаш" разработала кольцевой магнитный двигатель (ускоритель). В истории МД известен "для специалистов" линейный магнитный двигатель "направленное движение цилиндрического магнита в поле конусообразных полых постоянных магнитов. В нашем случае наша конструкция предполагает (декольцованный) линейный двигатель. АКМД-1 обеспечивает КПД свыше 1, вращение лопаток, на концах которых расположены цилиндрические магниты тормозятся только конструкцией узлов подвески. Если на конических магнитах статора расположить соленоиды, то при вращении постоянных магнитов в соленоидах будет возникать электрический ток, с частотой пропорциональной пересечению магнитного поля соленоида.
« Последна редакция: Април 28, 2010, 09:10:18 am от altium »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Магнитен мотор на Ертай Шинтеков
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2010, 08:42:40 pm »
    От клипа се вижда, че все пак има някакво входно усилие когата сърцевината навлиза в цилиндричния магнит. Разсъждавам......, ако това усилие е равно на силата на отблъскване в изхода, тогава дали ще се задвижи евентуален двигател на този принцип ?        Някой да има мнение?

    Има ли клип с работещ модел на този магнитен мотор, аз не открих.

smsi-h

  • Гост
Re: Магнитен мотор на Ертай Шинтеков
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2010, 09:09:27 pm »
EDM electronics разсъждава логично. Не би следвало да имаме наличие на магнитен мотор.

Но, ако разглеждаме свидетелството от видеото като електромагнитно оръдие, но съставено от постоянни магнити, тогава...

EDM electronics, и все пак дали някаква непозната конфигурация на магнитите в подреждането им няма да доведе до показвания ефект. Все пак във второто видео имаме конструкция от пита от магнити. Мислъта ми е, че може би има някаква конфигурация на подреждане, при която входното усилие е много по-малко от изходното изхвърляне на пръчката.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Магнитен мотор на Ертай Шинтеков
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2010, 09:12:33 pm »
В патента е описана бобина с особена форма.Ако работи в комбинация бобина(статор)/постоянен магнит на ротора - реакцията на Ленц ще е ускоряваща за движението ако е избран добре момента на включване към товар... това е познато от друга подобна идея.Само изпълнението е друго...
Ако се загледате малко в патента - такава особена намотка прилича на бобина на Тесла увита като тръба.Поне аз останах с такова впечатление.
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 09:16:45 pm от RUS »

magnit31

  • Гост
Re: Магнитен мотор на Ертай Шинтеков
« Отговор #4 -: Февруари 20, 2010, 06:12:03 pm »
Здравствуйте участники форума-я Ертай Шинтеков автор этого изобретения.
Могу ответить на ваши вопросы,только некоторые слова не понимаю,но постараюсь вникнуть.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Магнитен мотор на Ертай Шинтеков
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2010, 07:13:52 pm »
  Здравствуйте г-н Шинтеков!  Мы рады видеть ваше присутствие в нашем форуме! Возможно, одним из наиболее важных вопросов, которые каждый из нас стал бы спрашивать вас, у вас есть ли самостоятельного рабочий прототип  Ваш магнитной двигател?
   С уважением: Саша

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Магнитен мотор на Ертай Шинтеков
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2010, 07:30:20 pm »
Здравствуйте г-н Шинтеков!
Скажите пажалуйста какая разница есть возле видеоролики и ваш патент.Я имею в виду - у ваш патент есть обмоток на статоре.Видеоролики смотрел толька реакциям с магнитами.
Разясните пажалуйста.
С уважением: Руслан

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Магнитен мотор на Ертай Шинтеков
« Отговор #7 -: Февруари 20, 2010, 08:00:39 pm »
Здравствуйте участники форума-я Ертай Шинтеков автор этого изобретения.
Могу ответить на ваши вопросы,только некоторые слова не понимаю,но постараюсь вникнуть.

Здравствуйте г-н Ертай Шинтеков!

Я хотел бы спросить Вас на ваше изобретение, следующее:

- От видео кажется, что перед входом в основой цилиндрический магнит, сердце войти с некаторые усилие. Насколько большим это усилие, столь же знаете сила, с которой сердце вынужден выйти из магнита, или меньше?
- Логично, если эти усилия совпадают, не должно иметь силу!

Ваш двигатель является чрезвычайно интересным и это представляет большой интерес для большинства участников нашего форума.

С нетерпением ждем вашего ответа!!!
« Последна редакция: Февруари 20, 2010, 08:09:04 pm от EDM electronics »

magnit31

  • Гост
Re: Магнитен мотор на Ертай Шинтеков
« Отговор #8 -: Февруари 21, 2010, 02:07:36 pm »
Полностью "Магнитный двигатель" еще НЕ изготовлен.Прошло больше 3 лет как я опубликовал на сайтах чертежи,описание и видео материалы.Я думал если у меня нет возможности его полностью изготовить,кто то другой может его изготовить.
На практических опытах с магнитами я убедился что мой двигатель будет работать.
В 2006 г. я заказал магниты в виде воронки в Минске(предприятие Феррит).
Они сперва мне говорили,что такой магнит(воронка) не возможно изготовить.
Но я сам приехал в Минск на завод и убедил их изготовить.Эти первые магниты(видео) не очень эффектиной формы.Но все равно маленький эфект есть.
Если бы я сейчас заказал магниты,то они были бы другой формы.В виде "Усеченный,полый конус".Я эти чертежи могу разместить здесь.Белорусы согласны их изготовить.
Главное в этих конусах:
--  Каждый ПОСЛЕДУЮЩИЙ конус должен свободно входить,больше чем на половину в ПРЕДЫДУЩИЙ.Узкая часть в широкую.
Только в этом случае ВЕКТОРы втягивания идут ВНАХЛЕСТ.А не друг за другом.
ВЕКТОРы отталкивания(торможения) ЗАЭКРАНИРОВАНЫ узкими частьями Последуюших конусов.Получается череда из только узких(втягивающих) частей конусов.

На счет торможения при входе ПОДВИЖНОГО магнита в конус-его можно сделать минимальным,за счет заострения,сужения тольщины стенок,узкой части конусов.

На счет чертежей и видео.
Сразу должен сказать-Чертежи от патента и чертежи для завода изготовителя магнитов ОТЛИЧАЮТСЯ.И еще в чертежах от ПАТЕНТА я не стал все РАСКРЫВАТЬ,специально делал НЕ правильно.
Обмотка внутри конусного магнита,должна быть другой,намотана только в одну сторону.(направление витков).
   

magnit31

  • Гост
Re: Магнитен мотор на Ертай Шинтеков
« Отговор #9 -: Февруари 21, 2010, 02:15:32 pm »
Череда из конусных магнитов.

magnit31

  • Гост
Re:Магнитен мотор на Ертай Шинтеков
« Отговор #10 -: Февруари 23, 2010, 10:59:32 am »
Усеченный полый конус.
Неуказанные параметры-
Высота конуса-45мм.
Толщина стенок конуса(по всей длине одинаковая)-5-6мм.
Внутренний диаметр широкой части конуса-60мм
« Последна редакция: Февруари 23, 2010, 11:04:54 am от magnit31 »

magnit31

  • Гост
Re:Магнитен мотор на Ертай Шинтеков
« Отговор #11 -: Февруари 23, 2010, 11:08:46 am »
Усеченный полый конус 1.

Nedkovski

  • Гост
Re:Магнитен мотор на Ертай Шинтеков
« Отговор #12 -: Март 25, 2010, 02:46:26 pm »
Разглеждайки  схемите и предполагаемия принцип на работа на този мотор, мисля, че основното не е само в конусите, а и в разстоянието и големината на подвижните магнити. Предполагам, че идеята на автора е да използва ефекта на образуване на двойка електрони в кристалната решетка на материалите при поява на свръхпроводимост  при ниски температури. Това е работещ принцип и при добри изчисления този мотор би работил. Успех!!!

magnit31

  • Гост
Re: Магнитен мотор на Ертай Шинтеков
« Отговор #13 -: Март 31, 2011, 06:44:13 pm »
Компания "Биоэнергомаш",  неправильно изготовила анимацию моего "Магнитного двигателя", ротор должен вращаться в другую сторону, как здесь.
И еще, выдает мое изобретение, как за свои разработки.
« Последна редакция: Март 31, 2011, 09:46:43 pm от altium »

magnit31

  • Гост
Re: Магнитен мотор на Ертай Шинтеков
« Отговор #14 -: Юли 25, 2013, 12:59:53 pm »
Начал изготовление Магнитного двигателя.
На всех фото ошибка с датой., не 2012 год, а 2013 год.
« Последна редакция: Юли 25, 2013, 06:40:51 pm от Maistora52 »