Автор Тема: Жива вода  (Прочетена 192153 пъти)

Неактивен red__bull

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 36
Re: Жива вода
« Отговор #30 -: Февруари 23, 2009, 08:26:21 pm »
Здравейте!
Изчетох темата и реши да си направя и аз такъв уред.
Парче плексиглас, стоманени листове изрязани от поднос за сладки, който не го лови магнит, неръждаеми болтове, и кабел. Бризент от една раница.  И туба от 5 литра вода срязана наполовина. Същото е като от снимките в постовете в началото. Само диода непомня от какво го разпоих но е 600V  2 или 3 амперов.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #31 -: Февруари 24, 2009, 08:51:54 am »
Ами браво! Много хубав си е станал уреда. Не забравяй като правиш водата да переш набързо на чешмата брезентовата торба с чиста водица, без препарати. Също така да миеш и избърсваш електродите, особено вътрешния за живата - събира нещо като слуз и трябва да се чисти след всеки път, най-добре с домакинска гъба. От време на време - с оцет и двата, че да паднат евентуални калциеви отлагания. Ако пък ползваш предварително намагнитена вода този проблем отпада.
Успех

Неактивен red__bull

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 36
Re: Жива вода
« Отговор #32 -: Февруари 24, 2009, 08:15:01 pm »
Пера го веднага след употреба торбето, но забелязах нещо друго, по елктрода където е диода след 4-5 използвания се образуваха дупчици и от двете страни. Дане би да са много близо един до друг или е друг проблема.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #33 -: Февруари 24, 2009, 08:39:11 pm »
Може да са ти тънки ламаринките, моята външна дето е диода се разяде доста, но все пак я ползвам вече две години и нещо. Иначе като разстояние ми се виждат нормално разположени. Сложи по-дебели или алуминиеви

sheki

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #34 -: Февруари 24, 2009, 11:00:45 pm »
Ако можеш да я пречертаеш схемата на ДА-3. Ще е интересно. Според мене вместо един Диод , може да се сложи Грец 400В/5А от конрад. (Стига консумацията да не превишава тока на греца. За целта трябва да се направи опит да се измери тока - с използване на електродите които ще се ползва и с водата и каната и брезентовата торба/глинения съд/ която ще се ползват. Ако тока е по голям да се сложи по мощен грец) Така ще става два пъти по-бързо процеса на получаване на активирана вода(електролиза). Тоест времето за приготвяне с Грец в схемата вместо диод, ще падне наполовина.

P.S. не можах да отворя инструкцията за ДА-3 -> Инструкцията е в формат djvu отваря се с http://mazeto.net/index.php?topic=564.0
схемата според замерването ми не е с грец , консумираният ток е около 230мА

aviv

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #35 -: Февруари 26, 2009, 11:59:31 am »
И аз имам един въпрос. Накой знае ли дали с ленен плат ще стане защото бизента който намерих е много груб? Плат е не пуска вода като се намокри е проводим.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Жива вода
« Отговор #36 -: Февруари 26, 2009, 01:53:49 pm »
Смятам че най добре е за преграда да се използва негледжосан глинен съд. Озонатора и наситен на активен кислород и преобладаващ отрицателен заряд. От това следва че озонираната вода има предимно качествата на мъртвата вода и си е такава.
   Смятам че само жива вода може да се получи със потопен във вода положителен електрод с високо пулсиращо напрежение - примерно около 1000 волта или нагоре. Ако електрода е сребърен - във водата ще имате отделяне на сребърни йони от което водата хем ще е жива , хем ще съчетава всички положителни страни на мъртвата вода и при това без да вреди . Такава вода може да се пие системно. При електронните Запери които произвеждам имам и приставка за магнитно сребърна структурирана вода като използвам само един сребърен електрод, малък магнит до електрода и само един проводник . Свързвам проводника към 555 таймер а накрайника се потапя в около два литра вода за около 40 - 45 минути. Една козметичка от София която ползва устройството ми и вече е поръчала второ за приятелка, споделя че се чувства изключително жизнена и добре от тази  вода  а също и клиентите на които носи. Факт е че в природата  http://www.youtube.com/watch?v=xt0bTI8NljQ&eurl=http://jivavoda.free.bg/film.html  живата вода не е следствие на електролитни процеси което ме навежда на мисълта че ние също можем да получаваме жива и мъртва вода използвайки само един електрод с голям електрически потенциал с висока честота. И ако електрода е сребърен - не е нужно да правим мъртва вода а само жива която поради сребърните йони и сребърната информационна матрица в нея предадена и посредством електрическото поле - тази вода ще има антибактерицидните свойства на мъртвата и сребърна вода и укрепващите и стимулиращи способности на живата вода... :) За мен това е най-практичния , олекотен и удобен начин да имаме и ползваме жива и лековита вода...

aviv

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #37 -: Февруари 27, 2009, 10:02:12 am »
Мога ли сам да си направя Зепер? Ако не колко струва да ми направиш?

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Жива вода
« Отговор #38 -: Февруари 27, 2009, 11:59:22 am »
При мен лично Запера има страхотен ефект , също и при всички клиенти някои от които си купиха за втори път. Ще се постарая днес да публикувам пълната схема . С 555 е но става и с TL494 която позволява по високо входно напрежение и ми спестява необходимостта от стабилизатор за 555.  Най общо казано е обикновен генератор на правоъгълни импулси. Добре е захранването да е оптимално ~ 17.5 волта . Свързването към тръбните медни електроди е посредством резистор ~ 500 Ома и паралелен на него кондензатор 2,2 мФ. Довечера ще я има цялата тази информация в сайта ми по темата. ..

aviv

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #39 -: Февруари 27, 2009, 12:59:17 pm »
Много благодаря.  :)

aviv

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #40 -: Февруари 27, 2009, 01:29:31 pm »
Само да споделя от опит още нещо.
Скоро сменх електридите на да3. Единия доста корозира. Сложих от неръждавейка.
Резултат- водата вече не се пени и почти не сменя цвета си. Има утайки, но трябва да се вгледаш.
Мъртвата е бяла а живата леко жълтее.
Врене на работа 25 мин. И електрода на живата вода не се отлга варовик за сега не се вижда.
Ползвам кана брита за филтриране на след водомера имам магнит и водата която ползвам от много време е мгнитна. За една година само леко побелява нагревател на кана за затопляне на вода.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Жива вода
« Отговор #41 -: Февруари 27, 2009, 03:59:35 pm »
Ако електрода за живата вода е от сребърен роводник ще е най-добре


satanasko

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #42 -: Юни 04, 2009, 09:00:23 pm »
...Мъртвата е бяла а живата леко жълтее....
Точно обратното е:
Живата вода е на "-", има нормален цвят, леко мътнее и не мирише на нищо.
Мъртвата вода е на "+", има леко жълтеникав оттенък и гадна, подобна на кислол миризма.
При общо количество в съда около 2,5 литра (отрязана 5 литрова туба от мин.вода) трябват поне 15-20 мин. и тогава определено се вижда, и помирисва коя вода каква е.

aviv

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #43 -: Юни 05, 2009, 12:59:33 pm »
Да напиша резултата с пиенето на живата и мъртвата вода.
Имаш хронична мигрена след спиране на болкоуспокояващите минах на хомеопат без особен резултат. Тогава спрях и тези хапчета и опитах с водата. Повече от месец мина и глава изобщо не ме е боляла ни най малко. Воата я пия от около 2 месеца. Паралено с това имах и хрема която не смятах за проблем беше си ит давна както и главоболието. Та и тя престана носа не тече вече, а сливиците станаха пъти по малки бяха все възпалени. Дано това да насърчи накой с подобни оплаквания.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Жива вода
« Отговор #44 -: Юни 05, 2009, 01:33:12 pm »
Призовавам всеки, който има някакви резултати да бъде по- конкретен. Не съм специалист, но за възпаления може да се прави гаргара (жабурене) с мъртвата вода, след което се изплюва.

Не правете експерименти със самите себе си.