Автор Тема: Жива вода  (Прочетена 192068 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Жива вода
« Отговор #150 -: Юни 15, 2015, 02:09:18 pm »
Доста литература съм чел за хунзите, че били дълголетни, причини и  пр., но не бях срещал сред тези причини качеството на водата им. Легендата за дълголетието им е твърде пресилена. Много учени-лекари са ги изучавали и не открили нищо особено. Първоначално смятали, че това се дължи на надморската височина /високо в планината/, но техни съседи живеещи по-високо, умирали по-млади, после на генетика и пр., но в крайна сметка се разбрало, че това относително тяхно дълголетие се дължи на начинът им на хранене. Предимно растителна и сурова храна. Месо ядат веднъж месечно. Захар никаква, няма химии, ГМО и пр. вредни храни от западното общество - демек непринудено здравословно хранене. Няма с стрес, те са си цигани.
С'я тия 120-150 г. са бла-бла, донесени от туристите, които като Индиана Джоунс търсят свещения граал да си удължат живота.

Ще е интересно да се запозная с някакви доказателства, как светещата кирлиянова вода влияе положително на здравето. Моите опити с жива и мъртва вода показват - никакво влияние върху здравето, никаква! Обратно, пак опитите ми показват, че активната двигателна активност, примерно бягане ежедневно по 5-10 км., чести гладувания и правилно хранене, предимно сурови плодове и зеленчуци е най-мощният имуномодулатор и не водата, а кръвта почва да фосфорицира при кирлияновата фотография.


Иначе, за най-чистата и светеща вода е тази, която се съдържа в растенията - соковете, сокотерапията. Изучен и доказан ефект /мога да дам и примери по желание/. Тази терапия оказва ефект върху всеки, без изключения!

Никак не е трудно да се изпробва ноу-хауто на caduceus. Болни хора колкото щеш. Така на практика, а не на теория ще се разбере съвпада ли рекламата с действителността.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Жива вода
« Отговор #151 -: Юни 15, 2015, 02:48:19 pm »
EDM, нормално е лекарите да не открият нищо - все едно да ме пратиш да меря напрежение с...метър:)
Те просто не са търсили това, което трябва, а само това, в което са обучени.
Освен това ти наричаш "жива" и "мъртва" вода, която е йонизирана, нищо повече.

Да, за растенията си прав, те са естествени оргонити, нормално е соковете им да бликат от жизнена енергия.
Говорим за различни аспекти на едни и същи явления. Жизнената енергия се акумулира много добре от водата, било в чист вид, в растителни сокове или въобще в организма.
Всеки знае, че има техники за изчистване на лоши енергии ако прекараш известно време залепен до голямо и силно дърво.
Разходката в гората не зарежда само заради чистия въздух - това може да го прави и озонаторът в къщи, но разликата е осезаема.
Сега...че оргонната (жизнената) енергия в природата е най-добре прецизирана и адаптирана за живите организми, вярно е.
Че устройствата на Асен работят - и това е вярно. Но не може да му се репликира безразборно и без разбиране всичко. Той е отделил достатъчно усилия за изучаване на тези процеси и знае какво прави (надявам се). Оргонната енергия също си има "спектър", интензитет, насоченост и други характеристики, подобни на светлинните излъчвания.
Не всеки организъм се нуждае от пълната "гама". Някои имат липса в едната част на спектъра, други - в другата.
В случая водата много добре "смекчава" ефекта на излъчванията и ги "модулира" в най-подходяща форма за приемане от организма (не знам как по друг начин да се изразя, за да ме разберат повечето от вас).
Ако за някого кутийките на Асен, с които се зарежда вода (нямайки ел.захранване) приличат на "баене", то какво ли ще си кажат, когато ме видят аз да зареждам с холограмна матрица? Сигурно ще ме обявите за луд?

Въпросът е точно при прилагането на такава вода. Не е нужно да си "вярващ", но ако си негативно настроен, може да промениш нещата (без да искаш) дори непосредствено преди самия прием.
Затова при растенията работи безотказно - те нямат нашите способности да прецакват нещата:)





Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #152 -: Юни 15, 2015, 05:05:48 pm »
Здравейте,
щом има интерес, ще попиша още малко. Никого не карам да си купува нещо от мен, правя всичко предимно за чужбина. Ще приложа един файл със събрани данни от ползватели на сегашния занаятчийски вариант на кутията ОК-М. Редактирал съм само правописните и стилистични грешки и съм ги посъкратил, за да не е дълго.
Ако се върнем на Хунза водата, тя е на практика разтопена ледникова. Руснаците и казват "талая вода". Има характеристиките на протиева, правена в хладилник /вижте в Гугъла как се прави тя за да не се отвличаме прекалено/. Накратко - замразяване, изхвърляне на първия лед, замразяване, изхвърляне на незамръзналата вода и готово.
Патрик Фланаган я е изследвал навремето преди години и установява много ниското и повърхностно напрежение /п.н./ близко до това на водата в тялото. Съвсем общо казано, организмът съдържа клетчна вода във вид на електролит с 58 дина п.н., а това на водата в мрежата е 72-74 дина. На изворите в планината е 60-65 дина и т.н.  Т.е. като пием вода с високо п.н., тялото изразходва енергия да я доведе до 58 дина за да я усвои и тя да мине през мембраните в клетките. Затова като се напиете с чешмяна вода, тя остава в стомаха и може да си я носите като в съд, докато накрая бавно се усвои или изхвърли по естествен път. Тялото обаче си остава жадно. Когато пиете планинска вода, това не става - тя попива почти веднага. Затова всякакви сравнения на естествената планинска вода с например католит /или т.нар. жива вода от електролизен апарат/, или други методики не са валидни. Католитът не е естествена планинска вода и не притежава жизнеността и, той просто е повече алкален от нормалното и води до алкализиране на тялото - което е коренно различен процес от повишаване на жизнеността чрез вода, наситена с жизнена енергия.
Аз си поставих за цел да направя няколко прибора, които да възстановяват жизнеността във водата в максимална степен - дори да я повишат многократно над естественото и състояние.
Те са основно два вида - статичен, или Оздравителна кутия - Магнум /ОК-М/ и проточен /Активатор "Извор"/. Първият работи като използва насищането на пробата над кутията с жизнена енергия посредством концентрация и фокусиране на естествено съществуващото в природата оргонно поле, а вторият е вид оргонна бобина, работеща чрез открития от мен процес на оргонна индукция. Т.е., бобината в статично положение няма налично поле във фокуса, но при преминаване през средата и всичко, независимо от вида  и материята му, се зарежда мощно с оргонен заряд.
Чисто практически, ОК-М е първият джобен оргонен активатор, който може да се ползва и за промяна на заряда на водата в тялото - при натъртване, изгаряне, болести на вегетативната нервна система и т.н., което води до силно намаляване или дори премахване на болката.
Вторият активатор е за душ, чешма, цялата водоснабдителна мрежа в дома, поливане на зеленчуци и т.н. Той е няколко пъти по-мощен, но не е така удобен както ОК-М за носене и ползване навън. В момента текат допълнителни лабораторни изследвания, подобно на тези за ОК-М. Ще се постарая да са максимално подробни - и виждате кой ги прави и къде  :) Това са доста средства и усилия, които обаче си заслужават  - защото резултатите са неоспорими.
И двете устройства са немагнитни и могат да се ползват без опасност за лаптопи, телефони и т.н. електронна техника.
Засега е това, ще се постарая да отговора на въпроси и ако нещо съм забравил, казвайте. Темата е обширна и е нормално да се пропусне нещо. Просто ще помоля да няма заяждания, защото губя мотивация да пиша за тези неща тук. В момента го правя единствено заради Вектор и Атос.
Поздрави

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Жива вода
« Отговор #153 -: Юни 15, 2015, 09:02:15 pm »
caduceus, един съвет от мен. Ако достигнеш ниво, на което негативните мнения ти действат разсмиващо, ще се чувстваш много по-добре.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #154 -: Октомври 30, 2015, 04:27:03 pm »
Водата в Тлакоте /първия клип/ извира от местност, намираща се в близост до няколко активни вулкана. Там има и много древни пирамиди, като целият район е свещен и силно наситен със позитивна, природна жизнена енергия. Вероятно поради това и преминаването си под земята през скални породи с включени кристални структури /подобно на гранита от тракийските светилища в Странджа/ тази вода е много силно заредена с оргон.
http://www.human-resonance.org/tlacote.html

Тази вода няма нищо общо с т.нар. "жива вода" или католит, извличана от електролизните апарати от типа Да-3 или другите на подобен принцип.
Да се сравняват тези неща е като да се сравнява детска лагерна количка с кола от Формула 1. Прилагам и Кирлиан снимка на капка вода от Тлакоте, за по-ясно. Това, което свети около капката е това което ви държи живи, за да коментирате неща без достатъчно информация или собствен опит :) Просто прочетете малко по-нагоре в темата.
Поздрави!

 

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Жива вода
« Отговор #155 -: Октомври 30, 2015, 06:00:48 pm »
Кадуцеус,  дали има ли информация с каква апаратура се предизвикват разрядите? Интересува ме основно източника на ВН и честотата, за да сравня с моята установка.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #156 -: Октомври 30, 2015, 09:01:38 pm »
Снимката на капката от Тлакоте не знам с какъв апарат е правена. В този линк от сайта ми за HealthboxOK
http://www.healthboxok.com/The%20proof.html
виж най-горе снимките на професора, те май са правени с руски уред от серията на Коротков - там наричат Кирлиан ефекта с модерното име "газоразрядна визуализация", но си е пак същото  :)
Черно-белите снимки са по методиката на един украинец, Сергей Мосягин /или руснак живеещ в Украйна - не го знам точно какъв е/, като визуализацията се прави с самоделен уред за разпръскване на тонерен прах, а за разряд се ползва леко модифицирана с кондензатор газова запалка с батерия. Системката ни е саморъчна и сме я правили с колегата Дурчев от нашия форум - той нещата с тока, а аз останалото.
В сайта ще видиш по-надолу и значителното увеличение и уплътняване на полето на показалец при ползване на изделието ми, както и действието върху шишенце с вода. Има вариант да се направи и с модифициран стар фотоапарат "Смяна 8", но ще береш после ядове с проявяването на цветния филм защото не стига че чакаш сума ти време /поне ние в провинцията сме така щото са само няколко фота в Сф дето проявяват още ленти/, а и ги осветяват масово във ателиетата - и файда от чакането йок  ;D
Прикачвам т.нар. "система" за получаване на тонерни аурични картини.
Поздрави!

ПП
Имаш си златна HealthboxOK за тестове, но ми се ще да ти я дам лично като идвам към Сф. защото трябва да уточним нещо по твоята установка  ;)

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Жива вода
« Отговор #157 -: Октомври 30, 2015, 09:37:53 pm »
Здравейте,
щом има интерес, .......
Интересно това "дина" каква мярка е какво изразява в какви мерни еденици е, нищо не открих в нета.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Жива вода
« Отговор #158 -: Октомври 30, 2015, 10:12:32 pm »
Дината е извънсистемна единица (по отношение на SI-системата). Тя е от CGS системата и е аналог на нютона, означава сила - повърхностното напрежение е всъщност сила. По формулата F=m.a, това е силата, необходима за ускоряването на маса от 1 грам с 1 сантиметър за секунда. Във физикохимията все още я използват много широко, понеже тези единици - грам, сантиметър и секунда са много по-практични (в лабораторни условия) от килограм, метър и час. Та 1 dyn = 10 uN.
Дината (dyn) е низвергнатата сестричка на нютона (N), така както калорията (cal) е низвергната сестричка на джаула (J).

А в какво ли са мерили налягането нашите прадядовци? Сигурно в оки на квадратен лакет  ;D

Caduceus, капни само една капка "Веро" във ваната, пълна с вода, и ще си докараш каквото си искаш п.н.!  ;D После пий с цяло гърло...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #159 -: Октомври 31, 2015, 01:43:07 pm »
Идеята естествено не е да се капе веро, нито нещо друго - не вярвам точно ти чак толкова да не схващаш за какво става дума... По същата логика може вместо хората да си правят католит или т.нар. "жива вода" /която все пак има очистителни свойства, тъй като извежда задържани течности от организма много бързо/ чрез електролизни апарати, просто да слагат една щипка сода за хляб във чешмяната вода и готово - става силно алкална!  Или като им трябва "мъртва" или анолит да слагат оцет за кисела реакция...
Промените във водата при лабораторните изследвания на моите изделия са само показател, че тя се изменя не само по физични параметри, а и химически. Т.е. става нещо съвсем обективно, само при доближаване /дори не е нужно да има пряк контакт/ на някаква си кутийка - на всичко отгоре тотално немагнитна, до чаша с вода. И после се наблюдават положителни промени и в тялото.
Айде сега, сипвай веро, сода и каквото там душа ти иска във водата и пий на воля - да видим ще има ли някаква полза  ;D  Боже, боже...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #160 -: Октомври 31, 2015, 02:17:50 pm »
Абсолютно може, но ползвай само плюсовия полюс защото там има и оргонна съставляваща. Ако ти се намира нещо сребърно /тел, лъжичка и т.н./ ще стане още по-добре. Цопни го във водата и му подай плюс от запера за  10-15 минути, би трябвало да стигне за начална обработка и да има някакъв позитивен ефект при по-дълга употреба
Кутиите ми /особено последната, позлатена HealthboxOK/ хич не са нищо и никакви, а съдържат специфична схема, подобрявана в продължение на над три години и са много мощни като действие. Усещат се физически и непосредствено от почти всички хора - и то доста силно, особено в сравнение със запера. За същите крайни резултати ще им трябват само 1-2 минути, но щом имаш запер - си действай с него.
Навремето един колега /мисля че беше Dex/ беше пуснал + на запер през високоговорител и върху дъската, сложена на високоговорителя не мухлясваха тестови филии хляб. Настрани - да. Не се сещам сега къде беше това, имаше и изисквания към високоговорителя. Типичен ефект на оргонната компонента при импулсен прав ток, идентичен със този от пирамиди и прочее подобни слаби устройства.
Поздрави!
« Последна редакция: Октомври 31, 2015, 05:06:52 pm от caduceus »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Жива вода
« Отговор #161 -: Октомври 31, 2015, 02:54:19 pm »
А оргонната съставляваща в плюса не трябва ли да стимулира развитието на живите организми (в частност - на мухъла и на плесените), а не да го потиска и да ги убива, както е в случая с говорителя?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #162 -: Октомври 31, 2015, 04:53:21 pm »
Не. Сурово месо например се дехидратира и изсушава - доказано нееднократно дори при твърде слаби полета и опити с пирамиди. Оргонния плюс по принцип е бактерициден, а при живи организми с по-висша степен на самоорганизация като растения, животни и хора, просто захранва собствените им жизнени полета. Това е валидно само ако полето е позитивно - при негативни е обратно и бактериите си виреят без проблем.
Това все пак е твърде общо обяснение. Има различни видове динамика на плюс оргонните полета и е добре да се отчитат особеностите. Например дали са модулирани да се разпространяват по повърхност като ципа /неутрализатора ми на геопатогенни зони е с точно такава технология за генериране на защитно плюс поле/, или полето е обемно и рефлекторно отразено само в една посока /ОК-М или HealthboxOK/, динамично обемно в тороид /воден хармонизатор/ или динамично обемно в сфера /модифициран кадуцей на Мировинг/. И т.н. Тези неща ги споменавам, тъй като всички те са генератори /по-точно концентратори/ на плюс оргонно поле, но от различни видове. Нещата не могат да се обяснят с един пост, разработил съм технологията доста и продължавам напред. Има начини и за формиране на лъч, както и резонансни методи за напомпване на полето подобно на лазер - но още ги изучавам в момента. Нямам нищо готово за показване от този вид /засега/.
Поздрави!

ПП
Ето, можем да си говорим и като нормални хора  :)
« Последна редакция: Октомври 31, 2015, 05:08:45 pm от caduceus »