Автор Тема: Жива вода  (Прочетена 192241 пъти)

aviv

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #15 -: Февруари 18, 2009, 01:29:36 pm »
Виж последните 2 поста на caduceus.
Единия е с снимки, а друдия в 3-та точка има пояснение.
Зависи как си обърнал диода погледни подробно и ще си
отговориш на въпроса. По принзип мъртвата вода е живата.
Има го и на сайта на който го продават.
Успех

valentin

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #16 -: Февруари 18, 2009, 02:44:58 pm »
диода е монтиран с черното кам кабела, бялото към електрода. Диода е 5 ампера, загряването е много слабо, почти никакво. Когато ползувах Девин няма почти никаква промяна в цвета. При че6мяна вода  кадето е диода става винаги жълта, както и да завъртя щепсела

valentin

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #17 -: Февруари 18, 2009, 02:52:54 pm »
а какво ще кажете за озонирането и йонизирането на водата и въздуха

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Жива вода
« Отговор #18 -: Февруари 18, 2009, 03:45:43 pm »
Ето един страхотен филм заживата вода http://www.youtube.com/watch?v=xt0bTI8NljQ&eurl=http://jivavoda.free.bg/film.html

Някои неща може и да се поизяснят...

koce93

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #19 -: Февруари 18, 2009, 04:36:51 pm »
Живата вода е тази която се получава около положителния електрод.
Точно обратно. Живата вода се получава на отрицателния катод, а на положителния анод се получава мъртвата вода.
По принзип мъртвата вода е живата.


Не го разбирам, как мъртвата вода ще е жива вода?
диода е монтиран с черното кам кабела, бялото към електрода.
Не зная кой край на диода ти е черен и кой бял. Извода на диода, който има резба с гайка се свързва на анода и на него слагаш бризентовата торба и в нея е мъртвата вода.
Ето повече разяснения:
http://www.spiralata.net/kn_bul/vodata2.zip

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #20 -: Февруари 18, 2009, 05:32:37 pm »
Понеже стана голяма дискусия и някакво объркване, да поясня как е при мен. В брезентовата торба ми се събира ЖИВАТА ВОДА. Мъртвата е отвън. Моята "апаратура"  :) е обърната спрямо стандартните, защото така е по-ефективна и зарежда по-здраво. По-рано обясних защо - поради естественото центростремително и имплозивно движение на оргона - вижте по-ранните ми постове. С цел доизясняване слагам копие и от две лични съобщения тук:

Здрасти,
аз я цедя първо през кана Брита да махне хлора и боклуците, на мен не ми става жълта водата -може би затова. Като направя няколко литра прецедена, пускам да се зарежда за 20-25 минути и през това време пак прецеждам нова партида, че да е готова като се зареди първата.
Водата ти трябва да е прозрачна и с нормален изглед... Не знам защо е жълта - смени си водоизточника или прецеждай. Погледни снимките дето ги пуснах във форума - диодът е на външния електрод, дето се прави мъртвата вода

Днес снимах по-отблизо диода, хората ми не го знаят точно какъв е - предполагат че е на 4-500 волта обикновен изправителен диод, с неизвестен произход   Имало такива в магазините
ето линк към снимката

http://prikachi.com/files/594279C.jpg

« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 05:36:34 pm от caduceus »

smsi-h

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #21 -: Февруари 18, 2009, 06:45:44 pm »
Според мен, по-добре е видът на получената след електролиза вода да се преценява с лакмусова хартийка. Мисля, че алкалната вода е жива, а киселинната мъртва. При използването на брезент винаги ще имаме два вида вода около двата електрода. И при мен преди се получаваше оцветяване на водата, която е в брезентовата торба, но мислех, че е от вещества навлезли във водата от самия брезентов плат. Сега разбирам, че не е така. Може би наистина водата трябва да се прецежда от примесите, което е по-добрия вариант.

диодът е на външния електрод, дето се прави мъртвата вода

caduceus, поясни какво е "външния електрод", катода или анода, или разбираш външен този, който не е поставен в брезентовата торба? Според мен вторият, този, който не се намира във торбата.

Доколкото помня и при моята "апаратура" живата вода се събираше вътре в торбата, а около "външния" електрод мъртвата. Но интересното е това, че по единия електрод се получават доста отлагания, докато по другия няма никакви и той чист, така, както съм създал устройството.

gomi

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #22 -: Февруари 18, 2009, 06:53:13 pm »
Според мен зависи и от материала на електродите-аз ползвах нераждавейка , която се привличаше от магнит и живата вода беше мътна - след време се избистря.
Като смених електродите с неръждавейка от китайски поднос който мнооого слабо (едва) се привлича от магнит- мъртвата вода стана - розова?!?

Вкуса с първите електроди е наситена на хлор, с вторите по- слабо.

Конструкцията е като на caduceus.


Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Жива вода
« Отговор #23 -: Февруари 18, 2009, 08:58:07 pm »
Признавам - сбърках в бързината като писах поста... :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Мисля че използването на сребърни електроди би било идеален вариант тъй като среброто съчетава в себе си всички положителни качества на живата и мъртвата вода
...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #24 -: Февруари 18, 2009, 10:22:48 pm »
smsi-h
Външният електрод е тоя дето е в периферията, т.е. по-далеч от центъра на торбата  :) Не го знам катод ли е, анод ли е, там е закачен диодът - изхабява се след време, докато вътрешният дето прави живата алкална вода му няма нищо. Моите са алуминиеви, много се надявам да не съм изял външният електрод в течен вид - нали все пак изхвърлям мъртвата вода  ;D
Поздрави

koce93

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #25 -: Февруари 20, 2009, 01:13:56 pm »
Вижте нагледно какво представлява:
Не е грешка къде ще е мъртвата вода, но тя обикновенно се получава по-малко количество и за това е в торбата с по-малък обем. В обратния случай, ако мъртвата е повече от живата се получава по-слаба мъртва и по-силна жива. Имам предвид с по-голамо PH. По горе съм писал колко трябва да бъде PH то.
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 01:21:17 pm от koce93 »

valentin

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #26 -: Февруари 22, 2009, 06:58:59 pm »
нещо разбуних духовете. Моето устроиство е като показаното почти навсякаде, кабел, запоен диод 5 ампера от конрад за 0,28лв и две вилици. Правя водата в буркан, торбата е 4 слоя чаршаф. Според мен където е + електрода / накоито отива ток, светва фазомера/  е мъртвата вода /+ привлича -/. Където е диода винаги светването е много по слабо. Диода представлява тел, по средатаоколо 1см колкото пръст дебело нещо,оцветено в черно и бяло. В магазина казаха че се запоява с черното към кабела. Търсих лакмусова хартиика но не намерих в аптеките. Утре ще го изпробвам с хартия за лозарска пръскачка
не можах да отворя инструкцията за ДА-3

valentin

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #27 -: Февруари 23, 2009, 02:15:08 pm »
Днес изпробвах с лакмусова хартиика разделената вода и се получи, че при + водата е слабо алкална между 7-8. На отрицателния- кисела- според продавачката между 4 и 5. Голямата разлика я отдавам на несъответствието на съдовете на + и -. На+ имам около 2 пъти повече вода. Държах вклучено устроиството около 25 м

 Извинявам се че в предния си пост съм допуснал грешка.

sheki

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #28 -: Февруари 23, 2009, 02:38:44 pm »
Който си е пробвал знае, ЧЕ живата вода и мъртвата се различават на вкус! Мъртвата вода е мирише леко на кисело и вкуса и е малко "метален" , докато живата си е (почти)нормална на вкус и мирис. При ДА3 за получаването на водата наистина според лакмуса не трябват повече от 10 мин(за количеството в съда който е). За схемата на ДА3 мога малко да погадая но не е ползван само един диод , мисля че са поне 3, но с каква цел дали заради заблуда или нещо друго не мога да ви кажа :).

koce93

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #29 -: Февруари 23, 2009, 03:06:00 pm »
Днес изпробвах с лакмусова хартиика разделената вода и се получи, че при + водата е слабо алкална между 7-8. На отрицателния- кисела- според продавачката между 4 и 5.
Нещо бъркаш, виж по горе схемата. Там си пише на + електрод е мъртва, кисела вода, която е около 5 PH, а на - алкална, жива. Моят апарат е с 4 диода Грец. Така се получава по-изправен ток и водата става 1 до 3 минути.  Пластините ми са по широки 9 см.
« Последна редакция: Февруари 23, 2009, 03:09:56 pm от koce93 »