Автор Тема: ПОЛУЧАВАНЕ НА ДИAМАНТЕН ПРАХ БЕЗ ВИСОКИ НАЛЯГАНИЯ  (Прочетена 22725 пъти)

sascho44

  • Гост
Привет от Македония.
Известно е, че изкуствени дияманти се получават с високо налягане. Аз получих диaмантен прах с ниски налягания!

Altium: С автора се чухме лично, човекът желае да продаде технологията си на ниски цени, може и чрез участие от наша страна. Ще изпрати мостра за тест. Продукцията е подходяща за абразивни инструменти, но не и за бижутерството. Ще се търси пазар за диамантения прах. Налягането е АТМОСФЕРНО или с 1 кг/см над него - това е новостта на тази технология.
Ако някой се интересува от развитието на тази технология и желае да участва по някакъв начин - да сподели.
« Последна редакция: Март 16, 2010, 09:20:25 pm от altium »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: ПОЛУЧАВАНЕ НА ДИЯМАНТЕН ПРАХ БЕЗ ВИСОКИ НАЛЯГАНЯ
« Отговор #1 -: Февруари 14, 2010, 01:57:18 am »
Супер! Страхотно! Поздравления!

КАК!

ppankov

  • Гост
Re: ПОЛУЧАВАНЕ НА ДИЯМАНТЕН ПРАХ БЕЗ ВИСОКИ НАЛЯГАНЯ
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2010, 07:08:22 am »
Браво колега, това е страхотно !  :)

Ако ми позволите, да резюмирам накратко за изкуствените диаманти:
Досега уважавания caduceus каквото е казал, се е случило :)
Той писа за един човек, който си правел диаманти от кварцова скала в планината.
Досега, в областта на изкуствените диаманти Румъния е била най големия прозводител, метода е
бил внедрен от диктатора Чаушеску.
Към настоящия момент, най големи износители на изкуствени диаманти са Китай.

sascho44, бихте ли споделили с нас за метода или материала?
Ако е корпоративна тайна, поне принцип или нещо насочващо ?

Поздрави

sascho44

  • Гост
Re: ПОЛУЧАВАНЕ НА ДИЯМАНТЕН ПРАХ БЕЗ ВИСОКИ НАЛЯГАНЯ
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2010, 01:21:01 pm »
Кварца и въглерода са различават по име. Принципа е метода. 

MarioBros

  • Гост
Re: ПОЛУЧАВАНЕ НА ДИAМАНТЕН ПРАХ БЕЗ ВИСОКИ НАЛЯГАНИЯ
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2010, 07:49:37 pm »
Сигурен ли си че си получил диаманти, на мен ми приличат на някаква сол. Провери ги с мултицета, диаманта няма проводимост, графита и солта имат.

Seeker

  • Гост
Re: ПОЛУЧАВАНЕ НА ДИЯМАНТЕН ПРАХ БЕЗ ВИСОКИ НАЛЯГАНЯ
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2010, 08:04:56 pm »
Кварца и въглерода са различават по име. Принципа е метода. 
Освен по име, се различават и по съдържание. Кварца е силициев двуокис и получаването му става като стопилка се оставя да изстива по определен начин и при голямо налягане. Въглерода много трудно се топи и за да се подредят атомите в диамантена конфигурация пак трябва налягане. Без налягане се получава графит(кокс).
Но знае ли човек ? Някой може да е открил нещо ново....

The Phantom

  • Гост
Re: ПОЛУЧАВАНЕ НА ДИAМАНТЕН ПРАХ БЕЗ ВИСОКИ НАЛЯГАНИЯ
« Отговор #6 -: Февруари 14, 2010, 11:34:12 pm »
   Трудно е да се повярва в нещо, но това пък от своя страна не го прави самото "нещо" невъзможно ! Като малък, в детските си години, съм си задавал въпросът от къде идват диамантите. По простичко казано , по естествен път те се получават при високи температури над 4000 градуса по Цезий и високи налягания (мисля че беше мин 70 хил. Паскала ) и с последващо много плавно изстиване във времето. В нашето съвремие изкуствените диаманти са за редпочитане. Първо защото са кристал с много висока твърдост . Второ , защото са по-евтини от диамантите получени по естествен път. И трето , защото производството им не отнема много време.
   Срещал съм в нета различни наименования на такива изкуствени кристали. Работата е там , че при различните темпертури и налягания, както и с различните примеси на елементи, се получават кристали с различна (но много близка) структурна решетка и с близки показатели. Тук става въпрос за група кристали , които са доста близки , и е трудно за непросветените да бъдат различени. Аз също съм от непросветените.
   Търсил съм, и съм намирал различна и противоречива информация относно производството на изкуствените диаманти. Дори си спомням , че преди доста време ми направи впечатление нещо за производството на стъклото. Интересен ми беше фактът , че когато гръмотевица премине през кварцов пясък , то песъчинките се превръщат в разтопено стъкло (стъклото по своята същност си е точно кварц). Оказва се , че милионите волтове са способни да променят структурата на елементите. Осигуряват вътрешна температура и така необходимото налягане (дали от експлозия или имплозия, което в случаят не е много важно) за да се получи разпадането на връзките и промяната в кристалната решетка (а самата промяна в кристаланата решетка се осигурява от правилното изстиване на ново полученият елемент).
    Неразполагам с траф на Тесла. Който има , може да пробва да получи стъкло от кварцов пясък. И със сигурност няма да се получи от първият път.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: ПОЛУЧАВАНЕ НА ДИAМАНТЕН ПРАХ БЕЗ ВИСОКИ НАЛЯГАНИЯ
« Отговор #7 -: Февруари 14, 2010, 11:48:17 pm »
Колкото и диаманти и злато да напрвите- не можете да ги изядете. Не можете да ги изгорите или да се стоплите с тях. Уважавам труда на всички, но приканвам за трезва мисъл. Вече се появи човек от Солун, който сподели за кола на вода, след което остави темата. Накрая ни се присмя и употреби доста лоши думи към нас.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: ПОЛУЧАВАНЕ НА ДИAМАНТЕН ПРАХ БЕЗ ВИСОКИ НАЛЯГАНИЯ
« Отговор #8 -: Февруари 15, 2010, 01:04:48 am »
Чудя се защо някой ще твърди, че е направил диамантен прах и само толкова, без да разскрива "страшната" тайна "КАК?" .  Едва ли този форум е най-подходящото място за хвалене, но какво пък. Всяко хвалене и чудо за три дни....  
  Ако говорим за получаване на диамантен прах и условията са висока температура и  налягане, то аз бих пуснал през  графитен проводник за нищожна част от секундата голям ток и голямо напрежение от предварително зареден кондензатор. За много кратко но достатъчно време ще имам висока температура и налягане и с голяма доза вероятност ще получа диамантен прах. Допълнително мога да спомогна за процеса като графитения проводник бъде разположен в достатъчно здрава метална търба на която, вътрешната повърхност е покрита с непроводим материал. Ако графитения проводник не контактува с вътрешната повърхност на търбата няма да е нужна изолация. Когато през графит се пусне голям моментен ток и напрежение, той буквално се взривява. Предимство е и че крайният продукт ще остане в търбата...
  Тук http://www.space.bas.bg/astro/SES2005/m7.pdf частично се споменава как се получава диамантен прах. В действителност според масовата информация не е нещо скъпо и сложно. Миналата вечер по нова тв имаше дори предаване как диамантения прах лекува успешно рака ....  и за колко много неща още може да служи. Например - изолационна плоскост с употребата на диамантен прах само с два милиметра дебелина, наплъно заменя използваните понастоящем изолации за жилища...
  Това също е интересно http://mazeto.net/index.php?action=post;topic=3586.0;num_replies=9

  
  
« Последна редакция: Февруари 15, 2010, 01:06:19 am от teofilius »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: ПОЛУЧАВАНЕ НА ДИAМАНТЕН ПРАХ БЕЗ ВИСОКИ НАЛЯГАНИЯ
« Отговор #9 -: Февруари 15, 2010, 10:55:12 am »
Колеги,
това е елементарна, леко секретна технология, за която имаше доста интереси преди време - включително и български. Взривява се малко ТНТ или друг подходящ експлозив в центъра на затворена сферична метална камера, май беше облицована отвътре /не помня с какво точно/. Доколкото си спомням, ползваха в началото дори някакво готово здраво буре. Камерата е херметична /може да има и клапан който се отваря при рязко вдигане на налягането че да не се пръсне/, пълна с инертен газ, който охлажда частиците въглерод придобиващи кристална структура докато се ударят в стената. Като резултат на дъното се събира диамантен прах който се ползва при изработката на режещи инструменти и няма бижутерна стойност.
Колегата може да е гръмнал бучка ТНТ на открито в условия на вакуум за да не изгорят частиците /примерно в затворен здрав гумиран съд или нещо подобно/. Не е голямо постижение  :) Постижение ще е да се регулира процесът на кристализация и да стане бижутерски диамант, това си е в областта на трансмутацията - това е въпрос не само на промяна на хим. елементи, а и при по-простото - на вътрешен строеж и видове кристални решетки.
Поздрави  

ПП
Сега чак видях линка на колегата teofilius... Нещата потвърждават горното - взлривно синтезирани ултрадисперсни диаманти  :)
« Последна редакция: Февруари 15, 2010, 11:00:44 am от caduceus »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: ПОЛУЧАВАНЕ НА ДИAМАНТЕН ПРАХ БЕЗ ВИСОКИ НАЛЯГАНИЯ
« Отговор #10 -: Февруари 15, 2010, 11:26:45 am »
     Това за получаване на изкуствени диаманти чрез трансмутация на х. елементи е напълно постижимо с Браунова горелка, дали за абразивни инструменти или за бижутерията това не знам. Технологията за направата и вече я има свободно, за жълти стотинки.

     Относно автора на темата, дано не съм прав, но ми прилича, като един наш колега, дето наскоро постигна фантастичния коефициент на трансформация от 130 пъти /в повече/, каза, рече, и ни се чу, ни видя.................

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: ПОЛУЧАВАНЕ НА ДИAМАНТЕН ПРАХ БЕЗ ВИСОКИ НАЛЯГАНИЯ
« Отговор #11 -: Февруари 15, 2010, 12:16:24 pm »
Съгласен съм . Нека се аргументира! Иначе няма смисъл от половичнати приказки.... ;D

wanderer

  • Гост
Re: ПОЛУЧАВАНЕ НА ДИAМАНТЕН ПРАХ БЕЗ ВИСОКИ НАЛЯГАНИЯ
« Отговор #12 -: Февруари 15, 2010, 10:15:56 pm »
В началото на миналата година по National Geographic / не съм сигурен коя в точно поредица, но май беше за ония двамата диваци дето рязаха мотоциклетна каска с ъглошлайф / показаха как се произвеждат диаманти. Имаше освен различни по размер / от прах до 4-5 мм / и различни по цвят. Правят се в цилиндър - този който показаха беше със светъл диаметър около 12-15 см. - с високо налягане - говореха за 6000 атм. - и висока температура - нещо около 6000градуса. Външния диаметър на цилиндъра на вид беше повече от 60 см. по обясними причини. Основното беше, че в цилиндъра се поставя материалът заедно с въглеводороден газ! / можело и само газ /, след това се смачква и се запалва газа.
Интересното беше, че показаха че се получават микроскопични диамантени кристалчета дори и ако в цилиндъра се постави зелено листо.
Другото интересно беше, че покзаха кръгла диамантена пластина получена в устройството с дебелина около 2 мм. и свойството / въобще на диамантите / - че има 7 пъти по-голяма топлопроводимост от тази на медта.

Колкото до колегата ... по всяка вероятност е получил нещо друго твърдичко и не е разбрал какво.

Неактивен fever_wits

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 74
Re: ПОЛУЧАВАНЕ НА ДИAМАНТЕН ПРАХ БЕЗ ВИСОКИ НАЛЯГАНИЯ
« Отговор #13 -: Ноември 23, 2010, 11:33:07 pm »
В моите млади години помня по темата за изкуствените диаманти 2 неща:
1. една легенда в която се разказва за българин - леяр само, че не помня в коя леярна беше, бил е някъде около пенсия, с опит който му позволявал да определи точната температура на око, по цвета на стопилката с голяма точност. Та в нея се разказва, че бил открил метод за получаване на изкуствени диаманти с нормални размери в нормални условия. Много са му предлагали пари за патенти, но искал патента под БГ знаме да е, но нашите управници тогава са казали, че като няма висше, това няма да го патентоват и така си умира със знанията.
2. В списание Паралели имаше статия как руснаците получават диамантен прах при взрив. Така че напълно е възможно и колегата да е успял.

fantom4e

  • Гост
Re: ПОЛУЧАВАНЕ НА ДИAМАНТЕН ПРАХ БЕЗ ВИСОКИ НАЛЯГАНИЯ
« Отговор #14 -: Ноември 24, 2010, 11:29:27 am »
Колегата щеше да праща едни проби за анализ в БГ. Още го чакаме да прати.
Някой от вас да познава хора с лаборатория, в която може да се направи анализа?
Какви изследвания?
качествен/количествен анализ, или нещо друго..