Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 667032 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #690 -: Декември 31, 2013, 07:59:38 pm »
Здравейте,
Явно доста хора са болни от дяволизъм . При подаване на импулс, настъпва затихващ резонанс, с неясен произход, може би ядрено-магнитен защото има много водород (силно небалансиран атом) в молекулите на горивото. Нещата не са толкова сложни, колкото изглеждат. Явно устройството работи. 
« Последна редакция: Януари 01, 2014, 10:45:57 am от mi68 »

elektros

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #691 -: Декември 31, 2013, 08:06:21 pm »
Ако трябва да маправим пълни 100% изследвания, за да разберем какво точно се случва, ще трябва и децата ни после да плащат за това...Затова всичко идва от експерименти, и вече има някаква яснота долу-горе какво се случва....

koko5

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #692 -: Декември 31, 2013, 09:01:32 pm »
електрос,

Благодаря за отговора!

Относно реализираната икономия при твоето устройство аз си го обяснявам с промяната на момента в който най-силно се натиска буталото. Колкото той е по близък до 90*, по-голям е въртящия момент. Другия вариант е да стават разни оргонни "магии"(поне за мен),  които ти отричаш.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #693 -: Декември 31, 2013, 09:06:20 pm »
Здравейте, колеги!
Няколко уточнения...импулси с честота между 100 и 300 херца, които се усилват от крайни транзистори, форма на импулса тип акула...Самата схема се променя почти всеки път, за да се постигне оптимизация, защото почти винаги може да се направи по-добре... Самия импулс минава през бобина с отворен магнитопровод, а там минават маркучите с горивото, като според вариациите са или 2, или 4 горивопроводни пластмасови маркучи, същите, които се използват при камионите-12 по1.5мм.   Дължината на работния орган е 150мм, като физически горивото се прекъсва и се прекарва през системата от маркучи. Силата на импулса е между 40  и 100 ампера, а напрежението е от 500  до 800 волта, като дължинат на импулса е 3-7милисекунди.

Може и да не ми повярваш, но още когато спомена в предишен пост, 1000 вата импулсна мощност и в главата ми дойде една схема на пулсовоиндукционен металотърсач, която така и не реализирах преди години, поради ред причини.
Схемата дава 100 херца, 1200 волта в краищата на бобината и ток 22 ампера, но тези параметри, могат да се променят. Дължината на импулса се регулира, от 150-400 милисекунди.
Понеже искам да ползвам мосфет транзистори, сега умувам над промяна в оригиналната схема. Следобеда, даже си начертах една примерна. Практическата реализация, нямам представа кога ще стане.

elektros

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #694 -: Декември 31, 2013, 09:07:44 pm »
Силите, за които се споменава работят при друга организация на материята, а не при някакви смръдливи запалими течности....  Не ги отричам, в никакъв случай,  но твърдя, че тази материя не е позната и няма откъде да е позната и който твърди обратното, или е шарлатанин, или не е добре с главата....Не е дорасло съзнанието на хората като цяло за да му се даде такова познание....

elektros

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #695 -: Декември 31, 2013, 09:12:11 pm »
edin, не разбрах, ти метали под земята ли ще топиш или ще ги търсиш? ;D Наздраве!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #696 -: Декември 31, 2013, 09:30:19 pm »
Ще правя реплика на твоето колега ;) Наздраве!

elektros

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #697 -: Декември 31, 2013, 09:37:05 pm »
Наздраве на всички! С KING ROBERT ! Да сме Новата година здрави, по-добри и повече успехи за общото дело! :) Смърт за монополите! >:(
« Последна редакция: Декември 31, 2013, 09:58:54 pm от elektros »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #698 -: Януари 01, 2014, 04:22:25 pm »
Ужас ме хваща и бяс...
40 страници приказки, приказки и почти никакви чертежи и схеми. Не може да се работи по тоя начин :)
Моля, кажете: Вариант1, Вариант2 или Вариант3.  Или някакъв вариант който не съм нарисувал? Ако е така - кажете как да го нарисувам, за да стане съвсем ясно на всички за какво се говори, а не всеки да си приказва това дето му е в главата, а накрая да се оказва че не е точно това.
Имам и въпрос - има ли значение откъде идва и накъде отива горивото. Макар че схемата която съм нарисувал е симетрична... знам  ли вече... явно нищо не знам :)
Вместо да ям и пия аз качвам CAD софтуери и рисувам шаренийки... явно се запалих.
« Последна редакция: Януари 02, 2014, 11:32:11 am от Maistora52 »

elektros

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #699 -: Януари 01, 2014, 05:36:05 pm »
Това, което гледам не знам как ще работи, такива конфигурации не съм пробвал, опитвал съм варианти, при които цялата страна  на магнита е N, а срещуположния S,   или другия вариант, при който има  S срещу S.   Може да опиташ с групи от магнити, но не трябва полетата има да се самоунищожават. Монтираш ги на горивопровода, само че на пласмасов маркуч, на метал нищо не правиш... При привличане на магнитите съм забелязал, че има  по-голям ефект при ниски обороти, а при отблъскаване като че ли ефекта е на средни и високи обороти... Магнитите трябва да са от 7кг нагоре, с по-малки надали ще усетиш нещо. Ако имаш повторяеми условия на шофиране, слагай  и засичай...В прамиз има подходящи магнити,  прилична комбинация излиза около 50лв. Може да пробваш и на газ, и на дизел, и на бензин, ефект има навсякъде.
Не съм си играл много с магнити, може би има комбинация, при която ефекта е най-добър. Забелязъл съм, че определено има ефект в динамиката. На каква кола ще пробваш?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #700 -: Януари 01, 2014, 06:11:10 pm »
Засега идеята ми е една бутилка с ПБ за битови нужди с регулатор на налягането ... абе т'ва което се ползва за газов котлон. Все още мисля дали да оставя самия котлон или да сложа нещо, чийто пламък по-лесно ще се заснема, измерва по височина, температура и цвят. Между тях - вече ще тествам с мед, пластмаса, желязо, неръждавейка... ако ми избие чивията може и с оловни и позлатени тръби да пробвам :) Ще слагам магнитите и така, и иначе, и наопаки, и на обратно... :)
Така се надявам да постигна някаква опитна постановка от която да събирам емпирични данни. И резултатите ще са по-динамични - надявам се пламъка да се променя за секунди, а не за седмици както се обяснява че се наблюдава при поставянето на магнитите в автомобил.
Разбирате ли ... всячески се опитвам да избегна момента с теста с махалото... :) Ако пламъка покаже някаква физически измерима промяна - големина, цвят, температура - това вече е физическо доказателство, за което ще търся  обяснение. И което би могло да се повтори на друго място от всеки желаещ. Но не мога да приема че съм "неподатлив на природните енергии" и при мен гадателското махало не върви и затова не съм постигнал оптималните настройки.
А ако пламъка не се промени изобщо, по никакъв параметър ... ако ще и Кошчей Бессмерний да дойде и да призове всички демони от отвъдното като свидетели че процеса се оптимизира ... това няма да промени песимизма от резултатите.

P.S. Електрос, имаш предвид това разположение ли? Ще му дам работно заглавие Вариант4 за да има някаква яснота кой какво цитира.
« Последна редакция: Януари 02, 2014, 11:36:01 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #701 -: Януари 01, 2014, 06:28:11 pm »
Честита Нова Година!
Здраве, щастие и успехи на всички!
И многоо... СЕ!
Мисля, че caduceus някъде в темата беше описал поставянето на магнитите. Или беше в неговивия сайт 'гаража'.


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #702 -: Януари 01, 2014, 06:32:51 pm »
Описания намерих много, от тоя и от оня... и всеки твърди че не работи, или че работи. Част от снимките са се изгубили (или са нарочно изтрити), други са рисувани сякаш от сина ми, дето е 3-ти клас,  и честно казано не можах да се ориентирам.
Все пак мисля че нещата се правят от хора с някаква що-годе техническа образованост, и е нормално да се очаква те да могат да съставят чертеж, разбираем за други технически грамотни люде. Иначе всичко става някаква говорилня, където всеки тълкува "преразказа по картинка" на други както му е удобно и накрая нищо не се получава.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #703 -: Януари 01, 2014, 06:44:03 pm »
juliang
Все пак е търговски продукт. Искаш да му изядеш хляба?  :P

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #704 -: Януари 01, 2014, 06:54:57 pm »
juliang
Все пак е търговски продукт. Искаш да му изядеш хляба?  :P
Никого не карам насила да споделя това, което не желае. Но ... ако не бъркам тук е "форум за СВОБОДНА енергия", а не място където някой да ни обяснява че единствено неговия продукт работи, но струва хх лева.
А и все пак аз се опитвам да подходя по малко по-научен начин. Описвам примерно " Налягане след регулатора 200 милибара. Материал на тръбата - еди-кво-си. Диаметър на тръбата 10 мм. Магнити насочени еди-как-си. Наблюдава се повишаване на температурата на пламъка с 100 градуса или увеличаване на пламъка с 5 см. Без магнитите пламъка спада с 5 см." Който не вярва - слага бутилката с газ, слага тръбите и мери. Опита ще му струва 5 лева без магнитите.
Щото ако погледнем в по-общ план - Кадуцеус (а и всички други) се опитва да "изяде хляба" на Лукойл, Петрол и Газпром, нали така? :)
« Последна редакция: Януари 02, 2014, 11:38:31 am от Maistora52 »