Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 659431 пъти)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #60 -: Август 18, 2008, 10:44:30 am »
Добре ще се постарая. Пробвах за PNG, но стават около 700 кб. и не мога да кача повече от една, защото има ограничение за 1000 кб. Не разбрах това ограничение за една снимка ли е или общо за 8?
Altium така и не разбра или нещя да разбере, че за снимки по-добро от JPEG няма :). PNG не е мислен за снимки Altium...
Да бе ама форума не иска да ги ресайзва, не знам защо ама последното нещо което ми се прави в момента е да се чудя защо не го прави..

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #61 -: Август 27, 2008, 10:29:21 pm »
Моя разход е 8 на 100 с магнити на газ. Доста километри навъртях и все е 8 на 100,колкото на бензин без магнити. Свещите са бели и чисти

WoLF

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #62 -: Август 28, 2008, 10:44:24 am »
Много добро изказване на altium, точно така, аз ги наредих на хюндай купе 1,6 четири на въдуховода и два на горивото на горивото. Ефекта ме порази и не ми се вярваше. Преди градско харчеше 11,6 а сега паднах на 9,5 но при спокойно каране, мисля че ако карам както си знам разхода ще бъде към 10, говорих с химичката и тя ми обясни научно за молекулярната решетка която се образува. Другите ефекти са по-голяма мощност и по равномерна работа на двигателя. Интересно извън градско ефекта е по-слаб, мисля че трябва да увелича площа на магнитите и теслитена магнита поне 1,45Т.

nikurs

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #63 -: Август 28, 2008, 01:14:16 pm »
Здравейте,
малко информация за размисъл:
на старите коли О2 сондата работи от 0.1 до 0.9 волта, на новите от 0.1 до 4.9 волта.
Та на въпроса, помислете че качествен О2 датчик се опитва да компенсира тази ситуация, той е шашнат, и опита за икономия той я елеминира.
Така че той ви е враг. Време е да излъжете стария двигател че всичко е наред, спомнете си схемата която се слага между датчика и компютара. Само малка промяна, 7812 неможе да стабилизира ако разликата вход- изход не е повече от 2 волта, така че ще трябва да се мине на 5 волта.
Е, това беше.
Приятен ден. Все си мисля дали да не поговорим..., след време за здравето на хората. :)

WoLF

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #64 -: Август 28, 2008, 01:22:20 pm »
Точно така, а това за което говориш се казва MAP/MAF Sensor Enhancer може да се намери евтино в интернет магазините а скоро и тук. Той е задължителен особено при електролайзерите за производство на хидрокси газ.
Поздрави

koce93

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #65 -: Август 28, 2008, 02:35:42 pm »
Моята кола е Wartburg 1.3 с копиран двигател от Голф. Няма сонди и други излишни подобрения. Каквото гориво и въздух му дадеш това гори. Колкото е по-просто едно нещо по не се разваля и няма нужда да го лъжа.
« Последна редакция: Август 28, 2008, 02:41:37 pm от koce93 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #66 -: Август 28, 2008, 02:42:37 pm »
Здравейте,
малко информация за размисъл:
на старите коли О2 сондата работи от 0.1 до 0.9 волта, на новите от 0.1 до 4.9 волта.
Та на въпроса, помислете че качествен О2 датчик се опитва да компенсира тази ситуация, той е шашнат, и опита за икономия той я елеминира.
Така че той ви е враг. Време е да излъжете стария двигател че всичко е наред, спомнете си схемата която се слага между датчика и компютара. Само малка промяна, 7812 неможе да стабилизира ако разликата вход- изход не е повече от 2 волта, така че ще трябва да се мине на 5 волта.
Е, това беше.
Приятен ден. Все си мисля дали да не поговорим..., след време за здравето на хората. :)
Цитат на: WoLF
Точно така, а това за което говориш се казва MAP/MAF Sensor Enhancer може да се намери евтино в интернет магазините а скоро и тук. Той е задължителен особено при електролайзерите за производство на хидрокси газ.
Поздрави

MAP - Manifold Absolute Pressure / MAF - Mass Flow Sensor и устройства, които регулират работата им нямат нищо общо с О2 сензор/Ламбда сонда.

zxsec

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитн
« Отговор #67 -: Август 28, 2008, 11:23:22 pm »
Преди време си купих цитираното по горе чудо.
Сложих го на колата (Renault Megane 1.9tdi - F9QA736), по инструкциите:

, като разбирам от вашите коментари, май описаното в т.1 не е баш така ...
Ефекта от слагането според инструкциите беше - паднаха оборотите ... сега вкарвам Рене в обороти при по висока скорост,
при много ниски обороти търпи по високи предавки (съжалявам че го обяснявам така, но толкоз разбирам от коли  :-\ ).
Разхода ... с включен климатик сега разхода е колкото преди без, според мен около 100-200гр. прави на 100км. 
Този уйкенд ще пренаредя магнитите на горивото по установеният от вас начин и ще докладвам.
Имам и питане някой слагал ли е магнити на дизел да обменим информация ?

И малко фън относно "силата на магнитите", държах 2 магнита ( 1" х 1/2" х 1/4" N48) в двете ръце на разстояние около 15-20 см., но ги изпуснах,
ето резултата от притеглянето им във въздуха :
« Последна редакция: Януари 31, 2009, 10:12:04 am от altium »

zxsec

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #68 -: Август 28, 2008, 11:47:22 pm »
Може ли да измериш на тези купешки изделия с компас или магнитна стрелка поляритета на магнитите (спрямо ориентирането им към тръбите)?
Щом малките се привличат, значи полюсите им са два различни. Нещо не им се връзват теориите. :)


... точно това имам в предвид има нещо гнило ... може и превода на инструкцията да е лош ...
малко данни от сайта на производителя на разбираем език : http://translate.google.com/translate?hl=en&langpair=pl|en&u=http://ekomagnetyzery.pl/korzyscimontazu.html

... ще търся начин да определя (в събота) сегашното положение(поляритет) на магнитите както съм ги сложил и както са фабрично в скобите, ще снимам ище покажа ...

Неактивен nipo

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 11
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #69 -: Август 29, 2008, 12:37:47 am »
Здравейте,отдавна се интересувам от темата за алтернативни горива ,а и следя тоя форум от началото. Имам една идея,която мисля ,че ще се получи. Генератора на Пантон също йонизира водните пари,ако през един пуснем горивото,през друг въздуха, стоманената пръчка заменим с постоянни магнити (тя така или иначе се намагнетизира) или от двата и края залепим магнити N-S_пръчка_N_S няма ли схемата да е най-ефективна???

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #70 -: Август 29, 2008, 08:51:19 am »
Няма да стане с магнити понеже те се размагнетизират при високи температури. Може да помислиш за електромагнити!!!

a_stankov

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #71 -: Септември 02, 2008, 01:40:13 pm »
Здравейте ,
Купух си от софииската фирма магнити и вече ги поставих на автомобила си.Поставих ги по описания начин
с S към горивото в случая Пропан-бутан и с N към въздуха.
Искам да попитам нещо понеже съм с газов инжекцион къде според вас е по-правилно да си поставя магнитите
преди рейката с дюзите за газ-та или след всяка дюза.Сега съм ги поставил на маркуча между изпарителя
и рейката с дюзите.Ако някой е слагал на ГИ нека да сподели как е при него.
С нетърпение чакам да си тръгна от работа и да тествам .
Автомобила ми е Рено Лагуна 2.0 бензин - газ.

sheki

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #72 -: Септември 04, 2008, 01:52:04 am »
Здравейте ,
Купух си от софииската фирма магнити и вече ги поставих на автомобила си.Поставих ги по описания начин
с S към горивото в случая Пропан-бутан и с N към въздуха.
Искам да попитам нещо понеже съм с газов инжекцион къде според вас е по-правилно да си поставя магнитите
преди рейката с дюзите за газ-та или след всяка дюза.Сега съм ги поставил на маркуча между изпарителя
и рейката с дюзите.Ако някой е слагал на ГИ нека да сподели как е при него.
С нетърпение чакам да си тръгна от работа и да тествам .
Автомобила ми е Рено Лагуна 2.0 бензин - газ.

Ами пробвай и по двата начина , но обърни внимание и на ламбда сондата, че трябва да лъжеш компютъра на колата заради по - ниските емисии.

shraika

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #73 -: Септември 13, 2008, 08:32:49 pm »
~
« Последна редакция: Февруари 17, 2011, 02:31:00 pm от shraika »

Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #74 -: Септември 13, 2008, 10:34:26 pm »
Това е мисля , много добър резултат.  ???