Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото

Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле

<< < (2/145) > >>

nikurs:
http://www.skif.biz/index.php?name=Pages&op=page&pid=160

gomi:
Как си разположил магнитите и какъв вид са?
Ако може сложи снимки, аз сложих от хард дискове , засега не забелязвам разлика.

sheki:
не е ли важно магнитите да са и от двете страни а маркуча за горивото да е по тънък , така ще има по голяма напрегнатост на магнитното поле

gomi:
Според мен най-добре се проверява разхода с една бутилка с гориво, тръгваш из града и като спре колата изчисляваш - иначе сума ти фактори оказват влияние. ;)

Аз, тоз уикенд имах едно ходене на разстояние 240 км и това което получих като разход е 5,2-5,5л/100км (карам дизел 1,7DTL Астра 68коня с турбо)  с трима човека в колата, досега не съм падал под 6 л....
 
Но не съм сигурен дали е от магнитите или от един "спортен" филтър тип китайски ;)

Затова мисля да пробвам с една бутилка, и с оригиналния си филтър.

Поздрави на всички, и да пишете ей ;)

nikurs:
Здравейте,
така да започна отначало.
Двигателя е 1.8, 90 коня, моно инжекция.
Пробата  правя като пълна резервоара до горе, като се обезвъздуши
след 100-200 или колкото искате километри отново до горе с обезвъздушаване и делиш, получаваш разхода.
Да колкото повече километри толкова по-точно.
Така също съм си направил измервател на период и измервам времето, за което е отворен инжектора, за моята кола е една милисекунда, плюс минус в зависимост от режима.
Магнитите са ми тип подкова малко ръбести, подарък са ми от стар чешки радар. Нямам снимка, разположени са от двете страни на гумената тръба / просто казано/ , четири магнита.
Замерването съм го правил с четири човека в купето. Шофьор и още трима
средно общо тегло около 220-240 килограма.
Това за сега.
Лека вечер.

 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия