Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 659281 пъти)

nikurs

  • Гост
Здравейте,
съвсем нов съм на форума и моля за извинение ако не реагирам бързо.
Аз съм чист хардуерист, в момента се занимавам с ремонт на GSM, случайно попаднах на форума и ми хареса много.
Въпроса ми е, как все пак влияе постоянния магнит на потока от гориво/например бензин/, а така също на потока въздух. Никъде не намерих в каква посока се поставят магнитите, и не е ли по-рационално и по-прецизно да се направят соленоиди. Ако някой е в час, да каже.
Предварително благодаря.

« Последна редакция: Септември 25, 2013, 06:04:26 pm от Maistora52 »

nikurs

  • Гост
Re: влияние на постоянните магнити
« Отговор #1 -: Февруари 21, 2008, 11:33:34 am »
Здравейте,
да може и да пиша неправилно,случва се.
Благодаря за подкрепата.
Все още се бъркам с това писане с латински букви,а и съм завършил преди около 40 години.Нямате си на представа как се промени българския и то не към добро.
Е сега все пак ми се иска да си изясним за магнитите.
Аз правих някои и друг експеримент,и се получи.
Така че ще чакам нещо делово.

gomi

  • Гост
Re: влияние на постоянните магнити
« Отговор #2 -: Април 18, 2008, 10:17:56 pm »
http://q99rv1.narod.ru/m.jpg -линка не се отваря??

http://www.autolada.ru/viewtopic.php?t=19897&postdays=0&postorder=asc&start=960 -йонизатор

Да раздвижим малко темата ;)
« Последна редакция: Април 22, 2008, 08:19:49 pm от altium »

gomi

  • Гост
Re: влияние на постоянните магнити
« Отговор #3 -: Април 18, 2008, 11:29:09 pm »
След многочасово четене на горния линк, стигнах до извода че магнитите трябва да се разположат последователно(залепени един до друг) от едната страна на горивопровода, така се постигало най-добър ефект.

nikurs

  • Гост
Re: влияние на постоянните магнити
« Отговор #4 -: Април 18, 2008, 11:56:20 pm »
Здравейте,
най-после светлина в тунела.
Благодаря че бях забелязан, досега просто четях и не влизах във форума.
Да, малко се досещат че магнитите и резонанса са много важно нещо.Все пак си свалих разхода на гориво до 4.150 грама на 100 километра на магистрала при 130 километра с магнити.
Сега се боря да го сваля още.
Паралелно се боря с водата. :)
правя си нагревател за бойлера и пробвам разлагането.
Когато имам конкретни неща ще напиша, мисля че на някой им убягват видими неща.
P.S. Разгледайте внимателно нагревателя на Питър Дейви, какво смятате - чертежа еднакъв ли е със снимката :), май на снимката са три камбанки.
Това за сега, лека вечер.
« Последна редакция: Септември 25, 2013, 06:06:25 pm от Maistora52 »

nikurs

  • Гост

gomi

  • Гост
Re: влияние на постоянните магнити
« Отговор #6 -: Април 19, 2008, 03:20:15 pm »
Как си разположил магнитите и какъв вид са?
Ако може сложи снимки, аз сложих от хард дискове , засега не забелязвам разлика.
« Последна редакция: Юни 08, 2008, 11:08:36 pm от altium »

sheki

  • Гост
Re: влияние на постоянните магнити
« Отговор #7 -: Април 20, 2008, 01:46:13 am »
не е ли важно магнитите да са и от двете страни а маркуча за горивото да е по тънък , така ще има по голяма напрегнатост на магнитното поле

gomi

  • Гост
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #8 -: Април 20, 2008, 05:06:04 pm »
Според мен най-добре се проверява разхода с една бутилка с гориво, тръгваш из града и като спре колата изчисляваш - иначе сума ти фактори оказват влияние. ;)

Аз, тоз уикенд имах едно ходене на разстояние 240 км и това което получих като разход е 5,2-5,5л/100км (карам дизел 1,7DTL Астра 68коня с турбо)  с трима човека в колата, досега не съм падал под 6 л....
 
Но не съм сигурен дали е от магнитите или от един "спортен" филтър тип китайски ;)

Затова мисля да пробвам с една бутилка, и с оригиналния си филтър.

Поздрави на всички, и да пишете ей ;)
« Последна редакция: Септември 25, 2013, 06:07:53 pm от Maistora52 »

nikurs

  • Гост
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #9 -: Април 20, 2008, 10:56:40 pm »
Здравейте,
така да започна отначало.
Двигателя е 1.8, 90 коня, моно инжекция.
Пробата  правя като пълна резервоара до горе, като се обезвъздуши
след 100-200 или колкото искате километри отново до горе с обезвъздушаване и делиш, получаваш разхода.
Да колкото повече километри толкова по-точно.
Така също съм си направил измервател на период и измервам времето, за което е отворен инжектора, за моята кола е една милисекунда, плюс минус в зависимост от режима.
Магнитите са ми тип подкова малко ръбести, подарък са ми от стар чешки радар. Нямам снимка, разположени са от двете страни на гумената тръба / просто казано/ , четири магнита.
Замерването съм го правил с четири човека в купето. Шофьор и още трима
средно общо тегло около 220-240 килограма.
Това за сега.
Лека вечер.

 
« Последна редакция: Септември 25, 2013, 06:10:34 pm от Maistora52 »

nikurs

  • Гост
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #10 -: Април 22, 2008, 06:25:31 am »
Добро утро,
така, по паспортни данни разхода е 7 литра на 100 при скорост 120 километра,
това при нова кола. Моя разход беше 7.350 литра на 100 при скорост 130 километра.
По натам знаете.

trax

  • Гост
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #11 -: Април 22, 2008, 08:57:09 pm »
Цитат
Тези данни трябваха, за да се разбере ползата от обработката на въздуха в двигателя с магнитно поле.
Обработката на въздуха или на горивото ?
Като гледам снимките магнитите са сложени на горивопровода.
« Последна редакция: Септември 25, 2013, 06:11:25 pm от Maistora52 »

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #12 -: Май 09, 2008, 10:19:13 pm »
ще опитам реактора на пантон да го стабилизирам.мисля да му създам постоянен вакуум с вентилатор и готовата смес да я дистилирам както се дистилира ракията :) ,след това като нормален бензин.май така ще е най-добре.ако има някой по добра идея да сподели

Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #13 -: Май 13, 2008, 12:23:23 am »
Ако колата работи на пропан-бутан, дали ще има ефект и някой пробвал ли е ?

gomi

  • Гост
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #14 -: Май 14, 2008, 09:13:09 pm »
ето един цитат от руските сайтове кадето обсаждаха магнитите, амоля накой да обясни какво има предвид човека- като горните картинки ли?

"Нихт вобла, гитлер капут  Не по тому принципу ищешь. Тогда уж лучше дуб. Шучу  Заметил странное дело - лучше всего магнит воздействует на топливо (да и на воду) если приложен не полюсом в сторону топлива, а боком.
 Я поездил 400 км со схемой: магниты притягиваются друг к другу, разведены и между ними топливный шланг. По этой схеме практически никакого эффекта, хотя я ожидал максимального. 

Зато когда магниты я расположил с одной стороны шланга и приложил не полюсом а боком (т.е. как бы двумя полюсами) то дело снова пошло 

Бок у магнита самое слабое место, но работает лучше всего.
 Может это только с этими магнитами... хотя я сомневаюсь. В общем если у кого с магниты дают разные результаты, надо подбирать какой стороной приложить магнит. Я даже провел дома эксперимент по вкусовым качествам воды.

 Разделил магниты на 3 равные части, взял 3 кружки и налил поровну питьевой воды. Одну кружку поставил на север магнита, другую кружку на юг, а третью на бок. Вода получилась трех вкусов, самая вкусная в кружке которая стояла на боку магнита  Похоже с бензином то же самое. Правда я еще попробую разные варианты установки.
И если бы магниты случайно не сползли бы в сторону от шланга, то я бы мог разочароваться в омагничивании топлива. Ее величество случайность как всегда кстати.


В общей сложности с омагничиванием топлива я проехал 1200 км. Есть результаты и очень заметные. Расход по городу упал на 0,6 - 1 литр. Зависит от пробок. Сейчас получается 9,3 литра. Раньше если было 10 литров, это было просто замечательно. Обычно ниже 10,5 расход не снижался. Интересно, что на трассе... Но самое интересное, я не катаюсь на экономичных режимах и люблю кому-нибудь утереть нос. Динамика убойная! Причем с пробегом она становится лучше. Машина буквально "Прет" и я замечаю что стал довольно дерзко всех поддевать. Надо с этим завязывать, хотя как приятно наслаждаться результатом своей деятельности


BorisKE"