Автор Тема: Проблем със заключен рутер на доставчика Networx  (Прочетена 105387 пъти)

stobig

  • Гост
Re: Проблем със заключен рутер на Networx
« Отговор #15 -: Февруари 13, 2010, 11:41:10 am »
Аз имам абсолютно същия проблем с въпросната фирма и съм ного щастлив че открих форума и тази много ценна за мен тема  ;D ;D ;D
Phill, благодаря за споделените знания които си натрупал по темата. Очаквам продължениато  :)

Phill

  • Гост
Re: Проблем със заключен рутер на Networx
« Отговор #16 -: Февруари 14, 2010, 04:52:48 pm »
Извинявам се, че така дълго се проточих във времето с тази тема, но ми изскочиха неочаквани ангажименти. Надявам се след ден - два да се поосвободя и да донапиша остатъка.
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 05:21:02 pm от Phill »

stobig

  • Гост
Re: Проблем със заключен рутер на доставчика Networx
« Отговор #17 -: Февруари 17, 2010, 09:56:43 pm »
Нещо не ми се получава  :( През WI-FI то когато пусна arp -a всичко е наред: IP 172.16.1.1
Но през LAN или WAN ми отговаря това и няма ping

Phill

  • Гост
Re: Проблем със заключен рутер на доставчика Networx
« Отговор #18 -: Февруари 18, 2010, 06:52:49 pm »
stobig за да получаваш такъв резултат от arp -a, то причината може да е само една - не си настроил мрежовата си карта (LAN) на компютъра да приема автоматично IP както е казал и altium
Ако не знаеш как да си направиш настройките пиши тук.
« Последна редакция: Февруари 18, 2010, 07:02:37 pm от Phill »

Phill

  • Гост
Re: Проблем със заключен рутер на доставчика Networx
« Отговор #19 -: Февруари 20, 2010, 02:29:25 pm »
stobig пиши на skype otom_eood. Ако си от Русе ще оправим някакси рутера.

stobig

  • Гост
Re: Проблем със заключен рутер на доставчика Networx
« Отговор #20 -: Февруари 20, 2010, 10:23:48 pm »
Най-после успях да флашна рутера :) :-* :)
Поне при мен стана по различен и доста по-лесен начин  ??? Може би защото Buffalo-то е друг модел  ???
По-късно ще опиша и моя начин.
Сега започват проблемите с настройката на DD-WRT.

stobig

  • Гост
Re: Проблем със заключен рутер на доставчика Networx
« Отговор #21 -: Февруари 21, 2010, 01:24:31 pm »
Как реших проблема:
Phill, мога само да ти благодаря за подробното обисание, без тази тема нямаше да се захвана с този рутер и съм сигурен че ще помогне и на други като мен.

Реших да експериментирам. Пропуснах точките от 1 до 8 (то май само това е разликата, другото е почти същото), които беше описал Phill.

Зададох от мрежовите настройки на LAN картата следните адреси:
Адрес: 192.168.11.2
Маска: 255.255.255.0
Гейт: 192.168.11.1

Свързах мрежовата карта на компютъра с 4-ти LAN порт на рутера, включих рутера и пуснах ping 192.168.11.1 -t, след което от рутера получих отговор на пинга, значи тези IP адреси са реалните за рутера.

Стартирах tftp.exe, като за сървър зададох 192.168.11.1, pass оставих празно и  посочих пътя до bin файла.
Включих отново рутера и след около 2-3 сек като светна червения светодиод на рутера, натиснах бутона Upgrade на tftp.exe.

Не можех да повярвам на очите си, когато червеното кръгче на tftp.exe-то стана зелено. :)

Направих HARD reset 30/30/30 за всеки случай (бутона за ресет вече работи) и влязох в рутера през WEB browser с 192.168.1.1 Това е.

Всичко това го направих на лаптоп с OS Windows 7 и IE8 при изключена (забранена) безжична мрежова карта.

Забравих да спомена че на моят рутер Buffalo WHR-G54S който е с 4MB Flash сложих без проблем Standard Generic firmware. 
http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database
Успех!
« Последна редакция: Май 15, 2010, 03:26:11 pm от altium »

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Проблем със заключен рутер на доставчика Networx
« Отговор #22 -: Февруари 21, 2010, 05:37:10 pm »
Поздравления за куража и настойчивостта!
Аз на ваше място досега най-вероятно бих го прекарал през месомелачка този рутер!  ;D

anonimov

  • Гост
Re: Проблем със заключен рутер на доставчика Networx
« Отговор #23 -: Май 04, 2010, 09:46:33 pm »
Потвърждавам и аз метода на stobig - при мен беше успешен на Бufalo WHR-G54S.

На WAN порта нямах DHCP и затова го вързах като него на 4-я LAN порт.

От Модератора: DHCP е услуга за автоматично раздаване на IP адреси, която е актуална предимно на вътрешните портове на рутерите и в редки случаи, на различни от масово разпространените домашни устройства - и на въшните. И поради тази причина, всички домашни рутери се включват към компютъра Ви през вътрешните портове.

Ясно, но човека беше написал към WAN порта да го вържем и да чакаме DHCP аз поне така го разбрах затова съм написал това :)
« Последна редакция: Май 10, 2010, 01:00:17 pm от anonimov »

Phill

  • Гост
Re: Проблем със заключен рутер на доставчика Networx
« Отговор #24 -: Януари 08, 2011, 06:33:37 pm »
Първо да се извиня на всички, които са чакали да донапиша статията... просто ме налегнаха тежки ангажименти.

Тези дни ми се наложи да се боря с един рутер Buffalo WHR-G125. Сетих се, че съм писал тука и започнах да чета. Всичко, което съм написал предния път е полезно, но се оказа недостатъчно.

На този рутер на WAN порта, arp -a командата не ми даваше IP-то на рутера. Пробвах на LAN портовете, но се оказа, че arp -a дава IP на рутера само на първи порт. IP-то беше различно от 192.168.11.1, което е по подразбиране. Четох wiki-то на dd-wrt и се оказа, че флашването с tftp се прави винаги по един и същи начин, незвисимо какво IP на рутера ви излиза при изпълнение на arp -a.

Както беше писано по-горе, трябва да си изключите безжичната мрежа, ако сте с лаптоп, а на LAN картата си да зададете:
IP: 192.168.11.2
Subnet mask: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.11.1

Свързвате с кабел LAN картата и рутера. Вкарайте кабела в този порт на рутера, в който се изпълнява arp -a и виждате IP-то му.
Пуснете tftp, задайте за Server 192.168.11.1, полето за парола оставете празно и укажете мястото, където се намира файла на firmware, задайте 20 повторения.  Натиснете бутона Upgrade и след това включете рутера към захранването. Би трябвало след няколко секунди на втори или най-много трети опит да видите зеленото кръгче и скалата за прогрес. След това изчакайте около минута, направете reset 30/30/30, задайте на LAN картата да приема автоматично IP и се опитайте да отворите през браузер 192.168.1.1. Ако не става по LAN пробвайте по Wi-Fi. След това си правите необходимите настройки.

При мен нещата се получиха по този начин. Ако има някакви проблеми, четете wiki-то на dd-wrt. Успех!
« Последна редакция: Януари 09, 2011, 10:52:12 am от altium »

Phill

  • Гост
Re: Проблем със заключен рутер на доставчика Networx
« Отговор #25 -: Януари 09, 2011, 12:12:07 pm »
Това, което четох във wiki-то на dd-wrt е, че няма смисъл да търсите IP-то на рутера. Каквото и да е IP-то настройките на LAN картата и tftp са винаги едни и същи - както съм написал в предния пост. Пускате arp -a само за да видите на кой LAN порт се вижда IP-то на рутера и точно в този порт включвате кабела. Както писах по-рано, при мен IP-то на рутера се виждаше само на първи LAN порт. Опитно съм установил, че arp -а се изпълнява успешно само на LAN порт, на който е имало включен компютър преди това. Пак казвам опитно! При вас може да не е така.
Тука трябва да уточним, че описаните методи за флашване са валидни само за рутери, които са в базата данни на dd-wrt!!!
Добре е да прегледате wiki-то, за някои операционни системи има особености, които трябва да се съблюдават.
« Последна редакция: Януари 09, 2011, 12:18:18 pm от Phill »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проблем със заключен рутер на доставчика Networx
« Отговор #26 -: Януари 18, 2011, 12:32:30 pm »
Вместо да налучваш подразбиращия се адрес на рутера просто пишеш:
ipconfig /all
Това което ти върне като "default gateway" ти е рутера.

Всички рутери след ресет раздават по DHCP.
Полезна тема си заформил. Аз имам доста LAN/ISP стаж но до сега не ми се е налагало да флашвам рутери без "пулс". Вече ще знам как стоят нещата. ;)
JTAG е сериен интерфейс /еднопроводен + маса/ който се ползва за debug. Най-често техниките вътрешно ползват SPI и I2C. И ако е нужна външна намеса трябва да се закачиш към тази шина и вече можеш да адресираш и пишеш/четеш.

pepi_hristov

  • Гост
Re: Проблем със заключен рутер на доставчика Networx
« Отговор #27 -: Май 09, 2011, 02:06:54 pm »
Здравейте от поредния бивш клиент на Нетуъркс Русе.
   Първо да благодаря на хората писали по темата за подробните обяснения.
     Пробвах методите описани от Phill и stobig, но при мен нещо не се получава флашването...
   Имам пинг през лан порт 1 и 2, към IP: 172.16.1.1, но при опит да флашна с tftp2.exe и свалена версия на firmware от dd-wrt, преминават броя опити, които съм задал (напр. 50) и нищо не става...
   Преди това пробвах с ресет 30/30/30 и пак не става. През WAN порта въобще нямам връзка с рутера (BUFFALO WHR-HP-G54)...
     Ще съм благодарен за някакви идеи... Лек ден на всички!!!

stobig

  • Гост
Re: Проблем със заключен рутер на доставчика Networx
« Отговор #28 -: Май 21, 2011, 09:40:52 pm »
Здравей! Доколкото си спомням тънкоста е да уцелиш времето за натискане на бутона Upgrade на tftp.exe. Имаш само 2-3 секунди за реакция при включване на рутера и ако ги пропуснеш после нищо не става. Пробвай няколко пъти!
 
"Включих отново рутера и след около 2-3 сек когато светна червения светодиод на рутера, натиснах бутона Upgrade на tftp.exe."
 
Пиши дали си се справил и успех!


altium, око не искаш да обесняваш повече какво е DHCP и има ли разлика между WAN и LAN порта на рутера, просто редактирай поста на Phill, защото хората се оборкват  ;D
3. Свържете с кабел мрежовата карта на вашия компютър с WAN порт на рутера. Не правете никакви настройки на мрежовата карта;
« Последна редакция: Май 22, 2011, 08:30:34 am от stobig »

Donchev

  • Гост
Re: Проблем със заключен рутер на доставчика Networx
« Отговор #29 -: Ноември 29, 2011, 01:57:17 pm »
Следвах стъпките, но имам чувството че моят рутер се оказа доста по-кодиран от тези с които вие господа сте експериментирали.
Става дума за рутер на компанията INTERBILD. Стигам до точка 9 или 10, и там закицлям. Работата е там, че при работата ми с tftp, самата програма ми иска парола, която не зная. Ако някой има някакви идеи съм готов да експериментирам.

Относно флашването с другият метод(J...) четох изказвания на този, който е изработил софтуера на рутерите и пише, че е най-вероятно да повредя хардуера на рутера, отколкото да го флашна.

Така, че някой ако има идея как да открия паролата в tftp да удари едно рамо. :))

Еdit: Ето и снимка, за да стане ясно точно къде е проблема :)
« Последна редакция: Ноември 29, 2011, 02:10:23 pm от Donchev »