Справочници, схемотехника, теория > Измерителна и генераторна техника - практически схеми и софтуер

LCFG метър

(1/2) > >>

giunal:
Ето и нещо качественно и евтино от мен. Това е  комбиниран уред за измерване на честота, индуктивност, капацитет и генератор. Със следните параметри:

Напряжение  питания, В: 6…15
Ток потребления, mА: 14…17
Пределы измерения, в режиме:
F1, МГц         0,01…65
F2, МГц         10…950
С   10 pF…10000 мкF
L   0,001 мкГн… 5 H
Точность измерения, в режиме:
F1    +-1 Гц
F2 - +-64 Гц
C -  0,5 %
L -  2…10 %
Период отображения, сек,   - 0,25
Чувствительность, mV
F1 -10…25
F2 -10…100
Цялата информация за уреда се намира в  папка "Инструкции".

giunal:
Честотата на генератора му не е на фиксирана и може да се променя чрез бутоните. Но аз не го ползвам. Мисля, че по-същественото са другите характеристики - L,C и F. А контролера няма значение, просто разполагах с 16F628.

giunal:
А ето и външният вид на устройството без лицевият панел (не съм го поръчвал още за изработване).

giunal:
Качвам и схемата с галетен превключвател вместо с бутони, моя преработка. Използвана е V2.1 версия на софтуера, има някои подобрения като автоматична калибровка, автоматично коригиране на дрейфа (софтуерно) и др. малки подробности.

giunal:
По запитванията, които получавам искам да уточня, че можете да реализирате коя да е схема от папка Схеми или тази която аз съм преработил (разликата е само в елементите, които се използват). А от папка "прошивки" избирате hex файла, който искате да заредите и тествате.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия