Автор Тема: Анодно отопление  (Прочетена 318237 пъти)

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Анодно отопление
« -: Февруари 02, 2010, 10:15:09 am »
Здравейте колеги, избора на отопление на една къща или апартамент е много важен момент.За парно, избщо не искам и да чувам, за газови отоплителни систени инвестицията е доста голяма,остават камините но това е голяма разправия. По въпроса с Аквагалана искам да споделя моето мнение. Ако се използва електролит за по добри проводими качества, това може да е проблем ако пробие серпентината на бойлера, тогава ще се смеси с питейната вода, отделят се повече газове които не са безвредни. Енергията с която ще затоплите цялата система, камина, тръби , радиатори е доста повече от това да топлите само радиатора. Направил съм няколко радиатора с анодно загряване на водата, което е около 5 пъти по ефективно от другите нагреватели а дори може да се окаже и по евтино от към пари и разправия с камината.
??? Ако използвате антифриз в парната инсталация имайте на предвид, че той е много проводим и отделя много газове. За сравнение на вода шпилката която е монтирана в тръба за да не пробива фазата е около 20см за 1Кв а на антифриз е около 2см за 1Кв.
??? Антифриза има по ниски топлопреносни качества от водата поне с около 15-30 градуса.
Сега ще монтирам електромер на радиаторите последователно за да мога да засека за едно денонощие колко енергия ще консумира всеки. Естествено това е свързано с помещението което се отоплява, колко е изолирано. Всеки радиатор има термо датчик, с който се определя температурата на радиатора.
Етомалко снимки на печка.
Успех ;D ;D ;D
« Последна редакция: Февруари 07, 2010, 12:36:55 am от altium »

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Отопление.
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2010, 10:33:41 am »
Тази печка консумира 1,3А
Това е единият от радиаторите в къщата ми който е 700вата.
Направете някои сметки... ;D

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Отопление.
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2010, 11:10:06 am »
С цялото ми уважение към труда ти еmm - ще отбележа само че имам климатик хиперинвертор ,,Daikin" - максимална ел.консумация 440 W , а е 9000 BTU.
Работи перфектно-цената с монатажа е 1600 лева(малко соленичко,но си заслужава).За справки:
http://www.termo-klima.com/bul/find.php?group_id=-1&maker_id=21&country_id=1&area=2&kind_id=3&price=-1&Submit=%D2%FA%F0%F1%E5%ED%E5
P.S Дори и в студовете работеше без проблем - поне тук във Варна температурите се сринаха до -15 градуса.
« Последна редакция: Февруари 02, 2010, 11:27:22 am от RUS »

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Отопление.
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2010, 05:51:04 pm »
Прав си колега, НО запознат ли си как се обслужва един климатик.
 1.  В радиатора на климатика се разжижат бактери, поради ниската температура около 40гр. които са вредни при вдишване. Има специални флакони с които се пръска радиатора и перките.
2. Има шум от мотора колкото и слаб да е той, но по лошото е , че се отделят положителни йони от самата турбина която се наелектризира от въздуха. По скъпите климатици имат вградени йонизатори.
3. За парите които си дал може да се направи цяла система за отопление на цяла къща и да си платиш сметките поне за един сезон.
Не казвам, че покупката ти е лоша но трябва да мислиш по разчупено. Ако трябва да отопляваш цяла къща или апартамент дали ще си купиш климатици за всички помещения.
Успех ;D

Krasimir

  • Гост
Re: Отопление.
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2010, 06:28:06 pm »
Поздравления, някакви подробности за изработката на нагревателя?

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Отопление.
« Отговор #5 -: Февруари 02, 2010, 07:35:53 pm »
Средният електрод е шпилка 6мм неръждавейка, тръбата е гофретна за газови инсталации вътрешно сечение 14мм. дължината на шпилката определя мощноста на нагревателя, НО НЕ ТРЯБВА ДА НАБЛИЖАВА КРАЯ НА ТРЪБАТА ПОНЕ 2см.
Шпилката е фаза ,а тръбата "0" и корпуса на радиатора тоже!

Тръбата трябва да е надупчена така че да може водата свободно да преминава през нагревателя.
Абеееее нещо много вяло се изказвате... :D :D :D

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Отопление.
« Отговор #6 -: Февруари 02, 2010, 07:41:14 pm »
Колеги експериментатори!  Това не е библиотека тука се мисли и се пише... ;)

vitan

  • Гост
Re: Отопление.
« Отговор #7 -: Февруари 02, 2010, 09:05:13 pm »
Постът ми беше съвсем друг. Скрития диалог имаше такава насоченост, но с тия думи преразказано много хора няма да разберат за какво иде реч (като възможна заплаха).

BONETI

  • Гост
Re: Отопление.
« Отговор #8 -: Февруари 02, 2010, 09:23:33 pm »
  Правих опит,като завирах едно и също количество вода с обикновен нагревател и две пластини неръждавейка,но разлика в консумацията нямаше.
   С два електромера сам на бюрото, така че не мисля, че има грешка.Emm обясни защо при мен се получава така.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Отопление.
« Отговор #9 -: Февруари 02, 2010, 09:32:46 pm »
  Правих опит,като завирах едно и също количество вода с обикновен нагревател и две пластини неръждавейка,но разлика в консумацията нямаше.
   С два електромера сам на бюрото, така че не мисля, че има грешка.Emm обясни защо при мен се получава така.

Въпросът се отнася до лесно поддържане на температурата в радиаторите. Не виждам в случая да става въпрос за свръхефективност. Целта е да се спести енергия, докато не се използва изцяло инсталацията.

BONETI

  • Гост
Re: Отопление.
« Отговор #10 -: Февруари 02, 2010, 11:33:03 pm »
  Ще сложа цифров терморегулатор. Даже ще повторя същата постановка...Пълно е на работа с неръждавейка и ще е срамота да не се ползва ;)

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Отопление.
« Отговор #11 -: Февруари 03, 2010, 10:05:12 am »
Целта е обикновен нагревател с 500вата и аноден с 500вата, 1л. вода за колко време ще се нагрее до определена температура.
При обикновените нагреватели се нагрява реотана, а при анодният нагряваме директно водата като караме молекулите да се трият, с променливо напрежение.
По въпроса с земята, има електронни шалтери които следят за пробив в "О'-та
« Последна редакция: Септември 26, 2014, 02:54:55 am от atos »

Тони

  • Гост
Re: Отопление.
« Отговор #12 -: Февруари 03, 2010, 01:02:25 pm »
 Колега емм, никога не може да ти пробие в топлообменника електролита и да навлезе в бойлера. Налягането в горещата вода на бойлера е доста по голямо от налягането в отоплителната инсталация. Радиатора ти е 700Вт отдаваща отоплителна мощност но при 80 градуса. Консумацията на нагревател е активен товар, а на аноден отоплител е реактивен товар. Новите електромери отчитат това и консумираната мощност се калкулира по друг начин. За сега най-ефективното отопление което се предлага е чилъра вода вода. Аз съм монтирал такъв на сграда 450м.кв. и консумацията му е 2.8кВт, в което влиза и топлата вода. Топли се цялата сграда, коридори, бани, тоалетни.
« Последна редакция: Септември 26, 2014, 02:56:16 am от atos »

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Отопление.
« Отговор #13 -: Февруари 04, 2010, 08:37:19 am »
Клеги на теория е така, но на практика има много места по България където налягането на водата се променя и дори я няма. Това дава възможност за пробив на охладителна течност в питейната вода!!!
Радиатора който е на снимката с 15 ребра му дават отделяна топлина мощност 1000вата на ребро, да при 80градуса. Консумираната мощност от мрежата е 700вата докато не изключи термо датчика на определената температура.
Естествено че има и по ефективни начини за отопление, НО на каква цена.
За сондите се бях интересувал преди време и цената ми се видя доста голяма, като евентуално има и вариант за доплащане за сондажните дейности.
Всичко е свързано с пари!!! >:( >:( >:(
Ако разглеждаме нещата потакъв начин, имамного изобретения които са направени и може да си ги купите, ако платите солена цена.

nasko_4wd

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #14 -: Февруари 11, 2010, 02:15:56 pm »
Здравей емм може ли да се направи котел с аноден нагревател
Искам да направя нещо такова за вкъщи че ми писна имахме:
маслени радиатори
панелни радиатори с кварцов пясак
подово - което още стои но не се ползва
печка с водна риза
накрая сложих два климатика има да се сложи още един в третата стая
от печката с водната риза ми стоят радиаторите и искам да ги вкарам в употреба че ако ги махна ще трябва да мажа дупкоте
Всичко това което сме правили е защото съм на 4 етаж и един магазин стаите са високи 3 метра и окачени тавани сам сложил трудно се качват дърва до 5 етаж като няма асансъор видяло се е че ще се топля на ток а скоро видях Пловдивска фирма която прави такива котли 9кв 3500лв но ми се струва малко много
Може ли да ми направиш такъв нагревател
« Последна редакция: Февруари 11, 2010, 02:53:25 pm от nasko_4wd »