Автор Тема: Още за схемите на Маер  (Прочетена 12091 пъти)

kelt

  • Гост
Още за схемите на Маер
« -: Януари 31, 2010, 01:22:51 pm »
Попаднах на един pdf файл за устройството на разработките на Станли Маер, не съм срещнал из форума подобен файл но ако го има извенете. Казва се independent.pdf в него
има малко по-подробно показване на устройството на електрическата част на и устройството на самата клетка. Дават се разграничено частите на генератора (черната кутия с която се захранва клетката). Това което разбрах  е че схемата на стр.24 е захранващ блок и е дадена като платка (карта) на стр.32 и къде се намира в кутията на стр.30. А схемата от стр.25 честотният генератор (мисля) е даден на стр.31 и в кутията на стр.32. И има дадени връзките между отделните блокове с букви. А от устройството на клетка се разбира че вътрешните  тръби са (стомана Т304) са свързани за плоча от неръждаема стомана и между външната и вътришната тръба няма гуми както го дават d14. Надявам се тази информация да е полезна и ако някой желае да пробваме да направим по качествена репликация на схемата на Стенли Маер като разчистим неяснотите по схематаПопаднах на един pdf файл за устройството на разработките на Станли Маер, не съм срещнал из форума подобен файл но ако го има извенете. Казва се independent.pdf в него
има малко по-подробно показване на устройството на електрическата част на и устройството на самата клетка. Дават се разграничено частите на генератора (черната кутия с която се захранва клетката). Това което разбрах  е че схемата на стр.24 е захранващ блок и е дадена като платка (карта) на стр.32 и къде се намира в кутията на стр.30. А схемата от стр.25 честотният генератор (мисля) е даден на стр.31 и в кутията на стр.32. И има дадени връзките между отделните блокове с букви. А от устройството на клетка се разбира че вътрешните  тръби са (стомана Т304) са свързани за плоча от неръждаема стомана и между външната и вътришната тръба няма гуми както го дават d14. Надявам се тази информация да е полезна и ако някой желае да пробваме да направим по качествена репликация на схемата на Стенли Маер като разчистим неяснотите по схемата това е адреса на файла http://www.aquapulser.com/docs/independent.pdf

giunal

  • Гост
Re: Още за схемите на Стенли Майер
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2010, 12:36:45 am »
Здравейте експериментатори.Отдавна чета темите във форума и доста неща научих от вас.За което благодаря.Ето и нещо с което мога да бъда полезен. Става въпрос за подробно описание на разработката на Стенли Майер.Ако го има някъде из форума извинявам се но не съм го видял.

« Последна редакция: Юни 04, 2017, 10:41:05 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Още за схемите на Маер
« Отговор #2 -: Юни 04, 2017, 10:48:13 am »
Тук  https://www.vbox7.com/play:03ce26a0ea  има кратко клипче в което се споменават двама от ликвидираните Изобретатели на ННО.
Специално относно Стенли Майер - споменава се, че е отровен в едно заведение със сок от боровинки. през м.Май 1998г.
Явно е бил дебнат и ...
А колко още са сполетени от неговата участ, като Ланкиеца, като Стефан Маринов, Трой Рийд и др.... нямат вече брой!
Мисля си дори, че и на Джон Бедини са му скроили подобен номер, защото явно е имал какво още да покаже...
« Последна редакция: Юни 04, 2017, 01:41:49 pm от atos »

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Още за схемите на Маер
« Отговор #3 -: Юни 04, 2017, 12:08:01 pm »
   Стига с тия конспираций. Измисли нещо по умно.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Още за схемите на Маер
« Отговор #4 -: Юни 04, 2017, 12:59:11 pm »
   Дедо Попе, конспирациИ се пише накрая с "и", а не с "й". Научете първо граматиката, а после ни кажете кое е достатъчно умно и кое не е.
   А Майсторът е прав да ни обръща внимание за опасностите, защото нещо подобно може и на нас да ни се случи. Още повече, че вече и в нашия форум има хора, които имат или са на път да направят такива изобретения. И винаги съм се чудел защо умни изобретатели постъпват толкова наивно като вярват в добронамереността на разни инвеститори. Човек може да има вяра само на хора, с които живее и работи заедно и имат общи проблеми за решаване. За жалост светът се управлява от хората с парите, а не от хората с морал. И полезността на даден продукт се определя по неговата цена в пари. Явно по тази логика изобретателите не са достатъчно ценни щом твърде малко се инвестира в техния труд, а като направят нещо значимо ги крадат и убиват. Излиза че направеното изобретение е по-ценено от самия изобретател, но такава е сатанинската логика на алчните инвеститори.
   Затова е по-добре жив параноик, отколкото убит изобретател.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Още за схемите на Маер
« Отговор #5 -: Юни 04, 2017, 02:53:39 pm »
Димов (и Майсторе)... мисля че много добре ви е известно, че ако "нещото" се даде на широката публика в достатъчно ясен за мултиплициране вид, то убийството на приносителя става безпредметно. Така че начина на действие трябва да ви е ясен - ако усетите че сте "хванали дявола за опашката", единствения начин да се спасите е да разпространите колкото се може по-бързо и колкото се може на повече места това, което сте открили.
А и реално тия измислици за убити изобретатели ми идват малко в повече. Идея си нямате колко хора умират ежедневно. Изобретателите не са имунизирани от това, и при условие че някои (дори от тук пишещите) "работят" десетилетия по нещо, статистически е неизбежно някои да се спочинат по време на работата върху изделието.
Умрял човека след като изпил сок в заведение ... това е толкова смешно че чак не е истина. Ако вие сте "мъжете в черно" дали няма да инсценирате пожар в лабораторията, с който да премахнете хем изобретателя, хем трудовете му? Или просто да "изчезнете" човека така че никога никой повече да не чуе нищо от него? За к'ъв чеп ще го тровите в заведение, пред много хора, при вероятност някой да свие чашата от сока и да направи изследване, или чашата да попадне по погрешка при друг клиент който да я изпие ...
Не мислите ли, че хора които се занимават един вид професионално с премахване на учени, ще знаят как да направят това нещо и няма да се занимават с такива аматьорски изпълнения? Много по-чисто е пред дома на изобретателя да спрат 2 черни вана (или мерцедеси - "кубчета") без номера, да излезнат едни хора в шлифери, да го натоварят като агне и човека да изчезне тотално, завинаги и безвъзвратно.
Представяте ли си колко кретенско и подозрително звучи някой да изпие сок от боровинки и да умре? Дори и аз, дет не съм в тоя бранш не бих си позволил такава необмислена постъпка...

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Още за схемите на Маер
« Отговор #6 -: Юни 04, 2017, 04:24:13 pm »
   През дедовия ми е как се пише. Важното е че сте ме разбрали и веднага нададохте вой до небесата.
   Да ви дам пример Кудуцей- магнитите му давали 20-30-40% икономия и още е жив нали? Та питам аз кой лъже-Куцудей  или привържениците на конспирацията.
   Иване,граматиката може да я науча ,ама твоя магнитен двигател никога няма да тръгне. Бъди сигурен че тия опасности тебе няма да те сполетят...Сигурно има защо.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Още за схемите на Маер
« Отговор #7 -: Юни 04, 2017, 06:29:02 pm »
От параноята господа, се печелят пари! За коя да е медия, малката лоша новина е приоритет пред голямата добра новина! За това им е удобно, да скалъпяват нещата така че да бъдат четими, гледани, загадъчни и т.н.! Например, тиража на вестника може да бъде увеличен, тв. аудиторията шашната от ужасяващи кадри!                                                                                                                                                     Аз трябва да бъда убит, защото си имам личен соларен парк, и не се нуждая от услугите на енергото! Защото видите ли, и други ще ме последват! Пълна глупост на болен мозък!
Ами защо притежателите на телефоните с жици, не са изтрепали изобретателите на телефоните без жици? Ами защото са преминали на новата технология, и пак са си монополисти!
Проумейте го, когато си богат можеш да развиеш технологията на изобретателя, защо да го убиваш? Защо да скриваш прогреса? Рано или късно някой ще те изпревари, за това по добре бързай!
Бог да ви благослови да направите изобретение, и ще се уверите в горе написаното!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Още за схемите на Маер
« Отговор #8 -: Юни 05, 2017, 01:39:07 pm »
Лошо, много лошо! Ето и тук нещата се повтарят пак и очевидно някой от форума е постигнал успех и го е споделил с още няколко човека, не се знае кои точно, и сега ни играят номер гадните монополисти. Искат да организираме сбирката на 16ти за да се съберем повече хора на едно място, та по-лесно да ни очистят и после ще обвинят ислямистите.
Шегата настрана, а сега по същество:
Прочетох една статия тези дни, но за нещастие не мога да я открия отново за да я цитирам, и поради тази причина само ще я преразкажа бегло:
Значи ставаше дума за някакви учени, които с помощта на генно инженерство са принудили вирус да започне да разлага водата на водород и кислород. Са, дали наистина са някакви макровируси, които имат някакъв метаболизъм, или е грешка на преводача и това са бактерии, не е от значение. Въпроса е, че животинката използва слънчева светлина за целта, както и да е, най-важното, поне за нас е, проблемът на който са се натъкнали учените, а той е в това, че водата се разлага на кислородна молекула, водородни ядра и свободни електрони.
Кофти тръпка е, че кой знае защо, после водородните ядра отказват да се слеят веднага с електроните, за да се получат водородни атоми и съответно молекули. За целта учените смятат да създадат още един генно модифициран организъм, който да върши тази работа. Всичко това разбира се, нас не ни засяга кой знае колко, но обяснява доста от проблемите при експериментите с Браунгаз, който очевидно не е смес от водород и кислород, което обяснява защо пламъка на браунгаза е силно окислителен и не става за заваряване. Аз предполагах, че водорода се йонизира след получаването и се губи някъде от това, но не, той си е такъв по рождение. Браунгазът е смес от кислород и свободни протони с ниска енергия. Знам че голяма част от феновете на ННО ще откажат да повярват и въобще няма да се опитат да разберат за какво иде реч, но може пък на някой реално мислещ да му светне как точно да превърне този "проблем" в "качество" - за този човек пиша, а не за тия които ще гракнат по-надолу.
« Последна редакция: Юни 06, 2017, 01:02:54 pm от Maistora52 »

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Още за схемите на Маер
« Отговор #9 -: Юни 05, 2017, 02:47:43 pm »
    Още една доза словесен тюрлю-гювеч.  Дерзайте!