Автор Тема: Размисли за електрона  (Прочетена 13308 пъти)

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Размисли за електрона
« -: Януари 27, 2010, 06:33:27 pm »
В теорията е ясно че електрона е отрицателно заредена частица която носи отрицателен ЕЛЕКТРИЧЕСКИ заряд.
Коя частица носи положителния електрически заряд и е ПОДВИЖНА? т.е. обикаля около ядрото.
Според мен не може протона да е положително зареден при постоянния ток  защото метала не е течност а е с кристална решетка(протона участва в кристалната решетка), нещо друго носи положителния потенцял. При една батерия имаме протичане на ток но КАК възниква потенцияла + и - ?
А електрона само отрицателно ли може да е зареден?

Когато имаме променливо електрическо поле въпроса остава малко спорен там имаме трептене на електроните и как се получава в отрицателната полувълна немога да кажа?

Аиде поразсъждаваите и вие!
« Последна редакция: Февруари 20, 2010, 04:52:56 pm от altium »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Размисли за електрона
« Отговор #1 -: Юли 02, 2010, 01:45:19 am »
Тази "каша" с движението на положителен заряд по метални жици е забъркана от "сухата" теория. На практика токът е от движението на отрицателните електрони. При електролиза на течности може да се говори за пренос на положителен заряд от йони, но при твърди тела само електроните са "свободни" за движение в определена посока. А разликата в потенциала по жицата е просто разлика в концентрацията на електрони в единица обем - колкото са по-нагъсто, толкова потенциалът е по-отрицателен, а колкото са по-нарядко, толкова потенциалът е по-положителен.

Простите обяснения привличат, сложните отблъскват! :)
« Последна редакция: Юли 02, 2010, 11:14:31 am от altium »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Размисли за електрона
« Отговор #2 -: Юли 02, 2010, 12:05:43 pm »
Напълно съм съгласен!

Dex

  • Гост
Re: Размисли за електрона
« Отговор #3 -: Юли 02, 2010, 02:41:58 pm »
Хайде да ви дам една задачка, закачка, но напълно сериозна. Както знаем, когато от някъде нещо излиза, то нещо друго трябва да влиза, защото това си е фундаментален закон. Природата не търпи вакуум! Когато има движение на електрони в едната посока, какво отива в другата? Ей това е въпроса.

Неактивен sbk1

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 198
    • sgcar.hit.bg
Re: Размисли за електрона
« Отговор #4 -: Юли 03, 2010, 10:51:40 am »
Във  филма " What The Beep Down The Rabbit Hole "  се говори  за двойнствения характер на електрона , може да се държи като вълна, със своя вълнова функция или като частица имаща материя. Дали  ще се държи като материя или като енергия зависи от това дали го наблюдават. С  доста примери  и опити показват, че ако се опита да бъде измерен или няблюдаван, то електронът се държи като материална частица. Когато не го наблюдават е  вълна . А какво остава след вълната като мине....

viper

  • Гост
Re: Размисли за електрона
« Отговор #5 -: Август 21, 2010, 02:03:34 pm »
Във  филма " What The Beep Down The Rabbit Hole "  се говори  за двойнствения характер на електрона , може да се държи като вълна, със своя вълнова функция или като частица имаща материя. Дали  ще се държи като материя или като енергия зависи от това дали го наблюдават. С  доста примери  и опити показват, че ако се опита да бъде измерен или няблюдаван, то електронът се държи като материална частица. Когато не го наблюдават е  вълна . А какво остава след вълната като мине....
А да те питам аз когато един електро генератор заработи от къде му идват излишните електрони за да ги придвижи?
Ами естествено че от затворената верига с консуматора.Ако има еднопосочен път на електрони като се черпят само от източника, то би следвало да се получи в един Х момент трансмутация на материала който, отдава собствените си електрони.
И след като радиоактивно динамо не съм виждал така от само себе си като работи.... ти бе обяснено с прости думи какво се случва.А тоест електричеството тече в една посока и само ако има затворена верига. Ако няма затворена верига то няма физичен закон който да го накара да протече и респективно да премести електрон от един атом на друг.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Размисли за електрона
« Отговор #6 -: Август 21, 2010, 05:17:05 pm »
 Когато един електрон се проявява като вълна, той може да върши неща, които никоя частица не може.

Цитат от   http://sebepoznanie.com/wselena/nabludatel/ "Ако бъде изстрелян към бариера, в която са направени два процепа, той може да премине едновременно и през двата, като частицата се оказва на две места едновременно! При този прочут експеримент, резултатът, че частиците минават и през двата процепа е въз основа на модела на картината, която те образуват върху екрана от другата страна на преградата(наречен интерферентен модел). Всички резултати от  безбройните повторения на този модел сочат към един и същи резултат – всяка отделна частица преминава и през двата процепа едновременно!
Тоест  атомите могат да бъдат на две места едновременно! Тази странна природа на атомите поставя физиците пред загадка. Днес те смятат, че елементарните явления не следва да бъдат класифицирани като само вълни или само частици, а като някаква отделна категория неща, които са винаги някак си и двете."
   Интересно ми е след като един електон минава през две дупки едновременно така че от другата им страна вече наблюдаваме два електрона, дали енергията на движението на всеки от тях е наполовина? Ако не е намаляла , то с няколко последователно свързани лампи в които се получава именно такова удвояване на броя електрони във всяка от тях, то на изхода ще получим многгократно плътен електронен(енергиен) поток или с две думи: Свободна енергия. От тук пък идва и въпросът дали Никола Тесла не е направил точно такъв вид енергиен умножител, с който е захранвал електромобила си?

viper

  • Гост
Re: Размисли за електрона
« Отговор #7 -: Август 21, 2010, 05:58:55 pm »
Ами какво да ти кажа.. въпросната Росица Кънева която цитираш.... се питам с какво се занимава? Капацитет по квантова физика ли е.. Теофиле, нямаш си на идея колко, плява има в интернет.Забелязал съм те от постовете ти че, говориш на един език от който полвината думи са заучени фрази.....без ни най малка връзка с познанието което имаш. Ако те слуша човек и наистина няма хал хабер от физика ще те обяви най малко за Айнщаин и Кюри едновременно. Бих ти повярвал на 100% ама опитай се да защитиш теорията си. Аз вярвам че, е възможно да се постигне КПД>1 но с реалната физика която е валидна и в момента. Ако проследиш постовете ми до сега никаде не говоря за някакви частици дошли на магия от незнам кое си измерение или да твърдя за такива неща като тебе. Когато не разбирам нещо то си мълча и слушам и с базата си на знанията които, имам сравнявам и правя логически изводи. А ми обясни ти сега тая мъглявина от електрони да видя твоето обяснение. И кой и как точно е видял тия процепи в бариерите и какви са точно тия бариери или просто в единия процеп влиза електрон а в другият се избива един електрон от бариерата.... защото ако е така се връшаме на моето твърдение. Но какво ли съм седнал да обяснявам на хора като тебе които са няколко, стъпала в развитието си над мен. Явно грешката е в мене и нямам ни най малка предства за някои неща.
Желая ти успехи в живота и успехи в развитието.


От модератора: Моля избягвайте да се заяждате (чатите) в темите. След известно време тази и другите теми в коите се нищите с теофилус ще бъдат почистени.
« Последна редакция: Август 21, 2010, 07:15:34 pm от vlindos »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Размисли за електрона
« Отговор #8 -: Август 22, 2010, 09:34:04 am »
Разглеждате електрона едностранно и само свойството заряд без да разглеждате свойството спин, а за масата не говорим. Чрез спина се прехвърля енергия между ефира(неотриното) и електрона. Процеса е двупосочен и зависи от конкрeтния процес. При постоянен ток имаме придвижване на електрони(йони), при променлив ток само трептене. Понятията + или - ги приеман условно. Правилно е да се каже електроните се движат от по-висока концетрация излишък(-) към по-ниска концентрация недостик(+) на електрони. При хомогенно разпределение няма ток. Скоростта на електроните(в метали) е няколко мм/сек до няколко см/сек, но полето(спина) се движи от 270 000км/сек до 0 км/сек(теоретично). За това разглеждаме три електрични полета:
-електростатично-отворена верига, условно безиндуктивна бифилярка
-стационарно-течене на постоянен ток електростатичното се преобразува в магнитно(електромагнит)
-електромагнитно-променлив(пулсиращ) ток
Спинът поляризира неотриното и имаме следните случей:
От слънцето идва основно не поляризирано неотрино
-въртящо се  неотрино е фотон, ако въртенето е в една равнина(може и противоположно) то имаме поляризована  светвина(лазер)
-поляризовано неотрино електростатично поле
-поляризовано неотрино и въртене - електромагнитно поле
от изложеното се вижда безсмислието да се върти наляво и надясно неотриното(жироскопични моменти), цаката е в бифилярните трансформатори ала Тесла приключвам излизам от темата, може да има спорни моменти но грубо е така.
« Последна редакция: Август 22, 2010, 12:50:34 pm от vlindos »

viper

  • Гост
Re: Размисли за електрона
« Отговор #9 -: Август 22, 2010, 01:26:48 pm »
Интересувам се от превръщането на неутриното в фотон. А също и за произвеждане на неутрино с спин по голям от 1/2h. Ако знаеш реални методи за това преубразуване , желая да купя технологиите.

 Поздрави и успех
« Последна редакция: Август 22, 2010, 01:48:16 pm от viper »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Размисли за електрона
« Отговор #10 -: Август 22, 2010, 06:29:30 pm »
Аз от това се стремя да се избавя фотона(гама лъчи-лъчева болест). Разработките са насочени към получаване на ел.ток и управление на гравитацията. Получаване на светлина е страничен ефект и не съм човека, който ти трябва.
« Последна редакция: Август 22, 2010, 06:32:48 pm от mi68 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Размисли за електрона
« Отговор #11 -: Август 22, 2010, 06:46:22 pm »
   Декстър,
 Имаме две успоредни жици. Ако по едната пуснем ток наляво плавно от нула до 10 А и го задържим постоянен, то в другата жица ще тръгне ток надясно и после ще спре. За мен са важни посоките. Как така ускоряването на електроните в единия кабел в една посока, води до ускоряване на електроните в другия в противоположна посока? И това става на разстояние (дори във вакуум). Ако ефирът е посредник при индукцията, то механизмът на електронното задвижване би трябвало да се крие в собственото въртене на електрона. По този повод на мен ми е интересно дали ще се движи праволинейно следната опитна постановка: Полусфера е потопена във вода. В нея е развъртян около вертикална ос метален диск (жироскоп). Ако тази своеобразна лодка се бутне в определена посока, дали ще се движи праволинейно?
« Последна редакция: Октомври 08, 2010, 07:31:11 pm от Иван Димов »

Seeker

  • Гост
Re: Размисли за електрона
« Отговор #12 -: Август 22, 2010, 08:49:04 pm »
  ...По този повод на мен ми е интересно дали ще се движи праволинейно следната опитна постановка: Полусфера е потопена във вода. В нея е развъртян около вертикална ос метален диск (жироскоп). Ако тази своеобразна лодка се бутне в определена посока, дали ще се движи праволинейно?

Полусферата ще запази посоката на движение без да се отклонява. Но ако я оставим за по-дълго, то ще се получи наклон поради прецесията, породена от въртенето на земята и полусферата ще пийне вода.

kaneto

  • Гост
Re: Размисли за електрона
« Отговор #13 -: Август 23, 2010, 03:56:15 pm »
  ...... По този повод на мен ми е интересно дали ще се движи праволинейно следната опитна постановка: Полусфера е потопена във вода. В нея е развъртян около вертикална ос метален диск (жироскоп). Ако тази своеобразна лодка се бутне в определена посока, дали ще се движи праволинейно?
В случая жироскопа няма да има никакво значение, освен да намалява клатушкането на лодката.

Dex

  • Гост
Re: Размисли за електрона
« Отговор #14 -: Август 23, 2010, 06:05:31 pm »
Цитат
Как така ускоряването на електроните в единия кабел в една посока, води до ускоряване на електроните в другия в противоположна посока?
Значи има нещо, което взаимодейства с електроните, но не е електрон и се движи в противоположната посока. Е, какво е това ме интересува. Възможно ли е това да е античастицата на електрона, нещо като антиматерията?