Автор Тема: Testatika - принцип на работа и основни схеми  (Прочетена 359477 пъти)

GTV

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #225 -: Септември 11, 2013, 09:21:06 pm »
 Установки бол, били те технологични или не.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Kelvin_water_dropper
 Но никой не обяснава как се  натрупват зарядите. Ако някой знае повече от това, ще помоля да обясни.

   http://en.wikipedia.org/wiki/Electric_Induction

  П.П. Сещай се Фърст Духовни! ;) ??? :o
« Последна редакция: Септември 11, 2013, 11:11:13 pm от GTV »

spirit1

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #226 -: Септември 12, 2013, 11:39:37 am »
Тестатиката е просто устройство - стъклото е първо в скалата и затова мърморенето на Кадуцеус няма логика. Второ - впускате се в празни теории...
Вместо това търсете качествени компоненти - ако изобщо ви интересуват генераторите.
Имам в предвид тези компоненти:
Онзи дето ми пише за хвърчащи магнити навсякъде - изобщо ходил ли е на училище?
Другата идея за "кафеза" - всъщност искате да направите някакъв тип усилвател подобен на Ed Grey  TUBE(elementa samo).
« Последна редакция: Септември 12, 2013, 07:01:26 pm от Maistora52 »

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #227 -: Септември 22, 2013, 11:41:45 pm »
Нещо май няма развитие по темата. Има ли резултати от експеримента със стъклени дискове.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #228 -: Септември 23, 2013, 09:18:33 am »
....
Вместо това търсете качествени компоненти - ако изобщо ви интересуват генераторите.
Имам в предвид тези компоненти:....
.... 300uf-15kv-30kw-threaded-ceramic-door-knob-high-voltage-capacitor-200473c...

Навярно е станала досадна грешка : Капацитета на този кондензатор е 300 pF

поздрави ;)

hitmn

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #229 -: Октомври 10, 2013, 03:29:45 pm »
Здравейте физици :)

Аз няма да лъжа, доста съм далеч от физиката, но ми е интересно дали сте успели да го сглобите това.

Знам, че  детайлно описание на конструкцията може да бъде получено от Ted Bart, Haltenstarsse 5A, 8912 Obfelden, Switzerland, или от Швейцарската Асоциация за Свободна Енергия. Ако това може да е от помощ.

Имам идея по принцип. Скъпа е, но все пак. Понеже са много интересни пропорциите на използваните дискове (в Тестатика) спрямо произвежданата енергия. Дали няма начин да се направи с големина примерно от 3 метра и с извличания ток да се захранват 3-4 домакинства.
Още нещо в/у което размишлявах. Нали работи, извличайки статично електричество? ... Ако се постави на открито, заобиколено от мрежа (ситна или едра плетка не знам) няма ли самата мрежа да прави процеса на статичност около устройството по лесен ... или ... ?

Дано не загубя ентусиазъм :)
« Последна редакция: Октомври 10, 2013, 05:18:30 pm от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #230 -: Октомври 10, 2013, 06:43:44 pm »
Здравей колега, интересна информация. От къде я имаш, ако не е тайна? Питам защото лично познавам хора ходили до Матернита - Швейцария - на които не е била показана Тестатика и изобщо и дума не е ставало за тази машина. Притежавали са само няколко ветрогенератора и това е всичко.

врановски

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #231 -: Юли 05, 2014, 06:52:33 pm »
Нали работи, извличайки статично електричество? ... Ако се постави на открито, заобиколено от мрежа (ситна или едра плетка не знам) няма ли самата мрежа да прави процеса на статичност около устройството по лесен ... или ... ?

Дано не загубя ентусиазъм :)
Нищо няма да стане с метална мрежа, а на открито въздуха може да е влажен и да разсейва статиката. Когато става дума за статика стой далеч от проводниците. Зарядът се съхранява в диелектрика както е при кондензатора.

bobi777

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #232 -: Януари 28, 2016, 09:42:08 am »
Хайде, време ми е и аз да се включа, че ми изтекоха очите от четене. Едно приятно допълнение към всички чертежи и схеми: http://rimstar.org/sdenergy/testa/testatika_and_hyde_generator.htm
Това за търсенето и постигането на високото напрежение и електростатичното поле ми е ясно. Пред мен остава въпроса - кой е най-добрия  - разбирайте най-ефективния и най-лесния за изпълнение начин за конвертиране на високото напрежение в ниско и обработването му в силнотоково електричество.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #233 -: Януари 28, 2016, 10:15:52 am »
кой е най-добрия  - разбирайте най-ефективния и най-лесния за изпълнение начин за конвертиране на високото напрежение в ниско и обработването му в силнотоково електричество.

Според мен, най ефективен и лесен метод за изпълнение е Тесла трансформатора
Вторичната намотка се включва, чрез искрище към Тестатиката, а от първичната
намотка, която е дебела тръба с малко навивки, се отнема "ниско" напрежение и голям ток.

bobi777

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #234 -: Януари 28, 2016, 12:30:03 pm »
Доколкото разбирам, искаш да кажеш, че "Тестатика" изпълнява ролята на "качер"? Добре, но при двете машини честотата се различава в порядъци, както и потенциала на високото напрежение. Това означава, че трябва да се търси подходящата ефективност по различен начин за всяка от двете машини.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #235 -: Февруари 21, 2016, 05:59:44 pm »
Здравейте,

направих този коменар по една друга тема, но четейки написаното от колегите ( през годините ) мисля, че тук онагледения диелетричен ефект, показващ динамиката на кондензация на диелектричния заряд през това което наименуваме "изолатор" и респективно липсата му по това което наричаме "проводник", би заинтересувал аудиторията.
Видео от MIT, много елементарно и ясно показва динамика на диелектричния заряд, дефинирана и изразена като прцес в трудовете на Максуел и Хевисайд (интересната част е след 2-рата минута):
https://www.youtube.com/watch?v=9ckpQW9sdUg

Предполагам, че след гледането на клипчето, визуализирането къде се складира и респективно натрупва напрягането на диелектричното поле, би трябвало да е болезнено ясно.
« Последна редакция: Февруари 21, 2016, 08:08:53 pm от epwpixieq-1 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #236 -: Февруари 21, 2016, 06:30:04 pm »
epwpixieq-1
Този факт вече е разглеждан във форума и то доста отдавна:
http://mazeto.net/index.php/topic,8281.0.html

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #237 -: Февруари 22, 2016, 05:34:10 am »
epwpixieq-1
Този факт вече е разглеждан във форума и то доста отдавна:
http://mazeto.net/index.php/topic,8281.0.html

Благодаря за информацията. Добра дискусия наистина.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #238 -: Ноември 02, 2016, 05:10:44 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=_skSgAObOyE
Стриймва се онлайн работата на 7квт  генератор подобен на тестатика, базиран на някаква фашистка разработка от 1943 г. Приятно глрдане

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #239 -: Ноември 03, 2016, 08:52:25 am »
Видеото е премахнато от юзера. Имаш ли го свалено?