Автор Тема: Testatika - принцип на работа и основни схеми  (Прочетена 359506 пъти)

erolchy

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #195 -: Август 30, 2013, 09:52:36 am »
Да това за кондензаторите мисля че е ясно, но идеята е друга, че колкото е по-голям толкова по голям ток ще имаме, естествено и повече време за зареждане ще е необходимо, което значи, че ако натрупването на статично електричество е по-голямо при по-големи обороти, то ще трябва да увеличим оборотите и отново ще получим подходящо време на зареждане и разреждане. Не знам дали успях да го обясня ясно, надявам се да не объркам някой.
« Последна редакция: Август 30, 2013, 03:49:01 pm от Maistora52 »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #196 -: Август 30, 2013, 09:57:45 am »
Лошото е, че за да се създаде определено количество статично електричество трябва да се свърши съответното количество механична работа. Т.е. статичното електричество не може да се получи в неограничени количества, които са независими от свършената работа... Друг е въпросът, примерно, че това статично електричество може да привлече определени йони от въздуха и това да доведе до получаването на нови "свръх-" количества ток, както е при патента на Яблочков - но и там "печалбата" е най-много 2 пъти на вложеното.
Отново се нуждаем от нов, неизвестен нам принцип, откъдето да дойде неограничената енергия...

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #197 -: Август 30, 2013, 10:27:34 am »
Статично електричество има в изобилие в атмосферата. Само трябва по-висока мачта за да се улови. Това е по идея на Тесла.
« Последна редакция: Август 30, 2013, 03:50:36 pm от Maistora52 »

spirit1

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #198 -: Август 30, 2013, 10:53:57 am »
Поздравления за онзи, който предложи да се ползва траф от микровълнова 850-1000 вата. Практично, умно, и най-вече евтино решение. Високото напрежение ви е първичната (тънкия проводник), а дебелия е за 220 волта, изхода за товара в десния клон и в левия ще е за мотора. Първо измерете пък после ще разделите левия клон с два диода и 300 волта към мотора, а останалите от втория диод ще свържем къде?................Вдясно разбира се преди товара. Поздравления за новите снимки, но листовете ножовки са малко - остави 3-5см свободни за четката (лист гума) и останалото го запълни с листове - 20-30, колкото повече толкова ................повече.

Онези дето искат да теглят енергия от спина на електрона да спрат за малко и да не усложняват тази толкова проста и елементарна задача.

Знаете, че Тесла казва да се гледа на електричеството като на въздух, вода ....флуиди.

Тогава това, което е диска може да се сравни с обикновен компресор или помпа. Компресора взима въздух , вкарва го в цилиндъра и от там по тръбопровод в бутилка за съхранение. Когато ми потрябва пускам крана и въздуха тръгва.
Аналогично диска взима електрони и ги вкарва през пластините в проводника и кондензаторите. Ако имам ключ го затварям и токът потича към лампа, реотан, двигател...

В подробната  учи-схема имате всички елементи и обхваща много подробности като сваляне, преобразуване, регулиране, делене на мощност и т.н.

Знам колко са силни съмненията ви и борбата винаги е трудна - особено тази вътре в нас. Следвайте прости решения, мислете практично и резултата ще се появи. После ще има борба за налагане на продукта ви, но нека оставим за сега бъдещето.

Ако нямате кондензатори то можете директно да вържете колекторите на първичната намотка. Пак ще работи - уверявам ви.

И малко оптимизъм - при диск с диаметър 1м е измерван разряд при 1МV.

« Последна редакция: Август 31, 2013, 03:40:38 pm от Maistora52 »

giunal

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #199 -: Август 30, 2013, 11:07:35 am »
Да напредвам erolе, но полека. Смятам за  понижаващ траф да използвам 3kW траф от професионална руска микровълнова фурна. По-нататък ще кача снимки и на трафа. Spirit1 ще послушам съвета ти и ще сложа повече листи от ножовка.
« Последна редакция: Август 31, 2013, 03:35:42 pm от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #200 -: Август 30, 2013, 02:22:51 pm »

   За понижаване на напрежението и усилване на тока предполагам тази схема може да е полезна.

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #201 -: Август 31, 2013, 12:23:50 pm »
Към spirit1. Трудно се разбират постовете Ви, относно съкращенията на мерните единици. Има си приет начин за това. Например волт-V, ват-W, ампер-А. Какво, означава Вашето именуване  вт е неразбираемо за мен, а сигурно и за други? Ще е много добре, ако си редактирате постовете, за да станат максимално разбираеми. Благодаря

giunal

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #202 -: Септември 02, 2013, 06:55:15 pm »
Ето как изглеждат и новите страни. На страна се събраха 15 бр.  листи от ножовка. Само че, докато  лепилото изсъхне, желязото започна да хваща ръжда.Вижда се на снимката.

giunal

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #203 -: Септември 03, 2013, 06:50:04 pm »
Здравейте, днес започнах да сглобявам машината но, се появи проблем. При изработването на диска от стъкло майстора стъклар го е пробил под ъгъл и сега като го сложа на оста се получава много сериозно мятане по хоризонтала. Прикачвам снимка. Не знам дали е видно, опитах да го престържа със камък за кръгли отвори но, стъклото започна да се пука, затова и спрях. Та въпроса ми е! Има ли начин да се изпили отвора така че, стъклото да не се напуква? Трябва да се отнемат около 1-2мм от едната страна на отвора.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #204 -: Септември 03, 2013, 07:08:19 pm »
Аз съм правил подобно пилене, каквото ти трябва, на вътрешен отвор, но на метал. Със стъклото просто трябва много по-внимателно.
Взимаш ел-дрелката. Взимаш бургия или нещо подобно с диаметър два-три мм по-малък от отвора. Навиваш стегнато върху цялата дължина на бургията подходяща според нуждите не много едра шкурка за метал (с номера около 80-120) поне два пъти, така че началото и края да съвпадат. Така намотаната бургия (заедно с шкурката) я вкарваш в дрелката и затягаш.
Вкарваш в отвора на стъклото и тогава леко започваш да въртиш.
Въртиш на бавни обороти в съответната посока, така, че шкурката да не се размотава. Естествено държиш съответно необходимия наклон за изправяне на отвора. Можеш да топиш шкурката в някакво гъсто масло - така стъклото няма да се цепи.
Проблем ще ти е, че вече е станало цепване. Може да се доцепне. За всеки случай можеш да залепиш прозрачно широко тиксо върху отвора и от двете страни, като отвора го пробиеш със самата дрелка и намотаната бургия.
« Последна редакция: Септември 03, 2013, 07:11:07 pm от Maistora52 »

giunal

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #205 -: Септември 03, 2013, 07:20:50 pm »
Благодаря , Майсторе! Ще пробвам твоя метод. Утре.Тъкмо ще видя дали ще има и други предложения. Лека вечер!

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #206 -: Септември 03, 2013, 09:09:51 pm »
Бих ти препоръчал да ползваш диамантени пилички. С такива съм рязал стъклото на лампа-луничка. И другият вариант: диамантено борче и високоскоростна дрелка. Така съм разширявал вътрешния отвор на корундови електроизолационни шайби. След като стъклото вече е спукано трябва да работиш много внимателно и да няма биене на инструмента.
Ако ползваш метода на Майстора - инструмента не трябва да влиза стегнато, ще доспукаш стъклото
Успех!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #207 -: Септември 03, 2013, 09:33:19 pm »
Изобщо не се занимавай да го пилиш. Сложи малко по тънка ос и пристегни стъклото през две метални шайби с по голям диаметър изпразнени по средата.
Да не забравиш да подложиш и нещо меко може и картончета от двете страни на стъклото за да не го спукаш при стягането 

elektros

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #208 -: Септември 03, 2013, 10:26:36 pm »
Стъкло  се обработва много добре под вода....Във вана може да се пробива с обикновено свредло, може и под силна струя вода, само че изчезне ли водата и става мигновенно на сол...

spirit1

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #209 -: Септември 04, 2013, 10:47:23 am »
Съвета да се сложи по-тънка ос е добър, но бих добавил да сложиш две големи ПВЦ шайби и да ги намажеш с епоксидна смола (каноконлит). Така двигателния момент се разпределя през площта на шайбите и не се товари стъклото в пукнатината. Иначе ако не е проблем изрежете ново без отвор.
« Последна редакция: Септември 04, 2013, 01:25:15 pm от Maistora52 »