Автор Тема: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви  (Прочетена 126652 пъти)

administrator

  • Гост
Ето ви инструкции и схема.

Казва се, че когато е добре настроено отдава 20 пъти повече мощност.

Ха да видим, кой ще се пробва.

P.S.
Говорих с човека, от когото взех схемата. Той смята, че се скъсяват само ръбовете на полусферата. Това ще увеличи резонансното й ниво (resonant pitch, виж тази статия) на устройството. Казва, че двете полусфери резонират с мрежовата честота и "притискат" водата в кухината между тях, от което тя се загрява.
« Последна редакция: Януари 30, 2009, 09:31:27 pm от master admin »

Тони

  • Гост
Нагревател
« Отговор #1 -: Януари 18, 2008, 10:16:16 am »
Теоретически всяко тяло трепти с определена честота.Но как да уцелиш
геометрията.Интересно е да се разбере и какъв резонанс се получава.
Полусферите се явяват кондензатор с нищожен капацитет.За да се получи някакъв резонанс честотата трябва да е голяма а тя нене.

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #2 -: Януари 18, 2008, 10:39:55 am »
:)
Би ли обяснил как един кондензатор ще изпадне в резонанс?
:)
Че това го няма в дебелите книги

shtip

  • Гост
Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #3 -: Януари 18, 2008, 03:03:56 pm »
Дали пък ще се получи с цилиндри а ? :roll:

venvel

  • Гост
Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #4 -: Януари 18, 2008, 04:01:56 pm »
По интересно е дали ще стане с плоски пластини!

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #5 -: Януари 18, 2008, 04:45:46 pm »
Експериментите ще покажат
:)

shtip

  • Гост
Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #6 -: Януари 18, 2008, 08:09:32 pm »
Ще трябва да се запознаеме с  "Теория на формите". 8)

shtip

  • Гост
Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #7 -: Януари 18, 2008, 08:22:32 pm »
Теорията, а и технологията на производство на КАМЕРТОНА няма ли да ни помогне?  :?:

shtip

  • Гост
Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #8 -: Януари 19, 2008, 10:14:50 am »
Получилият се електро-механичен резонанс (ефекта на камертона + променливо U ) при звънеца на Питър Дейви може и да помогне за разлагане на Н2О а ?  :?:

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #9 -: Януари 19, 2008, 12:55:22 pm »
http://www.skif.biz/index.php?name=Pages&op=page&pid=148  Това е линк към информация на руски език за един лекар и учен който посредством облъчване на вода с инфразвук предизвиква нейното разграждане със стотици пъти минимален разход на енергия в сравнение с отделяната при процеса. Може би ще е интересно да поработим в тази насока. Това което знам е че във водата се потапя вибратор работещ с голяма амплитуда на трептенията и в областа на инфразвука с честота ~ 20 херца. Не се прибавя нищо във водата. Вероятно е да използва още някакъв дребен детайл но не е електролиза, аз предполагам че водата се поставя в силно електрическо поле като в нея са потопени електроди с високо напрежение но електрически изолирани от водата. Крайният описан резултат е че водата се разлага на водородни и кислородни йони. Члез използване на търсачката в Гугъла може да се открие информация за използваната от този руски учен , апаратура.

Bledoliki

  • Гост
Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #10 -: Януари 26, 2008, 06:05:32 pm »
Здравейте Опитите ми са насочени към разлагане на водата но май без да искам съм направил нагревателя наПитър дейви :lol:  Става въпрос за следното:Нарязах една пералня на елементи 12по7,5см. Поставих ги на разстояние 3мм(като най-добро разстояние според писаното във форума) 12бр и ги свързах към електрожен 16в 55ам.Поставяйки ги във електролит със сода бикарбонат ефекта бе че в първите наколко минути не се случи нищо,помислих че имам слаби връзки между някои от плочите и ги оставих.Но от предишни опити знам че на системата е нужно малко време за да се йонизира водата. След около 2,3ч включих пак и започна да се отделя видимо добро количество газ,но само след около 4,5минути отделянето на газ започна да намалява докато спря съвсем.Три дни си блъсках главата,поставях пластините на различни разстояния увеличих ги от 12 на 20 понеже ампеража е много висок но резултата пак бе същия. А и когато водата бе около 2 литра загряваше невероятно бързо.Точно това загряване на водата не можех да си обясня.Но пък пластините не са сфери а са извити по късата страна. И в поясненията за този нагревател пише че се получава малко количество електролиза. Последствията за пластините е че се получава кафеникав слой по повърхността и се виждат черти от тока по повърхността на пластините перпендикулярна на дължината. Но оцветяването се дължи предполагам че в един от опитите използвах варовита вода и по гайките които не са неръждаеми се образуваха бели наслоявания което предполагам е варовик.Във всеки случай скоростта на загряване е изумителна въпреки че елементите не са сфери.Не ми е ясно обаче че се получава при прав ток. Но този нагревател ме заинтригува и ще продължа опитите е него.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #11 -: Януари 26, 2008, 06:25:41 pm »
16 x 55 = 880 W т.е. почти 0,9 киловата.

Колко е консумацията на самата клетка? Т.е. стига ли максимума на зарядното на електрожена или не?

Отделянето на топлина в разграждащите клетки обикновено се свърза с висок волтаж. По Фарадей- 1,2 волта за клетка трябва да е достатъчно напрежение (не знам как го мерят и за каква площ важи!). Останалото трябва да свърши тока.

sheki

  • Гост
Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #12 -: Януари 26, 2008, 07:04:55 pm »
Цитат на: "Bledoliki"
Здравейте ...


Какъв изправител ползваш? Доколкото разбирам... пластините ако са от пералня значи са дъговидни ?

koce93

  • Гост
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #13 -: Януари 28, 2008, 01:26:09 pm »
Цитат
По интересно е дали ще стане с плоски пластини!
Преди около 15 години бяха пуснали Турски кефеварки. Представлява пластмасово канче около 0.5л. и на дъното две неръждаеми, кръгли пластини на разстояние около 3 милиметра, които са свързани директно с кабел и щепсел. Забраниха ги, защото са опасни при бъркане вътре с метална лъжичка. Чува се бръмчане и завира до 3 мин. Ако се постави и захар завира по-бързо.

Bledoliki

  • Гост
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #14 -: Януари 28, 2008, 06:40:50 pm »
   Вчера изправих пластините и резултата беше същия >:( И при8 и при12 и при 20 пластини се получава същото. Не съм пробвал какво количество топлина отделят.Не мога да си обясня защо не произвеждат газ а загряват водата. А електролита е много слаб,около 1процент сода бикарбонат. Днес пробвах с акумулатор и резултата бе много добър.при 8бр пластини(пералня)7,5х12см,12В.Поставени на резстояние1,5мм и2,0мм. Консумацията е 16ам. Не мога все още да измеря количеството газ защото нямам подходящ съд. Нали електрожена е на прав ток? Къде е грешката?!?!? Но да се върна на нагревателя. Дайте идея от какво може да се използват сфери за нагревателя. Не ми е ясно как като едната пластина е на 50хр другата да се синхронизира също на толкова,по какъв начин се получава това?  А ако направя нагревателя по какъв начин мога да му измеря КПДто? Опитите продължават ;)
« Последна редакция: Февруари 10, 2010, 02:44:08 pm от altium »