Автор Тема: Кристална Батерия - Експериментална Въглеродна Батерия  (Прочетена 16185 пъти)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
  Здравейте! Тези дни направих експериментална батерия, която нарекох въглеродна(графитена). Тук http://www.youtube.com/watch?v=0B4_TCChRh0 съм пуснал видео. Съставена е само от три елемента :  Графитен спрей, хартия, алуминиево фолио. Хартията отделя графитения слой от алуминиевия. Напрежението варира между 180~350 миливолта върху двата електропроводими слоя. Хартията е напълно суха. Напрежението на изхода не се променя вследствие на продължително даване на късо на двата електропроводими слоя. Имам определени виждания за това как работи и как може да работи една кристална батерия и се надявам постепенно да постигнем нещо достатъчно ефективно и работещо ....

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Интересно е. Влият ли се параметрите ако има друг кристален лист в близост? Колко ток отдава? Пробва ли с диод :D

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
От нищо не се влияе. Иначе е обикновена принтерна хартия. Мисля че с няколко последователни листа ще успея да захраня един светодиод в импулсен режим. Ще го направя и тогава ще видим как ще е.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Добър опит - поздравления!
Опитай да направиш пречупвания като хармоника от тази батерия.Като ъглите са към 90 градуса.Някъде бях чел за оптимизаране на явленията при подобна форма.Вероятно ще има някаква промяна.
Очакваме още инфо по темата.
Успех!

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Благодаря!
Ще е интересно да видя как ще е с медно фолио. При използване на друга междинна среда вместо хартия , трябва да има поне някаква слаба проводимост . Опитвах с найлон при което ефекта е нищожен. При случая с използване на хартия, тя е напълно суха и допълнително изсушена с лампа , което изключва електролитни ефекти. Смятам че ефекта се дължи на нулевите (топлинни и квантови) трептения и движения на електроните в състава на хартията които контактуват с два различни електропроводими слоя.  В случая са алуминий(фолио, тиксо) и графит(спрей). Нито графита, нито алуминия са полупроводници , така че нямаме забранена зона както е при полупрододниците. Хартията пък има много слаба проводимост - тоест има в състава си свободни електрони част от които, прескача към алуминиевия и графитения слой. Минуса е на алуминиевия слой , съответно той е и с по голяма проводимост и може да усвои повече електрони отколкото графитения слой. Има още неизвестни. Целулозата под микроскоп има сходна на кристална структура и освен това въглерода също е част от съставките и...

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Обхвата на мултицета е при 200 миливолта а тока е около 1 милиампер и по-малко. Понякога напрежението е над 200 миливолта , стигащо до 350 миливолта и тогава превключвам на обхват 2 волта.
  Извън темата е но последством графитения спрей , направих тънка графитена люспа, която е диамагнитна и поставих свободно да левитира над четири неодимови магнита, според една от инструкциите за целта...

Ariel

  • Гост
Моля те  опиши последния опит! Дори направи клип!Това е  значим,  достоен за патент експеримент!!!
И разкажи  го максимално подробно  кое от къде  купи, технологията, всичко...

 P.S.
офтопик: Знаеш ли  нещо за този  експеримент?
 Did You known this experiment :
Rosemary Ainslie COP>17 Heater Circuit - Revised 10-25-09
from :
http://www.energeticforum.com/renewable-energy/4314-cop-17-heater-rosemary-ainslie-103.html#post72922
http://www.scribd.com/doc/23455916/Open-Source-Evaluation-of-Power-Transients-Generated-to-Improve-Performance-Coefficient-of-Resistive-Heating-Systems
 
« Последна редакция: Март 09, 2010, 01:50:00 am от altium »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
 Експериментът с левитацията е описан тук. http://www.supermagnete.de/bul/project70
Нямах как да си осигуря гравитената  плочица която е описана в линка но случайно получих графитени люспи при изсъхване на нанесен на хартия или найлон графитен спрей. Не е най-качественият за ексепримента графит но все пак опита е реален. При мен малка графитена люспица увисва на около 0,5 мм над четири магнита залепени по описания в линка начин. ще направя видеоклип така че лично да демонстрирам ефекта...

mat

  • Гост
Направи ми впечатление, че като взе да мърдаш листа и мултицета отчете 5-600 mA. Може да е от нарушаване на контакта между щипките и проводниците или не?
Има ли влияние от положението на листа (хоризонтално, вертикално)?
Има ли права пропорционалност между големината му и изходното напрежение?
Какво ли ще стане ако се направи някаква комбинация от много листа, фолио и графит, тип сандвич, а не последователно свързани?

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
При по голяма площ се увеличава напрежението. Тия дни или днес още ако имам достатъчно време ще гледам да направя образец който да захранва един светодиод  :)

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Може ли заради мен да направиш един експеримент така и така си нарязал фолиото:
взимаш 2 листа фолио 20Х20см всеки закачаш на едната щипка на мултицета единя и на другата другия, без да се докосват листовете правиш замерване!
При мен излязоха същите резултати както при теб само че не съм хабил графита.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Всъщност, към който и да е метал с по-голяма площ, ако се вържат електродите на волтметъра, ще се отчете някакво напрежение. Но това свободна енргия ли е?  - отговорът е ДА.

Ако изключим всички радиопредаватели /с които е наситен ефира/ ще изчезне "този вид свободна енергия". Ако сме по-близо до радиопредавател, волтметъра ще отчита повече, и не светодиод, ами може и крушка да се запали. Но за тази енергия ли говорим толкова много тука? Топлата вода ли открихме с антената?

Знам, някой ще кажат, ама той Тесла е патентовал нещо подобно. Така е, но Тесла се е захванал яко за майката земя, и въпреки всичко ефекта му е почти нулев, особено ако плочите му са близо до земята.

Това не е заяждане, а коректив!

Поздрави на всички!!!

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Съгласен съм за антените и прочее но в дадения случай не е така. Правих опити както с алуминиево фолио така и с две листчета от медно и алуминиево. Ефекта е нула или най-много ~20 миливолта непостоянни при 2~3 киловолтов източник на ~5 см . При графитената(хартиено-алуминиева-графитна) батерия напрежението е постоянно и варира между 150 - 350 миливолта дори при наличие на електромагнитни излъчватели или без такива. Също пусках източник на високо напрежение до листа хартия и ефекта е нулев. Не се влияе... Далеч съм от мислъла че от тези опити може да се постигне нещо особено и впечатляващо. Просто малко игра с материали и идеи с които разполагам...  ;)

Evgenij

  • Гост
Желясзото заровено в земята има потенциал спрямо наситен медно сулфатен електрод между 400 до 600 мВ.
Забодете една стоманена и една медна пръчка в земята и измерете с мултицета напрежението между тях. Това "свободна" енергия ли е? ;)

bdimov

  • Гост
Искам да питам автора на темата откъде е взел въпросния графитен спрей. Може ли да проверите следното нещо ,
дали графитения  слой след като се нанесе върху хартия например  провежда електичество и какво му ее съпротвлението
примерно на 1, 2, 5 см. от едната до другата сонда на мултиметъра.