Автор Тема: Електролизер - експерименти  (Прочетена 200904 пъти)

Тони

  • Гост
Разлагане на водата
« Отговор #15 -: Януари 18, 2008, 10:05:52 am »
За сега не правя нов индуктор.

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #16 -: Януари 18, 2008, 10:36:48 am »
:)
А аз съм почти готов със схемата за автоматично поддържане на резонанса
:)
трябва само да я експериментирам
като правиш индуктора - предвиди място за още една намотка (маломощна)
:)
за да ползваш после управлението

sheki

  • Гост
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #17 -: Януари 19, 2008, 02:54:51 am »
Цитат на: "jantar"
:)
Може и по-лесно
със специализирана PLL интегрална схема например която следи схемата на изхода ( а тя е винаги резонансна) и я сравнява с честотата на генератора и разликата в двете честоти се подава за корекция на генератора.
:)


нещо не ми е ясно .. какво значи схемата на изхода ? коя схема на кой изход ?

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #18 -: Януари 19, 2008, 12:53:33 pm »
Имах предвид честотата на изхода (взема се от резонансния кръг)
захваща се и генератора се коригира на същата честота.
« Последна редакция: Октомври 03, 2008, 10:43:51 am от altium »

sheki

  • Гост
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #19 -: Януари 19, 2008, 03:38:58 pm »
Цитат на: "jantar"
Май трябва да хода на уроци по български
:)
имах предвид честотата на изхода (взема се от резонансния кръг)
захваща се и генератора се коригира на същата честота.


добре нека да конкретизираме .. имаме бобина и кондензатор който в случая е клетката .. следиме резонансната честота която се поддържа от честотата на външен генератор с високоволтови импулси , добре но след като клетката промени резонансната си честота в някаква посока генератора също трябва да промени своята за да продължи стимулирането. въпроса е, че не ми е ясно как ще снемеш новата резонансна честота , защото явно там от където ще снемаш честотата ще си под влияние на външния генератор. Доколкото аз разбирам работата на тази клетка за разлагане тя представлява резонансен кръг който си трепти да речем с определено затихване и трябва през определен интервал време да му се подават импулси с определена честота за да работи максимално ефективно отдаването на газ.

koce93

  • Гост
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #20 -: Януари 19, 2008, 05:15:44 pm »
Здравейте искам да ви покажа една схема ,която зглобих и разделя водата на кислород и водород.
Електролизера ми е с 12 пластини неръждавейка в част от кутия от стар черен акомулатор. Слага се и бублер или воден предпазител за да не върне огън в кутиятя ,защото една ми се спука ,като я запалих.
  Ето и повече подробности ,ако може някой да го преведе ще е супер. http://www.bgshare.com/303788/Elektroliza 3.pdf
« Последна редакция: Февруари 03, 2008, 01:12:39 am от mzk »

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #21 -: Януари 19, 2008, 08:04:55 pm »
Какво не ти е ясно бе sheki
когато имаме ртезонансен кръг - той си трепти винаги с резонансната си честота. Снема се тази честота от кръга който в случая е съставен от кондензатор - плочите на електролизера и бобина ( една или две ), и се подава на сравняващата схема която коригира честотата на генератора, който напомпва резонансния кръг.
Нещо ясно стана ли ти?
:)
Използвам 4046 за тази работа ако те интересува

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #22 -: Януари 19, 2008, 11:45:06 pm »
Скоро ще я имате.
Почти е готова, но трябва да я огледам отвсякъде.
:)
И платката ще проектирам, ама първо ще я тествам за да няма неприятни изненади

sheki

  • Гост
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #23 -: Януари 20, 2008, 01:57:00 am »
Цитат на: "jantar"
Какво не ти е ясно бе sheki
когато имаме ртезонансен кръг - той си трепти винаги с резонансната си честота. Снема се тази честота от кръга който в случая е съставен от кондензатор - плочите на електролизера и бобина ( една или две ), и се подава на сравняващата схема която коригира честотата на генератора, който напомпва резонансния кръг.
Нещо ясно стана ли ти?
:)
Използвам 4046 за тази работа ако те интересува


:) именно това ти казвам резонансната честота на клетката се променя , как я измерваш при положение, че ще има и импулси от другия генератор:) така ще се получи грешно измерване .. явно нещо ми убягва .

п.с. разгледах по горния пдф и там е описан начин за следене на резонанса .. , оказва се , че при резонанс клетката пропуска много по малко ток .. чрез следене на тока на консумация откриват дали има резонанс.. което е много по лесно(страница 22 на пдф файла)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #24 -: Януари 20, 2008, 10:49:12 am »
Здравей koce93 и добре дошъл във Форума за свободна енергия!
Схемата мисля е същата, която Боб Бойс използва, ако не се лъжа. Искам да те питам няколко неща свързани с твоя електролизер.

1. Колко литра за минута газ получаваш с тази схема?
2. Водата каква е (дестилирана, дейонизирана, чешмяна)?
3. Какво е разстоянието между плочите и с каква големина са?

Благодаря предварително!

koce93

  • Гост
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #25 -: Януари 20, 2008, 12:17:24 pm »
Подробности има на пдф файла. Не съм правил измервания защото е студено а го свързвам на акомулатора. Като се постопли ще правя проби. Вода слагам от чешмата. Някъде съм чел слагат натриева или калиева основа за да стане водата по токопроводима и от там се увеличава газта. Плочите са ми 12на12 см. но мисля да ги увелича с по голями и повече бройки за да се увеличи количеството газ. Имах само тази ламарина от стара пералня. Открих в нета ,че се продава неръждавейка около 16лв. лист. Правих тази схема ,но потенциометрите почти не изменят нищо:
http://[img]http://i.data.bg/08/01/20/767936_orig.jpg[/img]
 Предишната схема е по опросена и даже се чува тихо изменянето на честотата с въртене на потенциометрите. Единият изменя импулсите ,а другия изменя честотата на импулса. Не знам защо са изпуснали диода 1N4007, който го има на тази схема аз съм го поставил. Той нещо предпазва от обратен ток върнат от електролизера към транзистора. Ето и обяснения на Български:
http://www.newenergybg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=2

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #26 -: Януари 20, 2008, 12:48:13 pm »
По мое мнение последната задача е водата да се прави токопроводима.

Именно разликата в процеса- разбиване на молекулярната връзка чрез импулс електрическо напрежение, а не конвенционална електролиза с отдаване на електрони.


Успех!

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #27 -: Януари 20, 2008, 07:12:05 pm »
Естествено че при резонанс тока е най-малък, а напрежението е най-голямо ( това го знае всяко хлапе ;) ).
Скоро ще побликувам схемата за да ви стане по-ясно, но още не съм сметнал стойностите на елементите.

venvel

  • Гост
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #28 -: Януари 20, 2008, 07:42:34 pm »
Цитат
Естествено че при резонанс тока е най-малък, а напрежението е най-голямо ( това го знае всяко хлапе  ).

А ти знаеш ли го! При последователен кръг да, но при паралелен!!!!!

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #29 -: Януари 20, 2008, 08:36:21 pm »
Тогава напрежението е най-голямо