Автор Тема: Електролизер - експерименти  (Прочетена 204407 пъти)

Тони

  • Гост
Електролизер - експерименти
« -: Януари 14, 2008, 09:30:27 am »
Мисля,че  се получават високоволтови разряди
които рекомбинират водата.За 2часа работа температурата се покачи с
2.5 градуса при сравнително голям ток 3.2А и напрежение около 70V.
Загряването на водата се получава от големината на тока при напреженов
резонанс тока е малък.Идеята тук е да се получи резонанс точно на гейт
инпулса за тази цел реактивните съпротивляния на C и L трябва да са еднакви но кондензатора е с много малка стоиност от където следва
че трябва да увеличим честотата за да получиме резонанс.А носештата
честота или интервала е  точно да не се получи проби в диелектрика
/вода/ не е затворен между тръбите.Преди доста години Българин беше
демонстрирал разлагане на водата реши в Ню Йорк да си патентова
откритието и там случайно загина.Скоро се запознах с негов приятел
който смътно е запознат,който твърди:докарваше водата в нестабилно
състояние и с удар е разлагаше.Количеството водорот което получавам
подържам на 3.5бара.Горя го на горелка и създава пламък около 20см.
Температурата е висока.Втория вариянт го сепарирам с неудимови магнити горелката се запали за сега не разбирам защо но на два метални детаела в сепаратора се получава потенциял който сериозно ме разтреси.Някой ако има представа с каква честота са тези гейт
инпулси в D14?
« Последна редакция: Февруари 23, 2008, 11:05:13 pm от altium »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #1 -: Януари 14, 2008, 11:51:01 am »
Здрасти отново. Всъщност ти си питал вече веднъж в тази тема:

http://forum.mazeto.net/viewtopic.php?t=291&postdays=0&postorder=asc&start=15

Това, което си написал е:

Цитат
Направих D 14 получих бялата патина по тръбите но газопроизводството
не е фрапиращо.В момента смятам напреженов резонанс капацитета е много малък.Честотата която вади втория таймлер има ли някои на идея
в какъв порядък е?Някой тук спомена за калкулираща програма L иC!
Според мен получения капацитет не е линеен и от там се създават проблеми.Изпозвам само дейонизирана вода и резултата е много по добър
Мисля че трябва да се ползва висока честота при 2.5GHz относителната
диелектрична проницаемост от 80 става77.



Ето и отговорите:

Цитат
Високите честоти няма ли да загреят водата много бързо?!

Втория таймер е за гейт пулса но защо точно им се налага да спират цялото пулсиране и да го правят циклично не мога да обясня. -> Едното предположение е, че при много високи напрежения това е момента преди да пробие през водата.

Поздрави за добре свършената работа!

Цитат

Това обяснение върши ли работа?
Цитат:
Всеки следващ импулс не върши работа, защото атомния водород и кислород стават основни токоносители( йони) и само провеждат ток.
Все едно имаме пробив в диелектрика на кондензатор( какъвто представляват плочите на електролизера).

така да се каже хабиме ток за подгряване на водата и това докато атомите изплуват над електродите, и там рекомбинират в молекули.


Цитат
Звучи правдоподобно. А може ли да се изчисли насищането с катиони и аниони?

И затова ли дроселите (индукторите) използвани при Ravi подобряват процеса?


Цитат
Аз няма да мога да го изчисля
Smile
А ако под индуктор разбираш тороидалната намотка в електролизера - мисля че е за това.
Сепарират се водорода и кислорода за да не рекомбинират отново във водна молекула, а в молекулен водород и кислород.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #2 -: Януари 14, 2008, 02:53:03 pm »
Докарването на водата в нестабилно състояние е много интересен факт. Не за друго, но и по някои от международните форуми се заговори за "подготване" на водата за разбиване.

И по- точно VIC схемата на Стенли Майер някои твърдят, че не е директно за електролиза, а за подготовка на водата за електролиза.

Не разбрах кое точно сепарираш с неодимови магнити?! Може ли да дадеш повече информация?

ПС: навремето някъде гледах за магнитна вода- един маркуч ф8 примерно и водата минава през феритен магнит. Интересно дали и ако да- как магнитите влияят на подготовката на водата.

Тони

  • Гост
Стенли Майер
« Отговор #3 -: Януари 14, 2008, 08:39:31 pm »
Разделям водорода и кислорода но се получава и страничен ефект.
Схемата дирекно върши същата работа както правия ток.Тук цялата работа е в напреженовия резонанс.Точното оразмеряване на честотата
спрямо капацитета и от там индуктора също така амплитудата не трябва да предизвиква пробив.А това също зависи и от стръмноста на импулса
Пиковите инпулси поне при мен вършат по добра работа.Бях споменал
че капацитета се изменя,днес установих че при 3.5бара варира в много тесни граници.Смятам скора тази схема да заработи само не знам как
ще се управлява постоянно иска донастройка

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #4 -: Януари 14, 2008, 09:10:28 pm »
Какъв е страничният ефект? Загряване?

Гейт пулса е точно за предотвратяване на пробив. Поне в повечето коментари. Или както Джантар казва- за йонизацията.

Стръмността на импулса е важна. Японците имат успех с островърхи импулси. Някъде тук имах материал по въпроса. При тях при еднакъв волтаж и ампераж има разлика на производството на водорода между 15 и 17 кХз, което показва, че честотата си играе ролята.

Кажи какво точно иска донастройка за управлението- честотата ли е само или трябва регулация на напрежението и/или формата на пулса? Струва ми се че с един микроконтролер и някакви датчици (при конкретна зависимост) това може да стане. Освен това Стенли Майер имаше някаква схема за следене на резонансната честота (тъй като при него тя постоянно се изменя според температурата на водата и т.н.), но никога не съм й обръщал внимание.

Тони

  • Гост
Разлагане на водата
« Отговор #5 -: Януари 14, 2008, 09:27:18 pm »
Постоянно се мени капацитета и за да компенсира се мърда честотата.
А за страничните ефекти:Висока температура и имплозира материяла.
Горелката се надупчи от язви.Ще пробвам с електростатична решетка.
Смятам да мисля за управление след като тръгне по стабилно.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #6 -: Януари 14, 2008, 09:31:40 pm »
И това само при 70 волта? Какъв ти е DTC- коефициента на запълване?

Тони

  • Гост
Разлагане на водата
« Отговор #7 -: Януари 14, 2008, 09:48:41 pm »
Не вярвам на осцилоскопа няколко пъти ме подведе и за това реших
да смятам.Високата честота изобщо не я хваща реално/мърдам потециометрите никакъв ефект/ ниската да.Затова питъм за честотата. Страничния ефект е от магнитите нещо става с H и О.Разделям ги да не се получи запалване по шланговете.Коефицента на запълване смятам да
докарам според това дали получавам пробив.

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #8 -: Януари 15, 2008, 08:16:44 am »
Поддържането на резонанса трябва да става с тесни импулси
:)
горе долу така:
а постоянната донастройка на честотата може да стане с PLL схемичка.

Тони

  • Гост
Разлагане на водата
« Отговор #9 -: Януари 15, 2008, 11:11:44 am »
Точно това се получава проблема е че не мога да измеря честотата на гейт инпулса/точно/ и от там да сметна индуктора.Осцилоскопа показва
около 10kHz алтернатора го отработва и там вече не го хваща.Пробвам
в момента с разни трафове с бифлярни намотки получава се нещо но
не е максимума.

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #10 -: Януари 15, 2008, 12:17:57 pm »
Според мен с бифилярни намотки във чашковиден ферит ще е най-добре, а импулсния сигнал може да го измериш само с осцилоскопа.
:)

sheki

  • Гост
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #11 -: Януари 15, 2008, 11:30:18 pm »
Цитат на: "jantar"

а постоянната донастройка на честотата може да стане с PLL схемичка.


да поумуваме върху схемичката :) , по принцип аз не съм провеждал екперименти още , но в случая трябва да се разбере как водата си променя параметритеили дали само нейните параметри се променят) .. и дали е възможно те да се възстановят, или не могат да се възстановят, ако не могат да се възстановят .. това значи че ПЛЛ схемата ще работи на малко по различен принцип .. щото едва ли не ще трябва да следи динамична честота която подържа резонанса .. но това пак може да стане въз основа на някакъв параметър , защото как аджеба ще се знае че клетката е в резонанс .. Един начин за който се сещам е примерно чрез следене на преминаващия ток или ако водата има по особенно състояние по време на резонанс, това може да се установи само опитно.

п.с. не знам дали се престаравам но с цел да се вникне в нещата  накратко ще обясня как работи PLL систезатора .
Функцията на PLL синтезатора е да поддържа честотата на един генератор около  една определена стойност , на следния принцип . От генератора се извежда допълнителен изход (освен основния). Чрез този изход се подава сигнал към входа на PLL , самия PLL има генератор с кварцово стабилизирана честота , в схемата също има и делител на честота за да може да се намали достатъчно входната(обикновенно е входната) за да може чипа който прави стравнението да работи нормално , когато входната честота започне да изменя стойността си в определена посока(може да се увеличава  или понижава) сравняващия чип изработва напрежение което обикновенно се подава на варикап в схемата на генератора който започва да коригира честотата (ако тя е висока я намаля ако е ниска я повдига), по този начин се осъществява обратната връзка за да се контролира честотата.

пример

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #12 -: Януари 16, 2008, 10:27:42 am »
:)
Може и по-лесно
със специализирана PLL интегрална схема например която следи схемата на изхода ( а тя е винаги резонансна) и я сравнява с честотата на генератора и разликата в двете честоти се подава за корекция на генератора.
:)

Тони

  • Гост
Разлагане на водата
« Отговор #13 -: Януари 17, 2008, 10:54:28 am »
Гледах по схемите го дават с регулиране на индуктивноста.Описаните методи по горе, регулират зададена честота.А схемата се нуждае от
промяна на честотата за да работи в резонанс.Променливия параметър
е капацитета,който не се изменя и линейно.Като под фактори влияещи
за промяната на капацитета са: температура,налягане,полеризация във
времето и др. Налягането регулирам с пресостат.При повторно включване
с регулировките се започва отново.

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #14 -: Януари 17, 2008, 12:33:46 pm »
Точно затова е необходимо и автоматичното регулиране
:)
вече работя по схемата, но можеш ли да ми кажеш в какви граници се изменя ( процентно ).