Автор Тема: Използвайте Н2S в Черно море  (Прочетена 11915 пъти)

shtip

  • Гост
Използвайте Н2S в Черно море
« -: Януари 06, 2008, 04:09:39 pm »
Черно море умира , защото се натрупва серо-водород във водите му . Дали няма начин , да извлечеме Н2S-а и да използваме енергията му?  :idea:

sheki

  • Гост
Използвайте Н2S в Черно море
« Отговор #1 -: Януари 08, 2008, 01:06:16 am »
почти всички отпадни води по черноморието се вливат в морето .. с това безразборно строителство .. няма оправия за тая глупост

shtip

  • Гост
Използвайте Н2S в Черно море
« Отговор #2 -: Януари 09, 2008, 12:29:19 pm »
Ч.м. не е единственият водоем , който се замърсява от неразумното човечество. Има и нещо друго, но не знам от какво се получава. Сега се мъча да събирам информация за този феномен и след това ще му мисля.

shtip

  • Гост
Използвайте Н2S в Черно море
« Отговор #3 -: Януари 10, 2008, 11:07:26 pm »
Следя форума,но нивото ми е ниско а възможностите малки.Ако имаш нещо конкретно с удоволствие.

Тони

  • Гост
Други
« Отговор #4 -: Януари 14, 2008, 09:36:11 pm »
Това го има в архивите на Варненското МИ.И схемата е проста:
От голяма дълбочина/В Българският ланшафт няма а има срещу Резово/
се измуква вода 1200м.Концентразията на SH е голяма поради налягане
120бара.При нула дара на повърхноста той излиза от водата и се улавя
от смукатели подобно на ШИРМ.

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Използвайте Н2S в Черно море
« Отговор #5 -: Февруари 25, 2013, 03:40:34 pm »
Технологията е интересна.
Не разбирам защо трябва да се прави такава огромна експериментална установка,
за да се потвърди работоспособността на процеса.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Използвайте Н2S в Черно море
« Отговор #6 -: Февруари 25, 2013, 04:19:59 pm »
   Аз моите 200 000 долара ще си ги държа в банката, нищо че ще ми вземат 10% от лихвата. Иначе всичко си е много просто, почти като украинец говорещ  руски, снимал се с книги за Тесла и намиращ се в пълно безхаберие, ненаправил  усилие дори да изравни едно у-ие и говорещ абсолютни глупости. От серния диоксид и вода колега vdomov няма да стане тази сярна киселина. Кондрашков пише, че е серен триоксид, макар, че така може да се получи само в глава пълна с петолъчки. А и тази чиста сярна киселина! Ако беше мръсна каво ли щеше да стане? Философски камък, може би. Олеумът е сярна киселина с разтворен в нея серен триоксид и чистотата тука звучи като твърде празна дума.
  Колега vdomov, не искам да кажа нищо против теб, напротив опитвам се да уважавам всички. Хубаво е да има нови материали, предложения,предположения,  но не се хващайте на такива неграмотници, като този Кондрашов. Лошото е, че руснаците, а и не само те имат много добри учени и изобретения, развили се преди всичко в интерес на военните, но те не публикуват в youtube.
Успех на всички!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Използвайте Н2S в Черно море
« Отговор #7 -: Февруари 25, 2013, 06:53:45 pm »
И освен всичко гореказано - цялата идея и изпълнението й крият в себе си огромната опасност от чудовищна екологична катастрофа.
Попадал съм на публикации подсказващи титаничен ВЗРИВ на този сероводород в смес с кислорода от водата или въздуха.
Не съм химик, обаче веднага бих отрекъл всички подобни идеи за "бъзикане" с Природата.