Автор Тема: как да направя Тесла трансформатор  (Прочетена 44950 пъти)

lubomirpp

  • Гост
как да направя Тесла трансформатор
« -: Януари 06, 2010, 08:45:42 pm »
Господа,
искам да направя Тесла трансформатор. Но не  за светкавици, а за електролизер за разлагане на вода. Доколкото виждам по форумите и др. в нета ми трябва честотен генератор на правоъгълни сигнали и Тесла трансформатор свързан с ламелите на електролизера. Това искам да пресъздам. Някой може ли да ми начертае проверена схема с точно описание като за електро-непросветен. И още, двата края на вторичната направо към двете ламели ли се включват?

vitan

  • Гост
Re: как да направя Тесла трансформатор
« Отговор #1 -: Януари 06, 2010, 10:23:52 pm »
Електролизата е процес искащ ток, а не напрежение. В тесла-трафа (особено ако е малък) - тока е малък. Има прахосване на енергия. Ако се търси някакъв резонанс, да го уцелиш с тесла-траф е като да гониш комар в тъмна стая. Еле пък, ако това ти е първия траф...
А и никъде не се споменава, колко е водната пара в тия "тарикатски схеми". Дори и при Брауновия газ има минимално количество остатъчна засмукана водна пара, а тия бързовари.......... може и по-скоро да са пароструйки.
Ако някой ще рече нещо наопаки, изпърво да прочете малко електрохимия.
« Последна редакция: Януари 19, 2013, 08:10:22 am от Maistora52 »

lubomirpp

  • Гост
Re: как да направя Тесла трансформатор
« Отговор #2 -: Януари 07, 2010, 09:39:31 pm »
Как пък никой не реши че може да ми начертае това което искам (явно представлява голямо усилие, пък може и да не знаете), или изглеждам невежа и по-добре да ми се обясни колко съм тъп ли кво. За какво е тоя форум, да си ги мерим ли за какво е.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: как да направя Тесла трансформатор
« Отговор #3 -: Януари 07, 2010, 09:56:16 pm »
Здравей lubomirpp!

Не виждам какво толкова те подразни в горните изказвания? Мненията нито са заяждане, нито са нещо спрямо теб. Просто са мотивирани в едно изречение? Какъв е проблема? Че задаваш безкрайно сложен въпрос и очакваш някой да ти свърш работата ли?

За какво е тоя форум?!

Ако беше прочел мненията от последните няколко години, може би щеше да разбереш. Но явно ти идваш, пишеш някакъв въпрос за някаква твоя идея, която си мислиш, че може би е правилна и вече сееш злоба! Какво очакваш чрез това си отношение към нас?!

Ти въобще прочете ли хубаво изписаните мнения за електролиза? Прочете ли наръчника ми за водородния маниак? Да не съм го писал да ме псуват после  ???

Губя си времето да пиша читава информация, губя си парите да поддържам форума, и ето какво получавам в замяна- неблагодарност.

Дълбоко обиден съм от поведението ти.

Strashimir

  • Гост
Re: как да направя Тесла трансформатор
« Отговор #4 -: Януари 07, 2010, 10:29:04 pm »
Всъщност да обобщя - не е ясно как се прави теслов трансформатор. Идеи има много, реализации също. Работещи конструкции също има, но с различни параметри, габарити и идеи вложени в тях. Затова не може да се каже "нарисувайте ми теслов трансфоматор" - не е еднозначно нещо!

И наистина - не е необходимо човек да се обижда от каквото и да е и за каквото и да е, още по-малко пък да обижда или нагрубява други във форума. Всички тука са един вид съмишленици и работят и излагат идеи напълно безплатно! :-)

А иначе няма да е зле да подложиш на обсъждане идеята си lubomirpp, за да може да се даде най-ценния за тебе съвет.

lubomirpp

  • Гост
Re: как да направя Тесла трансформатор
« Отговор #5 -: Януари 07, 2010, 10:36:26 pm »
Ми брадъре и аз си мотивирах мнението. Пък за форума на драго сърце бих помогнал, само се чудя като всеки сам ще си върши работата, каква е идеята за съществуването на форума. Това точно питах. Относно четенето на мненията, прочетох и от този и от други форуми и на тази база попитах.

lubomirpp

  • Гост
Re: как да направя Тесла трансформатор
« Отговор #6 -: Януари 07, 2010, 10:42:09 pm »
Ок. Идеята не е моя. Просто забелязвам от хора побликували опитите си, че получаването на много газ винаги е свързато с ток с високо напрежение и две честоти. Та си представих това което описвам във въпроса си.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: как да направя Тесла трансформатор
« Отговор #7 -: Януари 07, 2010, 11:08:10 pm »
На мен ми трябваха 2 години докато схвана принципа на високото напрежение. Всъщност не високо- иде реч за разлагане на водата чрез надлъжни вълни. При определени честоти водата абсорбира много добре енергията от ефира. Това става с теслов т-р, но не толкова с високи напрежения. Системата изисква голяма точност. Не съм я пускал, но имам основания да смятам как горе-долу работи.

Като пиша теслов т-р (понеже има доста хора, които биха ми направили забележка), в случая говоря за т-р от първична и вторична намотки, галванично разделени, съставени по такъв начин, че при работата им да се генерира надлъжна енергия. Всъщност няколко неща има, които трябва да се спазят за това условие. Може да се реализира с транзистор и с други елементи.

Интегрирането на такава система за разлагането на вода е трудоемка и изисква много повече работа, отколкото простото произвеждане на електричество (отново не мога да потвърдя). В комбинация влизат обаче стандартни условия за електролизата, които задължително трябва да се имат предвид.

Нямам желание да коментирам, тъй като не виждам никакво желание от форума. Писал съм доста неща по темата- който иска да чете. Не съм ги измислил аз.

vitan

  • Гост
Re: как да направя Тесла трансформатор
« Отговор #8 -: Януари 07, 2010, 11:21:06 pm »
Еми да. Търсене на резонанс за свръх ефективна електролиза не е никак проста работа. Защо трябва да се рисуват схеми, като вече има доста такива с по-малък или по-голям успех. Но Брауновия газ се прави по друг начин!
Но класически тесла-траф с неговите поне 10 kV (ако не и много повече) е неуместен откъдето и да го погледнеш. Ако Василатос в нещо бърка, това е в тока. Там той едва ли е нула. Може би в някакъв идеален, но не и реален вариант. Мощността при киловолти напрежение става МНОГО (мощност = ток умножено по напрежение), така че се прахосва енергия за изпаряване на водата. Ако и това не е ясно, по-добре не мога да го обясня.
« Последна редакция: Януари 19, 2013, 08:17:01 am от Maistora52 »

Неактивен sbk1

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 198
    • sgcar.hit.bg
Re: как да направя Тесла трансформатор
« Отговор #9 -: Януари 08, 2010, 12:44:06 am »
Привет на  всички......
MZK....специално и на теб...и на останалите с три-четири и  пет  буквени имена....
Преди месец  два и аз бях подготвил същия въпрос......  :-\
Анализирах си нещата ....И с консултацията на форумец от сайта ,без изявления  и с негова помощ нещата потръгнаха.....
В сайта има изложени неработещи схеми...(не знам кой печели от това) >:(
Първите проби за електролизер беше за избор на материал като използвах
да уточня че съм използвал подръчни материали...
титан-алпака
титан неръждавейка
неръждавейка-неръждавейка
алпака-неръждавейка
алпака-алкапа
 алпака-от пералните  рига и от този сорт....които ги лови магнит....
С инверторен електрожен      ефекта е  доста сносен. ;)
Започнахме и тесла траф,който проработи .
Като още не сме постигнали синхрон между намотките .
По мое мнение системата  е от доразвити неща които са правени от форумците....
Още нещо само да заостря вниманието.... :o
Писах го преди няколко дни.....от NASA са ровили  в сайта ми ,а сигурно и не само там..
имам го документирано...днес следите им са изтрити и няма никаква следа че са влизали там....
Могат да се направят много догаки ...може да са влизали и друг път....
Това го засякох след като съм се насочил към "свободната енергия"
и мои си "теории на конспирациите" по темата.... :'(

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: как да направя Тесла трансформатор
« Отговор #10 -: Януари 08, 2010, 06:33:39 am »
 :o А вие какво очаквахте? Да проверяваме всяка качена схема?
Хора спрете се! Ошашавихте ме отвсякъде с такива мнения  :o

Dex

  • Гост
Re: как да направя Тесла трансформатор
« Отговор #11 -: Януари 10, 2010, 08:15:18 pm »
Цитат
.от NASA са ровили  в сайта ми ,а сигурно и не само там..
Имам една програма, която постоянно регистрира опитите на различни институти и организации да сърфират из моя компютър. Едва ли някой чичко стои в някакъв кабинет и прави опити да ми влезне в компютъра. Тези неща стават автоматично, най-вероятно със системата Ешелон, която координира информацията и по думи и символи "ключове" я изпраща до съответния институт или организация, която си има съответните сървъри, които пък автоматично започват да правят атаки към персоналните компютри из целия свят търсейки интересуваща ги информация или файлове. Не забравяйте, че света е един голям "Биг брадър", че и по-гоям ще става.
Ето http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/63bc2481dab979b48204a3bdda2f26d1/screenshot037
« Последна редакция: Януари 11, 2010, 10:13:06 am от altium »

gomi

  • Гост
Re: как да направя Тесла трансформатор
« Отговор #12 -: Януари 11, 2010, 12:39:45 am »
Кажи я таз програма, да се зашитим и ние  ;D

Dex

  • Гост
Re: как да направя Тесла трансформатор
« Отговор #13 -: Януари 11, 2010, 08:54:49 am »
Peer Guardian 2

aviv

  • Гост
Re: как да направя Тесла трансформатор
« Отговор #14 -: Януари 11, 2010, 09:26:48 am »
 :)
« Последна редакция: Февруари 05, 2010, 07:44:33 am от Стефан Маринов »