Автор Тема: Rotoverter  (Прочетена 184600 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Rotoverter
« Отговор #105 -: Юни 27, 2014, 08:15:13 pm »
Спорът с "капацитети" с "капаци" е безсмислен:
...
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%85%D0%B0%D0%BB%D0%BE
"Махало
от Уикипедия, свободната енциклопедия

Едно махало се състои от тежест, която е окачена на разтеглива или неразтеглива нишка или прът в точка на окачване. Когато махалото бъде отклонено на някакъв ъгъл от неговото състояние на покой (равновесно положение), то започва да се люлее (трепти) под действието на силата на тежестта, стремейки се да се завърне отново в равновесното си положение.

В случай че ( т.е. АКО)  върху махалото не въздействат сили, които да доведат до затихване на люлеенето (напр. триене или съпротивление), то ще продължи да се люлее симетрично около своето равновесно положение (обикновено това е най-ниската точка от траекторията)."

...
Губите си времето в словоблудства!

Гравитацията е точно такава Въздействаща Сила.
... и в тон със "заигравката" на Радико: "Знаем, че гравитацията намалява с квадрата на разстоянието"... И само на 100 км над земната повърхност тя практически вече липсва.
Е хайде измислете, че аз нямам въображение и време за губене - една опорна точка там на 100 км само от земята, и си завържете на нея измисленото Махало, и продължете дърдоренето до Второ Пришествие.
...
« Последна редакция: Юни 30, 2014, 02:17:54 pm от Maistora52 »

tanevi2010

  • Гост
Re: Rotoverter
« Отговор #106 -: Ноември 01, 2014, 08:59:16 pm »
Имам клипове на работещия  модел , но като  не мога  да го  прехвърля ?  Също  и  снимките на  модела тип Шаубергер .

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Rotoverter
« Отговор #107 -: Декември 08, 2014, 07:40:55 pm »
Имам клипове на работещия  модел , но като  не мога  да го  прехвърля ?  Също  и  снимките на  модела тип Шаубергер .
Има ли развитие с клиповете?

tanevi2010

  • Гост
Re: Rotoverter
« Отговор #108 -: Декември 21, 2014, 08:19:34 pm »
Здравейте, момчета! Така пиша, защото съм на 75 години, а вие  сигурно сте по-млади.  Съмнявам се само за  Майстора52 като  съдя по брадата му .
 Нямах намерение  да пиша,  но  израза на  колегата от форума  "детска игра " , ме  амбицира  да  протестирам .  Изглежда  недобре съм описал устройството .  Ел.мотора  задвижва вал с  маховик  40кг. От този вал взема движение алтернатор  180ач. Той  подава  24в.  на  акумулатори  200ач.  От  тях  взема инвертор   5 квт и  пикова  15 квт.  Инвертора  подава  отново на  ел.мотора .  Какво  неземно има в  тази работа ?  Машината си се  самоподдържа  и  хич не и  пука   за  200годишната  физика .  Писнало ми е  от  черногледци около мене .  Весели празници  и  вярвайте  на  квантовата теория -  всяко нещо , колко и невероятно да изглежда , има вероятност да се  случи !!!
« Последна редакция: Декември 22, 2014, 06:44:31 am от Maistora52 »

tanevi2010

  • Гост
Re: Rotoverter
« Отговор #109 -: Декември 21, 2014, 08:29:16 pm »
Има ли развитие с клиповете?
       Инвертора подава към ел.мотора  220-230в.  Както писах ,  мощността му е  5 квт. , така ,че  има  за загуби - давам  2 квт  , има и да остане .  Къщата  ми  е малка  и има най-обикновените домакински  уреди ,  които "ДЕТСКАТА  ИГРА "  най-спокойно задоволява  и не  му пука на него и на мене  кой  какво  мисли и не вярва .  Жалко , че  невярващите са  по-вече от нас !
  Най-големите постижения  не са най-шумните  , а най-тихите ! 


  Не е моя  мъдрост !     ДЕРЗАЙТЕ !

tanevi2010

  • Гост
Re: Rotoverter
« Отговор #110 -: Декември 21, 2014, 08:48:13 pm »
Кой може  да ми каже  как  да увелича   пусковия  въртящ  момент на  ел.мотор  1.1квт. , монофазен  , 2890  об /мин. Чел съм  за  втори кондензатор на работната намотка   , ама как да  разбера коя е ?

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Rotoverter
« Отговор #111 -: Декември 21, 2014, 10:11:33 pm »
tanevi2010, работната намотка се свързва директно към 220в, без кондензатор. Пусковата намотка се свързва през кондензатор, като втория кондензатор се свързва паралелно на работния. Свързването на втория кондензатор който обикновено е от 120 до 180mF става през бутон който да се задържи само до развъртането на мотора.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Rotoverter
« Отговор #112 -: Декември 22, 2014, 07:15:43 am »
С цялото си уважение към Tanevi2010, аз непрекъснато - откакто за първи път се появи във Форума - мисля как да му се помогне. Прави нещо сериозно този "момък" - на 75 години (Браво!!!), направил е, съобщава ни за разработките си някои детайли, но ... Трябва - според мен - някой от по-младите от нас, да отиде лично при него, да се разбере за какво точно става въпрос, какви са нуждите, какво се иска от нас - форумците - и да се действа!
За целта, г-н Танев2010 трябва да даде свои координати, но не тук в тази тема, което е неправилно и не е добре, а примерно на "Лично към мен Съобщение" (клик върху името ми (ник-нейма), оттам избира опцията "Изпрати Лично съобщение", пише и Действаме! Или да ми изпрати писмо на  имейл   magnetmotors@dir.bg и след това аз по коректен начин да намеря варианта за координация, среща и т.н.
Г-н Танев2010, трябва да ми напише в това свое съобщение своят адрес, за да мога да намеря правилният човек - наш колега, който да отиде на място при него.
Обяснявам всичко това, тук и така, защото е видно, че г-н Танев2010 не е "на Ти" с електронното общуване и това го възпира в голяма степен.
Благодаря на г-н Танев2010 за почитанието към брадата ми  ;D ;D ;D, и искам да го уверя, че възрастта му го прави един от доайените ни във Форума... всъщност съм с повече от 10 години по-млад от него, но ЕГН-то си знае своето...
В ново очакване сме към Вас, г-н Танев2010.




Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Rotoverter
« Отговор #113 -: Декември 22, 2014, 01:01:03 pm »
Здравейте, Tanevi2010.
Цитат
Машината си се  самоподдържа  и  хич не и  пука   за  200годишната  физика .  Писнало ми е  от  черногледци около мене .  Весели празници  и  вярвайте  на  квантовата теория -  всяко нещо , колко и невероятно да изглежда , има вероятност да се  случи !!!
Всички които сме в този форум искаме точно това, да опровергаем догмите в тази 200 годишна физика. Само, че и на нас ни писна някой да твърди, че е направил машина, която се самоподдържа  и в същото време не е показал дори и една снимка. Твърдението Ви за многото работещи "ротовертери" в интернет е меко казано несериозно. Достатъчно съм се нагледал на клипове в които се твърдят революционни постижения, а в същото време никой не е успял да ги репликира на практика. Без да обиждам никой просто твърдя, че точно в тази идея нямате добив на енергия и тази система не може да се самоподдържа. Единственото, което може да ме убеди в противното е да го видя лично. Тогава Ви гарантирам, че съм готов да инвестирам в производството на същото, и да направя бум в интернет и света като цяло. Също така ще публикувам във всички възможни сайтове, подробни схеми и чертежи на същото устройство така, че всеки да може с минимални познания да си го направи. Това е истинския и единствен начин да се пребори системата и в частност 200 годишната физика. :) Всички други приказки са празнословие и не подлежат на коментар.

П.С. интересно как от един 24V алтернатор получавате тези киловати. Все пак за да получите 5KW на 220V от инвертора, ще черпите постоянно ток по голям от 210А и то ако инвертора е с КПД 99%. Честно казано не се сещам за алтернатор, който да е в състояние да отдава този ток. И моля не бъркайте Ah с A , къде точно разбрахте, че алтернатора който ползвате е 180ач. Такъв параметър за генератори не съществува, той се отнася само за капацитет при това на батерии. И накрая с тези 200ач акумулатори и аз ще Ви направя тази установка да се самоподдържа :) близо месец, няма да обяснявам защо. 

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Rotoverter
« Отговор #114 -: Декември 22, 2014, 01:47:31 pm »
@dymelsoft и всички останали - и аз съм готов да инвестирам, ставаме двама. Имам същите условия като на  dymelsoft. Чакам факти иначе ще смятам, че това е поредната лъжа на някой повярвал си, неоценен и комплексиран техник.
Ей от това по-добро предложение здраве му кажи, а Tanevi2010?
Ти си ....

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Rotoverter
« Отговор #115 -: Декември 22, 2014, 03:31:20 pm »
Положението е горе-долу следното:
Г-н Танев2010 е от Варна, кв. Владиславово. Там някъде му е лозето и лятото седи на теферич край бунгалото си.
Има и телефон: GSM- 0887193780.
Да, обаче г-н Танев е вече възрастен (75г.), и освен това едва ли има възможност да снима, и да изпраща или да качва тук и там снимки и схеми...
Просто ние по-младите, трябва да свършим тази работа...
Ето, може и нищо да не се покаже, но поне може да се види - на поднос стои и чака.
Поне с тая 200-годишна физика ще стане ясно какво е положението!?
Хайде Варненци! - обаждайте се на мен на Лични или директно на г-н Танев2010.
« Последна редакция: Декември 22, 2014, 04:33:23 pm от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Rotoverter
« Отговор #116 -: Декември 22, 2014, 03:55:09 pm »
Dymelsoft  - от къде си? (отговори на лични ако искаш) На мен Варна ми е на 200 км , но не е проблем да си направим една среща там - предполагам, че не те притесняват разстоянията в България и съвместно да отидем да измерим да видим и да констатираме каквото е необходимо. Съответно ще поставим информацията обобщено, точно и истински във форума. Разбира се ако Танев е съгласен да я сподели. Това зависи само от него

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Rotoverter
« Отговор #117 -: Декември 22, 2014, 04:19:11 pm »
Здравейте, valex е от Варна, ако има време и възможност може да провери. На него можем да разчитаме, бива си го по техническата част.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Rotoverter
« Отговор #118 -: Декември 22, 2014, 04:28:36 pm »
То и други има от Варна, но трябва да се "навият" да действат.
Позволявам си да дам отново публикувани вече точно преди една година от г-н Танев2010 негови координати:
...
"Намирам се: гр.Варна  кв. Владиславово Целогодишно живея на  лозето, където е и  работилничката ни. GSM- 0887193780. Обадете се, за да ви посрещна, иначе няма да се оправите. Имам и прекрасно вино.

Хайде отпразнувайте Нова година и заповядайте! Може пък заедно да успеем?  Ще ви  чакам - обадете се! Минчо Танев.   е-мейл  tanevi2010@abv.bg  потреб. име  tanevi2010
...
ЕЛАТЕ   при мене, за да ви покажа 4 годишния си труд (вече 5г.).  С още един стругар  сме направили за това време  49 (56) репликации.  При много от тях  сме влагали свои идеи  и комбинации.  Целта ни е  да  направим  чисто  магнитен  мотор."

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Rotoverter
« Отговор #119 -: Декември 22, 2014, 04:52:44 pm »
Според мен е хубаво да се проверят 2 неща - колко максимална консумация може да има на изхода, и колко време може да работи системата без да е пуснат двигателя ( тоест за режима на самозахранване)