Автор Тема: Rotoverter  (Прочетена 182872 пъти)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Rotoverter
« -: Декември 17, 2007, 10:34:16 pm »
Здравейте ! Преди време работих доста върху резонанса като имах определени положителни резултати.
Наскоро възстанових работата си като имах по-добри материални възможности за постигане на добър и категоричен резултат.
Привлече ми вниманието и информацията в Интернет за РОТОВЕРТЕР - устройство което работи в затворен цикъл и произвежда допълнителна енергия.
Представлява трифазен двигател и генератор, свързани на една ос.
Двигателят се вкарва в резонанс посредством съответен кондензатор при което има неколкократен скок на механичната и електрическа мощност в сравнение с входящата електрическа.
От своя страна двигателя задвижва електрогенератор, чиято изходна електрическа мощност е равна и пропорционална на електрическата и механическата мощност върху двигателя.
Малка част от енергията, генерирана от генератора преминава през инвертор, малък акумулатор и отива върху двигателя, където отново чрез резонанс се умножава неколкократно.  
По-голямата част от мощноста изходяща от генератора, се ползва за каквито и да било други цели.

На тези адреси можете да видите видеоклипове а също и да се запознаете с теоретичната част на постановката:
http://www.theverylastpageoftheinternet.com/ElectromagneticDev/arkresearch/rotoverter.htm    

http://peswiki.com/index.php/Directory:Rotoverter
   http://peswiki.com/index.php/Directory:Rotoverter:Replications:Mkruemel2004
http://www.youtube.com/watch?v=rhB9rdpnyBI
http://video.google.com.au/videoplay?docid=3223602109300684830
http://video.google.com.au/videoplay?docid=7144386774233460918

Направих определени експерименти като за разлика от преди , сега разполагам с инвертор преобразуващ 12В в 230В променливо напрежение.  
Харaктеристиките при замерване на мощноста между акумулатора и инвертора(входа) и върху двигателя(изхода) са следните при два различни кондензатора:

вход 11,85В * 6А = 71,1 Вт.   Изход 226В*0,46А=103Вт.  или 71,1 Вт - входна мощност  и 103 Вт. изходна мощност.
КПД   103/71,1 = 1,45 или 145%

вход11,70В*7А = 81,9Вт.   изход 240В*0,64А=153,6Вт.  или 81,9Вт. - входна мощност и 153,6Вт. - изходна мощност.
КПД 153,6/81,9=1,87 или 187%

    
Съответно при използването на по добър електродвигетел изходната електрическа и механическа мощност върху двигателя ще стане многократно над постигната понастоящем.
При използване на мрежово захранване постигнах и по добри резултати от тези при инвертора:

вход - 100В*1,37А=137Вт.   изход - 268В*1,37А=367Вт. или КПД = 2,67 =267%  

при други параметри на кондензатора за резонанс: вход 124В*2,7А=334Вт.  изход - 310В*2,7А=837Вт. или КПД = 2,50 = 250%
  

При всеки експеримент се използва последователен резонанс (последователно свързване между конедензатора и двигателя) спрямо захранването от входа.  
Принципа наречен Ротовертер е възпроизведен успешно и многократно.
За целта ви са нужни два трифазни двигателя, като единият ще работи в генераторен режим и затова трябва да е с навит ротор.
Свързват се на една ос като се спазва изпълнението по описанието което е във представените по горе линкове с теорията...
« Последна редакция: Септември 27, 2008, 01:30:13 pm от mzk »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Rotoverter
« Отговор #1 -: Декември 18, 2007, 10:18:52 pm »


     А това е начина на свързване и конструиране на ротовертер. Реалноста е че двигател поставен в резонанс оптимизира своето КПД и то става и може да става много над 1 или 100%.

« Последна редакция: Януари 10, 2011, 04:13:06 pm от mzk »

venvel

  • Гост
Re: Rotoverter
« Отговор #2 -: Декември 19, 2007, 01:44:31 pm »
Всичко ясно, но защо ти е инвертора, не може ли директно от мрежата 220 в. И защо е този понижаващ траф 220/140 - той каква роля играе.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Rotoverter
« Отговор #3 -: Декември 19, 2007, 08:06:03 pm »
Инвертора е при положение че използуваш автомобилен алтернатор който дабъде въртян от акумулатора, при мен бе от гледна точка на това да съм убеден че нямам влияние на кондензатора назад към входа от който подавам промеливото напрежение а и всъщност използвах малък 12 волтов акумулатор и замерванията на входната мощност ги извърших между акумулатора и инвертора с което напълно изключвам някакво влияние на косинус Ф или резонасни въздействия спрямо първичния източник , което е важно при изпълнение с генератор задвижван от двигателя. Използвах понижаващ трансформатор който ми дава на изхода около 140 волта тъй като когато това напрежение го вкърам в резонанс във двигателя при последователно свързване с кондензатора то се вдига на 240 волта и повече върху двигателя, като на входа си е ~140В. Е ако използвам 220В директно от мрежата също ще получа резонанс но тогава напрежението върху двигателя а също и кондензатора вече ще е ~ 500В и ще изгърмят от такава мощност. Кондензатора е на 400В а двигателя 230В , не е проблем да издържи и още около 20-30 волта отгоре но при повече - сам можеш да си представиш какво се случва. Преди време правих подобен опит с един друг двигател който нормално е ~250Вт . напрежението скочи на ~700В и доста страшно боботеше  при ток ~3-4А . Тествах го само за броени секунди, незнам как не изгърмя кондензатора като се има предвид че и той се товари със същата мощност.  Трансформатора е също и вид предпазителен баласт. Можеш дори с около 60-70волта да захраниш мощен двигател и вкарвайки го в резонанс с подходящ поселдователно свързан кондензатор да постигнеш едно номинално напрежение от порядъка на ~230-240 В върху двигателя.  При този вид резонанс имаш нарастване на изходното напрежение спрямо входното при постоянен ток и  така имаш голяма изходна мощност. Съществува и варианта да си направиш двигателя да може да ти работи на ~ 600-700 волта и тогава да използваш само прехвърлящ траф пак като вид защитен буфер между мрежата и двигателя.  Двигателя ти върти генератор с мощност равна на тази която имаш върху двигателя при резонанс и една част от енергията можеш да върнеш в мрежата ако имаш синхронизатор за честотата и напрежението а другата енергия ползваш за каквото желаеш. Ако върнеш повече енергия в мрежата от тази която потребяваш, електромера ще се върти назад, което няма да е добре за отчитане пред енергийните инспектори освен ако не се погодите да им продаваш енергия така че ще ползваш само колкото ти е нужно а другото включваш в централното енергоразпределение. Е молко сложно ще е с формалностите но ако за комуфлаж използваш един бутафорен ветрогенератор може и да мине номера. Все пак най-добре е да си имаш собствено захранване с енергия независимо от електрорапределение и информацията за резонансния генератор да се разпространява, а също и да започе производство и продажба на автономни системи двигател-генератор. Мисля си че този вид енергоизточник е най лесен за възпроизвеждане и потенциално може да е първото устройство на свободна енергия което може да излезе на нашия пазар, въпреки възможните пречки. Когато говоря за пазар, имам нещо повече в предвид от това да мисля колко аз или потенциалният производител ще спечели. Един продукт може да постигне масовост и масово разпространение и да предизвика революция именно когато излезе на пазара което е много повече от това да пъде демонстриран в телевизионни шоута и да се пише за него като сензация във медиите.

venvel

  • Гост
Re: Rotoverter
« Отговор #4 -: Декември 20, 2007, 08:41:27 am »
Благодаря за изчерпателния отговор. Сега всичко ми е ясно.
Просто съм учуден колко е просто всичко.
Само ще те помоля, ако си наясно, да кажеш за възможността да се ползва накъсо съединен ротор вместо навит. Ще има ли ефект.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Rotoverter
« Отговор #5 -: Декември 21, 2007, 07:44:46 pm »
Ротора на двигателя може да бъде накъсо даден сиреч да не е навит. Аз с такъв експериментирам. Обикновените електромери спокойно могат да се въртят назад. Можеш например да вържеш от изхода на обикновен траф на 12в например но който държи на ток, двата изхода към входа и изхода за фазата на електромера и той ще се завърти назад. Това е защото електромера реагира на ток а не на напрежение. Е ако се ускори въртенето в нормалната посока, просто разменяш мястото на двата извода на трафа. Това сме го правили с колегата и става без проблем....

venvel

  • Гост
Re: Rotoverter
« Отговор #6 -: Декември 22, 2007, 10:00:08 pm »
Имам конкретни резултати с ел.двигателче 220 В, 0,21 А, 32 Вт от вентилатор. Първоначално експериментирах с един траф 220/18 със закачени последователно кондензатори с различен капацитет. Комбинарах ги последователно и паралелно за да имам по-голям набор от стойности. Най добър резултат се получи с 3 до 4 мФ. При напрежение около 18 В на входа на двигателя се получи 28,7 В.
След това избрах кондензатор от 10 мФ и заедно с един реостат включих двигателя директно към мрежата. Получи се следното:
Вход - 226 В , 0.24 А ; Изход - 248 В , 0.24 А  или отношение Изход/Вход = 1.097 без отчитане на загубите в реостата. Ако прибавим и тях, а те са ориентировъчно около 10 Вт при 175 Ома се получава към 1.28 или 128%. За справка ако се включи двигателчето през реостата без кондензатора напрежението е около 200 В при 225 В на мрежата.
Това засега. Ще пиша пак ако имам успехи.

mimo77

  • Гост
Re: Rotoverter
« Отговор #7 -: Януари 11, 2008, 01:03:57 pm »
Здравеите,
Много е интересно това устройство и по-точно резултатие, които се получават на базата на измерванията - по точно удивително високия КПД.
Аз не съм много голям специалист в областа на електортехниката, но независимо от това си мисля че за да бъде добре защитена една теза тя трябва най-малкото да бъде подложена на съмнение и да се види до къде ще издържи.
В този аспект, базирайки се на мойте неголеми познания в електротехниката бих искал да предложа една нотка съмнение:
Резултата се базира на измерване на тока и напрежението. Измервателните уреди измерват при определени уги условия. Например формата и честотата на сигнала (при променливи величини).
В нашия случаи дали това има значение?
Възможно ли е да има някакви неточности при самото измерване?

Благодаря Ви!

P.S.
Към модератора:
Аз не отричам нищо а просто искам да получа повече информация за да отхвърля съмнението което имам.
Или може би не трябва да се съмнявам в нищо ?

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: Rotoverter
« Отговор #8 -: Януари 11, 2008, 01:54:45 pm »
:)
Един може да сгреши,
но толкова много хора - едва ли.
:)
Важното е да не излиза от резонанс двигателя ( да работи с постоянно  натоварване).
А ако се свърже изхода на алтернатора с входа на инвертора и се махне акумулатора, и установката се продължава да работи ( да кажем няколко дни) - грешката е вярна ;) КПД>1

venvel

  • Гост
Re: Rotoverter
« Отговор #9 -: Януари 11, 2008, 07:57:18 pm »
Не можеш предварително да предвидиш с какво напрежение ще подкараш двигателя. В конкретния случай са били достатъчни 140В, но в друг случай може да е различно. Аз успях от 117В да го вдигна на 220В. Има много фактори като например кондензатора(кондензаторите), който ще използваш, типа на двигателя и намотките и т.н.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Rotoverter
« Отговор #10 -: Януари 11, 2008, 08:11:45 pm »
Привет! Инвертора ми е с електронен феритен траф и не ми се занимава да го разглабям, по скоро бих могъл да си направя електронна повишаваща схема но реално не е нужно да свалям напрежение от 230В на по малко при положение ако ползвам трифазен двигател със свързване звезда при което той работи и на 300 и повече волта., което не е проблем да го постигна с резонанс. За сега не разполагам с такъв двигател и работя върху друга възможност за получаване на свободна енергия. ..  Честотата не се мени при резонанс. При оптимални условия и режим на работа при резонанс,формата на напрежителните импулси е същата като на входните управляващи импулси и няма изкривявания, но дори да има ,съществуват и други показатели за свърхефективноста на резонанса. Например : Приемаме че имаме точно замерване на входния ток и напрежение при паралелен резонанс върху двигател. Сиреч, паралелно на двигателя е свързан съответен кондензатор. Но още преди тях имаме амперметър и волтметър. Свърхефективноста може да бъде доказана дори и без уреди. Ако захранваме двигателя през една например 200Вт. лампа ще видим че лампата свети слабо и двигателя се върти слабо поради взаимните им съпротивления. Тогава поставяме паралелно на изводите на двигателя , съответния кондензатор . Резултата е че оборотите на двигателя се вдигат(значи и преобразяваната в механическа, електрична мощност се увеличава) а лампата намалява светенето си или почти изгасва, което пък е показател че през нея протича по малък ток (и мощност) отколкото първоначално при работа без кондензатор. Замерванията с уреди показват че входния ток протичащ през лампата пада докато токът пулсиращ между двигателя и кондензатора се вдига средно ~3 пъти. При използуване на двигател с голяма индуктивност тези резултати се запазват с минимални промени при натоварване на двигателя. Затова при работа с резонанс е нужно да се използува двигател с по висока индуктивност , така че при натоварване да са минимални промените спрямо условията за резонанс иначе със почти всеки двигател може да се постигне резонанс но не всеки може да се поддържа в резонанс при натоварване. Важно е да се знае че при резонанс имаме трептящ кръг между кондензатора и двигателя така че енелгията пулсира и се прехвърля между тях като разходите на енергия от мрежата са единствено за покриване на загубите от активното съпротивление на порводниците в системата. При идеални условия на резонанс и свърхпроводимост един двигател няма загуби на електромагнитна енергия.

Тони

  • Гост
Re: Rotoverter
« Отговор #11 -: Януари 14, 2008, 09:18:03 pm »
Няма да стане Теофил говори за трифазен синхронен двигател а дрелката
е променливо токов колекторен двигател.Теофил пробвай с честотен
регулатор натовари двигателя и с честотата  настройваи резонанса.
Сметни индуктивноста на намотката избери някаква средна точка на регулатора и от там кондензатора.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Rotoverter
« Отговор #12 -: Януари 19, 2008, 12:31:24 pm »
При използване на навит ротор при трифазен генератор, доброто е че на ротора можеш да подаваш възбуждащото напрежение но реално всеки двигател дори с ненавит ротор може да работи като генератор, нужно е както се върти да се свърже с зареден кондензатор който да го възбуди и след това както  е вързан към кондензатора да се свърже товара към генератора, тогава кондензатора може и да отпадне. Има и друг вариант който трябва да опитам и който е описан в схемата на свързване на ротовертера , при който кондензатора се свързва последователно на товара и генератора. Първоначалното възбудащо напрежение може да се подаде и на една от намотките на трифазния двигател(генератор) при положение че другите са вързани към товар. Ако магнитопровода на генератора има остатъчна намагнитеност тогава няма нужда от възбуждане за да работи в генераторен режим. Четковия двигател не е трифазен но също може да работи много добре като генератор като има различни варианти на свързване. Приемаме че посредством какъвто и да било друг двигетел въртиш четков двигател който пък ще ти играе роля на генератор. Генератора трябва предварително да е свързан към товар - това е първото и другото са варианти на свързване. При последователно свързване на ротора и статора подаваш между тях напрежение от външен източник, например акумулатор или кондензатор или траф за момент и той започва да генерира. Може също ротора и статора да са паралелно свързани. Другия вариант е на ротора подаваш възбуждащо напрпежение като той е отделен от статора а енергията я снемаш от статора или обратното. Съгласен съм че двигателя при ротовертер е най добре да се въведе в режим на резонанс по време на работно натоварване с генератора и то в натоварен режим. При този случай параметрите на кондензатора за резонанс ще се различават значително от тези при ненатоварен двигател при все че има компромисен вариант в който двигателя трябва да е с повече навивки и с по голяма индуктивност при което разликата в параметрите на кондензатора с цел постигане на резонанс ще са минимални при натоварен и ненатоварен режим на двигателя.

venvel

  • Гост
Re: Rotoverter
« Отговор #13 -: Януари 20, 2008, 06:59:49 pm »
teofilius поздравявам те за поста. Точно това ми трябваше като информация за работа на двигател като генератор.
А между другото имам проблеми с един двигател 1,1 кВ. Не мога да го вкарам в резонанс. Всъщност с едно малко двигателче с налучкване стана много лесно-почти от раз. А с този големия не става. Ще ходя да си купя кондензатори и ще карам стъпково както е описано в сайта.

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: Rotoverter
« Отговор #14 -: Януари 20, 2008, 07:17:09 pm »
Друг вариант е да се поддържа резонансна честота която се подава в зависимост от параметрите на резонансния кръг.