Автор Тема: Генератор на д-р Royal Raimond Rife  (Прочетена 295664 пъти)

GMG

  • Гост
Генератор на д-р Райф
« Отговор #60 -: Май 12, 2009, 12:50:40 am »
   Сега се сетих че, имам една лампа от доста отдавна...
Ходих да я изровя, за да я снимам...прозрачна е, по диаметър е
като луминисцентните, но по-къса. Била е в детско-инфекциозно
отделение за пречистване на стаята от паразити и инфекции.
Бяха ми казали че, когато работи, не трябва да се стои близо до нея.
Не ми се смейте ;D...разбирателите да кажат става ли за нещо?


   П.П. До колкото знам е излъчвала синьо-виолетова светлина...
 (едната спирала е прекъсната !)
« Последна редакция: Май 12, 2009, 01:16:17 am от GMG »

ppankov

  • Гост
Генератор на д-р Райф
« Отговор #61 -: Май 12, 2009, 01:38:09 am »
GMG,
това е озонатор  за медицински цели :)
Ползва се за болнична дезинфекция на въздуха, болничната хигиена го изисква.
В микробиологичните шкафове с активен биофилтър, се монтират също такива лампи, по
време на манипулации се изключват, включват се преди и след работа, успоредно с вентилацията на шкафа.

По горе предложих амплитудна модулация, евентуално да  ползвам радиолампа за буфер, но не ми е проблем да го направя и с честотна, и със широчинно импулсна, както и кодово импулсна...но нали знаеш - не е небходимо с оръдие да трепеш хлебарки :)

Dexi,
инфрачервените диоди не са като оранжево червените :) заради спектъра.
Ще се радвам да видя постановката ти със 16-те светодиода.
« Последна редакция: Май 12, 2009, 01:43:28 am от rebel »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Генератор на д-р Райф
« Отговор #62 -: Май 12, 2009, 10:01:12 am »
Колеги,
може би аз нещо не разбирам същността на Райф лампата, но не е ли свързан ефектът с модулиране на скаларни вълни? Плазмата в лампата е само източник на различни по честота лъчения, но едва ли само светлинни  :) Тук става въпрос според мен за проникващо лъчение с неелектромагнитен характер, свързано само и единствено заради начина на генерирането си със "нормалната" светлина или прочее електромагнитни ефекти. Прякото излъчване на скаларно лъчение с необходимата честота или модулирането на носещо такова с втора настройваща честота води до лечение и стимулиране на здравите клетки - опитвам се само да ви напомня да не се отклонявате в областта на нормалната физика, мислете като Тесла... Защото подобни лампи са патентовани първо от него преди 120 години, после Лаковски прави модификация /описана в атачвания док. файл в темата/, а най-накрая Райф отново открива топлата вода  :)   
Поздрави

Dex

  • Гост
Генератор на д-р Райф
« Отговор #63 -: Май 12, 2009, 10:28:41 am »
Точно така е caduceus.
А ето какво имах в предвид rebelчо http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000NLM1NK/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&seller=
На това съм му изкарал вход за управление и чака опити, но не съм стигнал до там все още, имам и други неща за вършене.
И така. Цялата работа се върти около монополярните импулси. Само те могат да дърпат струните на торсионните полета, които управляват всичко и структурират и подреждат всичко. Лазерът, светодиодите, заперът, лампата на райф, това са все машини работещи с монополярни импулси. Ултравиолетовите лампи са друга бира и нямат нищо общо с райф и сие от гледна точка на принципите.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Генератор на д-р Райф
« Отговор #64 -: Май 13, 2009, 10:04:00 am »
Dex
Тука хората вече ще кажат, че сигурно се познаваме и сме се сговорили нещо с тебе  :) Щото мислим много еднакво. Точно така е - монополярните импулси с рязък заден фонт увличат радианта-оргона-етера и създават еднопосочно движение. Колеги, представете си пулсираща струя от дюза с ежектор, през ежектора се засмуква присъединен към основната струя флуид, като увеличава обема и намалява скоростта му. Ако са различни по състав /например газов реактивен и въздух/, потоците след известно разстояние се смесват и стават едно. Но ако изключите за момент газовата струя, въздушната още няколко мига по инерция ще продължи да се всмуква в ежектора и изхвърля през дюзата. След секунда-две ще спре и тя, разбира се, но в този непосредствен след спирането момент изхвърляното след двигателя е само въздух... Давам тази флуидна аналогия за да ви светне крушката на последния етаж, че с електричеството и радианта нещата са същите. Природата работи по доста еднакви калъпи :) Който е чел Хермес Трисмегист, ще се сети че "каквото е горе, такова е и долу", т.е. няма значение нивото дали е микро или макро, схемите на Господ са подобни - защото простите неща не се развалят и работят добре във всякакви условия  ;)
Какво се случва с импулсния ток? Същото. Радиантът се държи като ежектираната струя, присъединява се към течението на тока и то много бързо - и като го отсечем отзад импулса, радиантът продължава и се "излива" през "дупката". Не знам дали ме разбирате, няма значение дали дупката е запълнена с метал, т.е. събитието е в проводник, или е в искрище... Естествено във втория случай си личи най-добре, но процесът е еднакъв. Тесла го е "виждал" директно - и не е само той...
Как се нагажда всичко това към обсъжданата тема? Малък пример, че полезното действие на запера не се крие в електричеството, а то просто се ползва за модулация на неелектрическата присъединена радиантна компонента е това:

-------------------------------------------------------------------
 pnp
  View Member Profile
 Find Member\'s Posts   Apr 10 2009, 07:04 AM Коментар #326 


На Тесла братчеда или на т'слата дръжката, все тая


Група: Members
Коментари: 116
Регистриран: 10-March 09
От: Пловдив
Потребител No.: 2 841



 Сега ще ви запозная с един нов метод за въздействие с вибрации. За да се

възползвате от него, на вас ви трябват два или повече говорителя с определена

ориентация на магнитната система. Ето как се избират походящите. Купувате си

компас, отивате в магазина за говорители вземате говорителя и доближавате

компасът към него. Ако северът посочи говорителя, то този говорител ще ви

свършши работа. Важно е да се знае, че мембраната на говорителя не трябва да

е метална или с метални примеси. Също така е препоръчително корпуса на

говорителя да е пластмасов, а самия говорител да е със съпротивление на

бобината 8 ома. И така, вземате говорителите и ги закрепяте на плоскост от

дърво или пластмаса, като лицето на говорителите е към плоскостта. Свързвате

плюсовете на г-те с плюса на запър или честотен генератор. Ползвайте 1 или

2,5Khz. Минусите не се свързват никъде. Так устройството се явява като

антена.
Поставяте плоскостта с говорителите отдолу и върху нея слагате храната си или

хранителни продукти. Можете да слагате месо, риба, плодове и зеленчуци, яйца,

мляко, ядки, хляб. За 5 минути измират всички микроби, паразити и яйца на

паразити. За 20 минути се разграждат токсините в храната, като формалдехида,

а токсичните "D" аминокиселини се превръщат в нетосични в "L" форма. Трябва

да знаете, че на устройството му пречат метални предмети върху него, така че

когато слагате нещо за дезинфекция и тетоксикация, то не трябва да е в

нетални съдове. Първоначално си направих един експеримент с две филии хляб.
Завих ги в найлон и едната сложих на уреда, а другата на неутрално място.

Пуснах запъра на 2,5Khz за около 8 часа, след което го спрях и зачаках. След

4 дни филията на неутралното място се покри с черен мухъл, а другата имаше

нещо като плесен само в мястото където е била мамбраната на говорителя.Около

това място всичко беше чисто. В случая ползвах само един говорител и

предполагам затова се получи зона където няма въздействие.
Вижте снимките от опита и си правете изводи.
 
---------------------------------------------------------------------

източник - затворената тема тук:

http://www.jivdom.info/forum/index.php?showtopic=1296&st=300

А сега кажете, какъв е точно смисълът от много високи напрежения и токове, кварцови, ултравиолетови и рентгенови лампи, шарени светодиоди и прочее технически и електрически чудесии  :) Твърдо съм убеден че и заперът, и лампата на Лаковски, и устройството на д-р Райф само модулират радианта, а резонансът с честотата на бацилите и другите гадинки е радиантно-механичен, не електрически. По тази причина не ви трябват повече от 3-4 вата мощност за да избиете всички неща дето мърдат из един организъм, стига да знаете как  :)
Извинете ме за дългия пост, ама ме хваща бяс от глупостите дето чета тука понякога. Дано съм бил полезен
Поздрави

ПП
И не е необходимо да се облъчва човекът директно, може да е дистанционно посредством т.нар. свидетел или дори мисълформа  ;)

 
« Последна редакция: Май 13, 2009, 10:08:30 am от caduceus »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Генератор на д-р Райф
« Отговор #65 -: Май 13, 2009, 05:16:43 pm »
Съгласен, просто уточнявах основата на въпросното въздействие според мен. Опитите си се правят, аз също работя над подобна апаратура, разбрах днес че има и други потребители с тествани уреди. Като му дойде времето резултатите ще се публикуват тук. Гого, ценя работата ти и пожелавам успех! Всички сме на пистата  :)
Поздрави

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Генератор на д-р Райф
« Отговор #66 -: Май 13, 2009, 07:59:12 pm »
Автобуса е даден в автоморга, открих го къде е, но лампа не намерих. Явно оборудването е свалено. Имаше отвън някакво силово табло с релета, як траф и няколко лампи и това е . Ако е свалена официално, има шанс да я взема от болницата, но има вероятност някой да я е взел за вкъщи

smsi-h

  • Гост
Генератор на д-р Райф
« Отговор #67 -: Май 13, 2009, 08:29:01 pm »
Филм "Историята на Раймънд Райф" от 2004 година се намира в "Колибка" на адрес:

http://kolibka.com/2.html

Търсете в секция "Човек" и активирайте "Първо новите филми". Явно филмът е съвсем нов.

Има и превод на български.

Protek

  • Гост
Генератор на д-р Райф
« Отговор #68 -: Май 27, 2009, 04:11:14 pm »
Здравейте! Днес се вмъквам и аз тук. Мисля си все пак че лампата на Райф може би въздейства с разтрептяването на колбата с ултразвукова честота /модулиращата/ и се сещам за доказаното антивирусно и въобще антимикробно действие на камбанния звук, който съдържа доста мощни ултразвукови съставки. Интересно че въпреки напредъка на електрониката и акустиката доста трудна задача е да се генерира мощен ултразвук едновременно на много честоти, както е при камбаната, чиито обертонове са доста и с голяма амплитуда.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Генератор на д-р Райф
« Отговор #69 -: Септември 08, 2009, 12:10:51 am »
Призовавам към придържане към темата. От тук насетне ще следя внимателно за чистотата тук, защото явно има проблем.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Генератор на д-р Райф
« Отговор #70 -: Септември 08, 2009, 12:21:18 am »
http://medlab.ua/price.php?kod=144   В Украйна произвеждат доста от специалното оборудване, хвърлете по едно око

gwtt

  • Гост
Re: Генератор на д-р Райф
« Отговор #71 -: Ноември 02, 2010, 08:28:02 pm »
Намерил съм потенциален желаещ който има опит с направа на светещи реклами

Здравей. този твой познат може ли да сглоби една две такива лампи за под 10лв на парче. Ще измислим да ползваме електроди от някакви стандартни радио лампи, които отговарят на изскванията имаше хром ванадий вътре ако не се лъжа ме поправи. Принципно ми се струва лесно и сам да си направиш лампата на спиртна лампа и стъклена тръбичка, но стъклото няма да е кварц.  А хрумна ми защо да не ползваме някаква кварцова лампа като основа на стъкленото тяло. Кажи с какво стъкло разполага този твой приятел.

vitan

  • Гост
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #72 -: Ноември 04, 2010, 10:00:42 pm »
Навремето EDM_electronics ми каза, че някъде имало много просто лечение на рака.
Може в прикачения файл да има много истина.
Защо обаче чак сега вижда бял свят?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #73 -: Ноември 05, 2010, 11:49:01 am »
Занимавах се 2 год. с правенето на Райф-лампата. Искам да кажа на ентусиастите, които решат да се пробват, че ако тя не е същата, като на Д-р. Райф, все едно нямат нищо. Защо казвам това: Електроди различни от волфрама, говоря за този 100%, няма да работят при високите честоти, бързо ще се разпрашват, няма да издържат на плазмата, намагнитват се, освен ако някой иска да я кара на тлеещ разряд и да я ползва само за осветление, като небезисвестния ГОГО 55. Ще му направя комплимент и малко реклама /стари приятели сме с него ;D/, като кажа, че беше един от първите в БГ сдобил се с компилация на лампата, изготвена по метода на неоновите реклами. С две думи - за нищо не става! - отива в коша за нестанали неща.

В БГ никой не може да сглоби цялата лампа - доказано!  В БГ няма кой да издуе балон от кварц, нито да запои електроди на кварца! - говорил съм с всички спецове от оно време, които са се занимавали с кварц в БГ. А защо точно от кварц, ми хелия бяга от стъклото  ;D, така както, като надуем балон с хелий той не стои вечно надут. Херметизацията на лампата е най-трудния процес. В професионални фабрични условия у нас /правил съм проучване/ успеваемостта за херметизация е 2 или 3:1, т.е. една кварцова лампа на всеки три отива на боклука. В любителски условия вероятно от 10 лампи ще е годна само една и то не се знае за колко време. Нагрявал съм кварц до 3 200 гр., свети като ксенонова лампа, без очила в него не може да се гледа - и не помръдва, стои си твърд. Стъклото се топи и на спиртна лампа, но да се направи Райф-лампа в любителски условия - ИЗКЛЮЧЕНО. Когато се сблъсках с проблема се учудих как е възможно преди 100 г. в САЩ да я направят, а сега у нас през 21 век да не може - ето докъде я докарахме с демоКрадцията. Оборудването за такава работа е изключително скъпо. Използват се бренери с водород и т.н.. За лампата може много да се каже, но не подхожда на заглавието "Генератор", има нещо мнооо по-важно при Райф от генератора, всъщност на Хойланд той му е бил най-малкият проблем, ми купил го готов  ;D, не го е правил ;D.

Въпреки всичко в БГ лампа има и то с огледални волфрамови електроди ;): http://www.rife.hit.bg/

Витане, интересно инфо даваш - браво!  Аз лично ползвам готварската сода /Сода бикарбонат/ при настинка и гърлобол. Слага се половин лъжичка на езика и се смуче, много бавно, полека да слиза надолу. И убива всичко по пътя, стотици пъти по-добре от "Тантум верде" и прочее боклуци  ;D. Содата е страхотен антисептик, широкоспектърен, но мнооого скъп, само 12 ст. пакетчето  ;D.

Колегата dwtt даде добро инфо с електро-колоидното сребро с чистота 99,99%. Ето и един линк: http://www.armax.hit.bg/main_files/armax.htm

Поздрави!!!
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 01:52:01 pm от EDM electronics »

vitan

  • Гост
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #74 -: Ноември 05, 2010, 02:44:44 pm »
Да завърша темата. Благодарение на EDM_electronics има полирани волфрамови електроди. Полирани от 99% волфрам е по-добре от неполирани 100%. Ще има голяма разлика в износването (ако въобще се забележи такова и в 2-та случая).

Колкото до кварца, и Пайрекса (Pyrex) държи хелия. Е, кварца бидейки кристал е перфектен проводник на Етера, но за него се иска машина за обработка. В Нета имаше файл, който научно доказваше колко се абсорбира хелия в Пайрекса с времето. Статия на високо научно ниво. Като цяло останах с впечатление, че една лампа с по-дебели стени (както си е) би издържала 10 години работа…. нон-стоп.

Обаче за обикновеното стъкло нещата изобщо не стоят по тоя начин. Вече съм обяснявал в аудиофорума защо.
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 05:13:18 pm от vitan »