Автор Тема: Генератор на д-р Royal Raimond Rife  (Прочетена 298803 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #240 -: Декември 22, 2016, 03:27:02 pm »
Накратко това, което знам като страничен за електрониката човек  :) Машините по схемата на Ралф са на 3,1 мегахерца носеща, със модулиране чрез хармоници на основните паразитни честоти - предимно се работи не с DDS генератор а със Фрекс и синусоидални вълни. Методиката на свързаните резонанси е на Филип Хойланд, инженера на Райф и точно тя се ползва в машините по схемата на Ралф. При по-висока носеща честотите се преизчисляват, защото биещата е важната - тя влиза в резонанс с гадините и им влияе пагубно.
Най-далечното разстояние /обхват/ при който има добри резултати е около 40 см от лампата, като аргонова е малко по-добре от неонова /ако можеш да избираш/. При дистанционен сеанс общото разстояние между лампата и камерата и това между пациента и екрана на лаптопа не бива да е над 40 см, защото излизаш от зоната на силното въздействие - това правило например аз го открих в пряката практика. Но това пак казвам, е без оргонен бустер - с него нещата отиват на 60-70 см до 1 метър, зависи от модела му.

Панотроните на Бил Чеб също са аргонови, на Назарев тоже.
Практически е установено че времетраене на облъчването с такъв модел машина и лампа трябва да е поне 3 мин на дадена честота, понякога повече /зависи от проблема/. Обикновено се правят сетове с набор от честоти, за да се влияе на група бацили защото не се знае кой от тях е активен и прави белята. Т.е. трепят се наред за всеки случай  ;D

В машината има контролер който се програмира, два типа захранвания, бобина за лампата с високо напр. и разни превключватели за режим, умножаване на честота, настройка на запълването и т.н.
Това е накратко и в момента - ако намеря нещо повече, ще пусна да знаете. Но доста инфо има в темата във гаража.нет, вижте там. Плюс практически резултати + честотите и т.н. За изкушен в електрониката човек, не вярвам да е много сложно :)
Поздрави 

Tomika

  • Гост
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #241 -: Декември 22, 2016, 03:40:43 pm »
 АСЕНЕ не си разбрал работи с ТТL сигнал към крайно стъпало. А преди това има преобразовател от синусоидален сигнал в ТТL. Но спокойно може да работи и от ТТL генератор. Като се използва комп. за генератор, честотата от компа се умножава по 2. Защото аудио картата вади максимум 20КHz.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #242 -: Декември 22, 2016, 03:50:14 pm »
Ето, когато премахнем оргона, нещата започват да стават разбираеми, а разговора конструктивен.  ;)

Така, нека обаче да бъдем малко по-точни:
Ако говорим за носеща честота, това означава, че става въпрос за модулация. Когато говорим обаче за хармоници и смесване, тогава вече става въпрос за биене на честоти, т.е. получават се резултатни сбор и разлика между двете, а ако са и правоъгълни се получават безброй хармоници.

Кое от двете се ползва при вас, модулация или биене?
Доколкото схванах от обясненото на двама ви, високата честота е фиксирана, а променяте ниската и така търсите онова биене между двете, чийто сбор или разлика ще даде Райф-честотите, така ли?

Неактивен roskoj

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 16
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #243 -: Декември 22, 2016, 05:02:23 pm »
Здравейте колеги.

Ето го и въпросният Ралф за който говори Асен.

http://rife-beam-ray.com/

Поздрави.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #244 -: Декември 22, 2016, 05:15:47 pm »
Tomika, прави ми впечатление, изключително неграмотното писане от ваша страна, нищо лично. При това става въпрос за граматични, а не толкова за правописни грешки. Писания от сорта "EDM пак говориш като пиян с оная си работа", също не са във ваша полза.
Приемете го като забележка от Администратор.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #245 -: Декември 22, 2016, 05:23:06 pm »
Здравейте колеги.

Ето го и въпросният Ралф за който говори Асен.

http://rife-beam-ray.com/

Поздрави.
roskoj , постът ти беше кратък, но за сметка на това ти допринесе за форумната тема много повече, отколкото водените с дни мъчителни спорове за "изплюване на камъчето". Не можаха ли тия колеги да постнат тоя линк, ами да се чудя как да задам въпроси, които да ни отведат до техническа информация, вместо да повтаряме като мантра оргони-моргони.

Дори достатъчно беше да се покаже една осцилограма, за да разберем ние антиоргончиците или оргонофобите  ;D, за какво иде реч.


Поздрави!  :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #246 -: Декември 22, 2016, 07:41:59 pm »
Ами точно по тази причина ти предложих да се запознаеш първо с информацията "... от предните класове...", вместо да търсиш впечатляваща зрелищност.
Ето ти А-Б - то, основата, върху която може да стъпи аналитичния ум:
https://chitanka.info/text/14649-izgubenite-otkritija
Приятно четене!
 Ще говорим пак, след като се запознаеш с материала, дотогава всяка наша дискусия или спор биха имали един и същ изход.
Повече нямам какво да ти кажа засега :D

Отново не ме разбираш (или не искаш да ме разбираш).
В момента ти искаш аз да се запозная в това какво някой си преди 100 години е решил че е правилно, и след това въз основа на тези твърдения да обсъждаме видяното. Аз искам точно обратното - да наблюдавам нещо, и след това да се опитам да си обясня това което съм видял, да видя къде то противоречи на моите схващания и да си променя схващанията ако те не съвпадат с наблюдаваното.
Искаш да отрека някои мои знания, но настояваш да приема нечии чужди твърдения. Няма как да стане просто. Особено пък ако все още не съм видял НА ЖИВО нещо, което да не мога да си обясня със знанията си в момента.

Накратко това, което знам като страничен за електрониката човек  :) Машините по схемата на Ралф са на 3,1 мегахерца носеща, със модулиране чрез хармоници на основните паразитни честоти - предимно се работи не с DDS генератор а със Фрекс и синусоидални вълни. Методиката на свързаните резонанси е на Филип Хойланд, инженера на Райф и точно тя се ползва в машините по схемата на Ралф. При по-висока носеща честотите се преизчисляват, защото биещата е важната - тя влиза в резонанс с гадините и им влияе пагубно.
Най-далечното разстояние /обхват/ при който има добри резултати е около 40 см от лампата, като аргонова е малко по-добре от неонова /ако можеш да избираш/. При дистанционен сеанс общото разстояние между лампата и камерата и това между пациента и екрана на лаптопа не бива да е над 40 см, защото излизаш от зоната на силното въздействие - това правило например аз го открих в пряката практика. Но това пак казвам, е без оргонен бустер - с него нещата отиват на 60-70 см до 1 метър, зависи от модела му.
1. Какви вълни са това? Електромагнитни или оргонни?
2. Дори и най-добрите монитори опресняват на честото не повече от 400 херца. Нямам идея как ще предават нещо с честота мегахерци. Да не говорим че това също няма как да се "натика" в пропускателната способност на интернет връзката.
3. Разстоянието... отново нещата не се връзват. Резонанса (или да го наречем по-образно "стоящата вълна") зависи изключително от разстоянието от излъчвателя. Ако приемем, че монитора също излъчва, то зоната на "биене" трябва да е на същото разстояние от монитора, както от лампата. Не може да направиш "снимка" на все още неоформената стояща вълна, да я пренесеш и после да продължиш да я изграждаш.
А ако минем на теорията за "световната информационна среда" и образа само като посредник между предаващия и приемащия, то тогава това твърдени губи всякакъв смисъл. Трябва да се мери разстоянието между абсолютните географски положения на двата обекта, защото "средата за пренос" вече няма да е интернет, нито въздуха между лампата и камерата и съответно монитора и пациента, а световния ефир.
И като почнах в тая насока ... за да има стояща вълна, то трябва да има крайна скорост на разпространение на съответната вълна в съответната материя. Каква ли е скоростта на разпространение на оргонните вълни в световния ефир? Защото ако скоростта е безкрайна, стояща вълна ще има на куково лято. Всички използвания на термини като "резонанс", "хармоници" стават неприложими.

Разберете го - смесването на понятия от познатата ни наука с неща, които противоречат на нея не води до по-ясна представа на изказа ви. Да вкарате нещо в рамките на познатата наука изисква или то да се вписва или да не се вписва. Не може само половината да е вътре, другата половина да стърчи грозно отвън.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #247 -: Декември 22, 2016, 07:43:44 pm »
Кой (по възможност от София) ще ми отдели 1/2 час лично време да му дойда на гости и да ми покаже на живо туй-онуй, и да видим аз ли бъркам, или съм сбъркан, или има нещо гнило? Ако е съгласен, ще предаваме моята излагация на живо в Интернет - видео и аудио.
Въпросния човек казва, че често отскачал до София, може да направите едно рандеву, а пък ако и го гледаме на живо ще е като коледен подарък.

Tomika

  • Гост
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #248 -: Декември 22, 2016, 08:04:08 pm »
 Трябваше просто да попиташ, става въпрос за определен хармоник при дадена интервенция, който върши работа. А се използва правоъгална вълна, защото тук хармониците са повече. И при използване на Фрекс16 примерно, който плавно прелива се получава "обстрел" в един голям диапазон.
2010г. започва всичко, когато е открита оригинална машина, разглобена и изследвана от екип. Всичко е описано тук:  http://rifevideos.com/
Райф е работил със синусоидален сигнал. Първата репликация която направих беше такава. После направих с
ТТL, работи идеално. На Ралф схемите са добре проектирани и работят перфектно.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #249 -: Декември 22, 2016, 08:29:12 pm »
Здравейте колеги,
На времето "Кашпировски" правеше телемостове. Тук се прави информационна връзка, чрез времето и се получават лечебни ефекти.

  Този тип лечения имат проблем, дали болния е излекуван или е преместен проблема в друг орган или психиката. Това лесно се проверява при контролен преглед през шест месеца. Ако след една година пациента няма, психически или здравословни проблеми то лечението се приема за добро. 

Коев

  • Гост
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #250 -: Декември 22, 2016, 10:46:51 pm »
Не твърдя, но допускам, че е възможно да се получава квантов ефект на телепортиране и мултиплициране на някакъв вид поле, аура, или нещо подобно, чрез матрично ,,сглобяване'' на полето около екранния образ на излъчвателя. Нещо като цветна стенограма /матрица/, която моментално се припокрива от съответната субстанция както около излъчвателя, така и около неговия екранен образ, излъчен на един, или на много екрани, на различни места.Тоест възможно е лечебната субстанция да не се предава по оптичното влакно, кабела, или радиовълните, а да се ,,сглобява'' на място около екранния образ на излъчвателя от привлечени, или ,,хармонизирани'' според излъчването кванти.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #251 -: Декември 23, 2016, 12:11:30 am »
Нещо като тунелен/междудименсионен пренос на енергия чрез визуален линк... Но явно има значение какво ще се излъчи също така.
« Последна редакция: Декември 23, 2016, 01:14:20 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #252 -: Декември 23, 2016, 01:21:43 am »
В момента ти искаш аз да се запозная в това какво някой си преди 100 години е решил че е правилно, и след това въз основа на тези твърдения да обсъждаме видяното.

Не, не искам това!
Искам ТИ да се запознаеш и ТИ да решиш дали е правилно! И не става дума за "твърдения", а за колосален научен труд, отнел десетки години и много средства, съзнателно потулван и пропускан от "академичните среди" досега по същия начин, по който в училищата не се изучава теслов трансформатор, например!
Мързи те да четеш или те е страх, че може "да ти поддадат устоите"?
Ще говорим пак, след като се запознаеш с материала, дотогава всяка наша дискусия или спор биха имали един и същ изход.




Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #253 -: Декември 23, 2016, 09:20:48 am »
Трябваше просто да попиташ, става въпрос за определен хармоник при дадена интервенция, който върши работа. А се използва правоъгална вълна, защото тук хармониците са повече. И при използване на Фрекс16 примерно, който плавно прелива се получава "обстрел" в един голям диапазон.
2010г. започва всичко, когато е открита оригинална машина, разглобена и изследвана от екип. Всичко е описано тук:  http://rifevideos.com/
Райф е работил със синусоидален сигнал. Първата репликация която направих беше такава. После направих с
ТТL, работи идеално. На Ралф схемите са добре проектирани и работят перфектно.

Tomika, ето това вече е интересното по темата, защото то позволява да се разбере как в действителност е работила истинската Райф машина и с какви честоти. Когато правих моята информацията за нея мисля взех от същия сайт, но беше сглобена в един ПДФ-файл. Гледам сега нещата доста са се развили оттогава. В тоя файл също се споменаваше за модулацията, но основната идея беше друга, че се ползва биене с цел да се скрие как работи машината и да се използва резултатната честотата на биене. Поради това вместо биене аз използвам една основна честота, което виждам се различава от основното, че трябва да има носеща честота, т.е. вече говорим за модулация и носеща честота на 3,1 МНц.

Ще прочета целия сайт /добре че има хром-преводач/. Надявам се, ако имам неясноти, ще те питам и няма да спестиш информация. Все още не ми е ясно как се получават райф честотите с тая модулация, но не съм чел сайта. Видях само, че преди списъка с честотите беше съвсем кратък, само за около 20-тина паразита, а сега е доста голям. Това е повече от добре. Хората са направили сайта наистина, за да популяризират откритието на Райф, а не да дезинформират, а пък който иска може да си плати и ще му го направят, който може сам да си го сглоби.

Дай малко повече информация за тоя Фрекс 16 генератора, това да не е генератор с плавно нарастване на честотата, като управляван от ГЛИН? Ако е така, синтезатора който ползвам на моята Райф-машина има такава програмируема функция, да се задава началната и крайната нарастваща честота.

Така или иначе сега не мога да се занимавам с Райф-машината, но някой слънчев ден мога бързо да я преустроя, поне да разбера как работи и как се образуват честотите.

Поздрави!

Tomika

  • Гост
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #254 -: Декември 23, 2016, 11:41:58 am »
 Няма проблем, ще споделя инфо. В практиката се използват два вида модулация АМ амплитудна и FM честотна, какво е това "биене". Тънкостта не е в направата на машината, има я схемата работи  добре, а в правилното изчисляване за получаване на правилният хармоник. Установил съм, че и коефициента на запълване е важен за корекция в пулсацията. Има доста какво да се изследва, включително и за етера като субстанция, която обясних в предният пост как съм я регистрирал. Но мисля, че не трябва да се преекспонира.
с оргона като Асен.
 Искам малко да разгледаме друго явление:
 В Беинса.инфо бяхме се събрали доста качествени хора. В един момент се направи пробив. Администратора пуска на лични: не го разпространявай ще направим производство с няколко човека. Излиза, че сайта беше направен да използва потенциала на всички а като се получи нещо, тихо то е наше. И аз се оттеглих, и до сега смятам събирането ни е свързано с взаимна помощ. После някои си направиха собствени сайтове като ГОГО55. Нищо нямам срещу него, работи прави генератори, синхронометри възхвалява ги. Но дали е така, скоро говорих с него имах идея да правя нещо подобно на синхрометър със спектрален анализатор. Той тръгна да ми обяснява, че неговият е даже по добър от Метатрона. А информацията после която събрах е друга, противоположна. Същото нещо наблюдавам и при Кадуцеус. Направи си сайт, тръгна да прави оптимизатори /нямам наблюдения върху тях/, работи браво. Но в сайта му във форума "райф-лампа" технологията която се споделя там е обща, а излъчвателите които той прави са ноу-хау. И едва ли не, машините с които разполагаме аз и Златко не работят добре без неговите елементи. Мъчи се да работи и продава, за което няма лошо. Лошото е, че използва ресурса на много хора а неговият е негов.
Аз мисля, че това което съм постигнал е и от части ваше, защото съм ползвал и мнения и съвети. Мога да направя машина на този, който не може да си я направи срещу заплащане. Всеки трябва да цени труда, както на себе си така и на останалите. А който може да си направи машината сам. Дано и тук новият администратор,
който се направи на адвокат на ЕДМ не е от същото тесто.

Юлиане, познанието не спира ако сам не го спираш. И на мен преди месец ми казаха за скайп-предаване, реагирах като теб по същият начин докато не пробвах. Тогава ми се скриха понятията. Но факта си е факт, не мога да го обясня и разбера за сега.

Много правописни грешки! Някои са от бързане, но повечето са от незнание. Инсталирай си текстов редактор.
Думата "обЯсня" се пише с "Я", не с "Е" (8 пъти за последните няколко поста).
Сам разбираш, че случаен читател трудно би се доверил на толкова неграмотно писане./А/
« Последна редакция: Декември 23, 2016, 02:13:05 pm от atos »