Автор Тема: Т-р на Тесла по схема КАЧЕР на Dex  (Прочетена 22918 пъти)

Dex

  • Гост
Т-р на Тесла по схема КАЧЕР на Dex
« -: Декември 18, 2009, 09:41:08 am »
Ето две схемни решения за тесла трафчета, с не голяма мощност. Това с мосфета е мое лично изобретение и при него с наличните бобини, получих най-голямо КПД и искри. С докосване на сензора, който е малка пластинка се задействат генерациите. В схемата с биполярния съм ползвал MJE 3055. При мосфета, ако не ви се прави генератор на ток, можете да го заместите с паралено свързани резистор 4,7 ома и кондер 100n, но се редуцира малко изходната мощност. Не пробвайте без тези защити, защото ще имате фоерверки и много гъст пушек.
« Последна редакция: Декември 18, 2009, 09:45:54 am от Dex »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Т-р на Тесла по схема КАЧЕР на Dex
« Отговор #1 -: Декември 18, 2009, 11:00:10 am »
Схемите са си едни много добри електронни варианти на трансформатор на Тесла без искрище.  Също така са наречени и качер от руския колега , Бровин. Аз досега съм правил транзисторния вариант и с захранване от 1,5 до около 12 волта. Ще се постарая тия дни да направя и мощен вариант с по-високо захранване а също и с полеви транзистор. Мисля че този тип трансформатор на Тесла е много подходящ за експерименти върху Капанадзе...

Dex

  • Гост
Т-р на Тесла по схема КАЧЕР на Dex
« Отговор #2 -: Декември 18, 2009, 03:19:52 pm »
Правя уточнения за използваните от мен намотки.
Първична с диаметър 8см, 8 навивки проводник 4мм^2. растоянието между навивките е 1см.
Вторична с диаметър 3,3см. 1800 навивки с проводник 0,25мм
Обратна връзка с проводник 4мм^2 - 3навивки

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Т-р на Тесла по схема КАЧЕР на Dex
« Отговор #3 -: Декември 18, 2009, 03:42:18 pm »
    Много дебела обратна връзка  :D!

    Колегата Витан вероятно имаше предвид, че като говорим за Тесла-траф, трябва да има задължително заземяване.

    Нека изписваме винаги името на Тесла с главна буква, защото той е гуруто в електричеството, особено за редовните участници в тоя форум!

Поздрави!
« Последна редакция: Декември 19, 2009, 06:33:47 pm от altium »

Dex

  • Гост
Re: Т-р на Тесла по схема КАЧЕР на Dex
« Отговор #4 -: Декември 18, 2009, 03:49:18 pm »
   Много дебела обратна връзка  :D!

  
Поздрави!
Закрепването ме принуди да ползвам такава. За изписването на името на Тесла имаш право:)
« Последна редакция: Декември 19, 2009, 12:08:08 pm от altium »

wet

  • Гост
Re: Т-р на Тесла по схема КАЧЕР на Dex
« Отговор #5 -: Декември 07, 2010, 09:51:16 pm »
Здравейте.Относно схемата с мосфета, бихте ли дали някаква схема на генератор на ток.
Поздрави.