Автор Тема: Трифазен мотор-генератор на Гого?  (Прочетена 65467 пъти)

alexengin

  • Гост
Re: Трифазен мотор-генератор на Гого?
« Отговор #15 -: Март 01, 2008, 12:40:38 pm »
  Аз мисля , че никой не се замисля какво точно се случва в магнитопровода и от къде изобщо би могла да дойде допълнителната енергия. Не искам да засягам никого - аз също нямам отговори , но ако мислим заедно може и да стане.
  Обикновено хаотичните експерименти не водят до нищо конкретно - само до объркване. Като за начало - някой да е успял с посочената елементарна схема да получи двойният импулс? Аз не успях , а според мен той е много показателен , ако сме на прав път.
  Четох една руска статия за резонанса в най-общ аспект и мисля , че тя има много общо с снстоящия случай. Тй като вече не я виждам (може би е свалена вече) ще опитам да намеря някое копие по моите дискове и ще го пусна. Авторът се казваше Михалев. Аз имам някакво становище по въпроса , но ще помоля и за други мнения без да се влияем един от друг. Няколко дни след като покажа статията ще напиша и какво мисля за това.
  Дано с общи усилия се получи нещо истинско.

Gogo55

  • Гост
Re: Трифазен мотор-генератор на Гого?
« Отговор #16 -: Март 01, 2008, 02:16:52 pm »
http://www.vbox7.com/play:89c114b6

От Администратора: видеоклип на "нещото", в което се демонстрира измерване на импулсен ток с цифров амперметър и индуктивен товар с четки! Явно се вижда техническата неграмотност на автора. Не се измерва коректно импулсен ток по този начин с дигитален амперметър! Леко е нереално да протече ток 7А ток през проводник с диаметър 0,1мм.

« Последна редакция: Март 03, 2010, 10:59:36 pm от altium »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Трифазен мотор-генератор на Гого?
« Отговор #17 -: Март 01, 2008, 11:07:44 pm »
Горното клипче от vbox можете да свалите и от тук: http://mazeto.net/gogo55/klip.AVI

VASYA

  • Гост
Re: Трифазен мотор-генератор на Гого?
« Отговор #18 -: Март 03, 2008, 09:45:58 am »
смотрел видео  ,
скачать   URL http://alexengin.data.bg/Statii/Mihalew.doc  не получлось , говорит  сервер не найден 

моё мнение :   не может такой маленький моторчик без нагрузки жрать 7 ампер 

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Трифазен мотор-генератор на Гого?
« Отговор #19 -: Март 03, 2008, 10:30:03 am »
смотрел видео  ,
скачать   URL http://alexengin.data.bg/Statii/Mihalew.doc  не получлось , говорит  сервер не найден 

моё мнение :   не может такой маленький моторчик без нагрузки жрать 7 ампер 

http://mazeto.net/gogo55/Mihalew.doc

data.bg и *.data.bg не се виждат извън България.  ;)

VASYA

  • Гост
Re: Трифазен мотор-генератор на Гого?
« Отговор #20 -: Март 03, 2008, 06:50:53 pm »
а вам не кажется , что генератор   3-х фазным не является ? , скорее 3-х тактным 
,а снимая с него   энергию , как с 3-х фазного   уже получается большая потеря 


вместо  выходов  как  сверху   3-х фазного  , логическая   схема даёт выход   как снизу 3-х тактный , при этом  вместо сдвига 120 градусов получается  что-то вроди герлянды "бегущие огни" и  вращение поля  , а также ротора - невозможно  :(

alexengin

  • Гост
Re: Трифазен мотор-генератор на Гого?
« Отговор #21 -: Март 05, 2008, 10:46:15 pm »
Здравейте !
  Отдавна не бях влизал - извинете за забавянето.
  Altinum , не изостряй тона. Няма смисъл. ГОГО явно разбира.
  Нека кажа какво мисля , пък ако помогне - хубаво. Ако не - всеки греши.
  Първото четене на статията на Михалев доста ме обърка. Все едно чета познати работи , но в същото време не е така. Прочетох я пак и в главата ми се дойде един отдавна забравен термин - ЗАКЪСНЯВАЩИ ПОТЕНЦИАЛИ. Отворих ТОЕ-то .... УЖАС. Математика много над моето ниво - въпреки , че издържах изпита с 6. Хубавото ч , че най-отдолу човекът беше пояснил за простосмъртните - ПАРАМЕТРИТЕ НА ПОЛЕТО В ДАДЕНА ТОЧКА СЕ ОПРЕДЕЛЯТ ОТ СЪщОТО ТАКОВА В ПРЕДИШЕН МОМЕНТ ОТ ВРЕМЕ.
  С други думи - това което знаем и ние , но не осъзнаваме. А именно - ЕЛЕКТРОМАГНИТНОТО ПОЛЕ СЕ РАЗПРОСТРАНЯВА С КРАЙНА СКОРОСТ , ЗАВИСЕщА ОТ ПАРАМЕТРИТЕ НА СРЕДАТА.Формулата е





  нека сега от тази позиция погледнем назад.

alexengin

  • Гост
Re: Трифазен мотор-генератор на Гого?
« Отговор #22 -: Март 05, 2008, 11:23:53 pm »
Не успях да довърша.

  Та от формулата се вижда ,че електромагнитното поле в магнитопровод се разпространява много по-бавно отколколкото във въздух. Ако си представим нанокристален магнитопровод пък се вижда , че честотите стават напулно поносими.
  Т.е. какво е необходимо (според мен) :
      1. Магнотопровод с много голямо µ и максимална дължина на силовите линии.
      2. Намотки , заемащи минимална част от магнитопровода - къси и накуп.
      3. Познаване параметрите на магнитопровода и правилно оразмеряване на намотките с конвенционални методи. Лично аз слагам 1,5-3 пъти повече от изчисленото.

  Знайте , че каквото и да сметнете е ориентировъчно. Лично аз бих започнал от по-ниска честота и бих засякъл с осцилоскоп колко време след отпушване на лк'ча в първичната намотка се вижда нарастването на тока , предизвикано от изходния товар. Всеки , който се е занимавал с импулсни регулатори знае , че такова време има. Но дали всеки би могъл да го обясни? Според мен това е времето от момента на отпушване до момента на пристигане на реакцията.
  Не съм работил по темата , но считам , че това време ше е относително постоянно , до колкото температурата на желязото е такава. От тук нататък остава само да превкл'чим кл'човото стъпало управляващо първичната намотка за да сме във фаза с реакцията т.е. създаваме резонанс.
  Ако това до тук е вярно последствията са обозрими - получаваме енергия за сметка на вътрешната енергия на желязото , което от своя страна би следвало да започне да се охлажда. И ако искаме още ток на аванта - трябва да го държим топло.

  Ами .... това е. За мен звучи правдиво и логично.

  Нека сега погледнем към трифазния траф , навит като асинхронен двигател. Имаше го в www.skif.biz. Защо КПД>1. Ами защото докъто реакцията достигне до пъвичната , то пол'сите вече са се завъртяли и тогава cos<1. Нищо нередно - даже логично.
  Роторвертера - не забелязахте ли , че в оригиналния сайт резултатите са с НОВ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЕН ТИП ГЕНЕРАТОР. Защо им трябват нови като има прекрасни конвенционални .... ? Работил съм с резонансни контури и повярвайте при правилно измерване КПД<1. Последователния резонанс само ви помага да вдигнете напрежението , но каквото и да вземете - си го плащате. При него печалбата е другаде.

  Отнесете се снизходително към скромните ми напъни и не забравяйте , че това е само хипотеза на базата на много изчетени статии и др публикации.

  Ако съм успял да помогна на някой - може да черпи една ВОДКА.  Мезето от мен.

  P.S.
   Не упреквайте ГОГО. Сигурен съм , че работи. Повторете всичко 1:1 и вижте. Или намерете гршката или го доразвийте. Успех.

alexengin

  • Гост
Re: Трифазен мотор-генератор на Гого?
« Отговор #23 -: Март 05, 2008, 11:28:17 pm »
Забравих - намотките , които изчисляваме силно зависят от желязот. Така , че внимавайте.

alexengin

  • Гост
Re: Трифазен мотор-генератор на Гого?
« Отговор #24 -: Март 05, 2008, 11:49:47 pm »

  Описаните в повечето ръководства методи за изчисление са непрофесионални и са за някакви осреднени параметри на магнитопроводите.
  Не съм експерт , но мисля , че ако някой твърди че може да изчисли правилно импулсен траф само по проста каталожна информация и предположения ще сгреши. Правите нещо ,  мерите и корегирате. Всичко друго е измислица или деиствително трябва да сте експерти.  Аз не познавам такъв. Този който ме е учил е много , ама много добър и от него знам , че ако някоя формула е по-дълга от 5-6 символа - трябва да се подхожда с оправдано недоверие. Поне ние практиците.

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: Трифазен мотор-генератор на Гого?
« Отговор #25 -: Март 06, 2008, 08:46:53 am »
Както казваше един доцент навремето:
това какво точно става в една индуктивност е божа работа
:)
Съмнявам се че Gogo55 е уцелил от раз броя намотки, а и импулса трябва да съвпада с реацията на котвата, да не говорим за паразитните резонансни честоти с капацитета между намотките.
:)
освен това ако alexengin е прав - не ни трябва ротора на моторчето
да не говорим че просто може да използваме трифазен трансформатор.
Освен това така и не намерих моторче нито от харддиск, нито от флопи, нито от лазерен принтер, на което да се побераттолкова много намотки.
Да не говорим че е абсурд да протече 7 А ток през проводник с ф0,1.
:)
А схемата на управление е доста елементарна и не може да поддържа резонанса (ако успее да учели честотата и фазата) дори при незначителни изменения на товата или температурата.




Тони

  • Гост
Re: Трифазен мотор-генератор на Гого?
« Отговор #26 -: Март 06, 2008, 10:26:19 am »
 Убеден съм, че в идуктивна намотка дявол знае какво става. По експериментите с електролизера се убедих. Правих сметки навивах тръгва и след малко да ама не, но се натъкнах на нещо интересно. Навих намотка върху силен ниудимув магнит, инпулса при подаване и на изход е в противофаза. Характеристиката е двукомпонентна, напрежението нараства, спира нарастването му и след това с пик достига максимум. Максимума е доста по висок от входа.
« Последна редакция: Март 06, 2008, 07:28:53 pm от altium »

alexengin

  • Гост
Re: Трифазен мотор-генератор на Гого?
« Отговор #27 -: Март 06, 2008, 10:51:01 am »
  Снощи като заспивах се сетих , че би трябвало да има значение и посоката на намотките. До колкото помня (не съм сигурен) не са отбелязани на схемите.
  Според мен няма логика да тъпчеш ток от даден якор и да консумираш от него. Трябва да се консумира от съседните. И като си представя , че общата бройка е 9 - нещата се оформят.

mi68

  • Гост
Re: Трифазен мотор-генератор на Гого?
« Отговор #28 -: Април 21, 2008, 01:21:14 am »
При бифилярно свързване рязко се увеличава амплитудата и скороста на полето е безкрайност.Няма формоли всичко е ЕЛстатика и имперично.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Трифазен мотор-генератор на Гого?
« Отговор #29 -: Април 22, 2008, 12:31:02 am »
При бифилярни навивки се елеминира индуктивното съпротивление на магнитното поле и така се увеличава скороста на електрическото поле и електроните в проводниците. Дали тази скорост е безкрайна - вероятно - Не , но при всички случай е много по-голяма от нормалното при нормална бобина. При бифилярни намотки нямаме електромагнитна индукция или по точно електромагнитно поле в познатия ни вид - затова и неможем да черпим енергия по познатия ни трансформаторен принцип който е основан на електромагнитна индукция и индуктивно съпротивление. Самият подход трябва да е настандартен. Някои от нещата които зная за бифилярните бобини е че при протичане на свърхвисоки токове или по точно надвишаващи примерно 100А в околното пространство се изменят някои параметри като плътноста на вакуума-етера. Това води до времеви аномалии и до мощни електростатични ефекти по електрически проводимите тела, като последното може да се използва за получаване на свободна енергия от вакуума. 
   Във всеки проводник има свободен хаотичен дрейф на електрони, нещо като брауновото движение. При спойката между два полупроводника се получава енергийна бариера така че ток може да тече в една посока или е нужно загряване(по голяма скорост на свободните електрони за да премината енергийната бариера и така се получава ефекта на термодвойката) или при облъчване със светлина също се получава индентичен ефект и протичане на ток, като говорим и за допълнително избиване на електрони...
  По интересното е че ако при един еднороден метал-проводник имаме две области с различна плътност на вакуум-етерната среда а съответно и на скоростта на времето(процесите), тогава ще получим нещо като два споени полупроводника през които електроните протичат свободно и безпрепятствено само в една посока при това без енергийната  бариера (от електростатично поле съставена от електрони и дупки както е при стандартните полупроводникови елементи). Един обикновен проводник които едната му половина и другата се намират в две пространствени области с различни свойства и характеристики, става енергиен мост между двете и през двете му половини протича електрически ток.  Склонен съм да мисля че това е и принципа на работа на ТПУ-то.  Мога да направя паралел и с явления в природата, като например електрическият заряд на земната повърхност и този на йоносферата между които потенциалната разлика е стотици хиляди волтове. Нормално е на пръв поглед да приемем че положителният електрически потенциал на йоносферата е резултат на положителните частици който обливат Земята от Слънцето и околният космос, и които земното магнитно поле задържа за да не унищожат с радиацията си живота на земята.  Реалноста е че електическите заряди попадащи в Земното магнитно поле би трябвало количествено да са равнопоставени + и -  но не е така. Земното гравитационно и магнитно поле са по интензивни непосредствено до повърхноста на Земята отколкото в пределите на йоносферата, което прави потенциална разлика в параметрите на пространството между тези две области и съответно на генериране на електрически потенциал. Това са само някои от факторите, за които говоря. Установен факт е че отрицателният заряд на Земята е съсредоточен основно на повърхността и така че при дълбочинен сондаж между земната повърхност и земните недра съществува електрическа потенциална разлика, което показва че земното ядро е с положителен заряд. Евентуално това е възможност за получаване на свободна енергия но не съм сигурен дали не е безопасно в глобален мащаб.  Посредством резонанс  и бифилярни тороидални бобини през които протичат големи токове, може със сравнимо минимален разход на енергия да се поддържат пространствени аномалий и съответно разлика в параметрите на пространството в което се намира един проводник. Резултата  е енергиен поток,който се стреми да компенсира аномалията а ние можем да ползваме неговата енергия, което допълнително ще намали енергийните ни загуби за поддържане на такава система.  Едно сравнение за това което говоря ще направя с еднороден проводник, който половината от дължината му е в охлаждаща среда а другата е нагорещена. Това не е термодвойка но имаме протичане на ток така че на изхода на охладената страна имаме отрицателен потенциал а на нагорещения изход имаме положителен потенциал. Ефекта е многократно по-интензивен при проводник чиито страни са подложени на различни пространствени параметри...