Автор Тема: Вартбург353W с GEET Pantone  (Прочетена 225074 пъти)

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #30 -: Октомври 14, 2007, 04:25:12 pm »
Съдът може да е всякакъв- аз използвах от резервоар за антифриз-керамичният цилиндър беше доста голям- изпълваше половината пространство, така че водата не е била 3 л, а много по-малко. Зависи какво замукване имаш от двигателя, ако тази макара е малка, може да сложиш по-късно по-голям такъв изолатор- струват по 10-ина лв. Елементарен експеримент- като потопиш макарата в съд с вода, тя трябва да засмуква водата ако е достатъчно порьозна.
Все пак мисля,че Геет е много по- ефикасен.
А в един руски сайт четох за немските ракети  ФАУ 1 и ФАУ2- те са били задвижвани с воден разтвор на калиев перманганат , под налягане- тези ракети с този разтвор достигали скорост от около 3000 км\ час. Калиевият перманганат при изпарение отделя огромно количество кислород, което се възпламенява.
 Може да влизате на сайта на Европейското патентно ведомство- там в раздела -алтернативни горива има уникални изобретения. Някакъв японец е монтирал в резервоар на тойота , пълен с вода, електроди от елемента Бор, с тази електролиза получава гориво. Има и много руски изобретения все в тази област, публикувани са и снимки.

porsche_power

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #31 -: Октомври 14, 2007, 07:40:28 pm »
Значи днес си взех 3 реотана с керамиката за ел. печка ЕЛВА. Дали стават? Гледах, че диаметъра на отворите е около 5 мм. Много малко ми се видя,
затова сложих 4 тръби по 5 мм диаметър. На твоята керамика колко и беше диаметъра?
А и нещо не зацепвам какви са тези толкова широки изолатори, за какъв нагревател ще да е това чудо?
« Последна редакция: Април 30, 2008, 12:30:52 am от altium »

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #32 -: Октомври 15, 2007, 08:51:25 pm »
Диаметъра зависи и от отвора на тръбата на въздушния филтър, тъй като този цилиндър се монтира преди входа на възд. филтър. Ако кер. цилиндър е по-тесен, тогава притока на въздух би трябвало да е по-ускорен. Аз бях сложил много широк цилиндър- 15 см, но мисля така изпарението е по-слабо. Не трябва и да е много тесен.
Тези тела за реотани в магазините се продават като резервни за различни нагреватели- виж в такива специализирани магазини- струват около 10 лв и  са подходящи напълно, с подходящ диаметър.
Все пак имай предвид - това устройство е несъвършено в сравнение с това на Пантон или Брауновия газ.

porsche_power

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #33 -: Октомври 15, 2007, 09:55:58 pm »
Да, аз искам само да видя какъв ще е ефекта върху нашият Вартбург. :)
Мерси за инфото, ще потърся широк изолатор. :)

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #34 -: Октомври 16, 2007, 07:15:38 pm »
бЛАГОДАРЯ Ти много! Като намеря малко време ще го разгледам по-подробно и ще пиша.
Качвам скица на керамичния филтър.


Значи този филтър не обира просто конденз, а служи за постоянно изпарение на водата. Даже ако потопиш изпечено парче глина в чаша с вода, ще видиш как керамиката попива водата като гъба, а след това я изпарява. Уеднаквяването (или поне приближаване на стойностите) става в карбуратора. Когато постъпващият въздух се насити с пари, неговата плътност се доближава до тази на горивата и се подобрява ГВ смес. В противен случай горивото изгаря непълно - молекулното ядро остава здраво, а кислородът от постъпващия въздух влиза във взаимодействие само с малка част от молекулите на ядрото. Единият начин да се реши този проблем е като се разхлабят молекулните връзки на въглеводородното ядро чрез силно магнитно поле или електроволтова дъга. Другият начин е да се повиши плътността на въздуха чрез овлажняване, така че молекулите на двете ядра да взимодействат свободно. Водата може да се нагрява чрез елeктролиза, при което се освобождава и кислород, но тук не ми остана време да го разработвам.

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #35 -: Октомври 17, 2007, 06:54:40 pm »
wert 2345
« Последна редакция: Април 22, 2008, 01:40:41 pm от Joro »

vitan

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #36 -: Октомври 22, 2007, 06:18:49 pm »
@ Joro - до колкото се сещам натриева основа (сода каустик - за сапун) е ползвал Виктор Вълков/ Юл Браун. Защо калиева основа си ползвал?

Иначе ПОЗДРАВИ   :!:  :idea:  :!:

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #37 -: Октомври 22, 2007, 06:34:27 pm »
Така ми казаха от една хим. лаборатория. Всъщност може и с натриева-но калиевата я намерих най-евтино-  около 2-3 лв. за кг.- при такава електролиза става най- бърз разпад на ядрото.

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #38 -: Октомври 23, 2007, 08:39:25 pm »
Електролиза на воден разтвор с основа( 10%) отделя много кислород и това прави изгарянето пълно. Поради липса на време не успях да го приложа.

venvel

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #39 -: Октомври 24, 2007, 10:13:32 am »
На една от снимките има адреса : http://www.pramiz.com - кв.Дружба.

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #40 -: Октомври 29, 2007, 01:52:18 am »
около 20 мин. след старта пушекът се превръща само в лека пара-



« Последна редакция: Април 22, 2008, 01:41:50 pm от Joro »

administrator

  • Гост
Магнитно поле около реактора
« Отговор #41 -: Ноември 08, 2007, 01:14:29 pm »
Жоро, мога ли да те помоля да измериш с компас дали се създава магнитно поле около реактора, когато е загрял?

Според Пантон трябва да има такова и то доста силно.

vitan

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #42 -: Ноември 08, 2007, 02:33:55 pm »
Ако има магнитно поле, а то вероятно има, 1-2 магнита от хард-диск наоколо може да повишат ефекта на горене или подготовка на сместа.... мисля. Ако не, поне "подгряването" може да трае по-кратко. Въпрос на проби.

administrator

  • Гост
Какво казва Пол...
« Отговор #43 -: Ноември 08, 2007, 02:45:52 pm »
Цитат на: "vitan"
Ако има магнитно поле, а то вероятно има, 1-2 магнита от хард-диск наоколо може да повишат ефекта на горене или подготовка на сместа.... мисля. Ако не, поне "подгряването" може да трае по-кратко. Въпрос на проби.


Eто какво казва Пол по въпроса:
Цитат
"Технологията, използвана в горивния процесор GEET, е комбинация от фундаментални научни принципи, повечето от които спадат към познатите правила на термодинамиката. Но някои от 70-те явления, случващи се едновременно при процеса, ги няма в учебниците, а точно те са в основата на това откритие. Простичко казано, топлината от изгорелите газове се прехвърля върху постъпващите горивни пари, което трябва да става във вакуум, а цялата тази комбинация създава молекен разпад на всички по-тежки елементи в условия на вакуум. Следователно, с увеличаването на вакуума скоростта на молекулния разпад се увеличава и е нужна по-малко топлина.

По време на работата си плазменото устройство генерира едновременно няколко „електрически” полета, някои от които са с противоположни посоки като върху всички въздейства посоката на движение на масата [частиците] и гравитационното поле на планетата.


Специфичното движение на парите в горивния процесор GEET е „фокусирано” в самосъздаването на точно определена посока и скорост на потока, като така се максимализира и усилва молекулния и атомен разпад. Не може да се очаква разпадане на елементите само чрез увеличаване на дъговидното поле (arc field) без пропорционалното увеличаване на останалите естествени елементи. В случаите, когато са успявали да създадат идеална плазма, всички елементи са били увеличавани или намалявани по равно, за да се увеличи или намали плазмения поток.

Така контролиран, плазменият поток може да бъде практически използван."


Това, което разбрах е, че нормално при създаване на плазма се  практикува само увеличаването на дъгата (когато се създава плазма с електрическа дъга) без да се увеличава количеството на другите елементи -- газ и т.н. А той говори за паралелно увеличаване на всички елементи, това явно става с регулиране на сместта. Там трябва да е ключът към оптималната работа на реактора.

И там е причината, че при мнозина пантон не сработи. Въпреки че на вид реактора изглежда като проста печка за подгряване на горивото, в същността му са заложени строги принципи, които трябва да се спазят.

Eто една кратка презентация на това как работи GEET: http://www.geet-pantone.com/geetro.ppt

Mind_Control

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #44 -: Ноември 23, 2007, 10:10:05 am »
Здравейте   :)  Специално към Жоро се обръщам- предлагам да ти предоставя един автомобил с 4-тактов двигател, да я направим тази система на него и да направим изпитания. Ако имаш интерес ICQ-то ми е 109003377