Автор Тема: Вартбург353W с GEET Pantone  (Прочетена 225037 пъти)

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #15 -: Октомври 10, 2007, 10:31:49 pm »
Трябва ми малко време

akafazov

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #16 -: Октомври 11, 2007, 10:52:19 am »
Браво и поздрави от мен! Продължавай в същият дух!

porsche_power

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #17 -: Октомври 11, 2007, 10:25:47 pm »
може би тъй като двутактовия мотор не може без да се маже при промяна на оборотите си засмуква колкото му е нужно от основното гориво а газа от реактора подпомага горенето

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #18 -: Октомври 12, 2007, 12:03:56 am »
Не вкарах изгорели газове, а само загрявам сместта от горещината на изпускателния колектор. Оригиналният начин е чрез изгорелите газове - но това, както го прочетох, създава проблеми- прекалено завиране на сместта. Другият начин е да подгряваме сместта чрез серпентина от охладителната система, която е монтирана вътре в изпарителя. Сместта вътре барбутира с помоща на тази допълнителна тръбичка, която е заварена отстрани.
« Последна редакция: Март 16, 2010, 12:24:01 pm от altium »

porsche_power

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #19 -: Октомври 12, 2007, 09:51:16 am »
значи,да на двутактовия и според мен е по добре само чрез загряване,защото така и така се използва и основното гориво,а на чтактовите ако работят само на ГЕЕТ,по добре по-бързо да се изпарява за да може да подава газ за различните режими на работа


п.п И аз ЩЕ БЪДА хладилен техник.Аз тази година завършвам 12 клас :)Да не си завършил  "Хенри Форд"(Вилхелм Пик)

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #20 -: Октомври 12, 2007, 04:13:15 pm »
:)

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #21 -: Октомври 12, 2007, 04:13:53 pm »
Учих задочно, работих в хладилния завод
Желая ти успех- в тая професия има много хляб!

porsche_power

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #22 -: Октомври 13, 2007, 02:52:46 pm »
Като гледам схемата, май тръбата след реактора отива кум успокоителя на засмукания въздух, т.е преди дроселната клапа (клапи,защото този карбуратор е двукамерен)

porsche_power

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #23 -: Октомври 13, 2007, 03:26:59 pm »
не

administrator

  • Гост
Петролът удари нов вечен рекорд
« Отговор #24 -: Октомври 13, 2007, 06:21:59 pm »
Такива заглавия все по-често ще четем по вестниците. И който се хване за GEET няма да сбърка. Колкото по-рано, толкова по-добре.

http://money.ibox.bg/news/id_2048330756

porsche_power

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #25 -: Октомври 13, 2007, 06:41:55 pm »
Аз съм се захванал също като Жоро с Вартбург 353,просто времето ми е оскъдно защото тази година завършвам средно образование и нямам време  за GEET, но щом си вляза в университет започвам активно дейност

:)

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #26 -: Октомври 13, 2007, 08:10:13 pm »
Тръбата след реактора наистина влиза преди дроселните клапи. Мислех да я пусна след тях, но не знаех дали няма да обърка мазането.
Относно керамичният филтър- сигурен съм,че може успешно да обира всякакъв конденз. Този, който го направих има цилиндрична форма. По нататък ще го снимам. Скоро видях, че има в магазините керамични изолатори за реотани- те вършат също работа.
Такъв цилиндър го поставих в ПВЦ съд- около 3 л. Просто в съда изрязах 2 отвора и наврях цилиндъра, изолирах го със силикон и го поставих преди възд. филтър.  Това действа като охладител на постъпващия въздух, тъй като керамиката е порьозна и пропуска водни пари- дори и при ниски температури. Другият ефект е, че се уеднаквява плътността на бензина и въздуха. Разликата в тази плътност е голям проблем при ДВГ. Когато се получи приближаване стойностите на плътност изгарянето става по-пълно и се качва мощността. Този съд се пълни с вода, а зимата се добавя спирт. Двигателя работи много тихо. Пробвал съм като возех някого, на път спирах, откачвах филтъра и след потегляне всеки ме пита - какво и стана на колата та не върви. Може да се направи и електролиза на водата. Няколко пъти слагах и калиева основа- евтина е. При електролиза с калиева основа се отделя много кислород. Но го правех просто като експеримент, не сериозно- има много възможности с електролиза- американците продават такова устройство за Браунов газ по около 800 щ.д.- монтира се лесно на всяка кола.
 към Altum-Ще съм Ти благодарен ако пуснеш схемата!
« Последна редакция: Ноември 24, 2014, 10:43:15 pm от atos »

porsche_power

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #27 -: Октомври 13, 2007, 08:51:14 pm »
Значи този керамичен филтър служи като филтър за водна пара. А как си изпарявал водата? Циркулира ли водата  или как?
Можеш ли да направиш на пейнт схема на предишната ти модификация?

За керамичен филтър става ли да се ползва макара от бързовар?

Ако беше вкарал тръбата от реактора след клапите можеше и да не обърка мазането, но със сигурност щеше да разстрои работните режими на двигателя, защото захранването с гориво ще е неконтролируемо, а функцията на тези клапи е точно тази - да
осигурява нужното  количество гориво при всеки режим на работа.

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #28 -: Октомври 13, 2007, 10:27:34 pm »
Ще се опитам на paint-a. Mакара от бързовар става! Колкото е по-груба, глината е по-порьозна и пропуска повече пара. Не e нужно водата да се бърка или задвижва, процеса на изпарение е неизбежен-контролира се единствено от порьозността на глината- искаш ли по-обилно и бързо изпарение, слагаш цилиндър от по-груба глина. Тези цилиндри- електроизолатори за бързовари и др. стават, тъй като са направени от доста порьозна глина.
По принцип предпочитам естествени химични и физични прцеси, затова използвах тези свойства на глината.
Многo ми се ще да я използвам и при GEET-a

porsche_power

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #29 -: Октомври 14, 2007, 03:12:30 pm »
добре а ти в по-горно мнение каза че твоят съд е бил към 3 литра.
Макарата от бързовар е доста къса дали ще стане и всъщност нужно ли е да е 3 литра?
Не може ли да събира половин литър или ефекта ще е много малък?