Автор Тема: Некоректно обслужване от Комет Електроникс  (Прочетена 10891 пъти)

krasyo7701

  • Гост
Колеги регистрирах се в сайта на Комет Електроникс преди няма и 2 месеца и си поръчах от там един чип като за заплащане посочих наложен платеж чрез SPEEDY, по късно получих на имейла си потвърждение че поръчката ми е приета и след 6 дена ми го доставиха, зарадвах се всичко беше точно и си поръчах други части пратиха ми съобщение че поръчката ми е приета но на следващия ден видях че имам друго съобщение от тях в което пише че трябва да платя по банков път на посочен от тях IBAN номер в Райфайзен банк. В писмото си не дават никакви обяснения защо трябва да плащам по банков път. Моля споделете ако някой е имал подобен проблем

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Некоректно обслужване от Комет Електроникс
« Отговор #1 -: Декември 07, 2009, 11:25:56 pm »
Отговора вероятно е - данъчните ги принуждават.Ако следиш новините,задължават всички фирми да се разплащат единствено исамо през банки.Идеята е да могат да се следят всички приходи и разплащания.Кешовите разплащания клонят към 0 в този смисъл...

krasyo7701

  • Гост
Re: Некоректно обслужване от Комет Електроникс
« Отговор #2 -: Декември 08, 2009, 07:50:19 pm »
Това звучи неприятно. Нямам си на представа как става разплащането по банков път ще потърся из нета дали няма някоя статия да се ограмотя. Все пак мерси за имформацията

sheki

  • Гост
Re: Некоректно обслужване от Комет Електроникс
« Отговор #3 -: Декември 09, 2009, 01:45:48 am »
Ако имаш дебитна карта примерно в дск ходиш в банката и активираш електроното разплащане , попълват се данни даваш и собствен гсм номер , трябва да получиш пликче с потребител и парола, логваш се на техния сайт, в менюто намираш опциите за генериране на сертификат за сигурност (най-добре използвай мозила като в последствие ще трябва да сложиш мастерпарола за паролите които се пазат в браузера) след като свалиш сертификата се инсталира в браузера (предполага се че ще е на собствен комп) евентуално може да се наложи да се изтеглят и едно други плъгин-и за браузера в крайна сметка си има описание кое как става и какво е нужно. Ако успешно си напавил нещата има тестване за подпис със сертификата, ако го минеш всичко е ок. След това просто ходиш на междубанкови преводи и попълваш необходимите данни, за потвърждаване на трансфера ще получиш смс с код за потвърждение, след попълване се прави плащането. Има различни видове плащания според това колко бързо искаш да идат парите, но бързите са доста скъпи, най-добре плащайте с "бисера" за един работен ден парите пристигат.

krasyo7701

  • Гост
Re: Некоректно обслужване от Комет Електроникс
« Отговор #4 -: Декември 09, 2009, 05:44:54 pm »
Благодаря ти за изчерпателната имформация сега само трябва да намеря време да отскоча до банката. С наложеният платеж беше много по лесно.

nitric

  • Гост
Re: Некоректно обслужване от Комет Електроникс
« Отговор #5 -: Декември 11, 2009, 01:10:44 am »
Ооо това е доста сложен вариант, по добре върви направо на каса в банката, в която им е сметката и им ги внеси по сметка с основание - "авансово плащане от еди си кого си"!

krasyo7701

  • Гост
Re: Некоректно обслужване от Комет Електроникс
« Отговор #6 -: Декември 14, 2009, 06:37:08 pm »
Kолеги забравих да спомена че като прочетох писмото и разбрах че трябва да плащам по банков път много се ядосах и го изтрих без да си запазя IBAN номера. Реших че ще мога да поръчам същите елементи от някой от другите онлайн шопове но уви  :(, търсих при най - известните доставчици на електроника но  един от чиповете не го предлагат никъде. Наложи се да пиша писмо до Комет в което  поисках отново да ми изпратят IBAN -а. Днес обаче видях че не са ми отговорили и се обадих по телефона директно в центъра за поръчки, обясних им какъв е проблема те направиха справка и ми отговориха че не е проблем да ми ги пратят по SPEEDY.

MarioBros

  • Гост
Re: Некоректно обслужване от Комет Електроникс
« Отговор #7 -: Януари 09, 2010, 06:31:28 pm »
Интересува ме, понеже това е от скоро, дали има същия проблем когато купувам с наложен платеж и искам фактура на фирмата?
До сега не съм имал проблем от 2 месеца не съм поръчвал нищо, криза няма поръчки.  >:(

krasyo7701

  • Гост
Re:Некоректно обслужване от Комет Електроникс
« Отговор #8 -: Март 13, 2010, 01:32:26 pm »
Mario не мога да ти дам точен отговор, не знам защо така се беше получило, най накрая ми доставиха поръчката и от тогава не съм поръчвал нищо.