Автор Тема: Toroidal Power Unit (TPU) - обща теория и принцип на работа  (Прочетена 326572 пъти)

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Re: Toroidal Power Unit (TPU) - обща теория и принцип на работа
« Отговор #90 -: Февруари 18, 2012, 11:38:06 am »
Ето още една идея за запазване на магнитното поле в ЖЕЛЯЗО.
Кратковременно но ефективно.
http://www.youtube.com/watch?v=alnqltMb-pM&feature=player_embedded

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Re: Toroidal Power Unit (TPU) - обща теория и принцип на работа
« Отговор #91 -: Февруари 18, 2012, 09:57:30 pm »
Най-накрая 1 мнение, изкажи се и за горния пост.
Искам да чуя и други мнения. Този за хармониците. Пък може и някоя схемичка да видя.

velstar

  • Гост
Re: Toroidal Power Unit (TPU) - обща теория и принцип на работа
« Отговор #92 -: Февруари 19, 2012, 05:11:31 pm »
Здравей lz1ico.
Това което показваш на клипа не е ТПУ. Това е експериментална установка на Ледскалнин, с която доказва теорията си, за двойнствения характер на електромагнитното поле.
 Аз направих успешно експеримента и установих че енергията в магнитопровода се запазва за неопределено време!
След това направих по голям модел на електромагнита, а малкия го подарих на EDM elektronics, за да го тества и той. Трудната част е да се намери начин да се използва практически, като генератор на енергия с КОП > 1.
Магнитното поле, вътре в магнитопровода се върти в постоянно движение и може да работи с месеци без външно захранване. Ледскалнин описва този ефект, като магнитна свръхпроводимост. Магнитната енергия изчезва веднага след като бъде разделен магнитопровода, като индуцира ток в намотките. Накратко, ако подадете импулс към намотките и оставите електромагнита няколко месеца без захранване, след което свържете лампичка към намотките и разделите магнитопровода, лампичката ще светне за секунда. Това устройство имитира динамичен кондензатор, може би мечтата на Фарадей е осъществена от Ледскалнин.

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Toroidal Power Unit (TPU) - обща теория и принцип на работа
« Отговор #93 -: Април 08, 2020, 09:06:33 pm »
Velstar, след като си го направил и то работели че и даже си подарил по-малкият на друг, то защо никой от вас двамата досега не го показа на хората за да се видим дали работи или са само приказки като на Майстора52 (ама то работеше)?

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Колеги, някой има ли го тоя PDF от първа страница на темата, че библиотеката на мазето вече не съществува.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 482
  • Невежеството ражда химери...
Не съжалявай, едни електрони гонеха Михаля.
Вероятно го има из нета... Но не те съветвам да си губиш времето (ако мноооо искаш, да си разровя архивите).
И целият свят не доказа, че тук СЕ крие СЕ.
« Последна редакция: Май 09, 2020, 06:32:48 pm от VITAN »

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Ако не те затруднява потърси го, щото нещо не го намира гуглето - то ясно, че никой няма да даде готова схема но поне да се види принципа, че аз от няколко месеца едва съм се бъзнал с СЕ-то и оглеждам различни принципи.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 493
  • Z - Оркестър Вагнер
filchef, иска ми се да ти спестя загубено време и да не се занимаваш с тая ялова тема. Никой досега не е успял да репликира ТПУ и дори си мисля, че това е фейк от самия автор. Схема има, принципа е познат, но не хваща декиш. Кратки остри импулси - и какво от това?

Бях пуснал едно видео в една друга тема за двигателите, на което се показва система мини ротовертер с два малки електродвигателя и едно малко инверторче, всичко налепено на един компакт диск и се самозахранва. Аз бих си загубил времето с това, първо защото има видео и второ е много просто за направа. Имам китайско повишаващо инверторче, но нямам мини двигатели. Ако имаш интерес, пробвай го.

Впрочем все се каня да ви покажа единственото работещо със СЕ устройство, но не е електронно, а гравитационно. Не ми остава време да го сглобя. Не че може да послужи за нещо, но доказва принципно, че СЕ съществува, а това не е малко.

Ще гледам да намеря време, направя и ще ви го демонстрирам.

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Благодаря ти ще прегледам темата за двигателите .

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Цитат
Бях пуснал едно видео в една друга тема за двигателите, на което се показва система мини ротовертер с два малки електродвигателя и едно малко инверторче, всичко налепено на един компакт диск и се самозахранва.
Аз бих си загубил времето с това, първо защото има видео и второ е много просто за направа.

Имам китайско повишаващо инверторче, но нямам мини двигатели. Ако имаш интерес, пробвай го.
А някой от уважаемите колеги дали може да обясни при ротовертера кой е двигател и кой - генератор? :)
Според един потребител от този форум винаги това, което се намира отляво е генератора.

Но какво ще се случи ако установката е на една маса и се завърти на 180 градуса, тогава ще си разменят местата.
Тогава кой какво ще е?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 493
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Toroidal Power Unit (TPU) - обща теория и принцип на работа
« Отговор #100 -: Май 19, 2020, 10:24:03 pm »
Във темата с ефективния двигател го бях описал добре:
При ротовертера, когато ползваме два еднакви двигателя, т.к. те се въртят с абсолютно еднаква скорост, генератора е този, чийто фаза изпреварва фазата на другия, а ако сложим кондензатор да изглади напрежението /при постояннотоков мотор, както е от клипа/, този чийто параметри - изходно напрежение е по-високо, щото така или иначе няма как да са абсолютно еднакви, еднакви са само оборотите.

Ако поставим за посредник инвертор, генератора ще е входния на инвертора, изхода на инвертора не може да захранва, той само консумира. Може и с диод да определим кой каква роля ще играе от хомо двойката двигатели  ;), кой активен, кой пасивен.

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Toroidal Power Unit (TPU) - обща теория и принцип на работа
« Отговор #101 -: Май 20, 2020, 12:31:46 am »
Ако поставим за посредник инвертор, генератора ще е входния на инвертора, изхода на инвертора не може да захранва, той само консумира. Може и с диод да определим кой каква роля ще играе от хомо двойката двигатели  ;), кой активен, кой пасивен.

Погледнах го тоя филипинец ли беше какъв беше с инвертора но ме съмнява, че ако го държи достатъчно дълго ротовертера ще спре щото няма кой да покрие загубата от триенето в лагерите и на роторите с въздуха както и ел.загуби - те понеже са малки двигателчета а сигурно са и високоборотни та затова се въртят но не се знае до кога.