Автор Тема: Toroidal Power Unit (TPU) - обща теория и принцип на работа  (Прочетена 327955 пъти)

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #30 -: Ноември 21, 2007, 04:17:10 pm »
Несъм направил достатъчно проби за да обявя резултати.

Що се отнася до снимките "аватар не ми е необходим" според мен е нужно да се поставят снимки и графики до самия текст във форума дето се пише демек ТУК !

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #31 -: Ноември 22, 2007, 09:56:15 am »
Интересува ме тази връзка която съм показал със червено:



Досега не съм виждал схема на 3 генератора да се обединят изходите им в 1 обща точка без смесител,
да не говорим, че IRF840 транзистори са доста мощни и
през тях ще тече голям ток.
Моля за коментари

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #32 -: Ноември 22, 2007, 09:58:16 am »
А също така се сетих немога да си определя кое ще е фаза кое ще е нула смешно нали

hristow

  • Гост
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #33 -: Ноември 22, 2007, 10:59:50 am »
Посоката на навиване на бобинире спазена ли е? Че там много лесно може да се обърка човек! А и не са  малко.И ако може дай малко снимков материал

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #34 -: Ноември 22, 2007, 11:56:28 am »
:)
Напоследък ми се върти в главата мисълта че двата проводника на колектора са като кондензатор, чийто потенциал(напрежение) се движи по ринга като бягаща вълна и като премине през намотките(вторичните) се получават резонансни трептения.Първичните намотки хем ускоряват електроните в колектора, хем и възбуждат вторичните намотки за резонанса.
:)

hristow

  • Гост
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #35 -: Ноември 22, 2007, 01:13:13 pm »
Май не си далече от истината! Автора предупреждаваше от нещо като резонанс.Това все пак не е нещо безопасно.

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #36 -: Ноември 22, 2007, 06:29:07 pm »
Мразя WEBкамери



АЗ нищо невиждам колкото и да се старая нямам фотоапарат :(

hristow

  • Гост
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #37 -: Ноември 22, 2007, 06:49:51 pm »
Доколкото си спомням някъде се обясняваше защо размерите на пръстените са 4 и 6 инча, не мога да се сетя дали не беше на английски. И имаше отношение между честотата и разстоянието между бобините, освен това платката с управлението беше сложена в центъра заради смущенията. И ако нямаш осцилоскоп по-добре неправи нищо. Това не е схема която тръгва от раз. Имаше резистор който затваряше веригата иначе няма как да върви на празен ход.
Дано съм бил полезен.

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #38 -: Ноември 23, 2007, 01:26:26 pm »
:)
Товар на изхода трябва да има за да не се повредят драйверите най-вече, защото цялата натрупана реактивна енергия акумулирана на изхода ще се върне към входа.
А размерите на колектора със сигурност влияят и на броя на намотките в управляващите бобини, и на размера им и ще трябва да се правят експерименти с различни бобини и да се налучква
:)
Освен ако няма някой специалист по СВЧ техника който да направи някои сметки и да ни олесни.
На снимката не виждам втората намотка на колектора която най-вероятно случи за удължаване пътя на електроните в колектора и забавянето им, за да даде време за реакция на схемата за следващите удари(поне така мисля аз), а може би и за още нещо.
:)
п.п.
тази форма на колектора използвах  навремето за търсещата глава като правех металотърсачи работещи на принципа на индуктивния баланс.

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #39 -: Ноември 23, 2007, 02:40:45 pm »

Значи третирам активния кабел като антена която трябва да влезе в резонанс "дори лажица за ядене може да се вкара в резонанс", осцилоскопа не дава всичко.
Ако някой може да преведе файла otto_ronette_TPU_ECD-V1_0.pdf ,ще съм много улеснен, но проклетите езици са голяма бариера.
jantar сигурен ли си че има опасност от изгаряне на полеваците без товар, съгласен съм да изгоря 3 броя стига да ме разтресе тока.
До тук на изхода 4-7v променливо напр. без товар НО в честотна облас от 1000-80000Hz. Следваща стъпка вдигам честотата на
80- 300kHz явно съм далеч от истината.

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #40 -: Ноември 23, 2007, 02:46:39 pm »
Да втора намотка на колектора несъм слагал :( много от филмчетата дето гледах няма такава, или цялата система е в разгънат вид не в кръг , като се замисли човек може да се направи разгънато без проблем

sheki

  • Гост
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #41 -: Ноември 24, 2007, 02:43:30 am »
Цитат на: "lz1ico"

Ако някой може да преведе файла otto_ronette_TPU_ECD-V1_0.pdf ,ще съм много улеснен, но проклетите езици са голяма бариера.


до сега само това съм срещал преведено


а тук самата схема е онагледена доста добре


hristow

  • Гост
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #42 -: Ноември 26, 2007, 01:26:17 pm »
Първо индуктивнистта на бобините е толкова малка че немогат да ти върнат някакво сериозно напрежение,затова и на схемата са дадени така.Тази няма повече от 10-50 микро хенри.
и второ ако се опасяваш да не ги гръмнеш , сложи по един обратен диод дрейн сорс от сорта на ВА159 .
И колкото по-голям ти е колектора толкова по-голям запас от свободни електрони имаш.Имам предвид по-голямо сечение.
Аз вече имам идея как мога да заменя тези бобини с кондензатори само трябва да я нарисувам и да я кача.Токущо ми хрумна.

sheki

  • Гост
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #43 -: Ноември 26, 2007, 10:27:45 pm »
Цитат на: "hristow"

и второ ако се опасяваш да не ги гръмнеш , сложи по един обратен диод дрейн сорс от сорта на ВА159 .


почти всеки за да не кажа всеки  мос транзистор има такъв диод .. но за да не гърмят и греят хората са сложили за управлението на тези транзистори драйвери от сорта на DEIC420 или TC4420cpa аналог за да се осигурява бързо отпушване и запушване.

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #44 -: Ноември 27, 2007, 04:53:52 pm »
ИМА УСПЕХ И ТО ГОЛЯМ :)


Значи altium схема е общо казано, непрекъснато се преработва но засега продължавам по исправения вариант без втори кръг.
Анализ на 12.5V - 0.16A сработи но компромис във връзките дето бях питал на Чет Ное 22, 2007 8:56 am въпроса остава отворен
За момента съм оставил само линията на наи-високочестотния транзистор другите 2 линии са прекъснати.
Фазомера свети и на 2-те линии "това според мен е лошо"
Лампата е 15W 220v засега :) и свети доста слабо :(
Напрежението е доста променливо. Генераторите нямат IRF7307 на тяхно място съм сложил резистори 330ома.Честотите са от порядъка на 10-12kHz
Както виждате фазомера свети без да му се затваря веригат с (пръст)направо по индукция през пластмасата